Je bitcoin dobrá investice?

Bitcoin (BTC) překonal v únoru obrovský milník, když se poprvé vyšplhal nad 58 000 $. I když je to pro investory skvělá zpráva, může to být začátek silné diskuse různých finančních úřadů o tom, jak ji lze regulovat.

Nikdy nebyl skvělý čas sledovat bitcoiny (BTC) a celé prostředí kryptoměn než v roce 2021 a zejména v měsíci únoru. V úterý 16. února se kryptoměně v důsledku vysoké poptávky investorů (nováčků i odborníků) podařilo v lednu přerušit svůj předchozí milník 40 000 USD a překročit 50 000 USD. V pátek 21. února v pozdních ranních hodinách se bitcoiny obchodovaly mezi 57 500 a 58 000 USD. Aktuální rally znamená, že za méně než dva měsíce se hodnota kryptoměny více než zdvojnásobila.

Bitcoin vytvořil muž, který je známý pod pseudonymem „Satoshi Nakamoto“, aby vedl novou formu měny, která by přímo konkurovala fiat měnám (euro, libra, americký dolar, australský dolar, novozélandský dolar, jihoafrický rand a Japonský jen) po finanční krizi v roce 2008 a pádu trhu s bydlením v roce 2009.

Nakamoto vytvořil kryptoměnu s cílem eliminovat prostředníka (finanční instituce). Využívá decentralizovaný účetní systém, který je známý jako blockchain.

Bitcoin je nejpopulárnější kryptoměnou a má největší tržní strop od února 2021 v krypto prostoru, který stojí nad 1 bilionem dolarů. Taková čísla jsou docela úžasná pro aktivum, které vypadalo, jako by směřovalo do režimu vyhynutí během vrcholu pandemie, která srazila finanční trhy na kolena v měsíci březnu 2020.

Bitcoiny (BTC) v té době zaznamenaly obrovský výprodej investorů, který podle Paula Vigny z Wall Street Journal „byl dvakrát větší než propad akcií“. Je zřejmé, že pokles ceny byl silně pociťován napříč makléřskými společnostmi a burzami, protože aktivum zaznamenalo 52týdenní minimum, zejména v měsíci březnu, kdy se obchodovalo za 3 800 $, kde došlo k výraznému poklesu objemu obchodu aktiva a výsledným efektem byl pokles jeho Tržní kapitalizace.

Vzhledem k tomu, že každý jednotlivec viděl šanci získat zisky prostřednictvím bitcoinu, je třeba si pamatovat, že není regulován jediným jednotlivcem. Bitcoin prospívá základním zákonům poptávky a nabídky. Čím vyšší je poptávka po produktu, tím vyšší je cena, kterou za něj lidé budou muset zaplatit. Čím nižší je nabídka produktu v případě bitcoinu s těžbou pouhých 21 milionů, tím vyšší je cena, kterou jsou lidé ochotni zaplatit.

Je vysoce volatilní (nepředvídatelný), protože se v březnu obchodoval za 3 800 USD a v září se zvýšil na 10 596,95 USD, poprvé dosáhl 20 000 USD v prosinci 2020 a v lednu 2021 dosáhl dalších zisků na 40 000 USD a v únoru téhož roku překročil hranici 58 000 USD milník.

Jednoduše řečeno, lidé nakupují a prodávají za jakoukoli cenu podle svých investičních cílů. Díky tomu jsou bitcoiny atraktivní pro investory s vysokým růstem, protože investice 10 000 USD v měsíci září 2020 by vedla k zisku více než 400% za méně než 6 měsíců.

Na druhou stranu, kryptoměna není konvenční investování. Jak říká Danny Cox z Hargreaves Lansdown (společnost poskytující finanční služby) „kryptoměny by mohly zůstat nika, zmizet beze stopy, stát se mainstreamem nebo čímkoli mezi tím. Jakákoli investice by měla být považována za velmi vysokou riziko “.

Nevkládejte všechny své naděje do jedné digitální měny, v tomto případě bitcoinu; diverzifikujte své portfolio tak, abyste rizika rozdělili mezi všechny své investice.

Bitcoin: Bude to dobrá investice v roce 2021?

Půjdeme-li podle toho, co říkají odborníci, existuje obrovská šance, že BTC bude mít v ne tak vzdálené budoucnosti větší hodnotu než aktuální cena obchodování, což z něj může v roce 2021 udělat dobrou investici.

Největší hnací silou bitcoinu před pandemií byli jeho fanoušci, především investující do růstu, kteří viděli možnost, že se kryptoměna stane oporou ve finanční stratosféře. Po pandemii se aktivum obchodovalo za cenu (3800 USD), která byla na úrovni rizika nováčka a dokonce i zkušených investorů, kteří viděli velkou šanci chránit své ztráty před jinými investicemi pomocí kryptoměny.

