Je dogecoin skutečnou investicí nebo vtipem?

Je dogecoin vtip nebo skutečná investice?

  • Dogecoin, digitální krypto původně založený jako žert, vzrostl o více než 800% poté, co představenstvo Reddit hovořilo o tom, že je ekvivalentem kryptoměny GameStop.
  • Cena dogecoinu vzrostla o 800%, protože investoři Reddit se zaměřili na digitální měny.

Dogecoin (DOGE) původně začínal jako vtip, ale postupem času zanechal ve světě kryptoměny znatelnou stopu.

Australský tvůrce Jackson Palmer se díval na CoinMarketCap a mém Doge, založené na slavné Shiba Inu a používání písma comic sans, zároveň a tweeted nápad jako vtip.

Palmer byl povzbuzen kolegy z marketingového oddělení Adobe Systems v Sydney, aby tento vtip uskutečnili. Palmer poté zakoupil název domény dogecoin.com.

On tedy pokračoval ve vtipu v domnění, že to nakonec zmizí se spoluzakladatelem Billym Markusem, programátorem z Portlandu v USA, který ho kontaktoval online.

Nápad měl být co nejvíce směšný. Dokonce měli nápad mít náhodné blokové odměny od 0 do 1 milionu pokaždé, když byl blok těžen.

Duo bylo překvapené, že nezemřelo jako vtip, a nakonec oba viděli Dogecoin jako způsob, jak dosáhnout širší demografické skupiny než Bitcoin a kolem mince a memu rostla silná kultura.

Chcete obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Překontrolovat eToro!

Elon Mush a dogecoin

"Musk je s investory dogecoinů na Měsíc. “

Elon Musk v minulosti tweetoval o dogecoinech a v dubnu 2019 naznačil, že to byla jeho „nejlepší kryptoměna“.

Ve čtvrtek tweetnul obrázek obálky časopisu Dogue. Mnoho uživatelů na Twitteru a Redditu to chápalo tak, že Musk házel svou podporu za doge rally.

Předseda Tesly Elon Musk tweetoval fotografii obálky časopisu "Doga" ve čtvrtek – hra se společným názvem "Móda," trend, který se hrál na Twitteru a Redditu.

Muskovy tweety mají tendenci ovlivňovat jeho fanoušky nebo lidi obecně. Podobně naléhavě vyzval své fanoušky, aby používali a "Použijte signál," na Twitteru a miliony dalších se hrnuli na web zpráv.

Rovněž uvedl, že potenciální ekonomika Marsu, jako je bitcoin, se zaměří na kryptoměny. Musk minulý měsíc tweetoval "Jedno slovo: Doge," jeho 40 milionům následovníků. Dodal také "Ekonomika Marsu poběží na kryptoměně," odpovědí na tweet.

Musk navíc v pátek brzy ráno přidal #bitcoin do svého profilu na Twitteru.

Co se stalo s dogecoinovou cenou ?

Dogecoin, měna digitálních memů, se zvýšil o 800%, jak se rychle zvýšila obchodní rychlost.

Wall StreetSázky ‘ "předseda, ” napsal čtvrtek na Twitteru, "Byl Doge někdy za dolar?" O několik hodin později se milion lidí připojil k sázkám na Satoshi Street a psal o nich "brát doge na Měsíc."

Byl Doge někdy za dolar?

– předseda WSB (@WSBChairman) 28. ledna 2021

Komunita subreddit „WallStreetBets“ v Redditu způsobila, že se bojující elektronický maloobchod Gamestop zvýšil téměř o 2 000%. Redditors zvýšili cenu akcií a mírně porazili zajišťovací fondy na Wall Street.

Zdroje však uvádějí, že dogecoinový disk Redditoru na webu, stejně jako u Gamestop, nemá žádné zkratky. Lidé se proto snaží vydělat další zisk řízením kryptoměny.

Softwaroví inženýři Billy Markus a Jackson Palmer postavili dogecoin a začali to jako vtip v roce 2013. Logo digitální měny vychází ze slavného memu, který v té době používal pes Shiba Inu. Shiba Inu je znak dogecoinů.

Jak funguje dogecoin?

Dogecoin byl vytvořen, když Markus rozdvojil Luckycoin, který je nyní neaktivní a byl původně vidličkou litecoinu, což je vidlice bitcoinu.

