Jak nakupovat Ethereum Classic – Průvodce pro začátečníky 2021

Jak nakupovat Ethereum Classic: Podrobný průvodce

Ethereum Classic, původní blockchain Ethereum, byl vydán v roce 2015. Chcete si koupit mince ETC sami, ale potřebujete trochu vedení?

Zůstaňte přesně tam, kde jste. V naší příručce How to Buy Ethereum Classic – Beginners Guide vás provedeme různými aspekty nákupu této kryptoměny.

To zahrnuje potenciální poplatky, populární techniky a inspiraci investičního plánu.

Budeme také diskutovat o některých důležitých aspektech, které je třeba učinit při nákupu Ethereum Classic online – například o tom, jak najít dobrého brokera a co musíte udělat, abyste provedli nákup ještě dnes!.

Kupte si Ethereum Classic v 5 krocích

Přečtěte si následující pětikrokový postup, jak nakupovat Ethereum Classic právě teď:

Krok 1: Zaregistrujte se u důvěryhodného a regulovaného kryptografického makléře

Krok 2: Financujte svůj účet

Krok 3: Vyberte Ethereum Classic (ETC) z dostupného seznamu kryptoaktiv

Krok 4: Zadejte částku Ethereum Classic, kterou chcete koupit

Krok 5: ETC coiny budou okamžitě přidány do vaší peněženky!

Krok 1: Vyberte si klasického brokera nebo burzu online Ethereum

Jak je zřejmé z našeho 5stupňového postupu, jak nakupovat Ethereum Classic – než budete moci nakupovat digitální měny – musíte se zaregistrovat u online brokera.

Pokud zvolíte platformu pro sociální obchodování eToro, můžete si koupit Ethereum Classic přímo prostřednictvím makléřské firmy. Máte také přidanou ochranu různých regulačních orgánů. Více k regulaci později.

Pokud dáváte přednost myšlence kryptoměny, můžete si koupit Ethereum Classic tímto způsobem. Pokud chcete, můžete také vyměnit další kryptoměny, jako je bitcoin, za Ethereum Classic.

Je důležité si uvědomit, že takové výměny jsou častěji než neregulované. To znamená, že kupujete kryptoměny v potenciálně nebezpečném prostředí.

Zmínili jsme, že eToro je regulováno. Tato bezpečnostní síť pochází z různých subjektů z celého světa, jako jsou ASIC, FCA a CySEC. Americký web eToro je také registrován u FINRA.

Výše uvedené nařízení znamená, že si můžete odpočinout a koupit Ethereum Classic, s jistotou, že makléř je legitimní a pod přísným dohledem.

Nejen to, ale použitím licencované makléřské firmy jako eToro k nákupu Ethereum Classic, budete kupovat digitální měnu v prostředí příznivém pro nováčky.

Nařízení

To nás pěkně přivádí k důležitým faktorům, které je třeba vzít v úvahu při hledání vhodného makléře ke koupi Ethereum Classic. Jak jsme se dotkli – regulace vám nabízí ochranu před stinnými kryptografickými makléři, kterých je v tomto odvětví mnoho.

Je pravděpodobné, že vám bude nabídnuta páka při registraci na krypto burze. Pokud je však výměna neregulovaná, což je vysoce pravděpodobné, mělo by se tomu zabránit. Navíc příběhy o neregulovaných výměnách třetích stran, které byly hacknuty a okradeny o slepé, nejsou neslýchané.

Existuje další možnost – můžete si vybrat své klasické ethereum z burzy kryptoměn do své soukromé peněženky. Existuje však nevýhoda.

Ukládání vlastních kryptoaktiv, jakkoli lákavé, jak to může znít, znamená převzetí plné odpovědnosti za bezpečnost vaší peněženky. Pokud jste hacknuti nebo ztratíte své zdlouhavé osobní heslo – jste do značné míry sami.

Na eToro vám broker nejen uloží vaše Ethereum Classic, ale nebudete mít žádné obavy ohledně bezpečnosti – kvůli tak přísné regulaci.

platební metody

V dnešní době si můžete koupit Classic Ethereum pomocí většiny typů plateb. I když se samozřejmě každý online broker bude lišit.

