Prognóza predikce ceny bitcoinů: Kolik stojí bitcoin v roce 2021 a dále?

Půjde bitcoin nahoru nebo se zhroutí? Přečtěte si naše předpovědi cen bitcoinových BTC

Hledáte predikci bitcoinů na roky 2021 – 2025? Jste na správném místě. Budeme sdílet nejlepší predikci ceny bitcoinů pro rok 2021 a dále. zkoumáme bitcoinové BTC, abychom zjistili, co říkají odborníci o jeho budoucím výkonu a kolik bude mít bitcoin hodnotu v roce 2021 a dále.

Bitcoin (BTC), takzvaný král kryptoměny, není třeba nijak představovat. V říjnu 2020 jsme sdíleli některé z nejlepších předpovědí cen bitcoinů na období 2021–2025 – ale poté, co aktivum v prosinci prudce vzrostlo, existující předpovědi rychle zastaraly. V tomto článku vás provedeme nejnovějšími prognózami, abychom odpověděli na otázku „stoupne cena bitcoinu?“

Ať už jste stávající nebo potenciální investor, pravděpodobně jste posedle sledovali nedávný výkon bitcoinu. Se současnou tržní kapitalizací 642 238 803 752 USD a cenou 34 620,45 USD Bitcoin daleko předčil své předchozí historické maximum (ATH) 20 000 USD, kterého dosáhl v roce 2017. Jeho býčí běh začal počátkem listopadu, kdy vzrostl z 13 824 USD na 15 463 USD v prostor jen jednoho týdne. Od té doby se jeho cena nezpomalila. Ve skutečnosti to bylo průměrné denní tempo růstu téměř 1 000 $ denně před koncem roku 2020.

Od té doby Bitcoin přišel do našich počítačů v roce 2009, svět kryptoměny bylo skvěle těžké předvídat. Někteří lidé věřili, že kryptoměna nikdy nevzlétne, zatímco jiní si mysleli, že během několika let nahradí nekryté peníze. Ani jeden z těchto výsledků se zatím nestal – ale v posledním desetiletí jsme viděli, jak cena bitcoinů raketově stoupá a padá mnohokrát.

Protože bitcoiny jsou notoricky známé nestálý, předpovídat jeho cenu s jakoukoli přesností může být obtížné. Dobrou zprávou však je, že existuje mnoho odborníků na kryptoměny, kteří mají dobré předpoklady pro informované (a potenciálně přesné) předpovědi o jeho ceně v nadcházejících letech.

V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších předpovědí cen bitcoinů pro roky 2021, 2022 a další. Ať už jste zkušený investor, který chce porazit trhy, nebo příležitostný obchodník, který chce držet krok s nejnovějšími trendy v kryptoměně, čtěte dále a dozvíte se více o dnešní cenové předpovědi bitcoinů.

Pokud chcete nakupovat nebo investovat do bitcoinových BTC rychle a snadno, s 0% provize, podívejte se Výměna eToro!

Je tedy tato úroveň růstu udržitelná? Jste na správném místě, abyste to zjistili. Sestavili jsme některé z nejpřesvědčivějších predikcí cen bitcoinů na období 2021–2025, které vám pomohou identifikovat potenciální vyhlídky první kryptoměny na světě.

Krátkodobá předpověď ceny bitcoinů: 2021

Předpovědi cen bitcoinů pro rok 2021

Co předpovídají odborníci na kryptoměny pro bitcoinové BTC v roce 2021?

S výhledem do roku 2021 učinilo mnoho odborníků na bitcoiny optimistické předpovědi pro příští rok.

Po volatilitě roku 2020 mnoho investorů doufá, že poslední býčí běh bitcoinů bude pokračovat i v příštím roce. Trh s kryptoměnami je však notoricky volatilní – a vzhledem k tomu, že cena bitcoinů v minulosti dramaticky vzrostla a poklesla, neexistuje záruka, že její vysoké sazby vydrží.

