Jaké jsou výhody obchodování s litecoiny?

Obchodování s litecoinem umožňuje obchodníkům spekulovat o tom, zda cena LTC poroste nebo poklesne, aniž by bylo nutné převzít vlastnictví digitálního aktiva.

Litecoin (LTC), založený na decentralizované, blockchainové síti s otevřeným zdrojovým kódem, je kryptoměna typu peer-to-peer, kterou navrhl a uvedl do života předchozí zaměstnanec Google a absolvent MIT, Charlie Lee.

Jedním z prvních altcoinů, které se objevily, byl litecoin. Poprvé byl prodán a nyní je někdy označován jako stříbrný protějšek zlata bitcoinu. LTC prošla svými vzestupy a pády od svého počátečního spuštění v roce 2011, ale nakonec díky svému agilnímu přístupu a rychlému přijetí technologií se jí podařilo vybudovat silnou poptávku.

Proč obchodovat s litecoiny?

Ať už jste někým, kdo už nějakou dobu obchoduje, nebo jste na scéně noví, obchodování s LTC má řadu výhod.

Obchodování s litecoinem pomáhá kvalifikovaným obchodníkům vsadit, pokud se cena zvýší nebo poklesne. Použitím derivátových kontraktů, jako jsou sázky na rozpětí a CFD, toho můžete dosáhnout. Podívejme se na některé z výhod obchodování s litecoinem.

Mezi výhody obchodování s litecoiny patří:

 1. CFD poskytující pákový efekt
 2. Volatilita
 3. Nízké riziko inflace a jednoduché obchodování
 4. Plný přístup na trh LTC, kdykoli a kdekoli
 5. Volba mezi vysokou nebo nízkou
 6. Mějte na paměti daňové předpisy
 7. Navrch likvidity

1. CFD poskytující pákový efekt

Blížit se k vyšší páce je jednou z klíčových výhod obchodování CFD na litecoin. Mějte na paměti, že se jedná o sázení na výkyvy trhu LTC a nekupování digitálních mincí tradičním způsobem prostřednictvím pravidelných burzovních obchodních platforem. CFD jednoduše slouží ke sledování ceny LTC a obchodníci, kteří CFD prodávají, jednoduše žádné LTC nevlastní.

Je zásadní, abyste i nadále zajistili, že si jako investor předem připravíte efektivní strategii řízení rizik, abyste minimalizovali riziko pádu do hloubky. Měli byste podniknout nezbytné preventivní kroky. Páky zvýší vaše zisky, pokud nebudou ostražité, i když mohou také zdvojnásobit vaše náklady.

2. Volatilita

Vezmeme-li v úvahu, že trh s litecoiny je poměrně mladý, prošel značnou nejistotou kvůli značnému množství krátkodobých obchodních aktivit. Cena litecoinu se v posledních letech stala relativně nepředvídatelnou. I když cena litecoinu v poslední době vzrostla, během doby zaznamenala časté výkyvy, což z ní dělá jednu z volatilních kryptoměn.

3. Nízké riziko inflace a jednoduché obchodování

Obchodování s kryptoměnami, jako je LTC, znamená mít shovívavost jednoduše zvolit online platformu a místo, kde kupujete a prodáváte své LTC přímo od kupujícího prodejci na celosvětové úrovni publika, aniž byste potřebovali makléře, například na tradičních burzách. . Kromě toho není nutné poskytovat další zbytečné certifikace, které potvrzují vaši schopnost obchodovat za obchodování LTC. V takovém případě se jednoduše zaregistrujete k účtu na burzovní platformě a provedete jednoduchý proces ověření.

Skutečnost, že litecoin je decentralizovaný, znamená, že zde není prostor pro inflaci. Technologie za blockchainem LTC je nekonečná, což snižuje perry ohledně jejího dlouhodobého poklesu hodnoty.

4. Plný přístup na LTC trh, kdykoli a kdekoli

Software pro automatické obchodování je jedním z nejčastějších a fascinujících způsobů, jakými lidé obchodují s litecoinem. Litecoin lze na rozdíl od burzy prodávat 24 hodin denně. Obchodníci ze svých domácích počítačů a osobních zařízení tak mohou spát obchodní aplikace a výhody ve spánku. LTC obchody mohou probíhat přímo mezi jednotlivými obchodníky na kryptoburzách po celém světě.

Pro praxi spouštění automatických aplikací pro výměnu LTC není rozhodně nic nového, nicméně v poslední době, protože byly mnohem konkrétnější a ziskovější, tyto systémy stále dostávají velké pokrytí.

5. Volba mezi vysokou nebo nízkou

Obchodování s mincemi LTC vám zaručí, že si budete moci vybrat, zda se svým investičním rozhodnutím chcete jít na dlouhou nebo krátkou cestu. Jít dlouho znamená, že kdykoli si koupíte LTC, je to, když očekáváte, že cena mince poroste. Zkrácení na druhou stranu je, když se rozhodnete využít výhod a obchodovat s LTC v okamžiku, kdy ceny současně klesají i rostou.

