Jakých je 10 nejoblíbenějších kryptoměn ve Velké Británii?

Hledáte nejpopulárnější kryptoměny ve Velké Británii? Číst dál. Vysvětlíme, jaké jsou 10 nejoblíbenějších kryptoměn a jak můžete začít obchodovat s kryptoměnou ve Velké Británii.

Podle údajů z Úřad pro finanční chování (FCA), kolem 2,6 milionu lidí koupili kryptoměnu ve Velké Británii. To jsou téměř 4% dospělé populace – statistika, která pevně staví Británii jako jednu z 10 nejlepších zemí, které jsou vůči kryptoměnám nejlepší na světě.

A to není jediná „top 10“, která nás zajímá. V tomto článku vysvětlíme, jaké jsou 10 nejpopulárnější kryptoměny ve Velké Británii. Více než deset let od spuštění bitcoinu tyto mince lákají stále více investorů do světa virtuálních aktiv. To znamená, že pokud jste hledali svou další investiční příležitost ve Velké Británii, budete v dobré společnosti. Ale proč přesně jsou tak populární?

Čtěte dále a zjistěte, proč se tolik britských obchodníků rozhodlo přidat tyto kryptoměny do svého portfolia. Ať už hledáte nejlepší britské investice do roku 2021, nebo chcete jen držet krok s trendy v kryptoměně, v našem seznamu 10 nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii najdete něco, co vás zajímá..

Top 10 nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin je známý jako „král kryptoměn“ – a to z dobrého důvodu. Od té doby, co byl spuštěn tajemným Satoshi Nakamotem v roce 2009, si uchoval svou korunu jako nejpopulárnější kryptoměna na světě. To znamená, že je to nejlepší volba pro investory do kryptoměny ve Velké Británii.

V době psaní tohoto článku má bitcoin a tržní kapitalizace 302 165 391 228 $ a cena 16 299 $. Každý bitcoinový token je vytvářen procesem známým jako hornictví – termín používaný k popisu způsobu, jakým mohou obchodníci přidávat transakce do blockchainu. To funguje pomocí a algoritmus proof-of-work. Než bude možné vytvořit nový bitcoin, musí obchodník vyřešit výpočetní hádanku, aby ověřil každou transakci. Pokud to vyřeší správně, dostanou za odměnu určitý počet bitcoinů.

Těžba však není jediným způsobem, jak získat bitcoiny ve Velké Británii. Můžete jednoduše koupit bitcoiny s fiat penězi (GBP) na burzách kryptoměn, jako je makléřství s více aktivy eToro. Bitcoiny můžete dokonce vydělávat hraním určitých videoher!

Jedním z hlavních důvodů, proč je bitcoin nejpopulárnější kryptoměnou ve Velké Británii, je prostě skutečnost, že se tam „dostal první“. Jako první kryptoměna na světě je zavedena lépe než mnoho jiných altcoiny (alternativní kryptoměny), které se od té doby objevily na trhu.

Po organizaci studie začátkem tohoto roku FCA zjistila, že bitcoin je zdaleka nejuznávanější kryptoměnou ve Velké Británii. 78% jejich respondentů slyšelo o bitcoinech, zatímco pouze 22% slyšelo o druhém nejznámějším kryptoměně – Váhy Facebooku. Jedná se o obrovský skok, který ukazuje, že bitcoin vstoupil do povědomí veřejnosti mnohem úspěšněji než jeho konkurenti.

Dalším důvodem, proč jsou bitcoiny ve Velké Británii tak populární, je skutečnost, že se objevily krátce poté Globální finanční krize v letech 2007-8. Mezi 1. čtvrtletím 2008 a 2. čtvrtletím 2009 se britská ekonomika snížila o více než 6%, což vedlo mnoho lidí k nedůvěře ústředním řídícím orgánům a velkým finančním institucím, jako jsou banky a věřitelé. Když bitcoiny dorazily na scénu v roce 2009, kryptoměna se najednou zdála jako schůdná alternativa k centralizaci sektoru.

Zvažovali byste nákup BTC, nejpopulárnější krypto ve Velké Británii?

