Jak investovat do Ethereum Classic

Průvodce pro začátečníky k investování do Ethereum Classic

Svět kryptoměn je nyní velmi rozsáhlý. A s tolika možnostmi na stole může být výzva vybrat si pro své portfolio to správné digitální aktivum.

Pokud se chcete dostat na scénu kryptoměn, je Ethereum Classic digitální měnou, kterou mnozí považují za investiční vyhlídku.

Existuje důvod, proč – v průběhu let společnost Ethereum Classic generovala značné výnosy.

V této příručce vám ukážeme, jak investovat do Ethereum Classic z pohodlí vašeho domova. Diskutujeme také o některých rizicích, která musíte zvážit před investováním do Ethereum Classic, spolu s některými užitečnými tipy a strategiemi.

Jak investovat do Ethereum Classic v 5 snadných krocích:

Chcete-li investovat do Ethereum Classic, prvním krokem je otevřít účet s regulovanou burzou, deponovat prostředky, vybrat ETC ze seznamu platforem a nakonec zkontrolovat & potvrďte, že do vaší peněženky byly přidány mince ETC.

Pokud jste ve spěchu, následujících 5 kroků vám ukáže, jak investovat do Ethereum Classic za méně než 5 minut!

Krok 1: Zaregistrujte se u spolehlivého a regulovaného krypto-brokera

Krok 2: Financujte svůj účet minimálním vkladem

Krok 3: Vyberte Ethereum Classic (ETC) ze seznamu dostupných kryptoaktiv.

Krok 4: Určete, kolik chcete investovat do Ethereum Classic.

Krok 5: Jakmile potvrdíte svou investici, mince ETC budou přidány do vaší peněženky!

Co je to Ethereum Classic?

Ethereum Classic (ETC) je oficiální nativní kryptoměna původního blockchainu Ethereum. Jinými slovy, jedná se o decentralizovanou blockchainovou platformu, která umožňuje vývojářům vytvářet a používat dApps, které fungují autonomně.

Běží na nemodifikované verzi původního blockchainu Ethereum. Jeho filozofií je dát kód nad všechno ostatní, a pokud existují exploity nebo kompromisy, neměly by být odstraněny hard forky, které ničí integritu projektu.

Tým stojící za ETC proto věří v absolutní neměnnost, která nepřijímá žádné lidské zásahy.

Podobně jako u bitcoinu neexistuje žádná osoba nebo organizace, která by vlastnila nebo ovládala síť Ethereum Classic. Naopak jde o open-source projekt zabezpečený komunitou Ethereum Classic.

Konstrukce tohoto projektu kryptoměny umožňuje, aby byl flexibilní – umožňoval vytváření nových aplikací.

Jak funguje investování do klasického procesu Ethereum?

Na trhu kryptoměn mají jednotlivci dvě možnosti, jak se naučit investovat do Ethereum Classic.

Nejprve si můžete koupit skutečné kryptoměny od regulovaného brokera, jako je eToro, a převzít vlastnictví mincí. Jedná se o dlouhodobou investiční strategii, protože pravděpodobně budete čekat, až se cena digitální měny výrazně zvýší, než budete moci vyplatit peníze.

Alternativně můžete také zvážit použití Ethereum Classic Contracts for Differences (CFD).

CFD je finanční nástroj nabízený regulovanými obchodními weby. To znamená, že nebudete vlastnit mince Ethereum Classic. Místo toho vám CFD umožňují spekulovat o budoucí hodnotě aktiva – často s pákovým efektem.

Ať tak či onak, zastřešujícím cílem při investování do Ethereum Classic je vidět, jak se hodnota vašich coinů časem zvyšuje.

Jinými slovy budete hledat prodej svých mincí za vyšší cenu, než jste původně platili. Dosáhnete tak zisku – podobně, jako byste investovali do akcií.

Pomůžeme vám odstranit mlhu na příkladu toho, jak investice v Ethereum Classic funguje v praxi:

 • Otevřete si obchodní účet u online brokera, který prodává Ethereum Classic.
 • Vložíte obchodní prostředky ve výši 1 000 USD a rozhodnete se investovat celou částku do mincí Ethereum Classic.
 • V době nákupu činí cena mincí ETC 10 USD.
 • Rozhodli jste se držet investici Ethereum Classic po dobu dvou let.
 • Když má ETC hodnotu 50 $, rozhodnete se vyplatit peníze.
 • To ukazuje zvýšení ceny o 400%.

