Jakých je 5 nejoblíbenějších kryptoměn v USA?

Nejoblíbenější kryptos v Americe

Chcete přeskočit čtení a dostat se přímo k našim nejlepším tipům? Nejlepší a nejoblíbenější kryptoměna v USA je Bitcoin nebo Ethereum.

Zajímá vás, které kryptoměny mají v USA nejvyšší popularitu? Jste na správném místě. Čtěte dále a objevte 5 nejpopulárnějších kryptoměn v USA a jak se mění severoamerický trh.

Po Spojeném království jsou Spojené státy americké domovem nejvyššího počtu směnáren digitálních měn na světě – 27. Touha po virtuálních aktivech je v celé zemi silná, což nevykazuje žádné známky zpomalení. Některá z nejvíce kryptoměnových měst na světě se ve skutečnosti nacházejí v Americe, od San Franciska po Jacksonville na Floridě.

Které kryptoměny ale Amerika upřednostňuje? Od velkých jmen, jako jsou bitcoiny, až po altcoiny s působivým růstem se podíváme na krypta, která udržují severoamerický trh v pohybu.

Proto jsme v roce 2021 sestavili seznam nejlepších kryptoměn v USA.

Takže bez dalších okolků…

Top 5 nejpopulárnějších kryptoměn v USA v roce 2021:

1. Bitcoin (BTC)

2. Ethereum (ETH)

3. Bitcoinová hotovost (BCH)

4. Zvlnění (XRP)

5. Litecoin (LTC)

Ať už hledáte svou další investiční příležitost nebo chcete jen držet krok s trendy kryptoměny v USA, čtěte dále a dozvíte se více.

Co je 5 nejoblíbenějších kryptoměn v USA?

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin byl vždy nejoblíbenější kryptoměnou v USA a na globálním trhu. Od svého uvedení na trh v roce 2009 zůstal bitcoin nejoblíbenější kryptoměnou na světě. Digitální aktivum je považováno za „krále kryptoměny“ a bylo prvním pokusem o decentralizaci globálních plateb.

Místo toho, aby byly vydávány centrální rezervou, jsou bitcoiny vytvářeny prostřednictvím procesu známého jako hornictví. Těžaři bitcoinů zpracovávají transakce v blockchainové síti a vytvářejí otevřený záznam o každé transakci, ke které došlo. To pomáhá udržovat transparentnost ve světě online financí a je klíčovým důvodem, proč se bitcoiny v USA (a jinde) staly tak populární..

Kolik stojí bitcoin v roce 2021 a dále?

Po globální finanční krizi v letech 2007–2008, která se kryla s krachem nemovitostí v USA, byla nedůvěra ve finanční korporace na historickém maximu. Vstupte do bitcoinu, který přišel na trh v následujícím roce a je zcela oddělen od centralizovaných organizací, jako jsou banky a věřitelé úvěrů.

První bitcoinová transakce v reálném světě proběhla v roce 2010, kdy softwarový vývojář z Floridy koupil dvě pizzy za 10 000 BTC. Pokud to porovnáme s hodnotou bitcoinu dnes, tyto pizzy by měly hodnotu ohromujících 320 milionů dolarů! Tato událost je mezi krypto nadšenci tak ikonická, že 22. května je nyní oficiálně „Bitcoin Pizza Day“, kde se investoři vyzývají k oslavám nákupem pizzy s vlastními krypto rezervami.

Deset let po této transakci to zjistil nedávný průzkum Harris Poll 5% Američanů nyní vlastní bitcoiny. To funguje přibližně pro 16 milionů lidí! Vzhledem k tomu, že počet bitcoinových peněženek se pohybuje kolem 42 milionů, naznačuje to, že podstatné procento uživatelů bitcoinů žije ve Spojených státech.

Zvažovali byste nákup nejpopulárnější kryptoměny v USA?

2. Ethereum (ETH)

Druhou nejpopulárnější kryptoměnou v USA je Ethereum – blockchainová platforma, která používá chytré smlouvy provádět digitální transakce. Jeho rodná měna je známá jako Ether (ETH) a její současná tržní kapitalizace je 51 507 291 691 USD.

Inteligentní smlouva je automatická smlouva, ve které jsou zakódovány konkrétní podmínky smlouvy – například částka, za kterou jste někomu zaplatili za konkrétní službu. Stejně jako bitcoin je jednou z hlavních výhod to, že umožňuje lidem provádět online transakce, aniž by museli procházet bankou nebo věřitelem třetí strany.

