Kryptoměnové podvody: Jak odhalit podvodníky a zůstat v bezpečí

bohužel, kryptoměnové podvody jsou všude. Stejně jako ve všech nových průmyslových odvětvích, i na začátku se vždy najdou riskantní jednotlivci, kteří se snaží lidi vyděsit z jejich těžce vydělaných peněz.

Podle Business Insider, v roce 2019, podvodníci s kryptoměnou dokázala podvést lidi z 4,26 miliard dolarů.

Kryptoměnové podvody může mít mnoho podob, od jednotlivců, kteří tvrdí, že pro vás mohou obchodovat, ICO a dokonce i samotné kryptoměny.

Jedním z klíčů k úspěchu v obchodování s kryptoměnou je nestát se obětí podvodníků a přijít o své peníze.

V tomto článku prozkoumáme temné a temné podsvětí podvodů s kryptoměnou a jak se před nimi můžete chránit.

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Proč je tolik podvodů s kryptoměnou?

kryptoměnové podvody

Ze dvou důvodů.

Za prvé, mnoho lidí neví tolik o tom, jak kryptoměna funguje a nedokáže odhalit podvody ze skutečných projektů kryptoměny.

Pravděpodobně nechápou, co je blockchainová technologie, stejně jako základy bankovních transakcí.

Za druhé, regulace velmi, velmi pomalu dobývá kryptoměnu po celém světě.

Mnoho politiků si není jistých, jak kryptoměna funguje, a není si jistá, jak ji regulovat, protože je to tak složitý finanční nástroj.

To vedlo některé země k úplnému zákazu kryptoměny, aby chránily své občany před takovými podvody.

Zatímco jiné, například Čína, zakázaly ICO kvůli jejich potenciálně podvodné povaze.

Dejte si pozor na podvody s kryptoměnou typu pump and dump

Podvod typu pump and dump je místo, kde tvůrci kryptoměny vlastní velkou část a snaží se přilákat více lidí, aby se zapojili.

Stává se to když je kryptoměna uvolněna (obvykle po ICO), vzroste v ceně, protože si ji stále více lidí kupuje.

Pak tvůrci po zvýšení ceny rozprodají svůj velký podíl, zmizí a cena klesne.

The lidem, kteří investovali do mince, zbývá zbytečná mince, která nemá žádnou cenu. Někteří lidé označují tyto mince jako „scamcoiny“.

Podvody typu pump-and-dump existovaly již před kryptoměnou a do značné míry se odehrály na akciovém trhu.

OneCoin – největší dosud probíhající podvod s kryptoměnou

onecoin podvod

Podvod OneCoin je největší podvod, jaký se kdy odehrál a je aktivní dodnes.

Od roku 2014 se společnosti OneCoin podařilo nashromáždit více než 4 miliardy EUR z celého světa, přestože jejich zakladatel zmizel a tři další členové byli zadrženi FBI.

Co se můžeme dozvědět o podvodu s kryptoměnou OneCoin?

Největší stopa, že OneCoin byl podvod, bylo to nikdy to nemělo blockchain. Ve skutečnosti používá k usnadnění transakcí centralizovanou databázi.

Proč je to velký problém?

Protože pokud k usnadnění transakcí nepoužívá technologii blockchain, nejenže nejde o skutečnou kryptoměnu, nebude mít transparentní veřejně distribuovanou účetní knihu.

Podle Kaspersky, odborníci radí, že jednotlivci, kteří mají zájem investovat do kryptoměny, by měli potvrdit, že entita, o kterou se zajímají, má blockchain.

To znamená, že transakce nejsou otevřeně zobrazeny a lze s nimi manipulovat. Podvodníci mohou potenciálně cenzurovat jednotlivce, měnit transakce a dokonce vám ukrást.

Kryptoměny, které používají technologii blockchain, se spoléhají na uzly, které provozují systém. Jsou rozmístěny po celém světě, ne v jednom centrálním bodě.