Jak vidíte, jedná se o významný zisk, kterého jste dosáhli za pouhé dva roky. Na svém vkladu 1 000 $ jste dosáhli zisku 4 000 $!

Při investování do Ethereum Classic je nejlepší použít regulovaného online brokera, který může zaručit bezpečnost vašich finančních prostředků.

Podrobnosti o tom, jak to funguje, se dostaneme dále v článku.

Proč byste měli investovat do Ethereum Classic?

Díky tisícům kryptoměn, ze kterých si můžete vybrat, musíte posoudit, zda je Ethereum Classic dobrá investice. Nakonec budete riskovat své vlastní peníze – dělat domácí úkoly je tedy zásadní.

Níže vám ukážeme některé klíčové metriky, které vám pomohou vyhodnotit životaschopnost Ethereum Classic jako dlouhodobou investici..

1. Přijetí Ethereum Classic

Kryptoměnový průmysl je stále relativně mladý a má v budoucnu obrovský růstový potenciál. Ethereum Classic je často měnou volby, kterou používají ICO – což znamená, že slouží jako odrazový můstek pro vývojáře k vytváření nových tokenů.

Přestože Ethereum Classic bylo v minulosti zastíněno Ethereem, stále existuje šance, že se mince díky rozvoji krypto-sektoru dostane více expozice.

ETC je také jednou z 10 nejlepších kryptoměn používaných pro každodenní transakce. Vzhledem k těmto faktorům je možné, že tato populární digitální měna bude v příštích letech svědkem zvýšení ceny.

2. Vývoj blockchainu

Síť Ethereum Classic, která je původním blockchainem Ethereum, také plánuje do budoucna významná vylepšení. Ačkoli s tímto projektem soutěží další blockchainy, správná sada vývoje by mohla být dobrou zprávou pro cenu ETC.

Například síť Ethereum plánuje přechod na systém Proof-of-Stake (PoS) z původního mechanismu Proof-of-Work (PoW).

Jednoduše vysvětlit – tyto systémy se používají k ověření transakcí na blockchainu.

PoW je však relativně dražší a vyžaduje větší výpočetní výkon. Pokud se síť Ethereum Classic přesune také na PoS, bude to nákladově efektivnější a decentralizovanější.

Síť jako taková bude efektivnější, a proto – to by mohlo zvýšit poptávku uživatelů.

3. Vysoká volatilita

Trh s kryptoměnou je známý svou volatilitou a Ethereum Classic se nijak neliší. Ve skutečnosti toto digitální aktivum historicky pravidelně zaznamenávalo dvouciferné výkyvy za jediný den.

Krátkodobí obchodníci proto mohou těžit z tak rychlých tržních pohybů kryptoměny.

Jak jsme již zmínili dříve, pokud obchodujete s CFD Ethereum Classic – můžete těžit z rostoucích i klesajících cen digitálních aktiv.

Pro ilustraci:

 • Pokud si myslíte, že cena ETC mincí brzy poroste, nejprve zadáte nákupní objednávku. Když cena vzroste – zadáte prodejní příkaz k výplatě svých zisků.

Tomu se na Ethereum Classic říká dlouho.

 • Pokud si myslíte, že cena ETC mincí poklesne, nejprve zadáte prodejní objednávku. Když cena klesne, zadáte objednávku k výplatě svých zisků.

Tomu se říká zkrácení na Ethereum Classic.

Tímto způsobem se nemusíte starat o dlouhodobý výhled trhu. Ale spíše můžete těžit z krátkodobé volatility trhu.

V krátkodobém obchodování budete pravidelně umisťovat četné obchody, abyste dosáhli mírných zisků.

Upozorňujeme, že ke krátkodobé volatilitě mincí ETC přispívá celá řada faktorů – včetně globálních financí, ekonomiky, předpisů o kryptoměnách, konkurentů na trhu atd..

Zvažovali byste investování do Ethereum Classic?

Jak investovat do Ethereum Classic Coin – k dispozici jsou různé možnosti

Existují dvě hlavní možnosti, jak začít investovat do Ethereum Classic – prostřednictvím kryptoměnových burz nebo online makléřů.