Naše první krátkodobá predikce ceny bitcoinů pochází z DigitalCoinPrice. Pokud doufáte, že působivý výkon bitcoinů bude pokračovat i v průběhu nového roku, je to povzbudivá zpráva z této krypto platformy. Pojďme se podívat na jeho předpovědi:

Štítky na svislé ose grafu DigitalCoinPrice by vám měly sdělit vše, co potřebujete vědět – platforma neočekává, že by cena bitcoinu v roce 2021 kdykoli klesla pod 70 000 $. Ve skutečnosti věří, že býčí běh bitcoinů je daleko od přes. Do konce roku 2021 společnost DigitalCoinPrice očekává, že hodnota digitálního aktiva bude ohromujících 87 723,88 $. To je více než čtyřnásobek jeho předchozího ATH a o 50 000 dolarů více, než je jeho současná hodnota.

Pokud jsou tyto předpovědi cen bitcoinů správné, znamená to, že v příštích několika týdnech budeme muset zaznamenat bezprecedentní úroveň růstu. Možná si myslíte, že tato úroveň optimismu je extrémní, ale vzhledem k tomu, že zájem investorů je rekordně vysoký, není to zcela nemožné. Při pohledu do konce roku se DigitalCoinPrice domnívá, že bitcoiny dosáhnou vrcholu v květnu na ročním maximu 103 563,76 USD, poté v červnu klesnou zpět na 73 970,84 USD.

V jakémkoli jiném roce by krach více než 30 000 $ byl pravděpodobně nejhorší noční můrou investora. Ale tento graf ani zdaleka neodradí. Dokonce i nejnižší předpovědi DigitalCoinPrice jsou ve srovnání se současnou cenou bitcoinu neuvěřitelně vysoké, takže pokud aktivum nekoupíte, když je jeho cena na vrcholu svého oblouku, jeho krátkodobé vyhlídky jsou dobré.

U naší druhé predikce ceny bitcoinů se obracíme na WalletInvestor. Podle technické analýzy WalletInvestor je nepravděpodobné, že by bitcoin dosáhl hodnot 100 000 $ a více, které předpověděla DigitalCoinPrice. Jeho výhled je však stále neuvěřitelně pozitivní pro kohokoli, kdo si klade otázku „bude bitcoin pokračovat?“

Podle WalletInvestor předpovídá, že cena bitcoinu dosáhne na nové nejvyšší maximum 43 120,60 USD do konce prosince 2021. I když očekává mírný pokles ceny mezi lednem a únorem, jeho prognózy jsou stále převážně býčí a nic nenasvědčuje tomu, že by Výkon bitcoinů za posledních několik týdnů byl náhodný.

Obě tyto předpovědi jsou optimistické – ve srovnání s předpovědi Citibank jsou však téměř konzervativní. V listopadu 2020, a unikly zprávy z Citibank obsahovala ohromující předpověď, že cena bitcoinu může do prosince 2021 dosáhnout 318 000 $.

Senior analytik Citibank, Tom Fitzpatrick, označoval bitcoiny jako „zlato 21. století“, což je ozvěnou statusu aktiva jako „digitální zlato“. Identifikoval skutečnost, že cena bitcoinů si za poslední desetiletí užívala tři býčí běhy, a navrhl, aby si tento model mohl udržet dlouhodobý trend.

Cenová historie bitcoinů, charakterizovaná „nemyslitelnými shromážděními a následnými bolestivými opravami“, by mohla naznačovat, že na obzoru je další vrchol. Vzhledem k tomu, že cena stále stoupá, získaly Fitzpatrickovy tvrzení významnou legitimitu od doby, kdy poprvé předpověděl svou předpověď. Ačkoli se v tuto chvíli může zdát 318 000 dolarů ohromující částka, rychlá míra eskalace by mohla naznačovat, že to není tak extrémní, jak se zdá na první pohled.

Co tedy s bitcoinem bude dál, když se vzpamatovalo z tak bouřlivého roku? John McAfee možná učinili divokou předpověď, že cena bitcoinu dosáhne před koncem roku 2021 ohromujícího 1 milionu dolarů, ale většina předpovědí byla o něco skromnější.

Kryptoměnový kanál YouTube „The Moon“, který provozuje Carl Eric Martin, se zúčastnil Cvrlikání sdílet graf, který sleduje vzestupnou bitcoinovou bitvu v roce 2017 – opět následný efekt poloviny roku 2016. Jak vidíme v níže uvedeném grafu, ukazuje to, že pokud bitcoin sleduje stejné cenové pohyby v návaznosti na polovinu května 2020, jeho cena by do října 2021 dosáhla maxima na 318 438 USD.

