Jak investovat do bitcoinů – Průvodce pro začátečníky k investování v BTC

Jak investovat do bitcoinů (BTC)

Proč investovat do bitcoinových BTC? Jaké jsou výhody a výzvy v oblasti investování bitcoinů? Zde je vše, co potřebujete vědět o investování do bitcoinů.

Rychlou cestou do paměti – kdybyste si v roce 2009 koupili jediný bitcoin – zaplatili byste méně než 1 cent. A dnes? Digitální měna se obchoduje na více než 18 000 USD.

Jednoduše řečeno, to znamená, že kdybyste investovali 100 $ do bitcoinů před více než deseti lety, nyní byste sledovali výnosy 179 milionů $.

Ve skutečnosti to není nic jiného než fenomenální. Je tedy samozřejmé, že mnoho retailových klientů nyní hledá investice do bitcoinů. Klíčovým problémem je, že mnoho lidí nechápe, jak tato kryptoměna funguje – a proto se zdráhají prolomit.

Tady vstupujeme. Tento Ultimate Guide on Jak investovat do bitcoinů vám řekne vše, co potřebujete vědět – v jednoduché angličtině. To zahrnuje vysvětlení toho, co je bitcoin, jak můžete vydělat peníze investováním do bitcoinových BTC, a co je zásadní – jak dnes investovat.

Pokud chcete investovat do bitcoinových BTC rychle a snadno, s 0% provize, podívejte se Výměna eToro!

Jak investovat do bitcoinů v 5 snadných krocích

Chcete-li investovat do bitcoinu, je prvním krokem otevřít účet s regulovanou burzou, deponovat prostředky, vybrat bitcoin ze seznamu platforem a nakonec zkontrolovat & potvrďte, že mince byly přidány do vaší peněženky.

Tato příručka, jak investovat do bitcoinů, rozdělí vše laicky, takže nebudete nakupovat naslepo. Pokud ale nemáte dost času na to, abyste si to přečetli všemi způsoby, musíte právě teď investovat do bitcoinů.

Krok 1: Otevřete si účet u regulovaného brokera nebo burzy

Krok 2: Vložte některé prostředky debetní / kreditní kartou, elektronickou peněženkou nebo bankovním převodem

Krok 3: Vyberte, kolik bitcoinů chcete investovat

Krok 4: Potvrďte investici

Krok 5: Nechejte své bitcoiny uložené, dokud se nerozhodnete vydělat peníze

Vezměte na vědomí, že výše uvedené kroky by vám neměly trvat déle než 5 minut od začátku do konce.

Co je to bitcoin?

Než se dostaneme k hlouposti, jak investovat do bitcoinů, má smysl, abychom stručně vysvětlili, co tato inovativní technologie ve skutečnosti je. Zjednodušeně řečeno, bitcoin je digitální měna, která byla spuštěna v roce 2009.

Nevlastní ji ani nekontroluje žádná jednotlivá osoba, vláda ani centrální banka. Díky tomu je bitcoin „decentralizovaný“. Je také transparentní, protože všechny transakce odeslané do sítě bitcoinů jsou k dispozici k nahlédnutí ve veřejné knize – známé jako „blockchain“.

Chcete-li nakupovat bitcoiny, můžete to provést prostřednictvím online burzy nebo makléře. Digitální mince můžete uložit do soukromé peněženky, kterou lze stáhnout do stolního zařízení nebo mobilního telefonu. Nebo můžete mince ponechat u úschovy u regulovaného makléře.

Jako každá třída aktiv s hodnotou, cena bitcoinu stoupá a klesá po celý den. Zda stoupá nebo klesá, závisí na tržních silách prostřednictvím poptávky a nabídky. Zastřešujícím cílem investování do bitcoinů je proto prodat své mince za více, než jste původně zaplatili.

Jak funguje proces investování do bitcoinů?

Nejjednodušší způsob, jak porozumět bitcoinové investici, je přemýšlet o tradičním aktivu, jako jsou akcie.

Kupovali byste například akcie společnosti, protože si myslíte, že to zvýší jejich hodnotu. Pak, když se dostanete k prodeji akcií, doufáte, že tak učiníte za vyšší cenu.

Rozhodující je, že se to nijak neliší od investic do bitcoinů. To znamená, že budete držet své bitcoiny, dokud nebudete připraveni k prodeji. Můžete to udělat prostřednictvím vybraného bitcoinového brokera – bez poplatků.