Pokud jste byli na scéně před několika lety, nákup kryptoměn by vám často nezbýval než vybrat bankovní převod. I dnes je tento typ vkladu často nejdelší proces ze všech.

Online krypto broker eToro je kompatibilní s různými typy plateb, jako jsou kreditní / debetní karty, a také s pohodlnými elektronickými peněženkami, jako jsou Neteller, PayPal a Skrill. Všechny jsou bezpečné, rychlé a pohodlné.

Poplatky a provize

Stejně jako v každém podnikání bude i váš online krypto broker muset dosáhnout zisku. Toho se často dosahuje účtováním provizí a poplatků za nákup a obchodování klientům.

Všichni vyhrávají opravdu, kola se neustále otáčejí pro poskytovatele kryptoměny – a můžete si koupit Ethereum Classic z pohodlí svého domova.

Není mnoho online brokerů, kteří by neúčtovali provize. Navíc se tyto poplatky budou u jednotlivých platforem lišit – ale obvykle se liší podle vašeho vkladu.

 • Coinbase například účtuje klientům 1,49% za každý jednotlivý obchod – vstup na trh a také výstup.
 • Pokud tedy vstoupíte na pozici Ethereum Classic na 1 000 $, musíte zaplatit Coinbase 14,90 $.
 • Ergo, kdybyste zadali 100 $, byli byste povinni zaplatit 1,49 $ – a tak dále.

Níže uvidíte nekomplikovaný příklad toho, jak může tento konkrétní poplatek ovlivnit vaše zisky, když si koupíte Ethereum Classic.

 • Ethereum Classic zakoupíte vytvořením nákupní objednávky 2 000 $
 • Zaplatíte společnosti Coinbase provizi 1,49% – to se rovná 29,80 $
 • Při prodeji vašich mincí ETC jsou oceněny na 2 500 $
 • Opět musíte zaplatit 1,49%, což je 37,25 USD
 • Celkově jste zaplatili pouze za provizi 67,05 $

I když se 1,49% může zdát jako zanedbatelná částka, poplatky mohou z těchto zisků okusovat. Například pokud byste místo toho zamířili na eToro a koupili si Ethereum Classic, ušetřili byste si 67,05 $ – protože poskytovatel kryptoměny je bez provize!

Pokud jde o poplatky za vklad, eToro účtuje pouze 0,5% – a to pouze v případě, že vkladujete pomocí jiné měny než amerických dolarů.

Naopak, na Coinbase vám bude účtováno 3,99% za všechny transakce debetními kartami. To znamená, že pokud si koupíte Ethereum Classic s vkladem 1 000 $, musíte zaplatit 39,90 $.

Další důležité faktory

Dosud jsme pokryli regulaci, poplatky a platební metody, pokud jde o nákup Ethereum Classic.

S tím bylo řečeno, že při hledání krypto platformy k nákupu kryptoaktiv je třeba vzít v úvahu další metriky, například:

 • Uživatelská přívětivost: Při hledání bezpečného místa pro nákup Ethereum Classic je zásadní, abyste zjistili, že se web snadno používá, a že vytváření objednávek je bez zátěže. Celkově vzato chcete regulovaný prostor, který vám může nabídnout bezproblémový zážitek z nákupu.
 • Minimální investice: Před registrací u online brokera byste měli zkontrolovat, jaká je minimální výše investice. Například pro začátečníky není ideální, pokud makléř potřebuje minimálně 150 $ pokaždé, když chce koupit nějaké mince ETC. Doporučujeme začít s kousky velikosti kousnutí. eToro umožňuje klientům nakupovat Ethereum Classic od 25 $.
 • Úložný prostor: Skladování je také něco, co stojí za zvážení, než se zaváže k platformě. Koneckonců, existuje značný kontrast mezi používáním neregulované burzy a ukládáním digitálních mincí sami – a tím, že budete mít své kryptoměny v bezpečí bez dalších poplatků prostřednictvím respektovaného brokera, jako je eToro.

Krok 2: Vymyslete investiční plán

jak koupit ethereum classic

S rizikem, že to bude znít zjevně, je rozumné přijít s investičním plánem, když si koupíte Ethereum Classic, zejména pro nováčky.