2. Ethereum (ETH)

Ethereum je druhou největší kryptoměnou na světě se současným tržním stropem 51 507 291 691 USD a cenou 454 USD. Podle údajů FCA je to také čtvrtá nejuznávanější kryptoměna ve Velké Británii, protože 17% respondentů uvedlo, že o tom již dříve.

Ethereum je blockchainová platforma, která používá chytré smlouvy provádět transakce. Chytré smlouvy jsou automatické smlouvy, které kódují konkrétní podmínky smlouvy, například cenu, kterou platíte a komu ji platíte. Stejně jako proces těžby bitcoinů je platební systém neuvěřitelně transparentní a také znamená, že lidé nemusí procházet organizacemi třetích stran, jako jsou banky.

Od té doby, co bylo Ethereum spuštěno prostřednictvím ICO (Initial Coin Offering) v roce 2014, je pevným favoritem bitcoinů a jeho výkon neustále roste. Během roku 2020 zůstal silný, a to i přes celonárodní překážku, která přišla v podobě pandemie koronavirů. Ve skutečnosti mnoho investorů věří, že Ethereum brzy předběhne bitcoiny jako nejpopulárnější kryptoměna na světě.

Ethereum vs. Bitcoin: Je ethereum lepší investicí než bitcoin?

Cena kryptoměny je přímo ovlivněna její tržní kapitalizací. Termín „tržní kapitalizace“ je zkratka pro tržní kapitalizaci. To se týká celkové tržní hodnoty aktiva – v tomto případě kryptoměny. Kryptoměny jsou skvěle volatilní, takže tržní kapitalizace se může rychle změnit. (Stačí se jen ohlédnout za letošním rokem: celková tržní kapitalizace kryptoměny dosáhla v srpnu 380 miliard USD, což od dubna představovalo oživení téměř 180 miliard USD).

Tržní kapitalizaci kryptoměny můžete vypočítat pomocí následujícího součtu: celkový počet mincí nebo žetonů v oběhu x aktuální cena každé mince. To znamená, že jak se zvyšuje tržní kapitalizace Etherea, zvyšuje se také jeho cena. Protože poptávka po ethereu neustále roste, a to jak ve Velké Británii, tak ve zbytku světa, někteří odborníci se domnívají, že by v příštích několika letech mohla dosáhnout cen 30 000 USD.

3. Bitcoinová hotovost (BCH)

Vzhledem k popularitě bitcoinů není divu, že třetí nejpopulárnější kryptoměnou ve Velké Británii je Bitcoin Cash. Tato kryptoměna byla spuštěna v roce 2017 poté, co byly vzneseny obavy ohledně škálovatelnosti bitcoinů (také známých jako „bitcoinové jádro“), které mají konečný počet tokenů. Jedná se o systém elektronických plateb typu peer-to-peer, který se rychle dostal mezi 5 největších kryptoměn na světě a nyní se může pochlubit tržním stropem ve výši 4 630 146 203 USD.

Dnes mnoho lidí věří, že bitcoinová hotovost je nejvíce rušivým konkurentem bitcoinu, a přeskočili loď z jádra do hotovosti. Roger Ver, přední raný bitcoinový investor, nyní místo toho pevně propaguje bitcoinové peníze. V prosinci 2018 řekl Nezávislý že kryptoměna „jednoduše funguje lépe“, částečně díky tomu, že má mnohem nižší transakční poplatky než bitcoin.

Ve Velké Británii je velšský IT specialista James Howell také hrdým zastáncem bitcoinové hotovosti. Howell se dostal na titulní stránky v roce 2013 poté, co omylem odhodil pevný disk počítače, na kterém byly uloženy bitcoiny v hodnotě 4 milionů liber. Podle dnešní hodnoty by to stálo neuvěřitelných 50 milionů GBP – přestože byl prvním uživatelem Bitcoin Core, přešel také na BCH a tvrdil, že je mnohem vhodnější pro každodenní transakce.