Zde je však základní příklad fungování procesu investování bitcoinů:

 • Založíte si účet u online bitcoinového brokera
 • Vložíte 500 $ a investujete celou částku do Bitcoin
 • V době nákupu má bitcoin hodnotu 15 000 $
 • Mince držíte pět let
 • Když se vydáte na výplatu, bitcoin má hodnotu 50 000 $
 • To se promítne do zvýšení ceny o 233%

Podle výše uvedeného příkladu jste původně investovali 500 USD do bitcoinů a dosáhli návratnosti 233%. To znamená, že celkem jste 500 $ změnili na 1 665 $.

Proč byste měli investovat do bitcoinů?

Existuje mnoho důvodů, proč byste se mohli rozhodnout investovat do bitcoinu.

1. Bezprecedentní a bezkonkurenční návratnost

Zaznamenali jsme dříve, než od svého spuštění v roce 2009 – bitcoin vzrostl ze zlomku 0,01 USD na třícifernou třídu aktiv. To představuje výnosy v milionech procentních bodů. Z tohoto důvodu stále více lidí hledá expozici bitcoinu.

Dokonce i v posledních letech bitcoin překonal prakticky každé finanční tržiště, které existuje. Například S&Index P 500 se změnil z 2 090 bodů na 3 629 bodů – během této doby rostl o 73%. Jistě, to představuje vynikající návratnost pro investory.

Během stejného pětiletého období však bitcoiny klesly z 387 USD na 52týdenní maxima 19 400 USD. Ve skutečnosti jde o 5letý nárůst o téměř 5 000%. Pokud byste tehdy investovali 500 $, váš nákup bitcoinu by nyní měl hodnotu přes 25 000 $!

2. Uncapped se vrací

Opravdu není známo, jak velká se tato digitální měna může dostat během příštích 5, 10 a 20 let. Klíčové je, že bitcoiny by se neměly srovnávat s technologickými růstovými akciemi, jako je Tesla nebo Square.

Jistě, tyto slibné akcie letos vrátily trojciferné zisky. Existuje však jen o tolik déle, že tyto zásoby mohou nadále růst tímto tempem. To je v příkrém kontrastu s bitcoiny – hlavně kvůli tomu, co představují.

Bitcoin je ve své podstatě digitální měnou – což znamená, že je velmi příznivý jako prostředek k platbě za zboží a služby. To je něco, co již vidíme – v Japonsku je nyní domovem více než 250 000 obchodů přijímajících bitcoiny.

Bitcoiny se navíc označují také jako úložiště hodnot, jako je zlato – které brzy zakryjeme. Celkově vzato, protože bitcoin je fenomén bez hranic, jeho dlouhodobý potenciál je prakticky neomezený.

3. Úložiště hodnoty

Bitcoin funguje jako skvělý uchovávač hodnoty. Koneckonců, jeho nabídka je omezená na 21 milionů mincí. Očekává se, že tohoto čísla dosáhne v roce 2140.

Pokud se tak stane, žádné další bitcoiny se už nikdy nebudou vyrábět. Stejně jako zlato to teoreticky zajišťuje, že hodnota bitcoinu bude i nadále růst do nekonečna.

Připraveni investovat Bitcoin?

Jak investovat do bitcoinů – jsou k dispozici různé možnosti

Existuje několik způsobů, jak můžete investovat do bitcoinů. Bez stínu pochybností je nejjednodušší použít online brokera. Přitom jde pouze o otevření účtu, vložení některých finančních prostředků a následné rozhodnutí, kolik chcete investovat.

Je však také možné investovat do bitcoinů prostřednictvím specializovaného bankomatu.

Pojďme prozkoumat, jak to funguje.

Bitcoinové bankomaty

V 71 různých zemích nyní existuje více než 12 400 bitcoinových bankomatů. Pokud nevíte, jak fungují, jedná se o speciální bankomaty, které vám umožňují investovat do bitcoinů. Budete požádáni, abyste zadali hotovost za studena – která se poté převede na bitcoin.

Poté může bitcoinový bankomat vytisknout potvrzení, které obsahuje jedinečný kód peněženky. Poté si musíte stáhnout bitcoinovou peněženku, naskenovat QR kód nalezený na účtence a mince budou přidány do peněženky.

Jste 100% zodpovědní za udržení bezpečnosti svých bitcoinů. To znamená, že byste nikdy neměli nikomu dovolit získat přístup do vaší peněženky – protože by byl schopen převádět mince ven.

Z tohoto důvodu bitcoinové bankomaty jsou ne nejlepší způsob, jak investovat do této digitální měny. Ve skutečnosti, pokud se rozhodnete investovat do bitcoinů tímto způsobem, očekávejte, že zaplatíte obrovské poplatky. Například jsme narazili na bitcoinové bankomaty, které účtují přirážku přes 10% – někdy i více.