Bitcoin od prosince 2020 vzrostl o více než 150% a hlavní hnací síly tentokrát nejsou vychýleny k jednomu směru. Došlo k obrovskému přílivu investorů z velkých institucí, jako jsou univerzitní nadační fondy, investiční fondy a penzijní systémy, které jsou přesvědčeny, že aktivum zde zůstane.

Noví investoři se domnívají, že finanční orgány časem najdou lepší způsob regulace mincí tím, že určí všechny mezery a přijmou vhodná opatření k ochraně investic.

V konečném důsledku tomu tak nebylo během nejlepšího běhu kryptoměny v roce 2017, kdy 18. prosince 2017 vzrostl na 19 783,21 USD a poté během vrcholné pandemie utrpěl minima v březnu. Jediní lidé, kteří projevili zájem, byli drobní investoři, kteří jej sponzorovali, protože to nebylo regulováno žádnou ústřední vládou a dalšími, kteří jej koupili na základě Strachu z chybějícího. V důsledku spekulací o možnosti obrovských zisků do něj někteří jednotlivci vrhli nějaké peníze.

Lidé obvykle přijímají investiční rozhodnutí na základě důvěry a na peněžním trhu odbornou radu hlavních korporací poskytujících finanční služby. JP Morgan je dlouhodobě silnou opozicí vůči používání BTC. V roce 2017 označil šéf JP Morgan Jamie Dimon v článku The Guardian „Bitcoin za podvod, který vybuchne“. Investorská banka a holdingová společnost poskytující finanční služby nyní jako součást bohatství podpořily digitální měnu a „cítí, že by mohla mít světlou budoucnost“.

V článku o finančním zpravodajství od BUSINESS INSIDER investiční experti JP Morgan zopakovali, že „bitcoin by se mohl shromáždit až na 100 000 $“. V prosinci 2020 vstoupil pojišťovací gigant MassMutual do klubu BTC s investicí 100 milionů USD, která byla určena pro obecný investiční účet jejího pojištění. Pojišťovací společnost koupila kryptoměnu prostřednictvím New York Digital Investment Group (NYDIG), což potvrzuje postupnou přitažlivost a přítomnost mince ve finančním světě. Ochránce přírody, filantrop a manažer hedgeových fondů Paul Tudor Jones ve druhém čtvrtletí roku 2020 koupil bitcoiny jako zajištění proti inflaci, protože centrální banky po celém světě začaly tisknout peníze a v 70. letech porovnávaly digitální mince s obchodem se zlatem.

V důsledku toho, že nebude regulován žádnou institucí a zůstane otevřený investorům bez ohledu na to, kde se ocitnou na povrchu Země, cenové výkyvy digitálního aktiva se nezastaví, stejně jako jeho nepředvídatelnost.

Budou bitcoiny nadále stoupat i v roce 2021?

Bitcoin se postupně vlní do finančního mainstreamu a bude se shromažďovat na základě přijetí, které obdrží od hlavních hráčů ve finanční hře, kteří věří, že jde o moderní měnu budoucnosti. Mnoho odborníků se dohodlo, že cena BTC v roce 2021 prudce vzroste kvůli vlně peněz od institucionálních i soukromých investorů.

Největší novinkou v oblasti kryptoměn je investice ve výši 1,5 miliardy USD do bitcoinu, kterou provedl výkonný ředitel (CEO) Tesla Elon Musk, který je velkým zastáncem používání kryptoměn. Společnost Tesla jako společnost vydala prohlášení, které zopakovalo jejich víru v digitální mince, že „směřuje k tomu, aby zákazníci mohli platit za své produkty kryptoměnou“.

V současné době získal bitcoin důvěryhodnou podporu z několika online platebních systémů. Populární mezi nimi jsou PayPal, Cash App a Skrill, které zákazníkům umožňují používat jejich účty k držení, nákupu a prodeji mincí.

Další významný hráč ve finančním sektoru, společnost VISA, oznámila v říjnu 2020, že plánuje spolupráci s kryptoburzou Coinbase, aby nabídla debetní a kreditní karty související s bitcoiny.

Několik investorů spoléhá na futures, aby mohli přijímat investiční rozhodnutí. Ekonom Robert Shiller věří v důležitost futures a dokonce navrhl, že „bublina roku 2017 mohla souviset s tím, že v té době neexistovaly bitcoinové futures“. Bitcoinové futures a opce, stejně jako fondy související s blockchainem, prošly dlouhou cestu, aby poskytly obrovskou vrstvu zabezpečení investorům, kteří by se jinak obávali volatility a pomyšlení na ztrátu některých nebo všech svých peněz. Futures pomáhají investorům spekulovat o poklesu cen.