Podle Cryptopolitan je jedním z faktorů, který by mohl ovlivnit cenu, je Bitcoin na polovinu ke kterému došlo v květnu.

Poloviční bitcoin je událost, ke které dochází za účelem kontroly oběhu bitcoinových tokenů a zvýšení škálovatelnosti kryptoměny. Vzhledem k tomu, že maximální nabídka bitcoinů je omezena na 21 milionů, ke snížení na polovinu (někdy také známému jako „halvening“) má dojít po 210 000 bloků, což odpovídá zhruba jednou za čtyři roky.

Tento proces snižuje odměnu za těžbu nových bloků na polovinu s myšlenkou, že to zpomalí rychlost, jakou jsou generovány nové bitcoinové tokeny.

Po posledním snížení na polovinu v roce 2016 došlo po zbytek roku k neuvěřitelnému 93% nárůstu ceny bitcoinu. Pokud by kryptoměna tentokrát sledovala podobný vzorec, mohli bychom realisticky vidět růst ceny bitcoinů nad 75 000 $, než skončí rok 2021.

Vzhledem k tomu, že jsme již během samotného ledna zaznamenali prudký nárůst, pouze čas ukáže, jak přesná je tato projekce.

pohyby cen bitcoinů

Připraveni investovat Bitcoinové BTC?

Kolik bude cena bitcoinu v roce 2021?

Bude bitcoin stoupat v roce 2021?

Analytici Citi předpovídají cenu bitcoinu na úrovni 300 000 USD na samém konci roku 2021.

Podle Stock-to-Flow (S2F), systému predikce cen bitcoinů, BTC / USD dosáhne do prosince 2021 100 000 USD.

Analytik Mike McGlone z Bloomberg si stanovil cíl 70K $ v roce 2021 a 180K $ za jeden BTC v roce 2022.

Citigroup také řekla svým institucionálním klientům, že vidí potenciál, že cena bitcoinů vzroste na konci roku 2021 až na 318 000 USD.

JPMorgan, banka, která kdysi označila bitcoin za podvod, nyní očekává, že cena bitcoinu dosáhne v roce 2021 146 000 $.

Carl Eric Martin, který vlastní Youtube „The Moon“, si myslí, že cena bitcoinu by do října 2021 měla dosáhnout maxima na 318 438 USD.

Bývalý partner Adaptive Capital Willy Woo očekával, že cena bitcoinu dosáhne na konci roku 2021 hodnoty 200 000 $.

Podle WalletInvestoru by cena bitcoinu mohla do konce prosince 2021 dosáhnout nového historického maxima 93 120,60 USD.

Platforma DigitalCoinPrice očekává, že cena bitcoinu bude do konce roku 2021 v hodnotě 87 723 $.

Ryan Selkis očekával, že cena bitcoinů do konce roku 2021 dosáhne historicky nejvyšší úrovně 318 000 $ za minci.

Tesla vedená Elonem Muskem ve své přihlášce SEC oznámila, že koupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Jakmile zpráva vyšla, cena BTC okamžitě zareagovala a dosáhla nového historického maxima 48 000 $.

BNY Mellon Bank podporuje kryptoměnu, banka BNY Mellon řekla: "rostoucí poptávka klientů po digitálních aktivech" stejně jako "zlepšení srozumitelnosti předpisů." Označilo to a "máme pro nás obrovskou příležitost rozšířit naše aktuální nabídky služeb do této nově vznikající oblasti,"

Mastercard Mellon signalizoval svou podporu kryptoměně. Raj Dhamodharan, vedoucí digitálních aktiv, řekl: Vidíme, jak se tato skutečnost odehrává v síti Mastercard, kdy lidé používají karty k nákupu kryptoaktiv, zejména během nedávného nárůstu hodnoty bitcoinů. Jsme také svědky toho, že uživatelé stále více využívají krypto karty k přístupu k těmto aktivům a jejich převádění na tradiční měny za účelem utrácení."

S tak divoce odlišnými předpovědi může být těžké vědět, jaký je nejpravděpodobnější výsledek (a právě proto je investování do kryptoměny tak riskantní snahou!). Můžeme shrnout tyto různorodé předpovědi bitcoinů do roku 2021 tím, že se předpokládá, že potenciální růst cen je v současné době mnohem dramatičtější než potenciální pokles cen, ale to neznamená, že ke snížení bude méně pravděpodobné..