Existuje mnoho výměnných platforem, které vám dávají možnost provést buď nebo. Je možné předpovídat rostoucí nebo klesající trend současně. Můžete se také zavázat k maržovému obchodování na většině platforem.

Přečtěte si také: Predikce ceny litecoinu

6. Daňové předpisy, které je třeba mít na paměti

Zatímco federální soudce v USA považuje litecoiny a další určité kryptoměny za aktiva, IRS by s nimi takhle nezacházelo. Podléhá stejnému daňovému zacházení jako všechny ostatní investice. Daně z litecoinu lze vybírat prodejem, směnou nebo skutečnými výdaji (pokud hodnota vzrostla poté, co jste ji původně zakoupili).

Obrovské daňové výhody u LTC obchodů by poskytovala možnost sázení na rozpětí a obchodování CFD na litecoin. Sázením na rozpětí snižujete odpovědnost za řádné zdanění, protože dané aktivum ve skutečnosti nevlastníte. S CFD můžete snížit své ztráty proti daním.

7. Navrch likvidity

Na kapitálových trzích se termín likvidita běžně používá k popisu schopnosti, s jakou lze komoditu bez obtíží proměnit v hotovost. Likvidita pro litecoin je schopnost rychle ho směnit za hotovost nebo jiné mince.

Pro všechny obchodovatelné nemovitosti a aktiva, včetně litecoinu, je likvidita klíčová. Nízká úroveň likvidity znamená, že je přítomna nestabilita trhu, což způsobuje nárůst hodnot LTC. Na druhou stranu silná likvidita znamená, že existuje stabilní trh s malými výkyvy cen.

John Kim, hlavní evangelista litecoinového evangelisty, tvrdí, že stejně jako nákup šálku kávy lze LTC použít pro malé každodenní nákupy. LTC by nemělo být vnímáno jako finanční komodita, ale spíše jako měna, která pomáhá lidem nakupovat produkty a služby v reálném světě. Rovněž věří, že LTC je nejlikvidnější kryptoměna po bitcoinu.

Nenechte si ujít: Co povede k ceně litecoinu v roce 2021?

Mám koupit nebo obchodovat s litecoinem?

Než se rozhodnete pro dobrou investici, je důležité pochopit rozdíly mezi nákupem a obchodováním s litecoinem. Při investování do dlouhodobé péče s nižší úrovní rizika by použití CFD usnadnilo posouzení proveditelnosti. Před stanovením správné cesty by jádrem vašeho úsudku měly být všechny faktory, jako je likvidita, vystavená páka a daňové závazky. Pokud se chcete o litecoinech dozvědět více, podívejte se na tohoto podrobného průvodce litecoinem.

Nákup litecoinu by vás mohl zajímat, pokud…

 • Chcete převzít plnou odpovědnost za částku litecoinu, kterou zakoupíte
 • Rádi zaplatíte celou hodnotu aktiva předem
 • Nevadí vám platit daň z kapitálových výnosů ze všech zisků
 • Nevadí vám čekat na výměnný účet, než budete moci nakupovat nebo prodávat
 • Nevadí vám úvodní limity ani maximální vklady
 • Je v pořádku platit další poplatky za vklady nebo výběry

Mohlo by vás zajímat obchodování s litecoiny, pokud…

 • Chcete spekulovat o ceně litecoinu, aniž byste jej vlastnili
 • Chcete využít svou pozici tak, abyste předem umístili pouze část nákladů
 • Chcete využít daňových výhod sázení na rozpětí nebo obchodování CFD s litecoinem
 • Chcete začít okamžitě obchodovat
 • Nelíbí se vám maximální limity vkladů
 • Nelíbí se vám placení vkladů nebo poplatky za výběr

eToro – nejlepší platforma pro Kupte si litecoin

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body:

 • Mezi výhody obchodování s litecoinem patří vylepšená likvidita, minimalizace daňových nákladů, expozice pod vlivem pákového efektu, volatilita litecoinů, minimalistické obchodování a nižší riziko inflace, dostupnost litecoinového trhu a možnost jít na dlouhou nebo krátkou cestu.

 • Litecoin (LTC), založený na decentralizované, open-source, blockchainové síti, je kryptoměna typu peer-to-peer.

 • Obchodování je o pokusu zjistit, zda cena LTC vzroste nebo poklesne na hodnotě.

 • John Kim, hlavní evangelista ve společnosti Litecoin, věří, že LTC je po bitcoinech nejlikvidnější kryptoměnou.

 • Skutečnost, že litecoin je decentralizovaný, znamená, že zde není prostor pro inflaci.

 • Obrovské daňové výhody u LTC obchodů by poskytovala možnost sázení na rozpětí a obchodování CFD na litecoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me