Tím ale výhody etherea nekončí. Ve skutečnosti mnoho lidí v USA věří, že blockchainová síť by mohla připravit cestu pro nový druh internetu, což nám umožní spravovat naše peníze – a dokonce potenciálně hlasovat – bezpečným a zcela decentralizovaným způsobem.

Je Ethereum lepší investicí než bitcoin?

Viděli jsme to včasně v březnu 2020, kdy bylo oznámeno, že CONA Services (Coke One North America) bude využívat blockchain Ethereum pro přístup k výhodám decentralizované finance (DeFi).

CONA Services je technologickým partnerem 12 největších závodů na stáčení coca-coly ve Spojených státech. Provádí transakce na platformě Ethereum ve snaze zvýšit transparentnost v celém svém dodavatelském řetězci, přičemž se očekává, že výsledky jejího pokusu budou zveřejněny někdy během 4. čtvrtletí 2020.

3. Bitcoinová hotovost (BCH)

Bitcoin Cash, který byl původně spuštěn v roce 2017, je elektronický hotovostní systém typu peer-to-peer. Byl vytvořen jako škálovatelná bitcoinová bitva poté, co kryptoměnoví investoři vyjádřili obavy ohledně škálovatelnosti samotného bitcoinu. Nyní je to pátá největší kryptoměna na světě s tržním stropem 4 630 146 203 USD.

V listopadu 2020 bitcoinová hotovost tvrdá vidlice objeví se. Jedná se o proces, při kterém bude síť Bitcoin Cash rozdělena do dvou samostatných blockchainů. Spuštění Bitcoin Cash v roce 2017 bylo samo o sobě vidličkou, protože nový blockchain odbočil z původní bitcoinové platformy.

Ačkoli bitcoinová hotovost sdílí podobnosti s bitcoinem, byla nakonec vytvořena jako řešení některých z největších problémů platformy. Zatímco bitcoiny zvládnou velikosti bloků pouze 1 MB, bitcoinová hotovost tuto velikost bloku zvýšila na 8 MB. Bitcoin Cash je také schopen zpracovat mnohem více transakcí za sekundu. Bitcoin je schopen zpracovat pouze 7 transakcí za sekundu, což je výrazně méně efektivní než u ostatních běžných platebních služeb (například VISA dokáže zpracovat neuvěřitelných 65 000 za sekundu).

V USA a Jižní Americe nyní existuje přibližně 716 různých kamenných podniků, které přijímají platby BCH. Podle webové stránky Bitcoin.com, po celém světě existuje 4 392 těchto podniků, což znamená, že více než 16% se nachází v Severní a Jižní Americe. To ukazuje, že bitcoinová hotovost je rozhodně jednou z nejpopulárnějších kryptoměn v USA.

4. Zvlnění (XRP)

Stejně jako Ethereum je Ripple název jak jeho platformy (RippleNet), tak její virtuální měny (Ripple XRP). V době psaní tohoto článku je XRP čtvrtou největší kryptoměnou na světě a atraktivně nízkou cenou pouhých 0,31 USD.

Ripple je již jednou z nejpopulárnějších kryptoměn v USA, ale podle průmyslové předpovědi, mohlo by se stát, že se v blízké budoucnosti stane ještě populárnějším. Analytik kryptoměny známý jako CryptoWhale předpověděl, že jakmile Spojené státy dosáhnou shody ohledně regulací kryptoměny, poptávka po Ripple vzroste.

Klady a zápory investování do Ripple, bude to milionář?

CryptoWhale řekl: „Jediným projektem na celém trhu, který prosazuje Crypto Regulations, je XRP. Vědí, že jakmile budou tyto předpisy přidány, úplně vyhladí téměř všechny ostatní altcoiny a poptávka XRP prudce vzroste. “

Protože RippleNet byl navržen tak, aby usnadnil bankám a dalším podnikům odesílání globálních plateb v reálném čase s XRP jako univerzální měna má Ripple ve finančním zařízení již dobrou pozici. Zatímco někteří lidé kritizovali skutečnost, že je centralizovanější než nabídky, jako je bitcoin, může to být samotný důvod jeho úspěchu. Jak zdůrazňuje CryptoWhale, společnost Ripple už roky „tiše spolupracuje s vládními agenturami, aby zajistila dodržování předpisů“ – a až budou prosazovány americké předpisy, bude schopna plně využívat výhod.