Bitcoinové předpovědi pro rok 2021 jsou neuvěřitelně rozmanité. Pokud upřednostňujete dlouhodobou investiční strategii, podívejme se na predikce cen bitcoinů na období 2022–2025.

Dlouhodobá předpověď ceny bitcoinů: 2022-2025

Co předpovídají odborníci na kryptoměny pro bitcoinové BTC v roce 2022 a dále?

Mnoho obchodníků a investorů se zajímá o to, co by si mohlo dalších 5 let připravit za cenu bitcoinu. Pokud hledáte predikci ceny bitcoinů na rok 2025, nebo si dokonce říkáte „mám investovat do bitcoinů?“, Čtěte dál – sestavili jsme některé klíčové teorie od krypto expertů a obchodních platforem.

Abychom zjistili, co říkají analytici, podívejme se dopředu na roky 2022–2025, abychom zjistili, zda bude býčí růst aktiva pravděpodobně trvat do budoucna.

První dlouhodobá predikce ceny bitcoinu pochází z italské kryptoměnové platformy Previsioni Bitcoin. Previsioni Bitcoin pomocí svého interního algoritmu dospěl k následující předpovědi, která je znázorněna v tomto grafu:

V roce 2022 Previsioni Bitcoin očekává, že cena bitcoinu dosáhne nejvyšší ceny 226 020 1208 USD. Ačkoli se to nerovná výškám, které předpověděl Tom Fitzpatrick ve zveřejněné zprávě Citibank, je to stále velmi povzbudivá hodnota.

Platforma očekává, že cena bitcoinového aktiva v lednu 2022 dosáhne 100 000 USD a do dubna 2022 vyletí raketově na 200 583,77 USD – neuvěřitelná míra růstu o více než 100% za méně než čtyři měsíce! Podle této prognózy v listopadu 2022 dojde k poklesu ceny zpět na 146 077 USD, i když do konce roku 2022 se opět sníží na 182 414 USD.

Jak je tedy tato předpověď v porovnání s ostatními na trhu? Podle Prime XBT se zdá, že očekávání Previsioni Bitcoin jsou na správné cestě.

Technická analýza Prime XBT uvádí do konce roku 2025 cenu bitcoinů na více než 400 000 USD.

Pokud se to ukáže jako pravdivé, bude to znamenat, že kryptoměna se stala první na světě, která dosáhla zlaté ekvivalence. To znamená, že tržní kapitalizace bitcoinu se bude rovnat tržní kapitalizaci zlata.

Platforma si ve skutečnosti myslí, že cena bitcoinu bude v roce 2021 110,00 $, do konce roku 2022 vzroste na 217 403 $, do konce roku 2023 290 000 $, do konce roku 2024 345 000 $ a do konce roku 2025 působivých 462 000 $.

Tento výhled se může zdát pozoruhodně optimistický, ale PrimeXBT není jediným analytikem, který předpovídá takový vzestup. V rozhovoru na kanálu YouTube „Altcoin Buzz“ Mark Yusko, generální ředitel společnosti Morgan Creek Capital Management, rovněž uvedl, že si myslí, že je „naprosto logické“, že cena bitcoinů v dlouhodobém horizontu dosáhne zlaté ekvivalence..

Jako dlouhodobá investice předpokládá, že bitcoiny by mohly fungovat velmi dobře. Podle jeho předpovědí by hodnota bitcoinu mohla na samém konci roku 2021 vzrůst na 75 000 USD, v roce 2022 by se měla zvýšit na 1350 000 USD a do roku 2025 dosáhnout průměrné ceny 320 000 USD.

Další dlouhodobá predikce ceny bitcoinů pochází z DigitalCoinPrice. Když se vrátíme ke krypto platformě, jak jsou její očekávání pro rok 2021 v porovnání s jeho předpovědi pro roky 2022-2025?

Podle předpovědí DigitalCoinPrice cena bitcoinu vyvrcholí v roce 2023 na 130 000 $. Během příštích dvou let bude i nadále stoupat, než v období do roku 2026 opět poklesne. Platforma věří, že digitální mince dosáhne následujících ročních maxim:

2022: 121 871,73 USD

2023: 130 315,66 USD

2024: 190 010,12 USD

2025: 289 109,15 USD

2026: 325 026,87 $

Tento výhled je nakonec kombinací dobrých a špatných zpráv. Pro investory, kteří se obávají, že býčí bitcoinový běh bude předcházet masivnímu a náhlému propadu, který jej vrátí zpět k jeho před prosincovým cenám, je to povzbudivým znamením.

