Je Ethereum dobrou investicí v roce 2021? Zjistit

Investoři se hrnuli do Etherea, je to nákup?

Experti na kryptoměny věří, že ETH je v letošním roce dobrá investice ve srovnání s jinými digitálními aktivy. Krypto analytici se domnívají, že cena etherea v roce 2021 dále poroste a dosáhne nových výšin.

Ethereum je kryptoměna zaměřená na komunitu, která byla poprvé navržena v roce 2013. Vývoj mince byl crowdfundován v průběhu 18 měsíců, přičemž síť byla poprvé uvedena do provozu v červenci 2015. Při spuštění bylo na Turing-complete systém, který je schopen vykonávat skripty a spouštět úplně decentralizované aplikace.

Přestože ETH mohl začít pomalu, v průběhu posledních šesti let se ustavičně etabloval jako druhá největší kryptoměna za bitcoinem. Tržní kapitalizace mince přesáhla 31 miliard dolarů a v současné době stojí na pokraji pohánění nové deregulované finanční revoluce.

Ethereum již začalo pronikat do řady hlavních průmyslových odvětví, což zase znamenalo, že zájmy mnoha tradičních investorů byly během posledních dvanácti měsíců podněcovány. Spekulanti nyní věří, že ETH získává trakci potřebnou k tomu, aby se stal uchazečem o kryptoměnu číslo jedna v roce 2021.

Bude cena Ethereum letos stoupat?

Celá planeta je nyní rokem pandemie koronaviru. Ekonomická volatilita, kterou COVID-19 způsobila po celém světě, ovlivnila kryptoměnu obecně a zvýšila její stav po celém světě. Mnoho lidí nyní přemýšlí, jak investovat do ETH a zda se do Ethereum vyplatí investovat.

Podle odborníků by se cena ETH mohla do konce roku 2021 zvýšit na novou vysokou úroveň 3 500 USD. Knock-on efektem bylo, že zájem o Ethereum je historicky nejvyšší, přičemž investoři se snažili naučit obchodovat Ethereum. Důkazem je skutečnost, že počet aktivních ETH peněženek se za pouhý rok zvýšil o 50%.

Podle jeho projekce může Ethereum zasáhnout 3500 $ za minci, což posílá jeho tržní kapitalizaci nad hranici 500 miliard $ před koncem roku 2021.

Počkejte: Nedávno poklesl využití Etherea?

I když je pravda, že aktivní peněženky na konci roku 2020 klesly na dvouměsíční minimum, lze to vysvětlit:

První investoři inkasují.

Investoři po ukončení činnosti, kteří se vracejí k práci na plný úvazek.

Výplatní období svátků.

I přes tento útlum zůstávají odborníci bez obav, protože střednědobé základy ETH zůstávají v dobrém stavu. Bulls bude stále aktuálně odpovídat na otázku „je Ethereum dobrá investice?“ s hlasitým „ano“.

Řazení modelů

Zdá se, že aktuální zprávy o investování do Etherea směřují k myšlence, že je Ethereum 2.0 téměř na nás. To zahrnuje posun v premise měny na model podílu na rozdíl od modelu proof-of-concept, což má dopad na použitelnost a cenu Etherea, jak se zvyšuje rychlost a množství transakcí.

Jak se bude vyvíjet revoluce DeFi (deregulované finance), bude počet transakcí s etherem exponenciálně růst. Z vnějšího vzhledu by se svět DeFi mohl zdát docela nudný (myslíte na logistiku a řízení zásob), ale posun směrem k likviditě v průmyslových modelech znamená, že kapitál použitý v transakcích DeFi lze půjčit jako úvěr. To znamená, že vlastníci ETH obdrží zcela bezrizikové úrokové výnosy z jakéhokoli kapitálu použitého v těchto systémech.

Ethereum a čtvrtá průmyslová revoluce

Když se svět v postpandemické éře připravuje na přechod na model závislý na automatizaci, je jasné, že technologie blockchain bude hrát v Průmyslu 4.0 důležitou roli. Aplikace Etherea ji již zavedly jako důležitou součást tohoto seismického posunu ve fungování logistiky pod novými technologickými platformami.

Celé obchodní modely jsou přepracovávány a navrhovány na základě vzájemně propojených a bezpečných služeb, které může Ethereum poskytovat. Jak se rozvíjí Průmysl 4.0, můžeme očekávat, že dojde k rozsáhlému zavádění řešení Ethereum v měřítku ve třech teoretických vlnách: povědomí, experimentování a transformace.

V současné době jsme svědky posunu od povědomí o aplikacích Etherea k experimentování (důkaz konceptů v rámci konkrétních scénářů digitálního průmyslu, jako je logistika). Jak bude fáze experimentování pokračovat, bude realizován širší potenciál Etherea a bude probíhat jeho rozsáhlá implementace – v tomto okamžiku bude jeho cena pravděpodobně procházet střechou.

