Je bitcoin dobrá investice a mám investovat do bitcoinu?

Vysvětlení bitcoinových investic

Mám investovat do bitcoinů? Je bitcoin dobrá investice?

Pokud jste ve světě investování bitcoinů nováčkem, možná by vás zajímalo, zda je bitcoin dobrá investice, nebo mám investovat do bitcoinu ?. Pojďme prolomit všechny mýty související s bitcoiny, které kolují online, než zvážíte investování do bitcoinů.

Zde najdete odpovědi na všechny vaše otázky týkající se investování bitcoinů.

Ale nejdříve, co víme o bitcoinu – jednom z nejpopulárnějších vyhledávacích slov vůbec?

Bitcoin, často považovaný za bezpečný přístav, je digitální aktivum, které způsobilo revoluci v celém světě. Vytvořeno v roce 2009 tajemnou postavou Satoshi Nakamota, Bitcoin se stal lákavou alternativou k bankovnictví a tradičním platebním systémům.

Pokud vás zajímá, zda je bitcoin dobrá investice, a ptáte se sami sebe, zda byste měli investovat do bitcoinu, přemýšlejte o tom! Bitcoin je decentralizovaná platforma digitálních plateb, která není ovládána vládami ani finančními orgány. Dokážete si představit transparentnost a bezpečnost bez pochybných poplatků a tajných záměrů – jen vy máte kontrolu nad svými penězi?!

Není žádným překvapením, že humbuk kolem bitcoinů vedl k vytvoření tisíců altcoinů a za více než deset let dobyly kryptoměny svět. Forex je stále největším finančním trhem, musíme souhlasit, že krypta jsou populární obchodní a investiční aspekty, zejména ve světě obchodování s krypto dny.

Je ale bitcoin jen projíždějící bouří, nebo tu zůstane? Jak řekl odborník Stephen McKeon z Oregonské univerzity, “Otázka se přesunula z„ přežije to “na„ jak velká to bude? ““

Oplatí se tedy v následujících letech investovat do bitcoinů? Pojďme to zjistit!

Je bitcoin dobrá investice?

Vzhledem k tomu, že bitcoin je největší tržní kapitalizací kryptoměny, mnoho obchodníků věří, že bitcoin je ve srovnání s jinými kryptoměnami dobrá investice. Přes všechny vzestupy a pády v historii bitcoinů se odborníci domnívají, že cena bitcoinu by mohla z dlouhodobého hlediska dále růst.

I když je na obchodnících, aby se rozhodli, zda je bitcoin dobrá investice, prozkoumejme více jeho kladů a záporů, abychom vytvořili komplexní a objektivní obraz.

Bitcoin je nejstarší a jedna z nejobchodovanějších kryptoměn, s jedním BTC obchodováním na 15 826 $ v době psaní tohoto článku, podle CoinMarketCap.

cenový graf bitcoinů

S 24hodinovým objemem obchodování 31 086 109 111 111 a tržním stropem 293 388 849 631 USD je bitcoin nejlépe obchodovanou kryptoměnou po celém světě.

Vzhledem k omezené nabídce 21 000 000 BTC a omezení těžby je bitcoin jedním z nejžádanějších aktiv v krypto světě. Investice do bitcoinů je stejně jako zlato považována za bezpečný přístav; je to populární finanční podnik s nízkou korelací s jinými aktivy (například akciemi) a vysokou likviditou.

Navíc, Bitcoin je skvělý způsob, jak diverzifikovat své portfolio a snížit vystavení rizikům, zejména v dobách finančních otřesů, jako je probíhající pandemie koronaviru.

Investice do bitcoinů a dalších kryptoměn mohou být zároveň rizikové kvůli vysoké volatilitě trhu. Věřte tomu nebo ne, v roce 2017 dosáhl bitcoin rekordního maxima téměř 20 000 $ za jeden BTC, ale v roce 2018 klesl na 4 000 $. Jeho hodnota od února do března tohoto roku výrazně poklesla, ale o měsíce později se bitcoinu podařilo přežít koronavirus – související medvědí trh a zvýšil se na více než 12 000 $. Tyto dramatické cenové výkyvy mohou být pro některé obchodníky riskantní a pro jiné příležitosti.

Zvažovali byste investování do BTC?

Mám investovat do bitcoinů?

Vzhledem k volatilitě bitcoinů si mnoho lidí klade otázku, zda je bitcoin dobrá investice a zda by do ní měli investovat. Mám tedy investovat do bitcoinů? Ano i ne! Pravdou je, že i když je bitcoin dobrá investice, neznamená to, že byste měli začít investovat ještě dnes. Obchodování s kryptoměnou není hra, ale vážný finanční obchod.

Než začnete, proveďte svůj vlastní výzkum, investujte do obchodního vzdělávání a vyberte si renomovaného brokera, jako je eToro. Zvažte potenciální rizika a vytvořte strategii obchodování s kryptoměnami, která vám může časem pomoci zvýšit vaše bohatství. Učte se od nejlepších v oboru!

