Překoná Ethereum bitcoin? – Je tu šance?

Dnes existuje mnoho kryptoměn. Za poslední 4 roky vstoupilo na trh 7krát více kryptoměn než v předchozím období. S tím bylo řečeno, že v nové éře digitální transformace by kryptoměny mohly převzít svět financí.

V posledních několika měsících explodovaly bitcoiny a širší poptávka po digitálních mincích, přičemž cena BTC se v lednu dotkla úrovní přes 40 000 USD. I když Ethereum, druhá největší kryptoměna podle tržního stropu, nadále rostla a v posledních týdnech přidala výrazně nad 20 procent, cena BTC mezitím poklesla ze svého nového historického maxima.

Po velkolepém úspěchu v roce 2020 se nyní všechny oči dívají na cenovou prognózu Etherea na rok 2021. Podívejme se, kam má ETH letos namířeno a kde stojí proti konkurenci číslo jedna, bitcoinu.

Předpovědi cen etherea a bitcoinu na rok 2021

Pro Ethereum byl předchozí rok divokou jízdou. A směřuje k úspěchu, jak tvrdí mnoho analytiků a nadšenců kryptoměn pro osud ETH v roce 2021. Nulová fáze dlouho očekávaného upgradu na konsensuální systém pro Proof-of-Stake nyní začala, stejně jako nadšení pro Ethereum.

ETH letos zaznamenal nárůst, který ani ty z nejambicióznějších předpovědí pro ETH nedokázaly předpovědět loni. Nyní Ethereum obchoduje na 1denním grafu mimo zrychlující se trojúhelníkový vzorec, zatímco trh s nadměrným využitím trvá odpočinek. Od té doby se sazby ETH zvýšily o 21 procent.

Ethereum predikce ceny, zdroj: FX Street

Někteří investoři a analytici předpovídají, že ETH může do konce roku 2021 dosáhnout 2 000 USD. Vzhledem k tomu, že nedávno překonal své historické maximum 1 400 USD, existuje velká naděje, že se letos v nadcházejícím roce dostane do běhu..

BTC na druhé straně stoupá vysoko a začíná rok volna, možná víc než správně. Největším tahem bitcoinů bylo oznámení společnosti Tesla z tohoto týdne, které odhalilo investici do kryptoměny 1,5 miliardy dolarů.

Scott Minerd, hlavní investiční ředitel společnosti Guggenheim Partners, investiční gigant v hodnotě několika miliard dolarů, odhaduje, že bitcoin by mohl vzrůst až na 600 000 $ za minci, což je cena, která může podle celkové hodnoty BTC činit přibližně 12 bilionů $ Forbes.

Rok 2020 byl skutečně oficiálně jedním z největších let bitcoinů od jeho vynálezu. Cena bitcoinů vzrostla během posledních 12 měsíců až o 300%, což překonalo předchozí historické maximum z roku 2017. V poslední době se cena bitcoinu pohybuje nad hranicí 40 000 $ a v říjnu 2020 byl spuštěn jeho nejnovější býčí běh oznámením PayPalu o přijetí kryptoměn do jejich platformy, včetně bitcoinů a etherů.

Prosincová zpráva Citi od jednoho z hlavních analytiků banky naznačuje, že bitcoin má potenciál dosáhnout do konce roku 2021 historického maxima 318 000 $.

Non-stop rostoucí popularita bitcoinů dále zvyšuje polaritu mezi různými skupinami lidí, těmi, kteří považují bitcoin za solidní investici, a těmi, kteří si nejsou jisti jeho skutečnou hodnotou.

V současné době je komunita kryptoměn rozdělena na několik menších kryptoměn, které vznikají. Hrozba uložená vládním dohledem a prováděnými předpisy vyvolala myšlenku, že by mohly být negativně ovlivněny méně decentralizované kryptoměny.

Predikce ceny bitcoinů do roku 2021 Zdroj: Prime XBT

Pojďme se blíže podívat na Ethereum

Ethereum je známo, že je velmi volatilní, pokud jde o jeho ceny, o tom není pochyb. Například v lednu 2018 vyhořelo během roku 10 000 $ na 830 $. Až na to, že stejných 10 000 $, které byste investovali a udrželi si tehdy, by se nyní v lednu 2020 změnilo na 85 000 $. Dá se říci, že bez jakéhokoli druhu rozmanitosti ve vašem portfoliu, nebo jinými slovy, na co byste se měli vrátit hodnota nemá v reálném světě žádný základ.

Celkově po roce 2020 získala druhá největší kryptoměna na světě více než 330 procent na 130 USD. ETH také dokázalo zasáhnout 635 $ ve svém vrcholném bodě – vážným způsobem rozbil důležitý emoční mezník 600 $.