Zde je přehled toho, jak tento proces funguje na obou těchto platformách.

Kryptoměna Exchange

Vzhledem k tomu, že Ethereum Classic je celosvětově jednou z nejpopulárnějších kryptoměn, zjistíte, že ji podporuje většina kryptoměn. Jako takový můžete obchodovat ETC proti jiné kryptoměně.

S tím bylo řečeno, že většina burz kryptoměn neumožňuje obchodování prostřednictvím fiat měn. To znamená – prostředky nemůžete vložit pomocí bankovní karty nebo elektronické peněženky. Místo toho budete muset svůj účet financovat jinou kryptoměnou.

Pokud si vyberete tuto trasu, funguje to takto:

 • Otevřete si obchodní účet na burze kryptoměn, která podporuje ETC.
 • Vložte prostředky s kryptoměnou, jako je bitcoin.
 • Poté můžete vyměnit bitcoiny za Ethereum Classic.
 • Obchod bude zahrnovat malou provizi – obvykle v rozmezí 0,1% až 0,6%.
 • Jakmile je nákup dokončen, vyberete mince ETC do své soukromé peněženky s kryptoměnou.

Jak je zřejmé, nejprve budete muset obstarat kryptoměnu, než budete moci začít obchodovat na těchto burzovních platformách. Celý proces je tak trochu nepohodlný. K ukládání digitální měny navíc potřebujete soukromou digitální peněženku.

Jinými slovy, budete zcela odpovědní za bezpečnost svých aktiv Ethereum Classic.

Toto je jen jedna část obchodu. Chcete-li vyplatit své mince ETC, budete muset celý postup opakovat, ale obráceně.

Vzhledem k vynaloženému úsilí doporučujeme použít druhou cestu a investovat do Ethereum Classic prostřednictvím online brokera.

Ethereum Classic Broker

Nyní by mělo být zřejmé, proč je online broker lepší volbou pro vaše investiční plány. Je to nejen efektivní, ale také nákladově efektivní alternativa k burzám kryptoměn.

Než začneme, měli bychom zmínit, že nejlépe se doporučuje obchodovat pouze prostřednictvím regulovaných online brokerů. To vám kromě ochrany investorů a ověření KYC umožní obchodovat v bezpečnějším a bezpečnějším prostředí.

Pokud má váš broker licenci, můžete svůj obchodní účet snadno financovat metodou fiatové měny – například debetní kartou.

Například renomovaný online broker eToro je držitelem licencí od CySEC, FCA a ASIC. Pro občany USA je platforma registrována u FINRA.

Na eToro, transakce můžete zpracovávat pomocí různých platebních metod – včetně bankovních karet, elektronických peněženek a bankovních převodů. Navíc není za financování v USD účtován žádný poplatek. Za vklady jiné než USD musíte zaplatit pouze 0,5%, což je při použití debetní karty mnohem levnější než 3,99% účtovaných společností Coinbase.

A co je nejdůležitější, neexistuje absolutně žádná obchodní provize, která by investovala do Ethereum Classic. Jakmile si mince zakoupíte, můžete je zdarma uložit do peněženky eToro.

Jak si vybrat platformu pro investice do Ethereum Classic

Pokud jste investorem, který se zajímá o Ethereum Classic, první otázka, která vám pravděpodobně přijde na mysl, je – kde začít?

Prvním krokem je najít brokera kryptoměny, který je renomovaný a vyhovuje vašim obchodním cílům. Pro zjednodušení procesu níže najdete seznam parametrů, které byste měli vzít v úvahu při výběru online brokera kryptoměny.

1. Licencování a pověst

Je zásadní, aby váš online makléř získal licenci od známého regulačního orgánu. Jmenovitě by to mělo zahrnovat označení FCA, ASIC, CySEC nebo FINRA. Tím zajistíte, že makléř bude dodržovat přísné pokyny implementované těmito řídícími organizacemi.

Například licencovaný makléř musí:

 • Nechte jejich knihy pravidelně kontrolovat
 • Shromažďování a ověřování všech nových majitelů účtů podle norem KYC
 • Uchovávejte své prostředky na samostatných bankovních účtech
 • Buďte transparentní a zobrazte rizika investování do kryptoměn.

