Jaká je budoucnost kryptoměn – měli byste investovat do kryptoměn?

Kryptoměny by mohly být budoucností investování

Kryptoměna je digitální nebo syntetická měna chráněná kryptografií, což znemožňuje padělání nebo replikaci. Většina kryptoměn jsou decentralizované sítě založené na blockchainu – distribuovaný adresář vynucený prostřednictvím nesourodé výpočetní sítě. Kryptoměny obvykle nemají žádnou zastřešující autoritu, což je činí technicky imunními vůči intervencím.

Poptávka po kryptoměnách silně vzrostla a postupně se pohybuje po celém světě. S výjimkou retailových investorů byl rok 2020 rokem, kdy velké finanční instituce investovaly velké částky peněz do kryptoměny. Proto jsou stále více přijímány a někteří investoři je již považují za zajištění proti inflaci a uchovávání hodnoty, které by potenciálně mohlo nahradit zlato.

Na druhé straně existují země, kde jsou kryptoměny zcela zakázány; Proto je jakákoli krypto aktivita nezákonná. Co však budoucnost kryptoměn přinese, bude probráno níže.

Jaká je budoucnost bitcoinů jako vůdce kryptoměn?

Jak bylo uvedeno výše, rok 2020 byl pro bitcoiny vynikajícím rokem, protože mnoho institucionálních investorů investovalo velké částky peněz. Paypal také zahájil krypto služby v roce 2020, což je historický rok pro kryptoměny.

Bitcoinové pohyby cen za celou dobu. Zdroj: Coinmarketcap.

Microstrategy investovala 1,3 miliardy USD do bitcoinů a společnost Grayscale dosáhla v roce 2020 celkově neuvěřitelných 13 miliard USD do kryptoaktiv.

Následovala Ruffer Investment s 744 miliony USD; Stone Ridge se 115 miliony dolarů; Massachusetts Mutual s investicí 100 milionů $ do bitcoinů a Square s 50 miliony $.

Vzhledem k tomu, že kryptoinstitucionalizace začala v roce 2020 investovat do bitcoinů výše uvedené společnosti, nadšenci kryptoměn a investoři věří, že budoucnost bitcoinu je slibná.

CEO Microstrategy Michael Saylor prosazuje roli bitcoinu jako vůdce kryptoměny a považuje ji za úložiště hodnoty, která by mohla v blízké budoucnosti nahradit zlato.

Kromě toho v jiném Příspěvek na Twitteru, popsal bitcoin jako „peněžní síť“.

Dříve v rozhovoru pro CNBC Saylor poukázal na to, že v budoucnu budou muset do bitcoinu investovat další významné společnosti.

„Apple, Amazon, Google a Facebook budou muset do toho zapojit své produkty a každá společnost s velkými hotovostními zůstatky bude muset převést svou pokladnu na bitcoin, pokud si přeje zůstat solventní a relevantní,“ poznamenal.

Někteří odborníci tvrdí, že rozvíjející se trh má před sebou ještě dlouhou cestu, než dospěje, což historicky dokládá hladká volatilita a likvidita. Zatímco ostatní naznačují, že nedostatek algoritmu je klíčovým faktorem vnímané poptávky po bitcoinech, a to jak nyní, tak i v budoucnu.

Tim Draper, zakladatel společnosti Draper Associates, však zdůraznil, že v blízké budoucnosti budou lidé moci používat kryptoměny, stejně jako nyní používají dolar.

“Myslím, že do popředí se dostává mnoho [bitcoinových] technologií.” Bude chvíli trvat, než je lidé začnou používat … Bude to v tomto rozmezí [2022 až 2023], kdy lidé [začnou] být schopni utratit je a investovat je stejně snadno jako nyní dolary, “řekl Draper.

“Jakmile k tomu dojde, nastane obrovský posun, protože kdo bude chtít držet politické peníze, když se můžete držet skutečných kryptoměn?” dále dodal.

Draper je také známý tím, že přesně předpovídá cenu bitcoinu v roce 2017. Rovněž předpověděl cenu bitcoinu pro roky 2022 a 2023.