S tím, jak se tyto argumenty stále více rozšiřují, mnoho lidí, kteří hledají předpovědi kryptoměny do roku 2021, věří, že BCH se ve Velké Británii stane ještě populárnější. Studie FCA zjistila, že 20% britských respondentů již o Bitcoin Cash slyšelo. Lze tento údaj v nadcházejících letech zvýšit?

4. Litecoin (LTC)

Litecoin, který byl poprvé spuštěn v roce 2011, byl jedním z prvních altcoinů na světě. Byl navržen jako levnější a rychlejší alternativa k bitcoinu, přičemž zpracování nového bloku zabralo pouhých 2,5 minuty, na rozdíl od 10 minut. Tato rychlost je částečně důvodem, proč zůstala v top 5 našeho seznamu 10 nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii, a to i přes 9. místo ve zbytku světa.

Další výhodou platformy Litecoin je skutečnost, že může podporovat až 84 milionů mincí. Maximální nabídka bitcoinů je „pouhých“ 21 milionů, takže Litecoin je mnohem škálovatelnější. V minulosti se také ukázal působivý růst. I když se nejedná o nejvíce vzestupnou kryptoměnu (její cena je nižší než 70 USD), v roce 2017 vzrostla o více než 8 000%. A co víc, v poslední době se na začátku letošního roku těšila novému růstu.

Vydání hry na hrdiny LiteBringer, který běží na litecoinovém blockchainu, způsobil prudký nárůst počtu litecoinových transakcí. Podle nadace Litecoin Foundation se objem transakcí v týdnu po vydání ztrojnásobil, přičemž 75% všech transakcí je nyní způsobeno hrou.

Pokud chcete zahájit obchodování s kryptoměnami ve Velké Británii, může to být chytrý krok ke sledování výkonu litecoinu. Někteří investoři to mohou přehlédnout, protože se právě dostali na seznam 10 největších kryptoměn na světě, ale jeho nedávný vývoj by jej měl umístit na váš radar.

5. Pomlčka (DASH)

Dash chce zajistit, aby byla kryptoměna každodenně použitelnější. Začalo to jako Xcoin v roce 2014, než se změnilo na Darkcoin. Rebrand na portmanteau „Dash“ byl snahou posílit to, o čem tato kryptoměna je – digitální hotovost.

V současné době má Dash tržní strop ve výši 777 955 628 USD a cenu 79 USD. Může to být 28. největší kryptoměna na světě, ale díky své praktičnosti a potenciálu si zaslouží místo na našem seznamu 10 nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii.

Stejně jako Litecoin a Bitcoin Cash byl vytvořen Dash, aby vyřešil některé problémy, které trápí bitcoinovou technologii. Mezi ně patří jeho pomalá rychlost, vysoké transakční poplatky a neschopnost zpracovat mnoho transakcí najednou.

Všechny tyto faktory činí bitcoiny nevhodnými pro každodenní platby. Zakladatelé společnosti Dash chtěli, aby se digitální hotovost stala realitou, s okamžitými převody a velmi nízkými poplatky (0,10 $). Pokud vás zajímá „je Dash dobrá investice?“, Mohlo by vás zajímat, že tisíce online obchodníků již ve Velké Británii přijímají platby Dash. V londýnských nákupních centrech je dokonce několik bankomatů Dash!

6. Stellar (XLM)

Stellar zahájil v roce 2014 Jed McCaleb, jeden ze spoluzakladatelů Ripple. Jedná se o decentralizovanou platební síť s otevřeným zdrojovým kódem, která byla před vydáním původně označována jako „The Secret Bitcoin Project“.

Stellarova rodná měna se nazývá Lumen. Stejně jako Ether pohání Ethereum a Ripple XRP ovládá RippleNet, Lumen napájí hvězdnou síť a všechny její funkce. Má řadu působivých aplikací v reálném světě, které v letech od vydání uzavřely řadu vysoce výkonných partnerství. Mezi ně patří vytvoření aplikace pro přeshraniční platby s názvem Deloitte Digital Bank ve spolupráci s Deloitte; platební systém s IBM a začlenění různých platebních startupů po celém světě.

