Jak nakupovat IOTA – Průvodce pro začátečníky 2021

Jak nakupovat IOTA & Najděte nejlepší sazbu

IOTA, která byla spuštěna v roce 2016, je kryptoměna a distribuovaná účetní kniha s otevřeným zdrojovým kódem. S tržní kapitalizací těsně pod 1 miliardou dolarů má toto digitální aktivum spoustu potenciálu pro růst.

Pokud chcete naskočit do rozjetého vlaku a naučit se koupit IOTA (MIOTA) sami – zůstaňte na místě, kde jste.

V této příručce, ukážeme vám, jak dnes koupit IOTA. Provedeme vás kroky výběru makléře, porozumění potenciálním rizikům a odměnám a dokončení vaší investice do IOTA nejbezpečnějším možným způsobem.

Nejen to, ale podrobně popisujeme, jak vytvářet obchodní příkazy, ukládat tokeny MIOTA a vymýšlet investiční plán.

Jak koupit IOTA dnes – průvodce krok za krokem

Pro ty, kteří si teď nechtějí přečíst úplného průvodce pro začátečníky – níže uvidíte pětikrokový návod, jak koupit IOTA.

1. Rozhodněte se připojit se k regulovanému poskytovateli kryptoměn, který nabízí IOTA

2. Financujte svůj nový účet eToro

3. Vyberte IOTA (MIOTA) ze seznamu dostupných kryptoměn

4. Vyplňte příslušné pole částkou IOTA, kterou chcete koupit

5. Potvrďte, že jste spokojeni s údaji, které jste zadali

Jste připraveni koupit IOTA právě teď s debetní / kreditní kartou nebo elektronickou peněženkou? Pokud ano,

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu JOTA

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo jako důvěryhodné

Níže vám ukážeme, jak dnes koupit IOTA. Kromě toho, že vás provedeme procesem nákupu krok za krokem, prozkoumáme také, co pro tuto digitální měnu přinese budoucnost.

Krok 1: Vyberte si online IOTA Broker nebo Exchange

Při sledování 5krokového postupu uvedeného výše uvidíte, že jsme zmínili regulovaného makléře. Toto je velmi doporučeno jako nejbezpečnější možnost při zvažování, jak koupit IOTA.

Pokud se zaregistrujete na eToro, můžete IOTA nakupovat přímo, a co je důležité, v bezpečných podmínkách. Je to proto, že online broker je regulován více subjekty.

Alternativní možností pro vás je nákup IOTA na burze kryptoměn třetích stran. Tato možnost přichází s opatrností, protože burzy často nezískají licenci, a proto nejsou regulovány žádným orgánem.

V ostrém kontrastu je eToro silný, pokud jde o regulaci. Platforma podléhá přísným pravidlům ASIC, FCA a CySEC. Nejen to, ale makléř je také registrován a schválen společností FINRA v USA.

1. Nařízení

Se stovkami míst k nákupu IOTA – regulační orgány poskytují mimo jiné ochranný deštník proti stinným makléřům a nezákonným praktikám.

To znamená, že pokud je platforma regulována stejně jako eToro, můžete si IOTA koupit jak a kdykoli, prosím, s vědomím, že společnost je nad správní radou a nese odpovědnost za její akce.

Jak jsme řekli, pokud uvažujete o krypto burze, je velmi pochybné, že by vám byla nabídnuta taková bezpečnostní síť. V průběhu let navíc došlo k mnoha příležitostem, kdy se neregulované peněženky na burze staly obětí hackerství a během toho ztratily miliony dolarů.

Vždy existuje možnost koupit IOTA a poté uložit své mince do soukromé krypto peněženky. Ačkoli péče o vaše vlastní digitální měny zní dostatečně jednoduše, existují i ​​negativa.

Pokud se rozhodnete uložit IOTA v soukromé krypto peněžence, zůstane vám zodpovědnost za ochranu, pojištění a ochranu vašeho dlouhého soukromého klíče proti tomu, aby se dostal do rukou počítačových zločinců..

Na druhé straně uznávaný online broker eToro tento problém řeší. Platforma uloží vaše tokeny MIOTA na bezpečném místě bez dalších nákladů.