5. Litecoin (LTC)

Litecoin je bitcoinový spin-off, který byl spuštěn v roce 2011, což z něj činí jeden z prvních altcoinů na světě. Litecoin je dvanáctá největší kryptoměna na světě – a je to jedna z 5 nejpopulárnějších kryptoměn v USA.

Spíše jako bitcoinová hotovost byl spuštěn litecoin za účelem vyřešení některých problémů, které trápily lidi ohledně bitcoinu. Například zatímco bitcoinům trvá přidání nového bloku do blockchainu 10 minut, litecoinům trvá jen 2 a půl minuty a má nižší transakční poplatky.

Kryptoměna také nedávno těžila z vydání hry na hrdiny (RPG) LiteBringer, který běží na litecoinovém blockchainu. Tato hra je tak populární, že podle Litecoin Foundation se počet transakcí s litecoinem v týdnu po vydání více než ztrojnásobil! To znamená, že 75% všech transakcí nyní řídí LiteBringer.

Blockchain a herní průmysl Zůstaňte ve hře

Vzhledem k současným odhadům, které naznačují, že 155 milionů Američanů pravidelně hraje videohry, není překvapením, že litecoin je jednou z nejpopulárnějších kryptoměn v USA.

Jaké jsou klíčové trendy v kryptoměně v USA?

kryptoměny v USA

Není náhodou, že 3 z 5 nejpopulárnějších kryptoměn v USA jsou založeny na bitcoinové technologii (Bitcoin, Bitcoin Cash a Litecoin). Podle zprávy analytické společnosti Chainalýza, Severní Amerika – která je po západní Evropě a východní Asii třetí nejaktivnější zemí na trhu s kryptoměnami – upřednostňuje bitcoinová krypta před všemi ostatními.

Zpráva tvrdila, že tato úroveň přízně byla ve srovnání s jinými zeměmi „nepřiměřená“. V rámci svého výzkumu společnost Chainalysis analyzovala, jak populární jsou různé kategorie kryptoměn v klíčových oblastech po celém světě. Udělali to rozdělením kryptoměn na bitcoiny (BTC), stablecoiny, a altcoiny, než zjistíte, jaké procento regionální aktivity se týkalo každé kategorie. Zjistili následující:

 • Východní Asie: 51% BTC, 33% stablecoiny, 16% altcoiny
 • Západní Evropa: 66% BTC, 21% stablecoiny, 12% altcoiny
 • Severní Amerika: 72% BTC, 17% stablecoiny, 11% altcoiny
 • Východní Evropa: 57% BTC, 30% stablecoiny, 13% altcoiny
 • Střední a jižní Asie: 53% BTC, 35% stablecoiny, 12% altcoiny
 • Latinská Amerika: 63% BTC, 26% stablecoiny, 11% altcoiny
 • Střední východ: 54% BTC, 33% stablecoiny, 14% altcoiny
 • Afrika: 69% BTC, 21% stablecoiny, 10% altcoiny

Jak vidíme, bitcoinové měny jako Bitcoin Cash a Litecoin zabírají největší procento kryptoměnové aktivity Severní Ameriky. Preference USA vůči BTC je znatelně vyšší než v jakémkoli jiném regionu, přičemž Afrika je druhá nejvyšší se 69%. Proč tedy USA upřednostňují bitcoinové měny?

→ Klikněte sem a začněte budovat lepší kryptoměnové portfolio se 100 USD.

Strategie obchodování s kryptoměnou v USA

Americká preference pro bitcoiny by mohla spočívat na obchodní strategii. Zpráva rovněž zjistila, že američtí investoři mnohem častěji využívají dlouhodobé investiční strategie než investoři v jiných regionech, kteří se rozhodli nakupovat a držet svá aktiva na rozdíl od rychlých obchodů.

Například v období od července 2019 do června 2020 byla intenzita obchodování ve východní Asii téměř dvojnásobná než v severní Americe. Pokud američtí investoři dávají přednost hraní dlouhé hry, může BTC a související krypta uskutečnit mnohem rozumnější investice než některé z méně známých altcoinů. Mohou být skvěle volatilní, ale zejména bitcoiny a bitcoinové hotovosti si v průběhu let silně bránily své pozice na trhu.

