Proč je technologie Blockchain velký problém?

Většina lidí bitcoiny zná, někteří možná dokonce slyšeli o jiných kryptoměnách, jako je Ethereum, Litecoin a řada dalších populárních kryptoměn. Ale slyšeli jste o Blockchainu, technologii, která poskytuje základ kryptoměn? Čtěte dál a zjistěte, proč je Blockchain velký problém.

Porozumění Blockchainu roste díky aktivitám britské vládní pracovní skupiny Blockchain, výzkumné skupině Facebook Blockchain a dokonce i běžným televizním reklamám IBM.

Ti, kdo podporují technologii Blockchain, věří, že:

1) Vyměňte hlasovací systémy, katastry nemovitostí a pasy

2) Odstraňte poplatky za finanční transakce

3) Vyměňte fyzické smlouvy

4) Odstraňte potřebu všech typů klíčů

5) Ukončete pirátství digitální hudby, filmů, her, televize a dalších produktů

6) Zcela eliminujte spam

7) Začněte éru automobilů s vlastním pohonem, které jsou plně v osobním vlastnictví

8) Vytvořte tisíce ztrát pracovních míst na místech, jako jsou banky, pojišťovací makléři a vládní agentury

Toto je několik odvážných výroků, takže vás asi zajímá, co přesně ta technologie je a zda by mohla mít tak velký dopad na náš svět.

Mohlo by se vám také líbit: 20 šílených bitcoinových faktů, které byste měli vědět

Co se rozumí slovem „blockchain“?

co je blockchain

Blockchain je forma počítačového kódu, který pomocí kryptografie vytváří důvěryhodnou veřejnou knihu, která je otevřená komukoli, kdo ji může kontrolovat, ale neexistuje žádná osoba, která by ji mohla ovládat. Proč ale potřebujeme důvěryhodnou veřejnou knihu? Jednoduchá odpověď je důvěra. Blockchain používá inteligentní počítačový kód k vytvoření něčeho, čemu můžeme všichni věřit díky jeho legitimní přesnosti.

Proč je důvěra tak důležitá?

Mnoho z nás považuje důvěru za samozřejmost při každodenních transakcích, jako je nákup kreditní kartou, prodej po telefonu nebo dokonce koupě domu. Důvod, proč to můžeme udělat, je ten, že existuje celý technický systém a tým prostředníků, kteří tyto transakce podporují, aby zajistili, že si cizí lidé budou moci navzájem důvěřovat. Vládní katastrální dokumenty dokážou, že jste si koupili dům, společnost vydávající kreditní karty vás zálohuje, když si chcete něco koupit, vše je podporováno složitými vrstvami důvěryhodných lidí a technologií.

Máme štěstí, že nedostatek důvěry zde ve Velké Británii není velkým problémem, protože náš systém podpory v bankách, pojišťovacích společnostech a vládě je tak silný. To znamená, že si můžeme navzájem bezpečně důvěřovat v podnikání. To však neplatí v mnoha zemích po celém světě.

Lidé si také přečetli: 8 věcí, které úspěšní obchodníci na Forexu neřeknou

Pokud důvěra není problém, proč potřebujeme blockchain?

proč potřebujeme blockchain

Blockchain stojí mnohem méně než byrokracie, které v současné době používáme k vytvoření vysoké úrovně důvěry, jako jsou banky, pojišťovací společnosti a vládní agentury. Představte si například, že kupujete cenu akcií ve výši 14 GBP od brokera, protože cena v posledních desetiletích výrazně poklesla. V průběhu celého procesu však platí prostředníci, jako jsou makléři a clearingové domy.

Dalším příkladem jsou mezinárodní převody peněz, protože neexistuje snadný způsob převodu peněz do jiné země. Místo toho věříme, že banka bude fungovat jako prostředník a postará se o transakci, za kterou se od nás očekává poplatek.

Ačkoli katastrální systém ve Velké Británii funguje docela dobře, v některých zemích tento systém neexistuje nebo prostě nefunguje. V Rusku se objevují příběhy mafiánů, kteří se domáhají práv na nic netušící domy lidí, a doklady dokazující vlastnictví. Důvěryhodné vládní orgány jsou po celém světě překvapivě vzácné, přičemž ty, které existují, stojí za provoz hodně.

Nenechte si ujít: Fortune Stories of Crypto Kings

Má Blockchain něco společného s bitcoinem?

Ano, bitcoin je digitální měna, která využívá technologii Blockchain, ale je to jen jeden příklad aplikace Blockchain. Za pouhých pět let může svět mít miliony různých blockchainů, z nichž každý slouží k provádění různých úkolů. Například Nasdaq v současné době staví Blockchain, který prokáže vlastnictví akcií společnosti. Mezi další možnosti patří blockchain, který vám pomůže s převodem finančních prostředků nebo spárováním s vaším autem, aplikace této technologie jsou téměř nekonečné.

Zajímavé, ale jak se mě to dotkne?

účinek blockchainové technologie

Aplikace Blockchain již používáme v každodenním životě, přičemž společnosti Blockchain nahrazují staré technologie překvapivou rychlostí. Chain je malá blockchainová společnost, která poskytuje analogii používanou mezi blockchainem a Voice over IP (VOIP). Technologie VOIP nahradila standardní telefonní systém před deseti lety, kdy byly hovory přenášeny starými analogovými kabely, přepínači a směrovači.

Nový systém VOIP přinesl telefonní hovory do digitálního věku, aniž by to ovlivnilo uživatelský komfort. Ačkoli se kvalita hovorů příliš nezlepšila, hlavní výhoda nastala, když ceny za telefonní hovory výrazně poklesly. Dnes je možné volat komukoli a kdekoli na světě zdarma prostřednictvím aplikací jako FaceTime, WhatsApp, Skype a Viber.

Toto je jen malý příklad možností, které se otevírají pomocí technologie Blockchain. Pokud můžeme začít věřit této nové formě počítačového kódu, mohou mít rady, banky, právníci a pojišťovací makléři problémy.

Podívejte se na tento článek: Kolik ztratíte tím, že neinvestujete?

Je možné vydělat peníze z blockchainu?

Adam Ludwin ze společnosti Chain věří, že za posledních šest měsíců si velké společnosti a banky uvědomily, že je třeba vydělat velké potenciální zisky. Všichni spěchají vytvořit strategie Blockchain, což urychlilo proces přijímání nové technologie.

První konkrétní blockchainové společnosti lze vidět již na AIM, včetně Coinsilium, které se plánuje vznést později v tomto roce. Ačkoli Blockchain nemusí nahradit celý náš současný finanční systém, jak někteří příznivci očekávají, je to tak určitě přinese do našich životů obrovské příležitosti. Některé z největších společností na světě, u nichž jsme viděli, že významně rostou nebo úplně selhávají.

Tady na Trading Education je naším posláním přinášet vám nejnovější zprávy a rady z obchodního světa, abyste mohli provádět informované a poučené investice. Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naše blogy nebo kontaktujte náš znalý tým.

Další na řadě: Iracionální nevázanost: Tato neocenitelná klasika je stejně důležitá jako kdykoli předtím

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být zajímavý.

Zdroj: www.fool.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me