Používá jiné algoritmus důkazu práce než bitcoin a je docela podobný litecoinu v tom, jak to funguje. Ve skutečnosti budou všechny úpravy a aktualizace provedené na litecoinech prováděny také na dogecoinu.

Ačkoli Dogecoin nepodporuje chytré smlouvy, to je levné a rychlé. Někteří lidé dokonce použití Dogecoin k převodu peněz mezi směnárnami protože má nízké transakční poplatky a je poměrně rychlý.

Těžba dogecoinů je nákladný proces a trvá hodně času, z čeho Palmer nemá radost, protože to není dobré pro životní prostředí.

Rovněž byl zřízen, takže těžba dogecoinů se postupem času ztěžuje. nicméně, po těžbě 600 000. bloku došlo k trvalé odměně 10 000 za blok.

Dogecoin také nemá celkový limit. To bylo provedeno, aby se zajistilo, že horníci na projektu nadále pracovali a neodcházeli, pokud bylo dosaženo celkové zásoby.

To také znamená, že se lze vyhnout extrémně vysokým časům transakcí, protože vždy existuje motivace těžit.

Většina ostatních kryptoměn, jako jsou bitcoiny, má celkový limit na počet mincí a po dosažení tohoto limitu je lidé pravděpodobně přestanou používat.

V tomto smyslu by to mohlo znamenat, že dogecoin může přežít mnoho dalších kryptoměn.

Stejně jako mnoho jiných kryptoměn má Dogecoin také veřejnou knihu, což znamená staré transakce nelze vymazat.

Dogecoin také spojil těžbu s litecoinem.

Co se Dogecoin snaží dosáhnout?

co je dogecoin

Protože Dogecoin začal být bráněn vážněji, tým za ním začal rozvíjet nápady, čeho by měl dosáhnout.

Bylo jasné, že ideologie v pozadí Dogecoin by mělo být jednoduché; k vytvoření snadno použitelné kryptoměny, nic technologicky působivého.

Palmer věří, že nejdůležitější věcí, kterou kryptoměna musí udělat, je schopnost zpracovávat platby.

Kryptoměny, které platí lidem za služby, jako je sledování reklam nebo jiné koncepty, které jsou velmi nové, pro něj nejsou dobrý nápad, protože ještě nebyly testovány s fiat penězi a lidé na tento nápad ještě nejsou zvyklí.

Kryptoměny musí lidem dát konkrétní případy použití, jako je nákup věcí každodenní potřeby. Pokud se tak nestane, lidé si to nepřijmou.

K dosažení tohoto cíle musí být platby co nejefektivnější.

Dogecoin také začal být používán jako sklápěcí systém, kde lidé tipovali lidi online za obsah, který si užívali.

Členům dogecoinové komunity se říká „Shibes“. Mnoho z nich považovalo dogecoin za lákavý, protože to nebylo tak vážné a politické jako u většiny ostatních projektů kryptoměny.

O komunitě dogecoinů je známo, že provedla různé činy na charitu.

Jednou z nejvýznamnějších charitativních příčin bylo, když Dogecoin pracoval s charitou: voda, nezisková organizace, která si klade za cíl dodávat pitnou vodu lidem v rozvojových zemích.

Komunitě se podařilo získat ekvivalent 30 000 $ na vybudování studny v Keni.

Mezi další pozoruhodné události patří zimní olympijské hry 2014, kde se komunita pokusila vyzvednout $ 50 000 pro jamajský bobový tým a sponzorovaný jezdec NASCAR Josh Wise, který řídil auto s dogecoinovou tématikou.

Komunita byla označena jako velmi podporující. 25. prosince 2013 proběhl hack, kde mnoha držitelům dogecoinů byly ukradeny mince.

Dogecoin zahájil iniciativu nazvanou „SaveDogemas“ a podařilo se mu získat dost na to, aby pokryl ukradené položky.

V dogecoinové komunitě existuje také běžná fráze, která uvádí „1 DOGE = 1 DOGE“, což to naznačuje Dogecoin by měly být použity pouze pro transakce, a nikoli jako investice.

Existuje také budoucí projekt propojení Ethereum s Dogecoinem (Dogethereum), takže jej lze použít na blockchainu Ethereum jako token ERC 20.

Palmer opustil dogecoin a Billy Markus je nyní hlavní postavou za jeho vývojem.

Jak si dogecoin vedl?

cenový graf dogecoinů

Stejně jako mnoho jiných kryptoměn je i dogecoin relativně volatilní.