2. Způsoby platby

Když uvažujete o tom, jak nakupovat IOTA, určitě vás potěší, že nalezení místa kompatibilního s vámi zvolenou platební metodou pravděpodobně nebude představovat problém.

Zatímco před lety jste mohli být zaseknutí bankovním převodem – který je i v roce 2021 jednou z nejpomalejších metod placení online – moderní makléři dnes přijímají různé typy.

Poskytovatel kryptoměny eToro je kompatibilní s většinou bezproblémových platebních metod. To zahrnuje kreditní / debetní karty jako Mastercard, Visa, Maestro a další. Kromě těchto tradičnějších možností broker přijímá e-peněženky jako Neteller, PayPal, Klarna a Skrill.

3. Poplatky a provize

Je důležité jít do jakéhokoli nového podniku bez blikání. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je mít na paměti potenciální poplatky a provize, zejména při zvažování, jak nakupovat IOTA.

Pokud načasujete trhy správně a zadáte příslušnou objednávku, můžete si z pohodlí domova vydělat nějaké zdravé zisky nákupem IOTA..

Online makléři samozřejmě musí dosáhnout zisku, aby mohli i nadále nabízet přístup na trhy s kryptoměnou a platit za režijní náklady a podobně, jako každé podnikání. Dokud tyto poplatky nebudou vyděračské, ujednání funguje dobře pro všechny.

Většina online brokerů účtuje klientům variabilní poplatek oproti hodnotě pozice.

Níže uvádíme jednoduchý příklad variabilního poplatku:

 • Poskytovatel online kryptoměny Coinbase účtuje variabilní poplatek 1,49% za každý jednotlivý obchod
 • Ergo, pokud si koupíte krypto v hodnotě 1 000 $ – poplatek v Coinbase je 14,90 $
 • Pokud je vaše pozice v hodnotě 2 000 USD – poplatek je 29,80 USD – a tak dále

V zájmu jasnosti jsme pro vás připravili praktický příklad toho, jak může tento poplatek ovlivnit jakékoli zisky z vašeho nákupu IOTA:

 • Pro nákup IOTA vytvoříte nákupní objednávku v hodnotě 1 500 $
 • Jako takový zaplatíte Coinbase 22,35 $ (1,49% z 1 500 $)
 • Pokud chcete prodat, vaše žetony mají hodnotu 1900 USD
 • Opět musíte zaplatit 1,49% – což se rovná 28,31 $
 • Celkově jste na poplatcích zaplatili 50,66 USD

Jak je zřejmé z výše uvedeného, ​​1,49% zní jako minutová částka. Ale protože jsou účtovány za každý obchod – tyto poplatky brzy pohltí vaše potenciální zisky.

Pokud byste se rozhodli koupit IOTA prostřednictvím eToro, ušetřili byste 50,66 $, protože tento broker je 100% bez provize.

Pokud jde o transakční náklady, měli byste si uvědomit, že některé platformy si účtují poplatek za vklad. Například Coinbase si při použití debetní karty účtuje 3,99% z částky vkladu.

To znamená, že objednávka na nákup v našem dřívějším příkladu by vás stála 59,85 USD.

Naopak, pokud nevkladáte peníze v amerických dolarech, eToro jednoduše účtuje klientům poplatek za výměnu 0,5%.

4. Další důležité faktory

V kroku 1 jsme probrali některé z nejdůležitějších atributů, jak nakupovat IOTA – provize a poplatky, regulace a platební metody.

Chcete-li vrhnout trochu více světla na to, co ještě musíte vzít v úvahu při hledání bezpečného prostoru pro nákup IOTA – viz níže.

 • Uživatelská přívětivost: Je zásadní, abyste zjistili, že web pro zprostředkování je snadno použitelný. Pokud je platforma pro začátečníky sympatická, najdete proces hledání nákupu IOTA od začátku do konce mnohem příjemnějším zážitkem. eToro je notoricky uživatelsky přívětivý.
 • Minimální investice: Před přihlášením k jakékoli platformě ke koupi IOTA – ujistěte se, že víte, jaké jsou minimální investice v konkrétní makléřské společnosti. Hlavním důvodem, proč je to důležité, je to, že někteří poskytovatelé kryptoměn očekávají velké minimální investice. To by nebylo ideální pro úplného nováčka. Na eToro mohou klienti koupit IOTA od 25 $!
 • Úložný prostor: Přemýšlení o tom, jak koupit IOTA a jak ji uložit, jde ruku v ruce. Jak jsme se však dotkli, pokud jste začátečník, měli byste se vyvarovat neregulovaných makléřů a výměn. Výhodnou možností je tedy zaregistrovat se na eToro, kde si můžete zdarma uskladnit své mince v regulovaném a bezpečnostním prostředí.

