Největší kritici bitcoinů a opravdu se mýlí?

Bezpochyby s příchodem bitcoinů v roce 2009 se mnoho věcí změnilo, transformovalo a znovu představilo finanční prostředí světa.

Mnoho lidí přitahoval koncept bitcoinu a každý den začaly vyskakovat nové kryptoměny, každá s novými a vzrušujícími funkcemi.

A i když se zdálo, že změna je slibná, vždy se našli ti, kteří se cítili jinak. Dokonce i někteří, kteří vždy cítili, že kryptoměna je podvod.

Někteří mají do jisté míry pravdu, v kryptoměnovém průmyslu došlo k podvodům a spoustě nelegálních aktivit, zejména v počátcích.

Ale mají kritici bitcoinu ještě co říci?

V tomto článku se podíváme na to, co je bitcoin a co říkají bitcoinoví kritici, stejně jako to, zda jsou správné nebo špatné.

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Co je to bitcoin?

co je bitcoin

Bitcoin je decentralizovaný, peer-to-peer „Digitální peníze“ (kryptoměna) systém, který umožňuje online uživatelům zpracovávat transakce na bitcoinovém blockchainu, bez použití centrální banky nebo jiného správce.

Zpracování bitcoinových plateb provádí a soukromá síť počítačů, vše propojeno prostřednictvím sdíleného programu.

Transakce je současně zaznamenána na „blockchainu“ na každém počítači, který aktualizuje a informuje všechny účty.

Než se ale pustíme do jádra tohoto článku, připomeňme všem, proč se bitcoin stal revoluční silou ve finančním prostředí a zpochybnil tradiční způsoby bankovnictví a převodu peněz jeden druhému.

 • Anonymita. Vaše identita je skrytá, i když svou identitu můžete odhalit.
 • Žádné zúčastněné třetí strany. Mezi vámi a transakcí, kterou provádíte, se nedostanou žádné banky ani jiné organizace.
 • Rychlé a levné transakce. Transakce se potvrzují rychleji než tradiční metody.
 • Nevratné transakce. Jakmile je transakce provedena, nelze ji zrušit.
 • Žádné papírování. To výrazně urychluje proces.
 • Nižší riziko podvodu. K podvodnému chování, jako jsou dvojnásobné výdaje, nemůže dojít.
 • Digitální peněženka. Vysoce bezpečné místo pro uchování vaší kryptoměny.
 • Snadné mezinárodní platby pro firmy. Mezinárodní platby bitcoinem jsou rychlejší i levnější než tradiční metody.

Co říkají kritici bitcoinu?

Bitcoinoví kritici

Navzdory tolika lidem, kteří naskočili na bitcoinový vlak, stále existuje spousta finančních odborníků, vlád, vůdců, obyčejných lidí atd., Kteří mluví proti bitcoinu.

Největší kritice bitcoinů (a kryptoměn obecně), jimž je třeba čelit, je argument, že „bitcoin nejsou peníze“.

Zejména ekonomové mnohokrát kritizovali bitcoin a tvrdili, že bychom bitcoin neměli považovat za revoluci, ale pouze za „plýtvání zdroji“.

Chybí těmto kritikům bitcoinů celkový obraz? Pravděpodobně ano.

Bývalý generální ředitel PayPal Holdings Inc., Bill Harris, se nedávno připojil k seznamu kritiků bitcoinů a uvedl, že v zásadě je bitcoin „podvod“ a „kolosální schéma„ pump-and-dump ““.

„Už mě unavuje říkat:‚ Buďte opatrní, je to spekulativní. ‘Potom: ‚Buďte opatrní, hazard.’ Pak:‚ Buďte opatrní, je to bublina. ‘Dobře, řeknu to: Bitcoin je podvod, “Napsal na svůj příspěvek.

Zmínil také, že bitcoin má žádná inherentní hodnota a její obrovská volatilita a cenové výkyvy jsou důvodem, proč bitcoin nikdy nemůže být použit jako uchovávač hodnoty nebo platební prostředek jakýmkoli podnikem.

Přes jeho názory se nezdá, že by Harrisova bývalá společnost sdílela jeho názory na bitcoiny. PayPal požádal o patent, který zkrátí čas transakce zahrnující kryptoměny.

PayPal navrhl implementaci sekundární peněženky se speciálními soukromými klíči, které lze vyměnit během transakcí.

Kromě toho se PayPal krátce podílel také na projektu Libra na Facebooku, což je také rozporuplné.

Je možné, že Harris je prostě bitcoinový kritik, protože je soupeřem s PayPalem? Možná jediný druh bitcoinu, se kterým souhlasí, je ten, který mohou ovládat?

Donald Trump „není fanouškem“

Zpět v červenci 2019, Trumf kritizoval bitcoiny a kryptoměna obecně na Cvrlikání.

Řekl, že „bitcoiny a další kryptoměny […] nejsou peníze“, než bude pokračovat, „neregulované kryptoaktiva mohou usnadnit nezákonné chování“.

Klíčové slovo, které je zde uvedeno, je „neregulované“, což může znamenat, že se zabývá prováděcím nařízením

Většina jeho kritiky vůči kryptoměně byla reakcí na Facebook Libra, který byl v té době velkou novinkou.

I když je vysoce pravděpodobné, že Trump o výhodách toho moc neví Bitcoin, na jeho názorech záleží, protože je světovým lídrem.

Pokud se USA rozhodnou zakázat bitcoiny a kryptoměny, byla by to pro trh velká rána. USA jsou domovem mnoha kryptoměnových projektů a společností, stejně jako mnoha uživatelů.

Jiné národy budou pravděpodobně následovat Trumpovo vedení, pokud tak učiní.