Trhy s kryptoměnou jsou koneckonců notoricky volatilní, proto investiční plány využívají začátečníci i dobře připravení investoři!

Pokud si nejste jisti, kde začít, pokud jde o vytvoření plánu nákupu Ethereum Classic – viz níže.

Dlouhodobé nebo krátkodobé

Když přemýšlíte o tom, jak koupit Ethereum Classic – považujete se za dlouhodobého nebo krátkodobého investora?

Krátkodobé investování je především o hledání zisku z krátkodobých cenových špiček v Ethereum Classic. Tento proces zahrnuje nákup digitálních měn ve správný čas a výplatu, když uznáte za vhodné. Může to být během několika minut, dnů nebo někdy týdnů.

V určitém okamžiku většina kryptoměn kolísala v ceně dvouciferně – což nám opět ukazuje, jak volatilní je trh.

Je pravděpodobné, že zde čtete tuto příručku, protože jste nadšeni kryptoměnami pro tuto velmi volatilitu. Koneckonců, čím větší riziko v životě podstoupíte, tím působivější mohou být odměny.

V rámci dlouhodobého výhledu na nákup Ethereum Classic – tomu se běžně říká strategie „buy and hold“. Jak jste nepochybně uhodli, znamená to nakupovat mince ETC a držet se jich několik měsíců nebo někdy let – vybírat peníze, když máte pocit, že je správný čas.

To vám ušetří starosti s krátkodobým kolísáním hodnoty Ethereum Classic.

Cílová klasická cena ethereum

Přijít s cílovou cenou Ethereum Classic je strategie používaná mnoha lidmi, ale je zcela volitelná.

Řekněme například, že jste koupili Ethereum Classic za 6,00 $ a hledali jste dvojnásobné zvýšení své investice. Hodnota ETC coinů by musela vzrůst na hodnotě 12,00 $. Pokud byste chtěli ztrojnásobit své investice do digitální měny, museli byste vidět nárůst ceny na 18,00 USD.

Může to znít stejně pravděpodobně jako vycházející slunce na Západě. Ale vezměte v úvahu, že nejnižší hodnota všech dob Ethereum Classic byla 0,45 USD v roce 2016 – a jen o rok a půl později dosáhlo digitální aktivum svého historického maxima 47,77 USD.

To je nárůst ceny o více než 10 000%. Jak tedy vidíte, vše je možné! Pokud byste v tuto chvíli správně spekulovali o trhu, dosáhli byste nějakých působivých zisků.

Zvažte pravidelné investice

Při pohledu na nákup Ethereum Classic stojí za zvážení pravidelné investice. Jak je zřejmé z výše uvedeného – výkyvy ceny digitálních měn mohou být docela strmé.

Doporučuje se proto pravidelně investovat malé částky – než házet všechno, co máte, a vidět, co se drží.

Mírné investice na týdenní nebo měsíční bázi jsou osvědčeným způsobem, jak udržet své emoce z obchodování pod kontrolou, stejně jako váš bankovní zůstatek. Tímto způsobem můžete neustále budovat své portfolio a přitom se držet svého investičního plánu.

Nováček oblíbený eToro činí tuto strategii velmi jednoduchou, protože umožňuje klientům nakupovat Ethereum Classic již od 25 USD!

Zvažovali jste nákup Ethereum Classic ETC?

Krok 3: Otevřete si účet makléře Ethereum Classic

Pokud jste našli online brokera, od kterého si můžete koupit Ethereum Classic, můžete přejít na oficiální web a zaregistrovat se. V tomto okamžiku je proces téměř stejný, jako kdybyste investovali do akcií, zlata nebo podílového fondu.

Pro ty, kteří nemají know-how, budete muset vyplnit základní informace o tom, kdo jste, než si budete moci koupit Ethereum Classic. To zahrnuje vaše jméno, adresu bydliště, telefonní číslo a e-mailovou adresu.

Jak jsme již řekli, metoda nakupování kryptoměn regulovaným zprostředkovatelem je pro nováčky lepší, protože v neregulovaném prostoru je venku příliš riskantní. Nejen to, ale online broker aréna se hemží „profesionálními podvodníky“.