Krok 2: Vymyslete investiční plán

Strategie přijatá mnoha investory, kteří chtějí koupit IOTA, je přijít s investičním plánem.

Vzhledem k tomu, jak volatilní je trh s kryptoměnami – je investiční plán moudrým krokem. Zejména pro ty, kteří jsou na scéně digitálních měn noví, ale opravdu pro lidi všech úrovní zkušeností.

Pokud spadáte do kategorie lidí, kteří si nikdy nezakoupili finanční aktivum, uvidíte níže některé užitečné strategické nápady.

1. Dlouhodobé nebo krátkodobé

Když uvažujete o tom, jak koupit IOTA – myslíte si, že budete krátkodobým nebo dlouhodobým investorem?

Pojďme dále vysvětlit rozdíl mezi těmito dvěma.

Krátkodobí investoři se snaží dosáhnout malých, ale pravidelných zisků. Toho je dosaženo vstupem na trh a následným opuštěním během několika minut nebo hodin (někdy i dnů) – maximálně využijte krátkodobé cenové špičky.

Vezměte v úvahu, že kryptoměny jsou vysoce spekulativní a mohou kolísat až pětkrát nebo šestkrát ve srovnání s fiat měnami a zlatem. Pokud tedy správně načasujete trh, můžete potenciálně vydělat nějaké působivé zisky.

Dlouhodobí investoři se snaží koupit IOTA a držet mince co týdny nebo měsíce najednou. Tomu se příhodně říká strategie „buy and hold“ a může být dobrou volbou pro začátečníky kvůli nedostatku zájmu o krátkodobé cenové posuny.

2. Cílová cena IOTA

Populární strategií mezi investory do kryptoměny je využití cílové ceny IOTA.

Chcete-li vyčistit mlhu – řekněme, že jste chtěli ztrojnásobit své investice do IOTA. Pokud byla digitální měna v době počátečního nákupu oceněna na 0,3550 USD – její hodnota by musela vzrůst na 1,0650 USD.

Pokud byste chtěli stejnou investici zčtyřnásobit, musela by se IOTA zvýšit na 1,4200 $ – a tak dále.

Na jedné straně zní čtyřnásobná investice jako nepravděpodobná. Čísla však mluví hodně.

To znamená, že IOTA v polovině roku 2017 dosáhla minima 0,15 USD, ale o pouhých šest měsíců později explodovala na historické maximum 5,25 USD. To je posun o více než 3 400%.

3. Zvažte pravidelné investice

Jak můžete vidět shora, kryptoměny pravidelně kolísají v ceně, a to kvůli tržnímu sentimentu ohledně hodnoty aktiva.

Když se vzděláváte, jak nakupovat IOTA, možná budete chtít zvážit pravidelné, ale menší investice jako součást svého plánu do budoucna.

Jedná se o strategii, kterou používá mnoho investorů, a vyžaduje pomalé budování vašeho portfolia. To znamená, že si můžete koupit IOTA, aniž byste riskovali celý svůj kapitál v jednom zásahu.

Na eToro si budete moci IOTA koupit od 25 $! Díky tomu je pro většinu lidí pravidelná investiční strategie nákupu digitálních měn v říších možností.

Zvažovali byste investování do IOTA MIOTA?

Krok 3: Otevřete si účet brokera IOTA

Pro každého, kdo si to přečte, kdo dříve obchodoval, i když s akciemi, forexem nebo dokonce stříbrem – je postup otevření účtu brokera IOTA téměř úplně stejný.

Pokud jste úplným nováčkem – přejděte na platformu poskytovatele kryptoměn a vyhledejte tlačítko „Připojit se nyní“.