Stellar blíže k domovu získává také investory ve Velké Británii. Je to díky rostoucí poptávce po decentralizované finance (DeFi) služby, které Stella – a produkty, které vytvořila prostřednictvím své řady partnerství – je ideálně umístěna k naplnění.

7. Zvlnění (XRP)

Ripple byla vždy silnou volbou pro obchodníky, kteří hledají nejpopulárnější kryptoměny ve Velké Británii. Jeho rodná měna, Ripple XRP, si od svého vydání v roce 2012 trvale vedla dobře. Rok 2017 byl však mimořádně výjimečný – Ripple vzrostl o ohromujících 36 000%!

XRP je v současné době čtvrtou největší kryptoměnou na světě s tržním stropem ve výši 12 393 914 767 USD a cenou pouhých 0,27 USD. Jeho nízká cena přilákala investory z celého světa, ale existuje také další klíčový důvod, proč by britští investoři mohli chtít zvážit přidání XRP do svého portfolia.

Na rozdíl od zcela decentralizovaných kryptoměn Ripple spolupracuje s řadou velkých institucí. Důvodem je, že byl původně navržen tak, aby bankám a dalším velkým podnikům usnadňoval posílání přeshraničních plateb v reálném čase.

Klady a zápory investování do Ripple, bude to milionář?

Protože má podporu velkých společností, jako jsou J.P Morgan a Santander, mnozí odborníci na kryptoměny se domnívají, že společnost Ripple s větší pravděpodobností vydrží jakékoli vládní předpisy, které by mohly být zavedeny za účelem kontroly používání a prodeje kryptoměn v blízké budoucnosti..

8. Tezos (XTZ)

Po dlouhém období ztráty hodnoty se Tezos konečně mohl vyšplhat zpět na úroveň popularity, kterou si užíval při svém uvedení na trh. Když se blockchainová síť otevřela prostřednictvím ICO v roce 2017, získala neuvěřitelných 232 milionů dolarů – investice, která v té době překonala světové rekordy! A přes svůj skalní výkon v posledních několika letech zůstal Tezos jednou z nejlepších kryptoměn, které si obchodníci ve Velké Británii vybrali.

Kryptoměna získala vysoké skóre v auditech, které zjistily, že Tezos řízení v řetězci model znamená, že je dobře chráněn před problémy, jako je „sobecké pečení“ (jinak známé jako „sobecká těžba“) a řetězové reorganizace. Tato úroveň zabezpečení by mohla být důvodem, proč je Tezos stále jednou z nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii.

Pokud hledáte trendy v kryptoměně, které by se mohly proměnit v potenciální investiční příležitosti, dávejte pozor na Tezos v příštích několika měsících. Nedávno byl vybrán finanční skupinou Elevated Returns (ER) k hostování tokenizovaných nabídek pro investory do nemovitostí. Vzhledem k tomu, že poptávka po DeFi roste, mohlo by to znamenat, že Tezos směřuje k lepším věcem, protože britští obchodníci se dívají do roku 2021.

investujte do tezos

9. Cardano (ADA)

V současné době je Cardano na devátém místě v seznamu 10 nejlepších kryptoměn na světě důkaz o sázce blockchain platforma. S tržním stropem ve výši 3 192 136 382 USD bylo Cardano založeno jedním ze spoluzakladatelů společnosti Ethereum, která je populární kryptoměnou ve Velké Británii již od svého uvedení na trh.

Rodná měna Cardana se označuje jako ADA, který se používá k odesílání a přijímání přeshraničních digitálních fondů. Stejně jako Ethereum využívá inteligentní smlouvy – jedním z důvodů, proč je Cardano ve Velké Británii tak populární, je skutečnost, že byl navržen tak, aby překonal některé problémy, které maří jak Ethereum, tak Bitcoin.

Jako kryptoměna třetí generace dokázala společnost Cardano zjistit, kde její konkurenti narazili, a podle toho vylepšit vlastní nabídku. Z tohoto důvodu mnoho obchodníků ve Velké Británii považuje Cardano za mnohem silnější investici. Prozatím to může být méně zavedené, ale z dlouhodobého hlediska to může být úspěšné tam, kde nabídky první generace selžou. Díky tomu se v průběhu času stala jednou z 10 nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii.