V době psaní tohoto článku má Dogecoin a tržní kapitalizace 6,089 miliardy USD a jsou 120 801 435 050 (120 miliard) mincí v oběhu, podle CoinMarketCap.

Velká bloková odměna 10 000 mincí za vytěžený blok je pravděpodobně důvodem, proč je tržní kapitalizace Dogecoinu poměrně nízká.

Když byl dogecoin poprvé představen, byl relativně vysoký vůči bitcoinům, zatímco americký dolar zůstal nízký.

To může naznačovat, že většina lidí obchoduje s bitcoiny proti dogecoinu, ale ne proti americkému dolaru.

Kromě toho také stojí za zvážení do roku 2015 100 miliard Dogecoiny již byly vytěženy, což je většina mincí, které jsou dnes v oběhu.

Při pohledu na dogecoin z historického hlediska již prošel mnoha vrcholy vůči bitcoinům, často dramaticky vystřelil a poté postupně klesal na ceně.

V lednu 2014, Dogecoin dokonce krátce překonal bitcoin a všechny ostatní kryptoměny z hlediska objemu obchodování.

Dogecoin začal získávat hlavní tah proti americkému dolaru až v dubnu 2017. To pak dosáhl v lednu 2020 tržního stropu téměř 2,8 miliardy USD, což byla největší tržní kapitalizace, jaké kdy dosáhla.

Will Dogecoin se znovu setká s takovými maximy?

To se teprve uvidí.

Po dosažení nejvyššího bodu 2 miliard dolarů získal dogecoin větší hodnotu oproti americkému dolaru a zdá se, že opakuje stejné pohyby – střílí nahoru a poté pomalu klesá.

Je také důležité si uvědomit, že mnozí odborníci na trh se domnívají, že trh s kryptoměnami je v dnešní době mnohem zralejší, a proto nemusí dojít k dosažení stejných výšek.

Jiní nadšenci kryptoměny se zase domnívají, že se pravděpodobně uskuteční další, mnohem větší bublina kryptoměny.

Pokud k tomu dojde, ceny se mohou ještě prudce zvýšit, než ohromně poklesnou.

Je třeba také poznamenat, že Dogecoin je nejúspěšnější kryptoměna založená na meme (meme coin).

Pokud i nadále zůstane jako způsob, jak tipovat lidi online na jejich obsah, může to také zvýšit jeho hodnotu.

Proč se zvýšila cena dogecoinů?

Dogecoin se podle CoinMarketCap za posledních 24 hodin zvýšil asi o 340% na 0,19 USD (0,14 GBP).

Pochází z hromady příspěvků Reddit, které požadují hodnotu mince 1 $.

Cílem je představit nedávný nárůst podílu ve společnostech, jako je GameStop, které jsou do značné míry krátké.

Zdroj: CoinMarketCap

Za posledních několik dní akcie vzrostly z 96,80 USD na 347,50 USD o úžasných 359%.

Poté, co na podnik zaútočila armáda amatérských obchodníků, se trhy otřásly, což vedlo ke ztrátě miliard ze zkušených zajišťovacích fondů. Ale rozmach viděl, že začínající obchodníci platí hodně peněz.

Stručně řečeno, když si zkušení investoři půjčují akcie na prodej a poté je odkoupí za nižší cenu, a "krátký prodej" prodej je snadný.

Účinně vsadili, že hodnota akcií by se snížila, aby získala výhodu při předání společnosti, od které si půjčila.

Pro ilustraci jedna věc, skupina WallStreetBets na Redditu souhlasila s převzetím zajišťovacího fondu získáním akcií GameStop dříve než později.

Zajišťovací fond však ještě musí splatit půjčené akcie, což je nakonec stálo miliony splatit kapitál ve velmi vysoké výši.

Po nárůstu podílových fondů GameStopu uživatelé Reddit v jiných příspěvcích odkazovali na pokusy WallStreetBet vytlačit zajišťovací fondy Wall Street.

Volal jeden příspěvek "Dogecoin je další GME / bitcoin."

A přidal, "Zcela změňte kryptotrh … Dogecoin na Měsíc."

Dogecoin získal podporu poté, co jej tweetoval z a "Předseda WSB" účet, který jej udržuje, není připojen ke komunitě Reddit.

Zakladatel Tesly Elon Musk navíc nedávno upozornil na kryptoměnu, která v prosinci poslala ocenění ke zvýšení.