Budete požádáni o vyplnění formuláře zahrnujícího vaše jméno a příjmení, adresu bydliště, e-mail, číslo mobilního telefonu a datum narození.

Podle pravidel KYC (Know Your Customer) uložených finančními regulačními orgány budete také muset makléři poskytnout průkaz totožnosti s fotografií. Nejrychleji se zpracovává obvykle pas, i když můžete použít i řidičský průkaz.

Budete také povinni předložit kopii svého dokladu o adrese. Přemýšlejte ve smyslu zákona o veřejných službách, výpisu z bankovního účtu nebo daňového dopisu.

Jak jsme již zmínili, můžete se podívat na to, jak nakupovat IOTA prostřednictvím neregulované kryptoburzy nebo zprostředkování. To si však žádá potíže, protože nemáte vůbec žádnou ochranu. Nedostatek regulace znamená, že společnost nemá žádné standardy, které by měla dodržovat, a nemá na koho odpovědět.

Naopak, licencovaný makléř eToro působí pod dohledem některých regulačních gigantů v oboru.

Nejen to, ale některým platformám trvá ruční kontrola dokumentů KYC několik dní. Zatímco eToro používá automatizovanou technologii – takže IOTA můžete obvykle vložit a koupit do 10 minut.

Krok 4: Vložte některé prostředky

Než se dostanete do této fáze, je důležité zkontrolovat, zda je váš preferovaný způsob platby přijat.

Za předpokladu, že je váš typ platby kompatibilní – můžete na svůj účet vložit nějaké prostředky a koupit IOTA. Nejrychlejší způsob platby je debetní / kreditní karta nebo e-peněženky – obě jsou přijímány na eToro.

Ve skutečnosti můžete nakupovat IOTA na eToro pomocí působivého výběru typů plateb, včetně Neteller, PayPal a Skrill.

Kryptoměnová platforma vám také umožní nakupovat finanční aktiva pomocí bankovního převodu – ale jak jsme již zmínili, jedná se o nejpomalejší metodu vkladu pro zpracování makléřů.

Než se rozhodnete pro platformu, vždy zkontrolujte, jaká je minimální požadovaná výše vkladu, protože někteří stanoví vklad přesahující 1 000 $.

Na eToro je minimální vklad 200 $, ale IOTA si můžete koupit od 25 $.

Krok 5: Nastavení obchodní objednávky

obchodování s IOTA

Nyní, když jste postupovali podle kroků 1 až 4, můžete prostřednictvím svého makléře zadat objednávku na nákup IOTA.

Je nutné vytvořit objednávku, jinak by makléř nevěděl, jak za vás postupovat nebo jaká je vaše pozice.

Pokud potřebujete rekapitulaci nebo jste nikdy ve svém životě neobchodovali den, níže uvidíte seznam snadno použitelných obchodních příkazů. To vše lze použít, když se snažíte pochopit, jak nakupovat IOTA.

1. Koupit objednávku

Obecně řečeno, při nákupu IOTA vstoupíte na trh pomocí nákupní objednávky.

Pokud máte silné podezření, že IOTA je podhodnocená, a proto se zvýší cena – proveďte objednávku u svého makléře.

Někteří poskytovatelé kryptoměny také umožňují klientům vydělat peníze z klesající ceny aktiva. Toho dosáhnete povolením „krátkého prodeje“, kdy zadáte prodejní objednávku, pokud si myslíte, že cena klesne.

2. Limit nebo tržní objednávka

To je nejjednodušší objednávka z cesty, ale vzhledem k volatilní povaze trhů s kryptoměnami – je třeba si uvědomit i další objednávky.

Mnoho investorů do digitálních měn tak činí, aby maximálně využili dočasných cenových posunů, které se o sekundu mění.

„Tržní objednávka“ je objednávka vhodná pro začátečníky, která vašemu makléři naznačuje, že byste chtěli, aby vaše pozice IOTA byla okamžitě provedena. Jinými slovy, pokud se vám líbí aktuální tržní cena – zadejte tržní objednávku a platforma to bez váhání provede.