Regulovaní makléři musí získat vaše základní informace, jak je uvedeno výše, a také průkaz totožnosti s fotografií ve tvaru pasu nebo řidičského průkazu. To je ze zákona požadováno regulačními orgány a je součástí KYC, aby se pokusilo potlačit finanční kriminalitu.

Kromě výše uvedené identifikace budete muset prokázat svou adresu kopií výpisu z bankovního účtu nebo účtu za služby.

Slyšeli jsme, že poskytovatelům ETC trvalo několik dní, než ručně zkontrolovali všechny dříve zmíněné formy ID.

Na eToro se to provádí pomocí technologie automatického ověřování, takže si obvykle budete moci koupit Ethereum Classic do 10 minut od registrace.

Krok 4: Vložte některé prostředky

Nyní budete mít zkontrolováno, zda online broker přijímá vámi zvolenou platební metodu. Nyní můžete na svůj nový účet vložit nějaké prostředky.

Nejrychlejším způsobem, jak financovat svůj účet, je debetní / kreditní karta nebo elektronická peněženka. eToro je kompatibilní s oběma. Pokud jde o elektronickou peněženku, můžete si vybrat mezi PayPal, Neteller a Skrill.

Měli byste si uvědomit, že pokud jste uvažovali o nákupu Ethereum Classic pomocí bankovního převodu, mohlo by to váš nákup oddálit o několik dní, protože jeho zpracování je nejpomalejší.

Drtivá většina makléřů stanoví minimální částku vkladu. To se může divoce lišit. zatímco některé jsou zdarma, některé požadují minimálně 1 000 $ (někdy i více) za každý vklad.

Na eToro je minimální vklad 200 $ na nákup Ethereum Classic nebo jakéhokoli aktiva.

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

obchodování ethereum classic

Pokud jste svůj účet financovali, můžete začít nakupovat Ethereum Classic.

Jak pravděpodobně víte, musíte nejprve vytvořit objednávku, aby váš online broker věděl, jaká je vaše pozice.

Níže naleznete inspiraci.

Koupit objednávku

Objednávka nákupu je objednávka, kterou budete používat nejvíce, protože tímto způsobem získáte přístup na příslušný trh a zakoupíte Ethereum Classic.

Jednoduše řečeno, pokud si myslíte, že hodnota Ethereum Classic poroste – objednejte si nákup u svého makléře ETC.

Pokud vaše krypto platforma umožňuje „krátký prodej“, máte možnost zadat prodejní objednávku, pokud si myslíte, že cena klesne.

Limit nebo tržní objednávka

S rizikem opakování – cena Ethereum Classic stoupá a klesá s každou vteřinou, která uplyne. Je důležité si to pamatovat, protože většina lidí usiluje o pravidelné zisky z těchto neustálých krátkodobých výkyvů.

Začněme s „tržní objednávkou“. To vašemu makléři jasně naznačuje, že chcete, aby vaše objednávka Ethereum Classic byla provedena okamžitě – za aktuální nebo velmi nejbližší cenu.

Jak jsme hovořili, bude mírný rozdíl mezi cenou, kterou vidíte při potvrzení objednávky – a cenou, kterou získáte. Jako příklad můžete uvést svou tržní objednávku na 6,2618 $, ale ve skutečnosti získáte 6,2610 $. To je naprosto nevyhnutelné a bývá to zanedbatelné množství.

Nyní přejdeme k „limitní objednávce“. To jasně naznačuje vašemu makléři, že chcete vstoupit do Ethereum Classic za velmi konkrétní cenový bod.

Vysvětlíme to dále na rychlém příkladu:

 • Cena Ethereum Classic je 6,2618 USD – nicméně chcete vstoupit na trh za 6 3600 $
 • Jako takový zadáte limitní objednávku ve výši 6 3600 USD
 • Pokud ETC dosáhne 6 3600 $ – váš makléř provede váš obchod
 • Objednávka zůstává nevyřízená, dokud buď a) nedosáhnete svého cenového bodu, nebo b) nezrušíte ji prostřednictvím svého makléře

Celkově jsou tržní objednávky super jednoduché, ale účinné pro začátečníky. Zatímco limitní objednávky vám umožní být konkrétnější při výběru nákupu Ethereum Classic.