Pokud vás zajímá decentralizace měn a jejich potenciál nahradit tradiční bankovnictví, pak je bitcoin pro vás. Po všem, Bitcoin byl vytvořen jako alternativa k tradičním platebním systémům a byrokracii.

Na druhou stranu, pokud vás více zajímá blockchainová technologie a způsob, jakým může usnadnit používání inteligentních kontraktů a decentralizovaných aplikací, pak byste raději investovali do jiných kryptoměn, jako je Ethereum nebo EOS.

Nakonec v závislosti na vašich cílech a zdrojích, můžete investovat krátkodobě, střednědobě nebo dlouhodobě do bitcoinů a diverzifikovat své portfolio.

Měl bych místo toho investovat do bitcoinů nebo jiných mincí?

Pokud byste tedy měli investovat do bitcoinů, nebo byste měli prozkoumat jiné coiny??

Než prozkoumáme potenciály a rizika investování do jiných coinů, nezapomeňme, že bitcoin je vůbec první virtuální mincí, což vedlo k vytvoření dalších mincí nebo alternativ k bitcoinům, proto nazývaných altcoiny.

Některé altcoiny, například Ethereum, Ripple, Tezos a EOS, přicházejí s několika působivými schopnostmi. Vezměte si například Ethereum – jednu z nejpopulárnějších investičních možností! Ethereum je druhá nejvíce obchodovaná mince, která podporuje inteligentní smlouvy a decentralizované aplikace.

Existuje mnoho dalších podhodnocených mincí s velkým potenciálem, které by mohly explodovat i v budoucnu. Některá kryptoměny, jako je BAT, lze použít nejen ke zlepšení plateb a právních procesů, ale také k digitální reklamě a tvorbě obsahu.

To znamená, že menší kryptoměny mohou být ještě volatilnější než bitcoiny, takže je třeba být opatrný, zejména pokud jde o počáteční nabídky mincí (ICO) a potenciálně podvodné aktivity. Někteří odborníci navrhují investovat pouze 5% vašich peněz do kryptoměn, jen abyste diverzifikovali své portfolio a zůstali v bezpečí.

Nakonec ale nemusíte investovat do bitcoinů nebo jiných kryptoměn, abyste své portfolio vůbec diverzifikovali. Se stovkami obchodních trhů, jako jsou: akcie a komodity, do kterých chcete investovat, je jen na vás, abyste se rozhodli, zda investice do bitcoinů stojí za to.

Přečtěte si více:

Predikce ceny bitcoinů: Kolik bude bitcoin platit v roce 2021 a dále?

Nejdůležitější kryptoměny jiné než bitcoin

Investuje do bitcoinů riskantně?

Vzhledem k nejistotě ohledně bitcoinu a jeho budoucích cen může být investice do bitcoinu, stejně jako každé aktivum, riskantní. I když někteří věří v jeho dlouhodobý pozitivní růst, je téměř nemožné předvídat, zda může být investice do bitcoinu zisková.

Bez důkladného pochopení krypto světa a faktorů, které ovlivňují investování bitcoinů, může být investování do bitcoinů riskantní. Proto, pokud se rozhodnete nakupovat a prodávat bitcoiny nebo obchodovat s rozdílovými smlouvami (CFD), vždy investujte do adekvátního vzdělání, praxe, řízení rizik a sebekázně. Pokud budete postupovat správně, vaše vysoce rizikové podniky mohou vést k velkým odměnám.

Nezapomeňte, že investování do kryptoměny není hazard, takže nikdy neinvestujte více, než můžete ztratit. Doporučuje se začínat od malých s malými přírůstky BTC. Dobrou zprávou je, že můžete začít obchodovat s kryptoměnou již za 100 USD.

Stojí za zmínku, že jedním z hlavních rizik obchodování je oběť intenzivních emocí, nadměrné důvěry, stresu a chamtivosti. Proto jsou emoční sebeovládání a sebekázeň dva klíčové faktory úspěchu ve světě investování bitcoinů.

Kdo by měl do svých portfolií zahrnout bitcoiny?

Pokud se budoucnost bitcoinů jeví jasná, kdo může přesně těžit z investování do bitcoinů? můžete se zeptat.

Investice do bitcoinů může být skvělou možností obchodování pro denní obchodníky, kteří chtějí těžit z cenových výkyvů a několika malých obchodů během jednoho dne.

Bitcoin může být vhodný také pro střednědobé a dlouhodobé investory, kteří chtějí držet kryptoměnu. Zajímavé je, že podle CoinTelegraph, hodling je jednou z nejziskovějších strategií a ti, kteří nakupují a drží bitcoiny, obvykle profitují za 95,4% času.

Investice do bitcoinu samozřejmě může být přínosem pro tradičnější obchodníky, kteří jednoduše hledají diverzifikaci portfolia, i pro nadšence blockchainu, kteří věří v budoucnost technologií bitcoinů a kryptoměn.