Mějte na paměti, že v důsledku výše uvedené volatility uvidíte nevýznamný rozdíl mezi touto cenou a cenou, kterou získáte. Řekněme, že jste zadali tržní objednávku na IOTA na 0,3826 $, ve skutečnosti byste mohli získat 0,3824 $.

Po přechodu na „limitovanou objednávku“ tato objednávka informuje vašeho makléře, že byste chtěli zadat svůj nákup IOTA za velmi konkrétní cenu.

Níže uvidíte jasný příklad toho, jak to funguje v praxi:

 • IOTA je měna s cenou 0,3800 USD, nicméně chcete zadat 0,3950 USD
 • Jako takový zadáte limitní objednávku ve výši 0,3950 $
 • Pokud IOTA vzroste na hodnotu 0,3950 $ – platforma provede vaši objednávku za vás
 • Pamatujte, že tato pozice zůstane, dokud IOTA nedosáhne této ceny, nebo ji nezrušíte ručně

Jak bylo ukázáno výše, tržní objednávky jsou velmi jednoduché, zatímco limitované objednávky vám umožňují koupit IOTA za vámi stanovenou cenu.

3. Vklad

Pokaždé, když zadáte objednávku u svého poskytovatele kryptoměny, budete dotázáni, kolik chcete vsadit. Jinými slovy – kolik IOTA chcete koupit?

Když jsme mluvili o příchodu plánu, dotkli jsme se také přístupu pro začátečníky, který spočívá v provádění pravidelných investic do IOTA.

Nejen, že je to méně riskantní než použít velkou část svého investičního rozpočtu, ale pravidelné investice jsou logickým způsobem, jak nakupovat IOTA způsobem, který je proti riziku.

4. Potvrďte objednávku

Doporučuje se důkladně zkontrolovat zadané informace, jako je objednávka nákupu / prodeje, limit / tržní objednávka a vaše sázka. Jakmile budete spokojeni, můžete svoji objednávku potvrdit.

Přitom bude váš online makléř pokračovat v realizaci vašich objednávek a mincí IOTA se objeví ve vašem portfoliu účtu eToro.

Připraveno investovat IOTA MIOTA?

Krok 6: Uložení IOTA

Jak víte, kryptoměny jsou na rozdíl od fiat vládou vydávaných peněz, jako jsou eura nebo americké dolary. Koneckonců, tyto jsou bezpečně uloženy v bankách. Místo toho je IOTA digitální měna a veřejná kniha distribuovaná jako open source.

Spíše než typická technologie blockchain používaná většinou kryptoměn, jsou mince MIOTA uloženy v datové struktuře s názvem „Tangle“, kde každá nová transakce potvrzuje předchozí dvě transakce.

Jak je uvedeno dále na této stránce, můžete se rozhodnout koupit IOTA u online zprostředkování nebo na kryptoburze.

Ukládání vašich digitálních měn do neregulované kryptoměny vás samozřejmě může nechat zranitelnými vůči hackerům – kvůli nutnosti převzít plnou odpovědnost.

Na eToro mohou klienti nakupovat a ukládat IOTA v bezpečném prostoru vhodném pro začátečníky – pod orlím okem ASIC, CySEC a FCA. V USA jsou klienti chráněni přísným rozhodnutím FINRA.

Toto nařízení omezuje potřebu obávat se, že kupujete IOTA od společnosti se špatnými úmysly.

Krok 7: Prodej vaší IOTA

Po provedení kroků 1 až 7 budete vědět, že hlavním cílem nákupu finančního aktiva je jeho splacení, když je čas na výplatu.

Jinými slovy, chcete prodat IOTA za více, než za kolik jste ji původně koupili. Takto vyděláváte zisk – a v podstatě to, o co jde.

Pokud se rozhodnete nakupovat a prodávat IOTA prostřednictvím burzy třetích stran, postup má tendenci být poměrně zdlouhavý.

Burzy často vyžadují, abyste kryptoměny přesunuli ze své osobní peněženky do neregulované peněženky dané platformy.

Poté budete muset vyměnit IOTA za alternativní minci, jako je bitcoin, která bude pravděpodobně zpoplatněna. Klienti jsou často požádáni, aby při výplatě podali žádost o výběr.