Kůl

Při zvažování, jak nakupovat Ethereum Classic, je vše v pořádku a dobře pochopeno. Váš makléř však bude muset vědět, kolik jste ochotni vsadit na svou pozici.

Jak jsme řekli, pokud je pro vás nákup kryptoměn nový, je pomalý a stabilní rozumný přístup k nákupu Ethereum Classic. Samozřejmě máte právo koupit tolik Ethereum Classic, kolik chcete, ale investování malých částek je často způsob, jak jít na začátku.

Pokud si myslíte o širším kontextu, investováním minimální částky požadované na platformě podle vašeho výběru můžete do svého portfolia přidat digitální měny způsobem, který je více averznější k riziku. Jak již bylo uvedeno, pokud se zaregistrujete u eToro pro své snahy o kryptoměnu, můžete si koupit Ethereum Classic od 25 $.

Potvrďte objednávku

Jakmile zkontrolujete, zda je vklad, který jste zadali, správný a vaše objednávky jsou takové, jaké jste zamýšleli, můžete stisknout tlačítko „potvrdit“. Stručně řečeno, toto je povolení od vašeho makléře, abyste mohli pokračovat v nákupu / prodeji, tržních / limitních objednávkách a sázce.

Nyní, když zkontrolujete své portfolio na eToro, uvidíte, že vaše digitální mince byly odpovídajícím způsobem přidány.

Připraveno k nákupu Ethereum Classic ETC?

Krok 6: Uložení vaší ethereum Classic

Fiat peníze, kterými všichni platíme daně, se zcela liší od digitálních měn. Pro začátek – digitální mince jako Ethereum Classic jsou uloženy v decentralizované knize.

Dříve jsme se dotkli burzy vs online brokerů. Ale pro objasnění, oba nabízejí zcela odlišný zážitek – zejména pokud jde o skladování.

Pokud se například rozhodnete nepoužívat zprostředkovatele k nákupu Ethereum Classic, budete zodpovědní za jeho uložení sami – v osobní kryptoměně ke stažení. To znamená, že nesete odpovědnost za jeho bezpečnost, obsah a soukromý klíč. Díky tomu budete dost zranitelní, pokud jde o hackery a gaunery, kterých je mnoho.

Pokud se rozhodnete koupit Ethereum Classic prostřednictvím populárního makléře eToro, máte mimořádnou bezpečnost regulačních orgánů FCA, CySEC a ASIC. Tím odpadá nutnost obávat se, že budou zranitelní vůči podvodníkům. Nemluvě o tom, že jste zapomněli svůj soukromý klíč, nebo ještě hůře, že se dostal do špatných rukou.

Krok 7: Prodej vaší ethereum Classic

Jak je tento krok očividně zřejmý – smyslem nakupování Ethereum Classic je prodat jej později za více, než kolik jste původně zaplatili. To je váš zisk právě tam – samozřejmě musíte nejprve správně načasovat trhy.

Pokud jde o prodej vašeho Ethereum Classic, regulovaní makléři jsou také v tomto oddělení mnohem bezpečnější a pohodlnější.

Koneckonců, neregulované burzy třetích stran často nenechávají klientům jinou možnost, než poslat kryptoměny do neregulované peněženky na burze.

Poté následuje potřeba vyměnit Ethereum Classic za fiatovou měnu, jako je euro – což je velmi pravděpodobné, že bude za poplatek.

Pokud jste se zaregistrovali do eToro a koupili si Ethereum Classic – jednoduše byste museli „prodat“ své ETC coiny. Peníze budou přidány do vaší původní platební metody podle rozhodnutí KYC. Je to tak snadné.

Další způsoby, jak koupit Ethereum Classic v roce 2021

Diskutovali jsme o zásadních zásadách nákupu Ethereum Classic – ale máte i jiné možnosti.

Kupte si klasickou debetní kartu Ethereum

Debetní karty používají miliony kvůli pohodlí a zabezpečení, které tento typ platby nabízí. Totéž platí, pokud si chcete koupit Ethereum Classic.

Pokud si chcete koupit Ethereum Classic s debetní kartou – jednoduše zadejte údaje o své kartě jako u jakékoli jiné online služby. Musíte zadat částku, kterou chcete koupit, a potvrdit svůj výběr. V době výplaty budou vaše prostředky odeslány na původní kartu.