Nezapomeňme, že blockchainová technologie má potenciál daleko za finančními odvětvími a může zlepšit oblasti, jako jsou hry, hlasování a medicína.

Začínáme s investováním do bitcoinů

investování do bitcoinů

Takže teď, když už máte dostatek informací o investování bitcoinů, můžete nám sdělit, co si myslíte. Pokud byste investovali do bitcoinů nebo ne?

Pokud jste se rozhodli a rozhodli jste se investovat do bitcoinu, máte štěstí, že máte k dispozici dnešní online nástroje a více zdrojů.

Zatímco časné investice do bitcoinů byly těžké a vyhrazené hlavně pro horníky, nyní můžete snadno nakupovat a prodávat kryptoměny a obchodovat CFD. Vše, co potřebujete, je najít spolehlivou burzu jako eToro, otevřete a financujte svůj účet a začněte svou kryptografickou cestu.

Zde bychom měli zmínit, že existují různé metody, jak se ponořit do světa investování bitcoinů. Jeden může nakupovat a držet bitcoiny nebo je obchodovat. Není tajemstvím, že populární obchodní metodou je obchodování CFD; CFD umožňují lidem otevírat dlouhé a krátké pozice a využívat pákový efekt.

Nezapomeňte si vybrat bezpečnou a spolehlivou platformu! Jako bitcoinové hackery, jako je notoricky známý Mt. Goxův útok se stále děje, ujistěte se, že máte svá aktiva v bezpečí, a naučte se rozpoznávat podvody. Například s eToro lze bezpečně investovat do bitcoinů a více než 90 krypto páry obchodovat.

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměny jak pro obchodníky, tak pro investory

makléř etoro

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Měli byste investovat do bitcoinů?

Investice do bitcoinů nebo jakýkoli druh investování mohou být velmi riskantní, pokud nevíte, co děláte, zejména v nejistých dobách. Možná se ptáte sami sebe: „Mám si bitcoiny koupit hned teď?“ Takže tady je lahůdka, investování vašich peněz nemusí být komplikované.

I když žádná investice není bez rizika, investice do bitcoinů přinesla za poslední dva roky návratnost přibližně 40%. Ať už jste v investování do bitcoinů noví, nebo jste jen zvědaví, jak co nejlépe využít své investice, pochopení toho, co byste měli vědět před investováním do bitcoinu, je zásadní.

Konečné rozhodnutí nakonec přijde na vás. Jakým typem investora chcete být? Když přijdete na odpověď na tuto otázku, určitě budete vědět, zda je bitcoin dobrá investice!

Investovali byste do bitcoinu nebo jiných digitálních aktiv?

Pokud vás bavilo číst náš článek Je bitcoin dobrá investice & Mám investovat do bitcoinů, prosím, sdílejte je s kýmkoli, kdo by mohl mít zájem o bitcoin.

Další čtení:

Ethereum vs. Bitcoin: Je ethereum lepší investicí než bitcoin?

Nejoblíbenější kryptoměny ve Velké Británii

Top 10 kryptoměn, které se mají investovat v roce 2021

Nejoblíbenější kryptoměny v USA

Bitcoinová investice – FAQ

Oplatí se investovat do bitcoinů?

Vezmeme-li v úvahu 100 000 000% návratnost investic bitcoinu a skutečnost, že překonává všechna ostatní aktiva, včetně zlata, akcií a ropy v posledních 10 letech, ano, bitcoin rozhodně stojí za zvážení. Pamatujte, že nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit prohrát, a nakupujte bitcoiny pouze ze bezpečné a spolehlivé obchodní platformy, jako je eToro.

Je bezpečné investovat do bitcoinů?

Investice do bitcoinů je riskantní a zároveň potenciálně vysoce výnosný finanční podnik. Ačkoli nikdo nemůže zaručit, že bitcoin je bezpečná investice, můžete investovat do obchodního vzdělávání, praxe a sebekázně, abyste zvýšili své šance na úspěch.

Je chytré investovat do bitcoinů?

Investice do bitcoinů a kryptoměn je chytrý způsob, jak diverzifikovat své portfolio, zajistit proti inflaci a podpořit decentralizaci plateb. Investice do bitcoinů se vždy ukázala jako chytrá. Bitcoin je také mimořádně chytrou investicí pro ty, kteří se snaží zajistit proti inflaci v dolaru a dalších fiat měnách. Jedním z nejchytřejších způsobů, jak začít investovat do bitcoinů, je zvolit bezpečnou platformu, jako je eToro, která vám umožní nakupovat a prodávat aktiva a obchodovat CFD s více než 90 páry.

Padne bitcoin?

I když nikdo nedokáže předpovědět budoucnost kryptoměny, historická data ukazují, že bitcoiny prošly mnoha vzestupy a pády, ale vždy dokázaly překonat finanční a sociální otřesy, jako je pokračující pandemie koronavirů. Zajímavé je, že mnoho odborníků je ohledně budoucnosti bitcoinu pozitivní a věří, že by mohlo překonat zlato.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen a minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me