Pokud kupujete IOTA na eToro, můžete snadno nakupovat a prodávat digitální měny. Vše, co se od vás vyžaduje, je přihlásit se ke svému účtu a kliknout na prodej vedle IOTA ve vašem portfoliu.

Peníze budou převedeny na účet, který jste použili k nákupu kryptoměny – podle pravidel KYC.

Další způsoby nákupu IOTA v roce 2021

I když jsme pokryli téměř vše, co potřebujete vědět o tom, jak nakupovat IOTA, existují i ​​jiné způsoby, jak koupit toto spekulativní aktivum.

1. Kupte si debetní kartu IOTA

Mnoho lidí se při online nakupování rozhodne platit debetní kartou. Pokud to zní jako vy, pak vás možná potěší, že IOTA si můžete koupit i tímto způsobem.

Přejděte na svůj účet makléřství eToro a zadejte údaje o své debetní kartě do příslušných polí. Zadejte částku IOTA, kterou chcete koupit, a ověřte, zda jsou zadané informace správné.

2. Kupte si kreditní kartu IOTA

Stejně jako u debetní karty můžete IOTA koupit také pomocí kreditní karty na eToro. Jednoduše zadejte údaje o své kreditní kartě a sázku do příslušných polí a můžete vyrazit.

Upozornění, někteří poskytovatelé kreditních karet účtují za výběry z bankomatů, hazardní hry a makléřské vklady „poplatek za hotovostní zálohy“.

Proto je důležité se před poskytnutím tohoto typu platby poradit se svým poskytovatelem. Poplatky mohou být až 5%, takže si udělejte domácí úkoly.

3. Kupte si IOTA Paypal

Paypal je celosvětově rychlá, bezpečná a důvěryhodná platební metoda. Na eToro můžete IOTA koupit také pomocí této elektronické peněženky.

Náš průvodce pro začátečníky zjistil, že ne všichni poskytovatelé kryptoměny e-peněženky přijímají, proto to před registrací zkontrolujte.

Jak nakupovat IOTA 2021 – Verdikt

Pokud jste se v našem průvodci Jak nakupovat IOTA dostali tak daleko, pravděpodobně se cítíte připraveni vydat se na své nové dobrodružství v oblasti kryptoměny.

První zastávkou by mělo být nalezení důvěryhodného a regulovaného online brokera. Za to zpíváme chválu eToro – platforma je pro začátečníky super snadná a je 100% bez provize.

Poskytovatel kryptoměny je navíc regulován respektovanými finančními orgány, jako jsou FCA, ASIC a CySEC. Makléř je také registrován u FINRA pro občany USA.

Přihlášení k nákupu IOTA je na eToro hračkou, na výběr je spousta způsobů platby a otevření účtu trvá několik minut.

Jak vidíte z výše uvedených kroků, proces nákupu IOTA na eToro je nejen bezpečný a bez provize, ale trvá jen pár minut.

eToro – nejlepší zprostředkovatel nákupu IOTA

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Časté dotazy

Jak snadné je koupit IOTA?

Otevření účtu pro nákup IOTA je na eToro super snadné. Poznejte trh, který vás zajímá, a zvažte pravidelné, ale skromné ​​investice. IOTA si můžete koupit od 25 $ prostřednictvím tohoto makléře.

Jaký je nejbezpečnější způsob nákupu IOTA??

Nejbezpečnější způsob nákupu IOTA je prostřednictvím regulovaného makléře. eToro obsluhuje více než 13 milionů klientů a je regulováno ASIC, FCA a CySEC. Platforma je také registrována v USA u FINRA.

Mohu koupit IOTA za 100 $?

Ano. Můžete si koupit IOTA v hodnotě 100 $. Pokud však nemáte na trhu zkušenosti, může to být krátkozraké. Na eToro můžete IOTA koupit od pouhých 25 $, což vám umožní pomalu budovat portfolio.

Můžete přijít o peníze na IOTA??

Ano, pokud máte ve spekulacích pochybnosti, způsobíte ztrátu. Pokud správně předpovídáte trh IOTA, dosáhnete zisku.

Jaká nejvíce IOTA stála za to?

V prosinci 2017 měla IOTA hodnotu 5,25 USD. K dnešnímu dni je to nejvíce, co digitální měna stála.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me