Ačkoli DigitalCoinPrice věří, že bitcoiny začnou klesat, nestane se to ze dne na den – a celkově je jeho pětiletý výhled stále zhruba dvojnásobek jeho současné hodnoty! Nevýhodou však je, že naznačuje, že bitcoin nedosáhne globálního převzetí, o kterém se někteří analytici domnívají, že by mohlo být na kartách.

Když se vrátíme k Trading Beasts, vidíme, že web má spíše opatrnější přístup než mnoho jiných prediktorů, které jsme viděli. Do konce let 2022 a 2023 předpovídá následující předpověď minimální a maximální predikce ceny bitcoinů na roky 2022 a 2023:

 • Prosinec 2022: Minimální cena bitcoinu = 21 873 556 $, maximální cena bitcoinu = 45 461 1111 $
 • Prosinec 2023: Minimální cena bitcoinu = 33 683 600 $, maximální cena bitcoinu = 70 122 941 $

Tato čísla jsou mnohem nižší než některé z nejoptimističtějších předpovědí pro trh. Například televizní hostitel Max Keizer tvrdil, že bitcoiny brzy dosáhnou 88 000 $ a během příštích pěti let vzroste na neuvěřitelných 400 000 $.

Obdobně býčí přístup předpověděl bitcoinový obhájce a investor v oblasti rizikového kapitálu Tim Draper, že cena bitcoinu dosáhne do roku 2023 cen 250 000 USD – předpověď, kterou poprvé vytvořil v roce 2018 a od té doby se jí drží. Draper věří, že bitcoin má světlou budoucnost jako vážný vyzyvatel tradiční fiatové měny, a věří, že bychom se brzy mohli na konci roku 2017 dočkat návratu k historicky nejvyšší hodnotě (ATH) bitcoinu ve výši 20 000 $.

Ale ani tyto předpovědi nejsou nejambicióznější. Raoul Pal, generální ředitel výzkumné služby investiční strategie s názvem The Global Macro Investor, se domnívá, že ekonomika Spojených států má bezútěšnou budoucnost – a navrhuje, aby důvtipní investoři měli zajišťovat zlato i bitcoiny. Předpovídá ohromující nárůst cen o 10 710%, přičemž cena bitcoinů dosáhne do roku 2025 hodnoty 1 milion $!

Celkově tedy, co bychom si měli vzít z těchto předpovědí cen bitcoinů? Pokud stále přemýšlíte „je bitcoin dobrá investice?“, Můžete se cítit uklidněni skutečností, že mnoho kryptoinvestorů věří, že token je nastaven pro světlou budoucnost. Obecná shoda mezi odborníky spočívá v tom, že cena bitcoinu pravděpodobně v příštích několika letech vzroste – a v dlouhodobém horizontu by mohla prudce vzrůst..

Podle své predikce bitcoinů na rok 2025 má tržní kapitalizace BTC potenciál dosáhnout za 4 roky 3 biliony dolarů; výsledkem by byla cena za bitcoin asi 140 400 $.

Vzhledem k předpovědím cen bitcoinů v tomto článku však nikdy není pozdě investovat do bitcoinů a plně využít jeho volatility.

Zvažovali jste nákup Bitcoin?

Další predikce cen bitcoinů (BTC) pro roky 2023 – 2025 zahrnují:

Předpovědi cen bitcoinů 2023:

Trading Beasts: 52 417 8773 dolarů

Cryptoground: 15 795 dolarů

Předpověď libry: 43145 USD

Předpovědi cen bitcoinů do roku 2025:

Cryptonewsz: 100 000 $

Cryptoground: 25589 $

Předpověď libry: 118 365 $

Závěr: Prognóza predikce ceny bitcoinů

Níže uvedená predikční čísla nastiňují některé z Potenciál vysoké a nízké předpovědi cen bitcoinů v letech 2021, 2022, 2023, 2024 a 2025 nabízené technickými analytiky a odborníky v oboru.