Nenechte si ujít: Proč bitcoiny explodují v roce 2021

Predikce ceny bitcoinů v roce 2021 a dále

Bývalý zloděj, JP Morgan věří, že cena bitcoinu v roce 2021 dosáhne 100 000 $.

Každá předpověď ceny jednotlivců i odborníků, BTC najde neuvěřitelný způsob, jak ji překonat, takže mnoho prodejců zůstane v prachu, proč jsem je prodal? Jak říká Clem Chambers, „mince může mít někdy hodnotu 1 milion $ nebo může klesnout na normální cenovou hladinu, kterou mnoho lidí očekává. Je to proto, že jeho cena je silně ovlivněna osobním FOMO a podnikovým FOMO a dokud tento impuls neprojde, nikdo nemůže skutečně určit cenu digitálního aktiva. “.

V srpnu 2020 zasáhly bitcoiny 10 000 dolarů a několik lidí tuto minci prodalo za 8 500 dolarů, což poskytlo většinu odporu, dokud nevystoupilo na 20 000 dolarů. Za tuto cenu několik investorů cítilo, že je na cestě obrovský výprodej, a k jejich úžasu současná cena bitcoinu k únoru 2021 překročila 57 000 dolarů.

cenový graf bitcoinů

V současné době vypadá každý týden neinvestování do BTC a dalších coinů jako promarněná příležitost.

Přečtěte si více: Kolik stojí bitcoin v roce 2021 a dále?

Jak mohu investovat do bitcoinů?

Jak se kryptoměny stávají populárními, existuje několik obchodování a burz, kde můžete investovat. Na základě zkušeností a snadného použití, eToro poskytuje skvělou platformu, kde si můžete koupit bitcoiny.

PŘIHLÁŠENÍ je prvním krokem při založení účtu online. Zajistěte, aby byly uvedeny autentické údaje.

Ověření účtu je druhým krokem v tomto procesu. Aby byla zajištěna bezpečnost vašeho účtu a jako součást KYC (Knowing Your Customer), budete muset nahrát řidičský průkaz nebo pas) a doklad o adrese, který vám pomůže s potvrzením vaší identity.

DEPOZIT FIAT CURRENCY je dalším krokem. Po úspěšném absolvování procesu ověření můžete postupovat podle pokynů a uložit fiatovou měnu (USD, GBP a EURO), což je nezbytný krok k uskutečnění nákupu BTC.

Posledním krokem je VYDĚLÁVEJTE SVŮJ PRVNÍ BITCOINOVÝ NÁKUP. S prostředky na vašem účtu jednoduše přejděte na stránku „Bitcoin“ a váš první nákup je na cestě.

Pokud nemáte peníze na nákup 1 BTC, lze bitcoiny nakupovat jen částečně. Můžete si koupit část celku v závislosti na vašich osobních financích nebo aktuálním investičním cíli. Například pokud je aktuální cena BTC 57 000 $, můžete si koupit 10% mince za 5700 $, což je 0,1 BTC nebo 1% mince za 570 $, což je 0,01 BTC.

Je tedy bitcoin dobrá investice? Závěr

Ano, je to dobrá investice. Podle epxerts bude bitcoin pokračovat několik let tím, že bude nejoblíbenější kryptoměnou a bude mít největší tržní kapitalizaci. Shromáždění mince znamená, že v příštích několika měsících, pokud si udrží svoji dynamiku, bude oceněna na 100 000 $ za minci a dosáhne tržní kapitalizace kolem 2 bilionů $.

Omezení jeho nabídky omezené tvůrcem na 21 000 000 bylo pro jeho úspěch velmi důležité.

Velké korporace jako AT&T, Expedia, PayPal, Shopify a Microsoft přijímají bitcoiny jako platby. Jak se více společností stane otevřeným pro přidání kryptoměny do svých platebních možností, bude nejen populární, ale získá kultovní status pro její používání, stejně jako online platební platformy PayPal, Skrill, Neteller, Cash App a WebMoney poskytují zákazníkům více možností plateb..

eToro – nejlepší platforma pro nákup bitcoinů

makléř etoro

eToro se v kryptoprůmyslu osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Přečtěte si více:

10 odvážných předpovědí cen bitcoinů pro rok 2021

Predikce ceny bitcoinů

5 důvodů, proč by bitcoin mohl v roce 2021 zdvojnásobit vaše peníze

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me