Ověřte si u poskytovatele kryptoměny, jaká je minimální investice a výše vkladu, protože se mohou lišit podle vzdálenosti.

Kupte si klasickou kreditní kartu Ethereum

Stejně jako při nákupu debetní kartou se kreditní karty považují za bezpečné a pohodlné. Pokud se vám kreditní karta hodí lépe, budete rádi, že eToro tento typ přijímá.

Je důležité si uvědomit, že při nákupu digitálních mincí prostřednictvím kreditní karty možná budete muset zaplatit „poplatek za hotovost“. Možná to poznáte z výběrů z bankomatů.

Průměrný poplatek za nákup Ethereum Classic prostřednictvím kreditní karty je přibližně 3%, doporučujeme však provést vlastní průzkum a ověřit si u svého poskytovatele.

Kupte si Ethereum Classic Paypal

Paypal se stal synonymem bezpečných online plateb. Není divu, že stále více lidí se rozhoduje koupit Ethereum Classic tímto způsobem.

Nezdá se, že by mnoho online makléřů umožňovalo platby prostřednictvím PayPal. EToro však přijímá PayPal, stejně jako další e-peněženky Neteller a Skrill.

Ethereum Classic ATM

Na rozdíl od tradičních bankomatů – bankomaty s kryptoměnou vám umožňují vložit do stroje skutečné / fiat peníze na nákup kryptoměn – které jsou přidány do vaší peněženky.

Náš Jak nakupovat Ethereum Classic – Průvodce pro začátečníky zjistil, že dosud neexistují žádné stroje ETC. Tyto stroje obvykle stejně účtují vysoký poplatek, takže regulovaný krypto broker je vaše nejbezpečnější a nejlevnější volba.

Jak nakupovat Ethereum Classic 2021 – Verdikt

investice do ceny ethereum classic atd

V této příručce, jak nakupovat Ethereum Classic, jsme vydali varovná upozornění na potenciální úskalí nákupu kryptoaktiv. Dali jsme vám také několik osvědčených rad.

Tento trh je velmi nestabilní a to samo o sobě může být vzrušujícím prostředím pro slušné zisky. Samozřejmě nejprve musíte načasovat trh. Proto je racionální se zaregistrovat pouze u regulovaného makléře. Koneckonců, jsou to vaše těžce vydělané peníze, se kterými se rozcházíte.

eToro je schváleno a regulováno několika orgány, včetně FCA a ASIC. Navíc si můžete koupit Ethereum Classic bez zaplacení centu v provizi. Proces registrace trvá méně než 10 minut a na svůj účet můžete vložit prostředky pomocí různých typů plateb.

eToro – nejlepší makléř pro nákup Ethereum Classic ETC

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Časté dotazy

Jak snadné je koupit Ethereum Classic?

Nákup Ethereum Classic je velmi snadný. Vše, co potřebujete, je regulovaný makléř, podporovaná metoda vkladu a určité znalosti trhu.

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu Ethereum Classic?

Nejrychlejší způsob nákupu Ethereum Classic je prostřednictvím respektovaného makléře s licencí. Například eToro je registrováno u FINRA v USA a regulováno úřady ve Velké Británii, na Kypru a v Austrálii.

Mohu koupit 100 $ za Ethereum Classic?

Ano, můžete si koupit 100 $ za Ethereum Classic. Pokud byste chtěli, mohli byste si dokonce koupit v hodnotě 10 000 $. Doporučujeme však držet se malých investic, zejména pokud jste začátečník. Na eToro si můžete koupit Ethereum Classic za pouhých 25 $.

Můžete přijít o peníze na Ethereum Classic?

Ano. Můžete přijít o peníze na Ethereum Classic a o jakékoli aktivum. Pokud předpovídáte vzestup nebo pokles hodnoty Ethereum Classic a zadáte správnou objednávku – vyděláte peníze. Pokud jste nesprávní, přijdete o peníze.

Co je nejvíce Ethereum Classic, stálo za to

Ethereum Classic dosáhl v prosinci 2017 historicky 47,77 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me