Na druhou stranu, pokud si vyberete neregulovaného brokera, budete zvát zbytečné riziko.

2. Poplatky za investování do Ethereum Classic

Stejně jako u většiny finančních aktivit budete muset při investování do Ethereum Classic zaplatit určitý druh provize. Ve většině případů to zprostředkovatelé účtují jako procento – počítáno k velikosti vašeho vkladu.

 • Řekněme například, že vámi vybraný online broker vám účtuje provizi 1,2% za každý obchod. To znamená – za svůj vklad ve výši 1 000 USD na mince ETC zaplatíte provizi 12 USD.
 • Pokud prodáte svou investici Ethereum Classic, když je oceněna na 2 000 $ – vaše provize dosáhne 24 $.

Tato provize se bude u jednotlivých brokerů velmi lišit. Jak jsme již dříve zmínili, eToro vám umožňuje obchodovat s Ethereum Classic za nulovou sazbu provize – což vám pomůže ušetřit na poplatcích za obchodování.

Kromě provize za obchodování byste měli prověřit také další poplatky – například transakční náklady. Například vám může váš makléř účtovat poplatek za vklady nebo výběry. Na eToro musíte zaplatit pouze 0,5% vkladový poplatek – a to platí pouze pro platební metody, které nejsou kryté USD.

3. Minimální investice a platby Ethereum Classic

Mnoho makléřů vyžaduje, abyste měli minimální vklad, abyste mohli začít obchodovat s Ethereum Classic. Tato částka bude často vyšší při vkladu pomocí kreditní / debetní karty ve srovnání s bankovními převody.

To znamená, že bankovní převody mohou zpracování transakce trvat až 7 pracovních dnů. Pokud chcete, aby vaše platby byly zpracovány okamžitě, stojí za to zvolit kreditní / debetní karty nebo elektronické peněženky, jako je PayPal.

Musíte také zvážit, jaký minimální vklad je nutný k investování do Ethereum Classic.

Podobně jako poplatky se tyto podmínky budou také u jednotlivých brokerů lišit. Pro představu, na eToro můžete začít obchodovat s mincemi ETC již od 25 $.

4. Skladování a výplata

Jak již bylo zmíněno dříve, u dlouhodobých investičních plánů musíte vybrat své digitální aktivum a přesunout je do soukromé peněženky. Pokud vám však váš makléř umožní přístup do peněženky, nemusíte si dělat starosti s ukládáním mincí jinde.

Bohužel ani ty nejoblíbenější burzy kryptoměn, které nabízejí peněženky, nemají žádné regulační licence, včetně Binance.

Proto je vždy bezpečnější ukládat své mince u regulovaného makléře. eToro přichází s vlastní peněženkou na kryptoměny a umožňuje vám chránit vaše digitální aktiva bez dalších nákladů.

Připraveni investovat Ethereum Classic?

Jak dnes investovat do Ethereum Classic – podrobný návod

Jste připraveni vrhnout se do světa Ethereum Classic? Pokud ano, vše, co potřebujete k založení obchodního účtu, je 5 minut vašeho času!

Jak jste si již všimli, v této příručce jsme použili eToro jako referenci, jak investovat do Ethereum Classic. Je to proto, že eToro je jedním z nejlepších online brokerů vhodných pro začátečníky pro investování do kryptoměny.

V následujících částech vám proto ukážeme, jak investovat do Ethereum Classic na eToro – bez provize.

Krok 1: Otevřete účet eToro

Přejděte na web eToro a klikněte na ‘Přidej se teď’. Budete požádáni o zadání e-mailové adresy a osobních údajů – včetně vašeho celého jména, adresy bydliště, data narození a telefonního čísla.

Krok 2: Nahrajte nějaké ID

Jako regulovaný makléř eToro také požádá o platný průkaz totožnosti s fotografií k ověření vaší identity. Můžete poskytnout cestovní pas nebo řidičský průkaz. Po ověření bude váš účet potvrzen a schválen.

Poznámka: Bez dokončení tohoto kroku můžete začít investovat do Ethereum Classic na eToro. Budete se však k němu muset vrátit, pokud si přejete provést vklad vyšší než 2250 $ nebo vybrat své prostředky.