„Stojím si za svým odhadem 250 000 USD do konce roku 2022 nebo počátkem roku 2023.„ Nic není stabilní, dokud jedna technologie nenahradí jinou, “řekl Draper

CEO Tesly Elon Musk a CEO Twitteru Jack Dorsey k nim navíc přidali #bitcoin Cvrlikání bio. Tento krok přiměl nadšence kryptoměn a analytiky přemýšlet o budoucnosti bitcoinu.

Vzhledem k výše uvedeným slovům, prognózám a investicím předních společností vypadá budoucnost bitcoinu jasně a bitcoin může skutečně posílit jeho roli klíčového faktoru ve finančním světě. Paypal je již integrovaný, ale pokud se společnosti jako Amazon rozhodnou zapojit do bitcoinu, pak se věci drasticky změní, což pro Bitcoin bude pozitivní.

Zvažovali byste investování do kryptotrh?

Kam směřuje kryptoměna?

Kryptoměny jako bitcoin a ethereum prudce vzrostly. Zájem maloobchodních a institucionálních investorů o digitální měny v posledních měsících významně vzrostl. Od té doby mnoho raných hráčů, kteří se snažili získat zisky na "kryptoměna šílenství" pokračovali a zanechali po sobě menší komunitu. Stále však existují důvody si myslet, že zbývá nějaký boj o to, aby kryptoměny prolomily.

Rok 2020 je obecně charakterizován jako plodný rok pro hlavní kryptoměny. Kromě bitcoinů zaznamenalo Ethereum také růst. Protože je Ethereum lídrem v oblasti decentralizovaného financování (DeFi), má vynikající potenciál pro ještě větší vliv ve světě financí v budoucnu. DeFi je na vzestupu v roce 2020 a očekává se, že bude v budoucnu dále expandovat s Ethereem jako lídrem.

Stejně jako mají kryptoměny mnoho příznivců, mají i své oponenty, ale pro investory jsou obecně přijatelnější. Někteří je dokonce považují "Internet z 90. let", což znamená, že se v budoucnu mohou stát skutečným konkurentem fiat měn.

Zmizí kryptoměna?

Přestože kryptoměny mají kritiky, kteří jim říkají "Bublina", neočekává se, že odejdou s vývojem, kterým procházejí. Je nepravděpodobné, že by tato aktiva již byla zohledněna "peněžní sítě" a integrován platformami, jako je Paypal, zmizí.

Měli byste investovat do kryptoměn?

Mohlo by být rozumné zacházet s investicí do kryptoměn stejným způsobem, jako byste mohli zacházet s jakoukoli jinou riskantní investicí. Kryptoměny nemají žádnou vlastní hodnotu kromě toho, co je za ně kupující připraven zaplatit. Díky tomu je obzvláště zranitelný vůči velkým cenovým posunům.

Pokud nejste schopni se s takovou nejistotou vypořádat, mohlo by být lepší pokračovat v investicích jinde, které vyhovují vašim potřebám. Zatímco názory na bitcoin jako investici zůstávají hluboce polarizované – navrhovatelé naznačují jejich malou nabídku a rostoucí využití jako generátorů ocenění a oponenti to vidí jako další spekulativní bublinu.

Vzhledem k nejistotám mají kryptoměny několik výhod, díky nimž jsou peněžní trhy ziskovější.

Vzhledem k tomu, že kryptoměny vedené bitcoiny začaly být skutečně institucionalizovány, je pravděpodobné, že investice do kryptoměn by mohly být záměrným krokem. Je třeba poznamenat, že bitcoin má strop 21 milionů BTC. V současné době je v oběhu více než 18 milionů BTC. Pokud vezmeme v úvahu pravidlo „nabídky a poptávky“, pak se tržní kapitalizace bitcoinu blíží svému limitu kvůli vysoké poptávce, pak by se jeho cena mohla v blízké budoucnosti prudce zvýšit.

3 důvody, proč by kryptoměny mohly být budoucností investování

1. Vysoký zisk z investice

Od jejich vzniku úspěch kryptoměn vzrostl. V průběhu několika let se rozšířily, přestože byly na trhu stále čerstvé. Na rozdíl od jiných portfolií je kryptoměna výnosnější. Například bitcoin v roce 2020 vzrostl o 300%.