Rok Vysoký Nízký
2021 120 000 $ 21 400 $
2022 156 000 $ 45 000 $
2023 225 000 $ 60 000 $
2024 315 000 $ 115 000 $
2025 450 000 $ 85 000 $

Jak se cena bitcoinů v průběhu času změnila?

Pro každého investora, který si říká „stoupne cena bitcoinu?“, Je jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba zvážit, minulá výkonnost. Díky tomu vám bude mnohem jednodušší kontextualizovat aktuální trendy v kryptoměně a nakonec se pokusit o nejpřesnější předpovědi ceny bitcoinu..

Můžeme vidět historické cenové změny bitcoinů na tomto grafu, publikovaném webem kryptoměn Nomics.com:

Po spuštění v roce 2009 se bitcoiny poprvé objevily na burzách kryptoměn v roce 2010. Po většinu letošního roku se jeho cena pohybovala mezi 0,06 až 0,30 USD – což je více než stotisíckrát nižší než jeho současná cena! Nakonec dosáhla 1 $ v únoru 2011. Ale až v roce 2012 začala cena bitcoinů stoupat důsledněji a nakonec v srpnu 2013 překonala 100 $.

K jeho prvnímu výraznému cenovému skoku došlo v listopadu 2013. V průběhu pouhého měsíce se jeho cena zvýšila z 280 na 979,45 USD, což byl vzhledem k jeho dosud pomalému pokroku ohromný skok. Bohužel to nemělo vydržet a do roku 2014 se jeho cena snížila na 350 $. Jeho druhý velký cenový skok by se ukázal být mnohem více průlomovým.

Bitcoin v roce 2017 po období rychlé inflace dosáhl svého ATH 20 000 $. V té době byl tento růst bezprecedentní; nyní jsme to viděli dvakrát. Přestože v roce 2018 cena bitcoinu klesla zpět na 3300 $, nikdy se nevrátil na úroveň před rokem 2017 (to samé nelze říci o mnoha altcoinech).

Jak ukazují historické cenové grafy, býčí a medvědí běhy pravděpodobně nebudou zcela lineární. Současná cena bitcoinu ve výši 34 620,45 USD je neuvěřitelně působivá, ale ani to již není jeho ATH (BTC dosáhlo na svém nedávném vrcholu ohromujících 41 000 $). Tvrzení Toma Fitzgeralda, že pokrok bitcoinu byl charakterizován cyklem ‚nemyslitelných rally, po nichž následují bolestivé opravy ‘, je snadné vidět – takže i přes optimistické předpovědi obsažené v tomto článku by investoři měli být vždy připraveni vidět hodnotu BTC prudce. Jak se říká: připravte se na nejhorší, doufejte v nejlepší!

Jaké faktory ovlivňují cenu bitcoinu?

Cena bitcoinových BTC se může měnit podle různých faktorů. Abyste mohli co nejpřesněji předpovědět ceny bitcoinů na období 2021–2025 a odpovědět na otázku „je bitcoin dobrá investice?“, Je dobré si tyto faktory hned od začátku uvědomit. To skutečně usnadní předvídání období růstu nebo poklesu na základě trendů v kryptoměně a dalších událostí, které mohou ovlivnit cenu BTC.

1. Mediální pokrytí

Mediální pokrytí je nesmírně důležité, pokud jde o posílení zájmu investorů o kryptoměnu. V letech 2017-2018 byl obnovený zájem o BTC (spolu se zbytkem kryptotrhu) z velké části motivován mediálním šílenstvím. Čím více pokrytí vzrostly ceny, tím více lidí začalo investovat. To vytvořilo nerovnováhu mezi nabídkou a poptávkou, která způsobila prudký vzestup ceny bitcoinů.

Na konci roku 2020 jsme se toho znovu dočkali. Když platební síť PayPal oznámila, že umožní lidem ukládat BTC do jejich peněženek PayPal, bitcoiny se na pomstu dostaly pomstou a poskytly mnoha potenciálním investorům tlak, který potřebovali k přidání BTC do svého portfolia. Skutečnost, že bitcoin získává aplikace v reálném světě, čelila obavám, že je příliš nepraktické soupeřit s fiat měnou.