To je však všechno, co dělá Ethereum tak vzrušujícím. Vzhledem k tomu, že více lidí začíná nastupovat s kryptoměnou a dostává do rukou tokenový vůz, může se Ethereum dobře hodit, aby se v roce 2021 pohodlně zdvojnásobilo na 2 500 $..

Při krátkodobém uvažování se zdá, že hodnoty ETH často mění směr. Výnosy etherea se od roku 2015 zdvojnásobily, téměř 60 procent času, kdy produktivnímu měsíci předchází klesající a naopak, podle Yahoo Finance.

Přečtěte si více: Predikce cen etherea na rok 2021: Směřuje ETH k 3000 USD?

Klíčové rozdíly mezi ethereem a bitcoinem

Než porovnáme další hloubkové bitcoiny a ethereum, je velmi důležité poukázat na to, že tyto dvě kryptoměny jsou zcela odlišné.

Realisticky vzato lze bitcoiny použít na všechno. Ačkoli se jeho povaha liší od způsobu, jakým se obvyklá měna, jako jsou libry nebo dolary, usazuje, není to složitější než oni. Poskytuje možnosti, které lze použít v mnoha situacích. Bez ohledu na to se bitcoin stal velmi běžným na trzích, což umožňuje jeho použití jako legitimního zdroje plateb v různých různých oblastech.

Ethereum na druhé straně je ve skutečnosti výpočetní platforma, kterou lidé používají k vytváření inteligentních smluv prostřednictvím skriptovacího jazyka. To znamená, že existuje blockchain, ve kterém lze automaticky zapisovat a provádět četné smlouvy, pokud jsou splněna některá konkrétní kritéria. U většiny blockchainů je velmi běžné, že jsou open-source a Ethereum se nijak neliší. To znamená, že kdokoli se správnými znalostmi může přistupovat a používat Ethereum za účelem psaní a implementace inteligentních smluv, což není nic jiného než ověření různých kritérií v digitální podobě.

Vzhůru, která zvýhodňuje ETH na rok 2021

Existuje několik důvodů, proč má ETH v tomto případě navrch a co přesně dělá tolik lidí přesvědčených o tom, že v blízké budoucnosti bude mít převahu BTC.

Například existuje Enterprise Ethereum Alliance (EEA). EEA je podnikový systém, který stojí za společností Ethereum a usiluje o její globální přijetí. Jejich cílem je povzbudit organizace a podniky v jejich každodenním provozu, aby přijaly a používaly technologii Ethereum. Podporují především propojení blockchainu ETH pro firemní použití s ​​kancelářemi v různých částech světa, jako jsou USA, Francie, Čína a Japonsko.

V tomto okamžiku již existují některé opravdu velké názvy, které jsou součástí EHP, celkem asi 129 firem, včetně Microsoft, FedEx, JP Morgan Chase Bank a Intel. Za předpokladu, že úspěch bude pokračovat a seznam se v budoucnu rozšíří, může Ethereum převzít převahu v adopčním závodě proti bitcoinům.

Jednou z největších výhod Ethereum v roce 2021 je spuštění na Ethereum 2.0. ETH 2.0. Jejím cílem je učinit platformu flexibilnější, bezpečnější a udržitelnější. Toho dosáhne tím, že umožní více než tisíce transakcí za sekundu, což celkově usnadní aplikacím rychlejší a efektivnější běh a zejména jejich použití bude levnější. Klíčovou vlastností je, že se od protokolu o důkazu práce k protokolu o důkazu kůlu stává udržitelnější Ethereum.

Udržitelné v tom smyslu, že bude spotřebovávat mnohem méně výpočetních zdrojů pro fungování a ještě menší spotřebu energie.

Zahájení již začalo a pracuje se na něm. Při implementaci ETH 2.0 existují 3 primární upgrady. Beacon Chain, který je prvním upgradem, se připojil k internetu 1. prosince 2020. To v podstatě položilo základ pro potenciální budoucí aktualizace a fungovalo jako spuštění verze 2.0. Další je Shard Chains and the Docking. Shard Chains by měl začít v roce 2021 a umožňuje zpracování transakcí a ukládání dat. Docking znamená začlenění současné sítě ETH do sítě ETH 2.0 a konečně přechod na algoritmus proof-of-stake.

Kromě toho jsou dnes jednou z největších atrakcí kryptoměnových investorů platformy DeFi. Využití, případy a úpravy cen společnosti DeFi zůstávají do roku 2021 vynikající. Většina kryptoměnových vůdců společnosti DeFi včetně Akropolis, Looprin a Solana, kteří všichni běží na platformě Ethereum. Jinými slovy, rychlý růst a popularita mezi DeFi v budoucnu přispívá k dramatickému růstu Ethereum. Prostřednictvím svého grantového schématu poskytla nadace Ethereum finanční podporu pro Uniswap a Compound.