Na Twitteru právě řekl, "Jedno slovo: Doge."

Oplatí se dogecoinu investovat?

je dogecoin, do kterého se vyplatí investovat

Dogecoin může být dobrou investicí a stojí za zvážení. Jeho rychlost přenosu je mnohem rychlejší než bitcoin.

Pokud jste přesvědčeni, že inteligentní smlouvy a další funkce, jako je dApps, nejsou tak důležité, pak to může být dobrá investice.

V této aréně si dogecoiny vedou dobře. Je to rychlé a levné použití.

Dogecoin může být pro obchodníky užitečnější pro ukládání hodnoty při přepínání mezi burzami nebo v případě, že je trh velmi volatilní.

Pokud Dogecoin přijme více funkcí, pravděpodobně to zlepší cenu.

Zdá se však, že silné stránky Dogecoinu spočívají hlavně v šíření povědomí o kryptoměně a v odolnosti vůči změnám.

To znamená, že má hodnotu v tom, že jej lze použít ke sklápění, protože je velmi rychlý. Nemající víčko na žetony také udržuje horníky motivované pokračovat v práci.

Navíc stojí za zmínku, že komunita kolem Dogecoinu nechce, aby byl používán takovým způsobem, ale jako skutečná měna.

Je tedy dogecoin dobrá investice? Ano, dogecoiny jsou mnoha investory považovány za silnou investici, a proto se jejich cena prudce zvýšila.

Digitalcoin předpovídá, že dogecoin může do června 2021 dosáhnout až 0,090 USD. Navíc do června 2024 předpovídá, že dogecoin může dosáhnout 0,164 USD.

Previzioni Bitcoin předpovídá cenu dogecoinu ještě optimističtěji, protože věří, že DOGE by mohl do prosince 2021 dosáhnout 0,27 USD a v roce 2022 dosáhnout 0,42 USD.

Ačkoli byl Dogecoin spuštěn jako vtip, zdá se, že jej investoři a krypto komunita berou vážně.

Pokud byste do svého portfolia přidali dogecoiny?

Bez ohledu na relativní slabost Dogecoinu v posledních dvou letech, celkový růst ocenění šifrovacích aktiv přinesl dogecoinu prospěch. Kromě toho je kdysi běžný altcoin zpět na mapě a v diskusích kryptoměn s nejnovějším projektem Dogetherum.

Pokud tento projekt bude fungovat, cena altcoinu bude mít dobrou pověst. Dogecoin často profituje z menších směnných poplatků než mnoho jeho kolegů, což z něj činí životaschopné digitální aktivum pro výdaje a odesílání.

Vzhledem k dlouhodobému statusu dogecoinu v oblasti kryptoměny existují slibné iniciativy s větším potenciálem pro kryptoměnu než dogecoin. Proto v očekávání, že projekt Dogethereum zvýší sazby, pokud si koupíte dogecoin, měl by to být malý podnik ve vašem portfoliu kryptoměn.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • Dogecoin, digitální krypto původně založený jako žert, vzrostl o více než 800% poté, co představenstvo Reddit hovořilo o tom, že je ekvivalentem kryptoměny GameStop.
  • Cena dogecoinu vzrostla o 800%, protože investoři Reddit se zaměřili na digitální měny.
  • V lednu 2020 Dogecoin dosáhl tržního stropu téměř 6 miliard dolarů. V době psaní tohoto článku se blíží hodnotě 6,09 miliardy USD.
  • Obchodníci používají Dogecoin k přenosu kryptoměny na jiné burzy. Protože je jeho použití relativně rychlé a levné.
  • Dogecoin byl velmi úspěšný při šíření povědomí o kryptoměně. Pro mnohé je to představilo, co je to kryptoměna.

Investujte dogecoinů pomocí eToro

eToro – nejlepší platforma pro kryptoměnu

eToro se v odvětví kryptoměn osvědčilo po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme je vyzkoušet.

Pokud vás bavilo číst Je dogecoin skutečnou investicí nebo vtipem? prosím sdílejte to s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Přečtěte si více:

Jaké jsou nejlepší kryptoměny k obchodování v roce 2021?

7 předpovědí kryptoměny na rok 2021, s nimiž by všichni souhlasili

Mohl by bitcoin v roce 2021 dosáhnout ceny 100 000 $

Jakých 10 nejlepších altcoinů vybuchne v roce 2021?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me