Je bitcoin dobrou investicí v roce 2021?

Zjistěte, proč by bitcoiny mohly být v roce 2021 dobrou investicí

Existují dobré důvody pro nákup bitcoinů v roce 2021? Býčí běh teprve začíná?

Je bitcoin dobrá investice do roku 2021? Tento článek zkoumá pět důvodů, proč by bitcoin mohl být letos dobrou investicí.

Bitcoin není třeba investorům představovat. Jedná se o největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace a nejpopulárnější, i když měla hrubý začátek roku 2020, a to díky pandemii COVID-19. Když pandemie zasáhla, kryptoměna dosáhla minima 4721 USD, ale poté se v lednu 2021 okázale shromáždila a porušila 40000 USD.

Bitcoin dosáhl maxima 41299 USD, než ho cenová korekce snížila na 35000 USD. V době psaní tohoto článku se král kryptoměny obchodoval za 36701 USD.

Většina odborníků předpovídala, že bitcoin bude mít v roce 2021 vzestupný rok. Někteří dokonce předpovídali, že by mohl překročit 100 000 $ do konce roku 2021 a 300 000 $ do roku 2022. Tyto předpovědi jsou odvážné, ale existuje možnost, že bitcoin dokáže tato očekávání splnit, což z něj dělá vzrušující investiční příležitost.

Skalní rok

Rok 2020 začal hrubou notou pro bitcoiny s prudkým poklesem hodnoty. Bitcoin čelil poklesům dvakrát dříve, v letech 2013 a 2017. Tyto poklesy cen však byly přirozené, vznikly na základě spekulací. Tento rok byl jiný, bitcoin čelil medvědímu trhu a pandemie si na trzích vybrala svou daň. Kryptoměny nesly hlavní nápor poklesu, protože investoři prodali akcie, aby se dostali do hotovosti.

Bitcoin padl v březnu a dosáhl minima $ 4721. Minima však netrvala dlouho a bitcoin byl zpět v zelené. Na tomto rally dosáhl bitcoin nejvyššího zhodnocení v lednu 2021. I přes minima skončila kryptoměna rok na rekordně vysokém.

Je bitcoin dobrou investicí do roku 2021?

Odborníci předpovídají, že bitcoiny budou v roce 2021 běhat, a existuje několik důvodů, proč by bitcoin mohl být dobrou investicí v roce 2021. Podívejme se na některé z níže uvedených důvodů.

5 důvodů, proč investovat do bitcoinů v roce 2021:

1. Institucionální zájem

Roste institucionální zájem o bitcoiny a během březnového výprodeje trhu o tom bylo dostatečné množství důkazů. Experti na bitcoiny se domnívají, že institucionální zájem bude významnou hnací silou ceny bitcoinů vpřed.

Společnost Coinbase, která bude zveřejněna později v tomto roce, oznámila, že její základna institucionálních aktiv vzrostla ze 6 miliard na 20 miliard jen v roce 2020. V uplynulém roce došlo k několika důležitým událostem, které ukazují, jaký druh zájmu Bitcoin vyvolal a nadále generuje.

  • JPM Coin společnosti JPMorgan Chase je spuštěn a vytváří divizi Onyx zaměřenou na blockchainovou technologii.
  • Galaxy Digital oznamuje, že v souladu se svým plánem vybudovat platformu pro institucionální přístup k digitálním měnám a aktivům získala dvě společnosti.
  • MassMutual oznamuje, že koupil 100 milionů $ v bitcoinech.

Výše uvedené body jsou jen hrstkou oznámení. V jiných zemích došlo k podobným krokům, jak se svět dívá na digitální měny a blockchainovou technologii. Zájem je poháněn také platformami, jako je PayPal, díky nimž jsou kryptoměny jako Bitcoin přístupnější lidem.

Stále více společností začalo převádět hotovost na bitcoiny jako bezpečnější úložiště hodnoty. Pozoruhodná mezi nimi je MicroStrategy, analytická společnost. MicroStrategy převedl hotovost 425 milionů dolarů na bitcoiny. Podobné kroky provedly i jiné společnosti, jako je Square, a převáděly hotovost na bitcoiny.

2. Inflace a pokles USD na devizových trzích

Bitcoin je často přirovnáván ke zlatu, přičemž investoři jej nazývají uchováváním hodnoty. Ve srovnání s nekrytými měnami jsou stálým aktivem. Bitcoin nečelí inflačním tlakům, které tradiční fiat měny dělají. Nedávná inflace poškodila kupní sílu USD. Investoři se zajistili proti rostoucí inflaci a investovali do "bezpečné útočiště" aktiva jako bitcoin zvyšují jeho hodnotu.

Rozhodnutí vlády USA vytisknout 3 biliony dolarů lze považovat za důvod poklesu dolaru a nové stimulační bankovky by mohly vidět další oslabování USD vůči světovým měnám.

3. Hromadné přijetí jako způsob platby

Bitcoin zaznamenal neustálý nárůst přijetí jako platební metody. PayPal oznámil, že uživatelé služby budou moci nakupovat, prodávat a přijímat bitcoiny a další kryptoměny jako platební režim.

PayPal má více než 350 milionů uživatelů, kteří nyní mají přístup k bitcoinům. Konkurenti PayPal také začali přijímat bitcoiny, což dále zvyšuje reputaci kryptoměny jako platebního režimu, což vede k většímu přijetí ze strany podniků i jednotlivců.

Přečtěte si více: Co povede k ceně bitcoinů v roce 2021?

4. Bitcoin je omezen a rozpůlen

Bitcoin je omezen na 21 milionů, což znamená, že nemůže existovat více než 21 milionů bitcoinů, což činí bitcoin vzácným a zvyšuje jeho cenu. Druhý důvod vysoké ceny bitcoinu je kódován do kryptoměny. Bitcoinoví těžaři jsou za zpracování transakcí odměněni. Tato odměna se každé čtyři roky sníží na polovinu. Kvůli procesu rozpůlení je míra inflace bitcoinů snížena.

Bitcoin je tedy dobrou investicí do roku 2021: Závěr

Přesto byste se měli sami rozhodnout, zda je bitcoin v roce 2021 dobrá investice nebo ne, je pozoruhodné, že mnoho investorů věří ve světlou budoucnost bitcoinů a tvrdí, že by mohlo překonat zlato a další aktiva.

Rok 2020 byl zjevně jedním z nejlepších let pro bitcoiny a existuje mnoho odborníků, kteří se domnívají, že rok 2021 bude dobrým rokem pro bitcoiny a další kryptoměny.

Jednoduše řečeno, bitcoin je investice s nízkým rizikem a spoustou potenciálních odměn. Je to něco, co byste si měli určitě udělat, než začnete uvažovat o přidání BTC do svého portfolia.

Investice do bitcoinů však s sebou nesou rizika. Trh s kryptoměnami je extrémně volatilní a investoři by si měli být vědomi svých cílů, strategií a tolerance rizik, než investují do BTC. Doporučuje se, aby kdokoli, kdo chce investovat do bitcoinu, měl před investicí důkladně prozkoumat, podívat se na trendy na trhu a odborný názor.

eToro – nejlepší makléř pro nákup bitcoinů

makléř etoro

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me