Bitcoin Broker

Nejjednodušší a nákladově nejefektivnější způsob, jak investovat do bitcoinů, je online bitcoinový broker. Investovat přitom můžete z pohodlí domova. Existují stovky online platforem, které vám umožňují nakupovat bitcoiny, a proto vám později vysvětlíme, jak si vybrat jednu pro své osobní potřeby..

Hlavním předpokladem však je, že si jednoduše musíte otevřít účet a provést vklad pomocí každodenní platební metody. Regulovaní makléři mají rádi eToro vám umožní financovat vaše bitcoinové investice debetní / kreditní kartou, elektronickou peněženkou a bankovním převodem.

Jakmile investujete do bitcoinů u vybraného makléře, můžete nechat mince uložené na platformě. Měli byste to však udělat, pouze pokud je makléř plně regulovaný a využívá bezpečnostní postupy na institucionální úrovni.

Pokud ne, pak byste mohli být nejlepší vybrat bitcoiny do soukromé peněženky. Jak jsme si již dříve poznamenali, bitcoinovou peněženku si můžete stáhnout do svého stolního nebo mobilního zařízení. K dispozici jsou také hardwarové peněženky – které se doporučují pro velké nákupy.

Jak si vybrat burzovní platformu pro investování do bitcoinů

Vzhledem k tomu, že o vaše podnikání soutěží tolik makléřů a burz, může být znalost, s jakou platformou jít, skličující úkol.

Abychom vám pomohli vyčistit mlhu, uvádíme níže některé z faktorů, na které je třeba dávat pozor při výběru platformy pro výměnu pro vaše potřeby.

Důležité faktory při výběru bitcoinové burzy:

1. Licencování a pověst

Nepoužívali byste neregulovaného makléře k nákupu akcií nebo dluhopisů, že? Proto byste měli do bitcoinů investovat pouze s platformou, která má k tomu legální pravomoc.

Klíčovým problémem zde je, že stovky burz kryptoměn fungují neregulovaným způsobem. Je to proto, že bitcoiny jsou ve většině zemí klasifikovány jako zákonné platidlo – regulace je tedy poněkud šedou zónou.

Dobrou zprávou je, že existují regulované platformy jako eToro které vám umožní bezpečně a bezpečně investovat do bitcoinů.

Důvodem je, že makléř je regulován FCA (UK), ASIC (Austrálie) a FinCEN (USA). Pro ty z vás, kteří sídlí v USA, budete rádi, že eToro je registrováno u FinCEN jako podnik peněžních služeb.

2. Ceny a provize

Jak pravděpodobně víte – makléři vydělávají peníze. Zvolená stránka pro obchodování s bitcoiny vám tedy bude při investování účtovat poplatek. Většina makléřů účtuje variabilní provizi, která se poté vynásobí vaším vkladem.

Například pokud si broker účtuje 2% a vy investujete 1 000 $ – zaplatíte 20 $. Při prodeji své bitcoinové investice byste znovu museli zaplatit tuto 2% provizi.

eToro, umožňuje vám však investovat do bitcoinů bez provize. To neplatí jen pro bitcoiny a 15 dalších digitálních měn – ale také hromady akcií a ETF.

3. Minimální bitcoinové investice a platby

V naprosté většině případů bude mít váš zvolený bitcoinový broker zavedenou minimální investici. S ohledem na to, jak volatilní je bitcoin, budete si chtít vybrat platformu, která vám umožní investovat malé částky.

Například eToro vám umožňuje investovat od pouhých 25 $ do bitcoinu. To je skvělé pro udržení nízkých sázek a zajišťuje, že neinvestujete více, než si můžete dovolit prohrát.

Pokud jde o platby, je to také zásadní metrika, kterou musíte prozkoumat před otevřením účtu. Je to proto, že někteří makléři vám umožňují vkládat prostředky pouze bankovním převodem.

Jedná se o pomalý proces, jehož dokončení může trvat mnoho dní – z hlediska vkladů i výběrů. To je opět důvod, proč je eToro tak oblíbené u bitcoinových investorů, protože podporuje způsoby okamžitých plateb, jako jsou debetní / kreditní karty, Paypal, Skrill, Neteller a další.

4. Skladování a výplata

Zatímco výše uvedené metriky se zaměřily na proces počáteční investice, musíte také přemýšlet o úložišti. Bitcoin je koneckonců decentralizovaná digitální měna, a proto – musí být bezpečně uložen v soukromé peněžence.