Tímto způsobem jim ztěžují útok a manipulaci podvodníků.

Některé kryptoměnové podvody vypadají skutečně

Problém OneCoinu spočívá v tom, že pro mnoho nováčků v kryptoměně to vypadalo velmi originálně. Opravdu se snaží vypadat jako skutečná společnost.

Ale když se podíváte blíže na to, jak se prezentují, existuje spousta sdělovacích znaků, které poukazují na to, že se jednalo o humongous podvod.

Největší rozdání bylo znění, které použili. Když narazíte na jakýkoli projekt kryptoměny, o kterém si nejste jisti, podívejte se na jeho znění.

Co tvrdí, že dosáhnou? Je to velmi podobné jiným kryptoměnám? Díky čemuž vynikají?

Pokud nemůžete zjistit, v čem jsou jedinečné, může to být důvodem k obavám.

Ignorujte tvrzení, že jste rychlejší nebo lepší než přední kryptoměny. Místo toho se podívejte na jak tvrdí, že toho dosáhli.

Technologie společnosti by měla být otevřeným zdrojem. Pokud nejsou open source, mohou mít co skrývat.

Měli by být zcela otevřeni tomu, jak jejich technologie funguje, a podrobně o nich diskutovat.

Klávesové zkratky k úspěchu nefungují

Pravidlem, kterým se v Trading Education řídíme, je, že zkratky k úspěchu vám obvykle přijdou o peníze.

Nikdo vám nedá odpověď na vydělávání milionů. Jaký mají důvod? Proč by za tuto službu platili? Těmto lidem nelze věřit.

Tyto služby obvykle přicházejí ve formě okázalých reklam, které slibují velké návratnosti.

Mnoho z největších kryptoměn nepodporuje výnosy. Místo toho je jich víc zaměřené na to, co jejich kryptoměna může pro svět přinést.

Jejich motivem nebývá zisk, ale zlepšení něčeho o fungování našeho finančního systému.

Pokud máte zájem o nákup do kryptoměny, ale nejste si jisti, zda je pravá, pak může být jednoduše nejrozumnější rozhodnutí nezúčastnit se.

Vyhněte se scamcoinům obchodováním s kryptoměnami CFD

Pokud chcete zmírnit nebezpečí skutečného vlastnictví kryptoměny, může být dobrý nápad obchodovat s kryptoměnou jako CFD.

Renomovaní makléři nebudou na své platformě uvádět neznámé mince.

Jak odhalit podvod s kryptoměnou

kryptoměny

Než podniknete jakékoli úsilí související s kryptoměnou, měli byste hodně zkoumat potvrdit, že nejsou podvodníci.

Nejlepší způsob, jak se vyhnout podvodům s kryptoměnou, je mít dobré vzdělání a používat své instinkty.

Mezi důležité věci ke kontrole patří:

 • Kdo stojí za společností? Pokud jsou lidé, kteří řídí společnost, ochotni se odhalit, je to dobré znamení. Pokud je pro vás těžké nebo dokonce nemožné zjistit, kdo společnost řídí, měla by to být červená vlajka.
 • Pokud se díváte na služby, vyzkoušejte jejich zákaznickou podporu. Zavolejte jim nebo jim pošlete e-mail. Jak reagují? Odpovídají na všechny vaše otázky? Vyhýbají se některým? Měli byste také posoudit jejich přístup. Je to zdvořilé nebo hrubé? Jsou velmi ctižádostiví?
 • Vyhledejte poblíž webové adresy malý symbol zámku. Kromě toho byste měli být také opatrní, pokud v adrese není také uvedeno „https“.
 • Podívejte se na jejich cestovní mapu. Jak plánují postup v průběhu let? Dává to smysl? Podvody obvykle vydělávají peníze v krátkodobém, nikoli dlouhodobém horizontu.
 • Vždy používejte známé a důvěryhodné makléře a burzy. Zvláště se vyhněte makléřům, kteří mají pověst zadržování výběrů.
 • Přečtěte si drobný tisk. Nikdy nevíte, co tam může číhat, když na vás vyskočí.
 • Vyhněte se společnostem, které tvrdí, že existuje malé nebo žádné riziko. To je zjevná lež. Ve finančním obchodování vždy existuje riziko. Podobně nedůvěřujte nikomu, kdo nabízí úspěch přes noc.
 • Nepředávejte peníze ani osobní údaje, pokud si nejste zcela jisti, že nejde o podvod. O společnosti byste neměli mít žádné obavy. Nejprve je třeba zkontrolovat všechny výše uvedené.