Investice do virtuálních měn jsou riskantní a mnoho investorů se jim může kvůli své volatilní povaze vyhýbat. Pokud chcete efektivně investovat do digitálních aktiv, musíte mít po komplexním průzkumu odvětví jasný plán.

2. Vynikající likvidita

Je známo, že investoři jako vysoká likvidita a kryptoměny jsou likvidní aktiva. Je snadné je koupit kdykoli chcete prostřednictvím směnárny kryptoměn. Proto je rychlé a pohodlné nakupovat a prodávat kryptoměnu. Vysoký cenový výkyv lze zaznamenat během několika minut. Můžete také nakupovat kryptoměny prostřednictvím kryptoburzy a snadno prodávat v kvantifikované míře.

3. Investování je pohodlné

Investování vyžaduje čas, odhodlání a kapitál. Kryptoměny jsou na rozdíl od tradičních alternativ mnohem jednodušší a snadněji se s nimi zachází. Jediné, co musíte udělat, je zaregistrovat se v kryptoburze a uložit své mince do krypto peněženky. Poté budete nadále pohodlně sledovat svá digitální aktiva.

Nakonec je to osobní preference, kterou lidé dělají na základě určitých podmínek pro účast v kryptoměnách. Rizikové subjekty vytvářejí na peněžním trhu velké zisky, protože čerpají z různých vlastností.

Totéž se děje s investicemi do kryptoměny; pokud investujete do více měn, můžete získat velké výnosy. Odborní odborníci se obvykle diverzifikují, aby eliminovali hlavní rizika. I když se to může zdát riskantní, vysoká likvidita a diskrétní jednání vám dávají finanční svobodu.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Přečtěte si více:

Jak investovat do kryptoměny v roce 2021

Nejlepší 9 kryptoměn, které se mají obchodovat v roce 2021

7 předpovědí kryptoměny na rok 2021, s nimiž by všichni souhlasili

5 důvodů, proč by bitcoin mohl v roce 2021 zdvojnásobit vaše peníze

Klíčové body

  • Kryptoměna je digitální nebo syntetická měna chráněná kryptografií, což znemožňuje padělání nebo replikaci.
  • Kryptoměny jsou stále více přijímány a někteří investoři je již považují za zajištění proti inflaci a uchovávání hodnoty, které by v budoucnu mohlo nahradit zlato.
  • Rok 2020 byl pro Bitcoin historickým rokem, protože Paypal integroval na své platformě službu kryptoměny.
  • Mikrostrategie investovala 1,3 miliardy USD a společnost Grayscale dosáhla v roce 2020 neuvěřitelných 13 miliard USD do kryptoaktiv pod jejich správou.
  • Vzhledem k tomu, že kryptoinstitucionalizace začala v roce 2020 investovat do bitcoinů výše uvedené společnosti, nadšenci kryptoměn a investoři věří, že budoucnost bitcoinu je slibná.
  • V rozhovoru pro generálního ředitele CNBC společnosti Microstrategy Michael Saylor zdůraznil, že v budoucnu budou muset do bitcoinu investovat další prominentní společnosti. „Apple, Amazon, Google a Facebook budou muset do toho zapojit své produkty,“ řekl.
  • CEO Tesly Elon Musk a CEO Twitteru Jack Dorsey přidali #bitcoin do svého twitterového bio. Tento krok přiměl nadšence kryptoměn a analytiky přemýšlet o budoucnosti bitcoinu.
  • Paypal je již integrovaný, ale pokud se společnosti jako Amazon rozhodnou zapojit do bitcoinu, pak se věci drasticky změní, což pro Bitcoin bude pozitivní.
  • Ethereum, jako lídr v oblasti decentralizovaného financování, má velký potenciál pro ještě větší vliv ve světě financí v budoucnu. DeFi je na vzestupu v roce 2020 a očekává se, že bude v budoucnu dále expandovat s Ethereem jako lídrem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me