Krok 3: Proveďte vklad

Minimální vklad je na eToro stanoven na 200 $. Prostředky můžete přidat jedním z následujících způsobů platby:

 • Debetní karta
 • Kreditní karta
 • PayPal
 • Skrill
 • Neteller
 • Sofort
 • Důvěryhodně
 • Bankovní převod

Všechny výše uvedené možnosti platby budou zpracovány okamžitě – s výjimkou bankovního převodu.

Krok 4: Vyhledejte Ethereum Classic

investice do ceny ethereum classic atd

eToro vám poskytuje přístup k 16 různým kryptoměnám a téměř 100 různým párům kryptoměn. Svůj obchodní nástroj Ethereum Classic najdete jednoduše hledáním „ETC“.

Můžete si vybrat preferovaný trh a pokračovat kliknutím na tlačítko „Obchodovat“.

Krok 5: Dokončete klasickou investici Ethereum

Nyní můžete pokračovat a zadat částku peněz, kterou chcete investovat do Ethereum Classic – což vám zajistí splnění minima 25 $.

Až budete připraveni, kliknutím na tlačítko „Otevřít obchod“ dokončete svou investici do Ethereum Classic!

Krok 6: Vydělejte své investice do etherea

Na eToro je obchodování kryptoměn možné nepřetržitě. Pokud si myslíte, že je nejlepší čas na vyplacení své investice ETC, jednoduše přejděte do svého portfolia. Zde najdete tlačítko „Prodat“ vedle vaší investice do Ethereum Classic.

Hotovost najdete okamžitě aktualizovanou na svůj účet eToro a v případě potřeby můžete provést výběr.

Jak investovat do Ethereum Classic – Sečteno a podtrženo

Ethereum Classic mohl mít pomalý růstový proces, ale stále se očekávalo, že bude hrát v budoucnosti decentralizovaných finančních platforem významnou roli.

Po rozdělení komunity Ethereum v roce 2016 se Ethereum Classic podařilo získat vlastní trakci. Dnes je jednou z největších kryptoměn na světě.

ETC ve své podstatě funguje stejně jako jakékoli jiné finanční aktivum – jeho hodnota je dána nabídkou a poptávkou trhu.

To, zda se rozhodnete investovat do ETC dlouhodobě nebo krátkodobě, závisí zcela na vašich obchodních cílech. Celkově je nejlepší udělat si domácí úkol, než se zamyslíte nad tím, jak investovat do Ethereum Classic – zejména pokud jde o výběr vhodného makléře.

Na eToro máte příležitost investovat do Ethereum Classic s minimálním vkladem pouhých 25 $ – a nebudete platit žádnou provizi!

eToro – nejlepší makléř pro nákup Ethereum Classic ETC

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Časté dotazy

Jaká je minimální částka potřebná k investování do Ethereum Classic?

Nejlepší je omezit své investice na částku, kterou si můžete dovolit prohrát. Pokud jste začátečník, zvažte začátek s malým vkladem. Na eToro můžete začít investovat do Ethereum Classic s minimem 25 $.

Je Ethereum Classic dobrou investiční volbou v roce 2021?

Ethereum Classic měl nepříznivý začátek roku v roce 2020 a v březnu dosáhl minima 4,81 USD. Na začátku ledna 2021 se však cena ETC pohybuje na hodnotě 8,77 USD. To znamená, že budoucí hodnota aktiva závisí na roli, kterou hraje ETC v širším vývoji blockchainu.

Jak začít investovat do Ethereum Classic?

Na eToro můžete začít investovat do ETC coinů za méně než 5 minut. Vše, co musíte udělat, je otevřít si účet, vložit prostředky a jste připraveni začít investovat do Ethereum Classic.

Mohu investovat 100 $ do Ethereum Classic?

Minimální výše investice nutná k investování do Ethereum Classic je na eToro pouhých 25 $. Na základě vašeho obchodního rozpočtu si můžete vybrat libovolnou částku nad tuto částku.

Mohu přijít o peníze na Ethereum Classic?

Ano, pokud spekulujete nesprávně a cena ETC klesá, nakonec přijdete o peníze. To se neliší od investic do jiných aktiv, jako jsou akcie nebo podílové fondy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me