Ke konci roku 2010 svět začal chápat, že bitcoin má svou vlastní hodnotu jako deregulovaná měna – jakési digitální zlato, chcete-li. V příštích několika letech začne svět chápat ethereum podobným způsobem – jako „digitální olej“ nebo substrát, který je tvárný a užitečný pro téměř neomezenou škálu aplikací v digitálním průmyslu. Jak Web 3.0 a internet věcí naberou na rychlosti, praktické aplikace ETH jako katalyzátoru pro vytvoření inteligentního propojeného online prostoru budou zřetelněji viditelné.

Mnoho spekulantů proto nyní považuje za „zlatý věk“ investic do ETH. Je to proto, že zůstává cenově dostupné pro příležitostné investory, těsně před očekávaným skokem do finanční stratosféry. Nakonec není čas jako současnost pro ty, kteří chtějí co nejlépe využít investice do ETH.

A co pohyby cen Etherea?

Volatilita cenových pohybů Etherea je někdy dost na to, aby odradila opatrné investory. Zatímco tradiční shoda nám říká, že volatilita se rovná nestabilitě, je třeba si uvědomit, že ETH není zdaleka tradiční investicí. Při zvažování, zda investovat do etherea nebo obecně do kryptoměny, by volatilita neměla být jediným faktorem, který je třeba vzít v úvahu.

I když je pravda, že v poslední době došlo k výrazným poklesům hodnoty ETH, měli by se potenciální investoři podívat na roční minima Ethereum, aby získali přehled o tom, zda má investice smysl nebo ne.

Těkavost a výrazné poklesy hodnoty byly běžným jevem. Navzdory tomu se meziroční cena ETH neustále stabilně zvyšuje. Stejně jako všechny trhy, kryptotrh získal počáteční hit zpět v březnu 2020, když se svět připravil na uzavření trhu, který seděl na něco málo přes 110 $.

O šest měsíců později však ETH tlačil na úroveň odporu 400 $, než nakonec prosadil v polovině srpna téhož roku. Na cestě mohly být nějaké charakteristické poklesy, ale většinou byli ti, kdo říkají, umlčeni.

Rychle vpřed do února 2021 a veškerá negativita nebo nepřátelství byly zcela vyhozeny z vody. Ethereum se v současné době nachází těsně pod 1 900 USD, přičemž spekulanti očekávají, že během několika měsíců dosáhne 2 500 USD. Ano, můžete očekávat poklesy – ale držte se těchto výšek a očekávejte, že budete pěkně odměněni.

Nenechte si ujít: Predikce cen etherea

Je tedy právě teď Ethereum dobrá investice?

Pravděpodobně jediná věc, která stojí v cestě tomu, aby se Ethereum stalo světovou premiérovou kryptoměnou, je množství úspěchu, který v současné době zažívá. I když to může znít jako paradox, dovolte nám vysvětlit:

Jak se zvyšuje míra adopce a zvyšují se ceny a transakční poplatky, konkurenti společnosti Ethereum jsou nuceni reagovat a zachytit podíl na trhu, který je díky ETH vytlačen z ETH. V současné době se žádnému z těchto konkurentů nepodařilo získat žádnou skutečnou trakci. Pokud by však ETH při rozšiřování narazil na nějaké překážky, budou připraveny alternativy a čekají na přijetí.

Pro ty, kteří mohou přehlédnout současnou volatilitu trhu, nelze jednoduše ignorovat střednědobé a dlouhodobé zvýšení hodnoty Etherea. DeFi představuje pro Ethereum obrovský vzestupný potenciál, přičemž v posledních měsících došlo k výraznému využití u některých z největších nadnárodních společností na světě, včetně Coca-Coly a Visa.

V současné době se celková místní částka v transakcích DeFi pohybuje těsně směrem k 5 miliardám USD, což je přibližně 4% z celkové hodnoty ETH. Pokračující zájem velkých korporací naznačuje, že tato částka v příštím roce pravděpodobně vzroste.

Za zmínku stojí také to, že ETH nedávno překročil milník celkových transakcí 1 bilion $. Se zvyšujícím se objemem transakcí roste také širší přijetí ETH jako legitimní investice – a pokud nás bitcoin něco naučil, legitimita je skvělou zprávou pro každou kryptoměnu.

Od této chvíle zůstává krypto ze své podstaty riskantní investicí – ale pro ty, kteří dokážou zvládnout vlny rizika a volatility, jsou odměny, které je třeba získat z investic do Etherea, obrovské.

eToro – nejlepší platforma pro nákup etherea

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me