Jiné druhy podvodů

běžné kryptoměnové podvody

Kryptoměnové podvody mohou mít mnoho různých forem a nebudou to vždy lidé, kteří vám nabízejí online služby spojené s obchodováním.

Mezi nejběžnější podvody patří:

 • Falešné mobilní aplikace. Pokud jde o kryptoměnu, obvykle budou mít podobu virtuálních peněženek nebo burz. Měli byste přistupovat se zvýšenou opatrností, protože podvodníkům se podařilo stát se velmi populárním v Apple App Store a Google Play.
 • Generátory náhodných čísel pro klíče peněženky. Nejlepší je se jim jen vyhnout, protože vyšlo najevo, že někteří z těchto dodavatelů ve skutečnosti nerozdávají náhodná čísla a hackeři to využívají.
 • E-mailové podvody s požadavkem na bitcoin nebo jinou kryptoměnu. Ty jsou stále velmi časté a je stále obtížnější je odhalit. Vždy důkladně zkontrolujte e-mailovou adresu a vyhledejte případné překlepy nebo chyby, které by podvodníky mohly prozradit.
 • Signální služby mohou být také podvody. Existuje spousta signálních služeb, které vydávají falešné signály. Než se rozhodnete zaregistrovat, znovu důkladně zkontrolujte recenze.
 • Vyhněte se obchodování se systémy / roboty (EA). Mnoho z těchto automatizovaných služeb nefunguje velmi dobře, i když nejde o podvodníky. Nechte je na profesionální a technicky smýšlející obchodníky.

Výměna hacků

V neposlední řadě, i když to technicky nelze považovat za podvod, měli byste si na výměnu hacků dávat pozor.

Nenechávejte své peníze výměnou! Toto je možná největší pravidlo v obchodování kryptoměn.

Mnoho lidí se to muselo naučit tvrdě v roce 2014, kdy Mt. Gox byl hacknut a přibližně Bylo ukradeno 650 000 bitcoinů.

Skvělým způsobem, jak udržet svou kryptoměnu v bezpečí, je umístit ji do chladírenského úložiště.

Zatímco výměny se při řešení hacků zlepšují, stále k nim dochází. V roce 2018 se hackerům podařilo přibližně ukrást Tokeny NEM v hodnotě 500 milionů $ od Coincheck.

A dokonce i v roce 2019 byla Binance, největší světová burza kryptoměn, hacknuta přibližně 40 milionů $ v bitcoinech.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

 • Díky lepšímu vzdělání v oblasti kryptoměny se můžete vyhnout kryptoměnové podvody. Budete je moci spatřit, když jim chybí klíčové věci, které by kryptoměna měla nabídnout.
 • Kryptoměnové podvody může mít mnoho různých forem. Kryptoměnové podvody se mohou projevit v čemkoli, co souvisí s kryptoměnou.
 • Nějaký kryptoměnové podvody může být těžké zjistit. Podvodníci si půjčují slova a fráze, aby se pokusili přimět vás, aby si mysleli, že jsou originální.
 • Než se rozdělíte o své peníze, vždy prozkoumejte společnosti. Nikdy nerozdávejte peníze ani informace společnostem, z nichž máte nějaké obavy.

Naučte se vyhnout se podvodům s kryptoměnou pomocí našeho kurzu obchodování s kryptoměnami

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me