Nejen to, ale rychle se vzpamatovali z období nízkého růstu nebo poklesu cen. Na konci března 2020 cena bitcoinu klesla na 4721 $, protože pandemie koronaviru způsobila, že trh se otřásl. Do června a července se však cena znovu zvýšila na přibližně 9 000 USD, poté až na začátek roku 2021 až na 41 000 USD za bitcoin. Jelikož tyto krachy mají obvykle krátkodobý charakter, jsou bitcoiny vhodné pro investory s dlouhodobými strategiemi kteří spoléhají na dlouhodobé držení kryptoměny.

Investujte do nejpopulárnějších kryptoměn v USA

Ať už jste zkušený obchodník nebo právě začínáte, není pochyb o tom, že 5 nejpopulárnějších kryptoměn v USA je potenciálně silným přírůstkem do vašeho portfolia. Doufáme, že vám tento článek ukázal, proč se tolik Američanů rozhodlo investovat do těchto kryptoměn – a pokud si myslíte, že nadešel čas začít obchodovat také, dalším krokem je najít renomovaného amerického brokera.

Makléřská společnost s více aktivy eToro vám dává příležitost investovat do více než 90 kryptoměn, včetně 5, které jsme zahrnuli do tohoto seznamu. eToro má pobočky ve Spojených státech, Velké Británii a Austrálii. Je plně regulován sítí Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) a je důvěryhodnou volbou pro ty, kteří chtějí investovat do nejpopulárnějších kryptoměn v USA.

eToro – Kupte si nejoblíbenější digitální mince v USA

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Pět nejpopulárnějších kryptoměn v USA jsou Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin a Ripple
 • V USA je registrováno 27 digitálních směnáren
 • San Francisco a Jacksonville jsou dvě z nejvíce kryptoměnových měst na světě
 • Bitcoin je nejoblíbenější kryptoměna v USA (a ve zbytku světa)
 • 5% Američanů v současné době vlastní bitcoiny
 • 716 podniků nabízí platby BCH v USA a Jižní Americe dohromady
 • Kampaň společnosti Ripple, jejímž cílem je regulace amerických kryptoměn, by mohla zvýšit její popularitu
 • Nejoblíbenější kryptoměny v USA jsou postaveny na technologii bitcoinů
 • 72% aktivity kryptoměny v USA se týká BTC
 • Zdá se, že američtí investoři upřednostňují držení kryptoměny na rozdíl od vysokofrekvenčních obchodů

Kryptoměna v USA – FAQ

Je kryptoměna legální v USA?

Bitcoin byl v USA oficiálně legalizován v únoru 2020. Není to však považováno za zákonné platidlo a je zdaněno spíše jako forma majetku než měna.

Kde mohu získat kryptoměnu v USA?

Makléř eToro je bezpečný a renomovaný způsob, jak začít obchodovat s kryptoměnou v USA. Má pobočky v USA a je regulována sítí Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Použitím eToro, máte přístup k více než 90 různým kryptoměnám.

Kdo reguluje bitcoiny v USA?

Ačkoli bitcoiny nejsou legálně klasifikovány jako peníze, společnost Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) uznala kryptoburzy jako vysílače peněz a považuje tokeny za „hodnotu, která nahrazuje měnu“.

Přijímá společnost Amazon USA bitcoiny?

V současné době Amazon USA oficiálně nepřijímá bitcoinové platby za produkty. Je však možné platit za dárkové karty Amazon pomocí bitcoinů.

Jak převádím bitcoiny na dolary?

Můžete převést své bitcoiny na dolary prodejem na burze kryptoměn, jako je eToro. Jednoduše prodejte svou kryptoměnu za dolary a vyberte platbu na bankovní účet.

Je kryptoměna dobrá investice?

Investice do kryptoměny v USA se obecně považují za vysoce rizikovou investici. Je to proto, že hodnota aktiv, jako je bitcoin, může být neuvěřitelně volatilní. Než začnete investovat do kryptoměny v USA, je důležité udělat si náležitou péči a mít zavedenou důkladnou strategii řízení rizik.

Je legální nakupovat a prodávat bitcoiny v USA?

Nákup a prodej bitcoinů je v USA legální – pokud projdete regulovanou burzou. Pokud se pokusíte obchodovat s bitcoiny bez výměny, technicky jste spáchali trestný čin. Je to proto, že bitcoiny jsou zdaněny spíše jako majetek než měna. Stejně jako byste prodali svůj dům realitním agentem, musíte projít a regulovaná kryptoburza prodat své bitcoiny v USA.

Doufáme, že náš článek 5 nejoblíbenějších kryptoměn v USA byl užitečný tobě a ušetřil vám nějaký čas ve vašem výzkumu.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen a minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me