Jak jsme uvedli dříve, spousta bitcoinových investorů bude ukládat své mince do své vlastní peněženky – což jim dává plnou kontrolu nad fondy. To však znamená, že vám hrozí hackerství. Je to také méně výhodné, pokud jde o výplatu vaší bitcoinové investice.

S ohledem na to byste mohli nejlépe nechat své mince u vybraného makléře. Je to však za předpokladu, že platforma je silně regulovaná. Koneckonců svěříte svou investici dotyčnému poskytovateli – špičkové bezpečnostní postupy jsou tedy nutností.

To je opět důvod, proč navrhujeme licencovanou platformu eToro. Nejen, že má broker tři regulační licence a má zavedeny bezpečnostní kontroly na institucionální úrovni – ale své bitcoinové investice můžete vyplatit kliknutím na tlačítko – 24/7.

Tipy, jak investovat do bitcoinů a dosáhnout zisku

Zkušení investoři ze všech sektorů třídy aktiv jsou schopni dosahovat stálých zisků, protože mají ve hře jasnou strategii. I když na bitcoinové scéně neexistuje žádná univerzální strategie, doporučujeme vám zvážit následující tipy, než provedete investici.

Nejlepší tipy, jak investovat do bitcoinů:

Tip 1: Stanovte některé finanční cíle

Existuje mnoho způsobů, jak můžete přistupovat k bitcoinové investici. Někteří lidé například investují, aby rychle vydělali rychlým ziskem načasováním trhu. V jiných případech možná budete hledat investice do bitcoinů po mnoho, mnoho let.

Ať tak či onak, před investováním do bitcoinů je důležité stanovit si jasné a realistické finanční cíle. Může to být něco tak základního, jako je stanovení cenového cíle. Můžete se například rozhodnout ponechat si svou investici, dokud bitcoin nedosáhne 50 000 $.

Tip 2: Dolarové náklady – průměr vašich bitcoinových investic

Zatímco bitcoin je nejvýkonnější třídou aktiv za poslední desetiletí, je také nejvíce volatilní. To může nezkušeného investora znervóznit a následně způsobit bezesné noci. Když investujete do bitcoinu, riskujete skutečné peníze.

Například bitcoin se v prvním čtvrtletí roku 2020 za čtrnáct dní změnil z 10 000 na 5 000 USD – což představuje pokles o 50%. Možná došlo k velkému pokušení snížit ztráty, když k tomuto volnému pádu došlo.

Ti, kteří se však drželi, viděli bitcoin zasáhnout 19 000 dolarů jen o 8 měsíců později. Rozhodující je, že této vysoce volatilní cenové akci se lze zcela vyhnout zapojením do průměrování nákladů v dolarech. To znamená, že pravidelně investujete pevnou částku.

Například do bitcoinu můžete na konci každého měsíce investovat 200 $. Přitom se cena vašich nákladů bude neustále měnit, a tedy – průměrně v průběhu času. To znamená, že se nemusíte obávat krátkodobé volatility.

Tip 3: Diverzifikujte své bitcoinové investice

Diverzifikace je důležitá u všech tříd aktiv – ale ještě více při investování do bitcoinů. Jednoduše řečeno, to znamená, že byste nikdy neměli dávat všechna svá vejce do jednoho koše – konkrétně bitcoinu.

Dobrým výchozím bodem by nyní bylo zvážit investování do jiných kryptoměn – například do Etherea a Ripple. Vaše celková expozice kryptoměně by však měla být omezena na minimum.

Můžete například chtít věnovat 10% své investice do kryptoměn a zbytek do zavedenějších a stabilnějších tříd aktiv, jako jsou akcie a dluhopisy. Při použití takového přístupu vás diverzifikace chrání v případě, že vaše bitcoinová investice nebude zcela v plánu.

Jak dnes investovat do bitcoinů – podrobný návod

Takže teď, když jsme pokryli vstupy a výstupy toho, co bitcoinová investice obnáší, vás nyní provedeme nákupním procesem.

Postupováním podle níže uvedených kroků – první bitcoinová investice s eToro byste mohli provést za méně než 5 minut!

Jak investovat do bitcoinů v 6 snadných krocích:

Krok 1: Otevřete účet eToro

Chcete-li, aby se míč roztočil, přejděte na web eToro a otevřít účet.

Budete muset poskytnout některé osobní údaje – například jméno a zemi bydliště.

Budete také muset vytvořit uživatelské jméno / heslo a potvrdit své kontaktní údaje. Všechno výše uvedené by nemělo trvat déle než 2 minuty.

Krok 2: Nahrajte nějaké ID

Používáním eToro k investování do bitcoinů využíváte přísně regulovaného brokera. To zase znamená, že budete muset nahrát ID fotografie podle zákonů proti praní špinavých peněz.