Je také důležité zdůraznit, že Trumpovy názory na kryptoměnu nejsou ve skutečnosti tak šílené, nebylo by překvapením zjistit, že s ním bude souhlasit mnoho dalších politiků.

Koneckonců, politické osobnosti mají tendenci vědět málo o kryptoměně a pravděpodobněji budou znát pouze negativní, kriminální stránku.

Proč si kritici bitcoinu myslí, že jde o podvod?

bitcoinový podvod

Někteří lidé tvrdí, že bitcoin je Ponziho schéma protože tvůrce Satoshi Nakamoto vlastní tak velkou část bitcoinů, přibližně 1 milion.

To je typické pro čerpadla a skládky. Pokud by Nakamoto prodal všechny své bitcoiny, cena by klesla a vydělali by obrovský zisk.

Fungují bitcoiny podle představ??

Kromě kritiků bitcoinů, kteří to nazývají podvod, existuje ještě mnoho dalších, kteří nevěří, že to opravdu funguje.

Pro začátek mnozí tvrdí, že bitcoin není rychlejší než tradiční metody, protože zpracování transakce může chvíli trvat.

Kritici bitcoinu na to rádi poukazují síť dokáže zpracovat pouze 7 transakcí za sekundu, zatímco Visa může spravovat až 24 000 za sekundu.

I když je to pravda, je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Za prvé, Visa ve skutečnosti nikdy nedosáhne 24 000 transakcí za sekundu, to je maximum, čeho je schopen.

Zadruhé, technicky vzato, zatímco bitcoiny zpracovávají transakce pomaleji, potvrzují je rychleji. U Visa trvá potvrzení transakcí obvykle několik dní.

A za třetí, s přijetím Lightning Network, Bitcoin je mnohem rychlejší a lze jej nyní použít k provádění mikrotransakcí.

Je bitcoin příliš volatilní?

Ano, bitcoinoví kritici mají pravdu.

Bitcoin je dnes možná nejvolejší tržní nástroj. Z tohoto důvodu to znamená, že jej nelze použít jako úložiště hodnoty a pro každodenní použití.

Existuje také potenciální problém, že bitcoin může být v bublině a může explodovat. Samozřejmě to však předpokládá, že bitcoin je již nadhodnocen.

Těžba bitcoinů je příliš nákladná

To platí jak v tom smyslu, že těžba mincí je nákladná, jako i pro životní prostředí.

Předpovídá se to Bitcoin těžba využívá více energie než Irsko nebo dokonce Bangladéš, země s populací přes 164 milionů lidí.

Jedná se o skutečnou kritiku bitcoinů a jde o problém, který je třeba vyřešit. Může se však stát, že Lightning Network může snížit náklady na bitcoinové transakce.

Žádná vnitřní hodnota?

Existuje spousta bitcoinových kritiků, kteří tvrdí, že bitcoin nemá vůbec žádnou vnitřní hodnotu, protože není vázán na nic.

To prostě není pravda. Hodnota bitcoinu je vázána na to, jak jej lze použít, a na práci při jeho vytváření; hornictví.

Pokud se ponoříte hluboko do skutečné hodnoty věcí, uvidíte, že většina měn není vázána na žádnou hodnotu.

Například americký dolar nebyl od roku 1971 k ničemu vázán.

Mají bitcoinoví kritici pravdu?

Bitcoinoví kritici

Ano i ne.

Na jejich názorech záleží, protože mají vliv a lidé jim naslouchají.

Většina kritiků bitcoinů je dezinformována a stále pohlíží na kryptoměnu jako na způsob, jak provádět nelegální činnost.

Zatímco u bitcoinů dochází k určité nezákonné činnosti, zejména na začátku Silk Road, tyto dny jsou většinou za bitcoiny a jsou do značné míry přehnané.

Je třeba si to také pamatovat americký dolar je preferovanou měnou pro trestné jednání.

A pro zločince má větší smysl používat fyzické americké dolary, protože je těžší dohledat je než bitcoin, kde jsou všechny transakce uloženy ve veřejné knize a otevřeně zobrazeny.

Bitcoin není podvod, i když existuje spousta bitcoinových podvodů.

Jeden z nejnovějších podvodů zahrnoval generátory QR kódů. QR kódy se používají, když si lidé navzájem posílají kryptoměny prostřednictvím mobilních peněženek.

Bylo několik falešných generátorů QR, které namísto generování QR kódu k použití, prostě používaly podvodný QR kód, a tak byla kryptoměna odeslána do jejich virtuální peněženky.

To je pro bitcoiny velký problém, protože nepomáhá jejich image.

Pouze čas ukáže

Bitcoin je stále nový, samozřejmě budou existovat kritici a problémy, které je třeba vyřešit. Postupem času kritici bitcoinu uvidí výhody nebo se ukáží jako špatné, některé již mají.

Je ještě příliš brzy vědět, zda budou všechny problémy vyřešeny, ale je zde pokrok.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

 • Jsou problémy Bitcoin musí překonat. Rychlost, nákladnost a kolísání cen, jen čas ukáže, zda to bitcoin dokáže překonat.
 • Počet Bitcoinoví kritici jsou dezinformováni. Mnoho lidí se zaměřuje na potenciální nelegální aktivitu, která může probíhat s bitcoiny, nebo věří, že jde o podvod.
 • BitcoinHodnota není vyrobena ze vzduchu. Takové názory znehodnocují veškerou práci, která jde do bitcoinu.
 • Bitcoinoví kritici nemělo by být umlčeno. I když se mnoho mýlí, některé mají platné body, které je třeba poslouchat.

Naučte se obchodovat s bitcoiny pomocí našeho kurzu obchodování s kryptoměnami

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me