Zvažovali byste investování do Ethereum?

Flippeningový index

Blockchain Hub používá metriku nazvanou Flippening Index. Tento index zkoumá osm různých srovnávacích metrik bitcoinů a etherea. Tady je osm indikátorů:

 • Tržní kapitalizace: Podíl tržní kapitalizace Ethereum ve srovnání s tržní kapitalizací bitcoinů.
 • Objem transakce: Kompletní počet USD odeslaných prostřednictvím sítě.
 • Objem obchodování: Množství obchodování na burze pro BTC a ETH.
 • Počet transakcí: Zobrazuje vztah celkových online transakcí v síti.
 • Celkové transakční poplatky: USD hodnota plateb účtovaných v síti za účelem nákupu.
 • Aktivní adresy (v digitální peněžence): Počet konkrétních adres v daném týdnu, které odesílají nebo přijímají transakce.
 • Počet uzlů: Počet veřejně dostupných uzlů v každé síti.
 • Vyhledávání Google: Údaje z analytiky pro vyhledávání bitcoinů a etherea Google.

Zdroj: Střední

Když všechny metriky dosáhnou 100% pro ethereum, podle indexu došlo k převrácení. Tehdy Ethereum oficiálně převrátí bitcoin. Aktuálně je na 72,4%, oproti 66,5% minulý měsíc. Tento rychlý nárůst způsobuje napětí mezi všemi milovníky kryptoměn.

Většina lidí odkazuje na aktivní adresy a objem transakcí. Je dobré mít na paměti, že jednotlivci mohou mít více než jeden aktivní účet pro každou peněženku, kterou vlastní, proto metrika nebude vždy 1: 1, což nakonec také zvýší objem transakcí, protože se generuje více adres.

Ethereum tedy nakonec překoná bitcoiny?

Některá velká jména ve finančním odvětví sázejí na Ethereum. Bývalý manažer fondu Goldman Sachs Raoul Pal a nadšenec pro začátečníky BTC Roger Ver již veřejně vyjádřili své přesvědčení.

Bitcoin má dominantní postavení na trhu a tržní hodnotu výrazně nad 850 miliard USD, pokud se podíváte na trh s kryptoměnami počátkem roku 2021. S téměř 200 miliardami USD následuje Ethereum na druhém místě. Bitcoinoví maximalisté očekávají, že BTC překročí tržní strop 1 bilion $. V současné době lze objasnit na základě vývoje a schopnosti ekosystému Ethereum přinést více peněz do likvidity a zdrojů.

Ether je schopen vykonávat stejnou funkci jako bitcoin, i když je připojen k síti Ethereum. Zda to Ether dělá či nikoli, je pouze úvaha, která definuje, zda pro ně Ether má nebo nemá pro strany dohody nějaký význam..

Ether je doslova nástrojem Etherea. Kromě toho, že Ethereum jednoduše funguje jako digitální mince, je to obrovská počítačová síť, která umožňuje každému vytvořit decentralizovaný program. Organizace by mohla najmout programátora, který by to vytvořil na platformě ETH, pokud by zjistil, že chce řešení postavené na blockchainu.

Bude Ethereum překonávat bitcoiny – závěr

S pokračujícím plazivým tempem v regulační legislativě a pokračující značkou finančních podvodů ovlivňujících uživatelské praktiky je samotný bitcoin pro bitcoin největší výzvou. Ether má tu výhodu, že je synonymem pro platformu a nadaci Ethereum, a Ethereum dosahuje toho, co Bitcoin ne, a vzniklo pouze kvůli nedostatkům bitcoinu. Díky tomu budeme trpělivě sedět a uvidíme, co nás čeká.

eToro – nejlepší platforma pro nákup kryptoměn

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

 • Ethereum nadále rostlo a v posledních týdnech přidalo výrazně nad 20 procent, cena BTC mezitím poklesla ze svého nového historického maxima
 • Enterprise Ethereum Alliance je podnikové schéma, které stojí za společností Ethereum a směřuje k jejímu převahu v celosvětové adopci.
 • Nulová fáze dlouho očekávaného upgradu na konsensuální systém pro Proof-of-Stake pro Ethereum nyní vstoupila do počátečních fází.
 • Bitcoiny a širší poptávka po digitálních mincích explodovaly a cena BTC se v lednu dotkla úrovní přes 40 000 USD.
 • Flippening Index je hlavním zdrojem metrik používaných k měření výkonnostní konkurence mezi ETH a BTC.
 • Flippening je index v současné době na 72,4%, oproti 66,5% minulý týden

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me