To zahrnuje váš pas / řidičský průkaz spolu s dokladem, který ověřuje váš pobyt. Posledně jmenovaným může být bankovní výpis nebo faktura. eToro obvykle dokumenty okamžitě ověřilo.

Krok 3: Proveďte vklad

Pokud chcete investovat do bitcoinů na eToro, budete muset provést vklad. To musí být minimálně 200 $ – i když musíte celou částku investovat do bitcoinu. Naopak můžete přidělit pouhých 25 $.

Z hlediska podporovaných platebních metod to zahrnuje následující:

 • Debetní karta
 • Kreditní karta
 • Paypal
 • Skrill
 • Neteller
 • Sofort
 • Důvěryhodně

Prostředky můžete také vložit bankovním převodem.

Krok 4: Vyhledejte bitcoiny

Jakmile provedete vklad na eToro, můžete pokračovat v investování do bitcoinů.

Platforma se nespecializuje výhradně na bitcoiny, protože nabízí také obchodní akcie, ETF a obchodní služby CFD. Jako takový můžete vyhledat bitcoiny a přejít na příslušnou investiční stránku.

Krok 5: Dokončete bitcoinové investice

Chcete-li dokončit proces investování bitcoinů na eToro, stačí zadat částku, kterou chcete investovat. To musí být alespoň 25 $. Nakonec klikněte na tlačítko „Otevřít obchod“.

Přitom bude vaše bitcoinová investice bez provize okamžitě zpracována. Mince pak budou přidány do vašeho portfolia eToro.

Krok 6: Vyplatte své bitcoinové investice

Ačkoli se pravděpodobně nebudete snažit vyplatit své bitcoinové investice několik měsíců nebo let, měli bychom rychle vysvětlit, jak se to děje na eToro.

Až nastane čas, jednoduše přejděte do svého portfolia a rozhodněte se prodat své bitcoiny. Všechno můžete prodat najednou a jen malé procento své investice.

Ať tak či onak, jakmile potvrdíte prodej, peníze budou přidány k vašemu zůstatku na eToro. Poté můžete peníze vybrat zpět na svou debetní / kreditní kartu, do elektronické peněženky nebo na bankovní účet!

Zvažovali jste investování do BTC?

Jak investovat do bitcoinů – Sečteno a podtrženo

Stručně řečeno, i když se investice do bitcoinů mohou zdát jako skličující úkol – opravdu to nemusí být. Jak jsme vysvětlili v této příručce Jak investovat do bitcoinů, proces lze dokončit za méně než 5 minut.

Pomocí našeho nejlépe hodnoceného makléře eToro budete moci investovat již od 25 USD, aniž byste museli platit jediný cent v provizi. A co je nejdůležitější, vaše investice je bezpečná – v neposlední řadě proto, že eToro je licencováno FCA, CySEC a ASIC – a registrováno u FINRA v USA.

eToro – nakupujte bitcoiny s provizí 0%

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Časté dotazy

Kolik bych měl investovat do bitcoinů?

Investovat do bitcoinu není „správné“ množství peněz. Koneckonců to záleží na vašem osobním rozpočtu, finančních cílech a chuti na riziko. Díky tomu můžete na eToro investovat do bitcoinů již od 25 USD – což je pro většinu z nich bezvýznamná částka.

Je bitcoin dobrou investicí do roku 2021?

Bitcoin má v roce 2020 více než čtyřnásobnou hodnotu – následně překonává většinu tříd aktiv. Zda bude tento trend pokračovat do roku 2021, se teprve uvidí. To je důvod, proč vám nejlépe doporučujeme, abyste své investice průměrovali v dolarech.

Jak mohu začít investovat do bitcoinů?

Nejjednodušší způsob, jak začít investovat do bitcoinů, je prostřednictvím regulovaného online brokera, jako je eToro. Vše, co musíte udělat, je vložit některé prostředky debetní / kreditní kartou, elektronickou peněženkou nebo bankovním účtem – a poté zvolit, kolik chcete investovat.

Mohu investovat 100 $ do bitcoinů?

Určitě můžete. Platformy jako eToro vám ve skutečnosti umožňují investovat již od 25 USD. Důvodem je to, že bitcoiny lze rozdělit, a proto – jsou velmi příznivé pro menší investice.

Můžete přijít o peníze na bitcoinu??

Ano, stejně jako všechny investice, bitcoiny vám mohou přijít o peníze. K tomu dojde, pokud své bitcoiny vyplatíte za nižší cenu, než jste původně zaplatili.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me