10. IOTA (MIOTA)

Poslední kryptoměnou na našem seznamu nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii je IOTA. Tato kniha otevřených zdrojů byla spuštěna v roce 2015 s cílem usnadnit transakce mezi počítači v EU Internet věcí síť. Její tržní kapitalizace je v současné době 703 892 418 USD a její cena je 0,25 USD.

Algoritmus proof-of-work, který IOTA používá k ověření transakcí, znamená, že s tím nejsou spojeny žádné poplatky za převod. To je obrovská výhoda pro ty v odvětví IoT, které tradičně trápí vysoké transakční poplatky. IOTA však utrpěla řadu pokusů o hackerství, které v posledních několika letech způsobily značné prostoje.

I když to příliš neotřáslo jeho popularitou ve Velké Británii, tato kryptoměna je možná vhodnější pro zkušené investory, kteří vyvinuli praktickou obchodní strategii a mají zavedené robustní řízení rizik.

Připraveno k obchodování s kryptoměnou ve Velké Británii?

Chcete-li začít obchodovat s jednou z nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii, je prvním krokem najít renomovaného britského brokera.

Platforma zprostředkování více aktiv eToro nabízí všechny kryptoměny, které jsou uvedeny na tomto seznamu. Díky své oblíbené funkci CopyTrader je plně regulován FCA a je vynikající volbou pro začátečníky v oblasti kryptoměny. To vám umožní sledovat investiční rozhodnutí ostatních obchodníků v reálném čase a automaticky kopírovat jejich strategii.

Celkově vzato, kopírování obchodování na eToro je ideální pro ty z vás, kteří chtějí obchodovat s populárními krypty, ale nemají žádné znalosti ani zkušenosti s fungováním obchodování.

Pokud jste připraveni začít obchodovat s některými z nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii, doporučujeme prozkoumat eToro. The Britský špičkový makléř umožňuje investovat do kryptoměn a také obchodovat s fiat-to-crypto a kryptoměnou.

Tak na co čekáš? Prozkoumejte online obchodní platformu eToro, zvažte rizika a začněte obchodovat s nejoblíbenějšími krypty současnosti!

eToro – kupte nejlepší kryptoměny ve Velké Británii

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Je důležité si uvědomit, že ani nejoblíbenější kryptoměny ve Velké Británii vám zaručeně nepřinesou zisky. Před obchodováním s kryptoměnou ve Velké Británii vždy proveďte náležitou péči.

Klíčové body

 • Asi 2 miliony lidí vlastní kryptoměnu ve Velké Británii
 • Bitcoin je nejpopulárnější kryptoměnou ve Velké Británii
 • Podle FCA slyšelo o bitcoinech 78% respondentů
 • Po finanční krizi vzrostla poptávka po decentralizované měně
 • 17% respondentů FCA slyšelo o Ethereu
 • Mnoho investorů věří, že bitcoinová hotovost je lepší než bitcoinové jádro
 • Vydání LiteBringeru zvyšuje popularitu litecoinů ve Velké Británii
 • V londýnských nákupních centrech se objevily bankomaty Dash
 • Poptávka Spojeného království po decentralizovaných finančních službách roste
 • Vysokoprofilové partnerství může zvýšit popularitu kryptoměny
 • Kryptoměny třetí generace mohou vylepšit včasné nabídky

Další čtení:

Top 10 kryptoměn, které se mají investovat v roce 2021

Predikce ceny bitcoinů: Kolik bude bitcoin platit v roce 2021 a dále?

Nejoblíbenější kryptoměny v USA

Kryptoměny sledovat a vyhnout se

Jak obchodovat s kryptoměnou za 100 $

Nejdůležitější kryptoměny jiné než bitcoin

Doufáme, že vám tento článek pomohl pochopit, proč si 10 nejpopulárnějších kryptoměn ve Velké Británii získalo reputaci. Od vlády bitcoinu po vznik hlavních altcoinů tyto kryptoměny posilují portfolia po celé Velké Británii. Který byste si měli vybrat?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me