2. Soutěž na trhu

Dalším faktorem, který může potenciálně ovlivnit cenu bitcoinu, je tržní konkurence. Když na trh vstoupí nové altcoiny nebo jiné vysoce postavené kryptoměny začnou přitahovat vysokou míru zájmu investorů, může to způsobit, že se obchodníci začnou soustředit na alternativní formy kryptoměny. To platí zejména v případě bitcoinové hotovosti (BCH). Bitcoin hard-fork je kryptoměna třetí generace, o které se mnoho lidí domnívá, že je lepší než BTC, protože byla navržena k řešení některých problémů, které sužují krále kryptoměny.

Dobrou zprávou však je, že bitcoin je mnohem odolnější vůči tržní konkurenci než většina altcoinů. Za více než 10 let nikdy neztratilo status „digitálního zlata“, a to navzdory skutečnosti, že nová krypta mohou být technicky robustnější nebo škálovatelnější. Ve skutečnosti změny ceny bitcoinů často předpovídají podobné pohyby napříč průmyslovým odvětvím jako celkem. Mnoho analytiků si všimlo, že býčí nebo medvědí běhy BTC jsou úzce zrcadleny jinými krypty, i když se zdá, že opak není pravdou.

3. Nabídka a poptávka

Jako každá omezená komodita, nabídka a poptávka bitcoinů mají obrovský dopad na jeho cenu. Cena bitcoinu se zvyšuje, když je poptávka po nových žetonech větší než nabídka – něco, co se obvykle stane po každé bitcoinové polovině, což způsobí, že to někteří investoři budou považovat za formu umělá inflace.

Tento faktor se stane méně volatilním, jakmile bude vydána maximální nabídka bitcoinů. Současné odhady však předpovídají, že k tomu dojde až kolem roku 2140.

4. Předpisy o kryptoměně

Svět kryptoměny byl po celém světě do značné míry neregulovaný, ale vzhledem k rostoucímu vládnímu tlaku je stále přísněji kontrolován. To vytváří úroveň dlouhodobé nejistoty, protože někteří investoři se obávají, že nové předpisy způsobí pokles poptávky po bitcoinech (a dalších kryptoměnách). Může to být v důsledku budoucích daňových opatření nebo nových omezení.

5. Rozdělení bitcoinů na polovinu

Poloviční bitcoin (také někdy známý jako „halvening“) je událost, která je navržena tak, aby řídila oběh bitcoinových tokenů a zvyšovala škálovatelnost kryptoměny. Vzhledem k tomu, že maximální nabídka bitcoinů je omezena na 21 milionů, ke snížení na polovinu dojde pokaždé, když je do blockchainu přidáno 210 000 nových bloků, což se zhruba rovná jednou za čtyři roky. Tento proces znamená, že odměna za těžbu nových bitcoinových bloků je snížena na polovinu, což zpomaluje tempo, kterým maximálně vyčerpáme nabídku. V současné době je v oběhu 18,5 milionu BTC a současné odhady naznačují, že v roce 2140 dosáhneme 21 milionů.

V roce 2016 došlo na prvním polovinu bitcoinu ke zvýšení ceny BTC o neuvěřitelných 93% po zbytek roku. Před posledním snížením na polovinu v roce 2020 investoři poznamenali, že pokud by kryptoměna znovu sledovala podobný vzorec, mohli bychom před koncem roku reálně vidět růst ceny bitcoinů na přibližně 15 000 USD. Jistě, udělali jsme to!

Klíčové body

 • Se současnou tržní kapitalizací 642 238 803 752 USD a cenou 34 620,45 USD bitcoin daleko předčil své předchozí historické maximum (ATH) 20 000 USD.
 • DigitalCoinPrice nepředpokládá, že by cena bitcoinu v roce 2021 nikdy neklesla pod 70 000 $ a věří, že bitcoin dosáhne vrcholu v květnu na ročním maximu 103 563,76 $.
 • WalletInvestor předpovídá, že cena bitcoinu zasáhne novou ATH ve výši 43 120,60 USD do konce prosince 2021.
 • A unikly zprávy z Citibank obsahovala ohromující předpověď, že cena bitcoinu může do prosince 2021 dosáhnout 318 000 $.
 • V roce 2022 Previsioni Bitcoin očekává, že „král kryptoměny“ dosáhne nejvyšší ceny 226 020,1208 USD. Očekává, že aktivum v lednu dosáhne 100 000 $, do dubna pak vzroste na 200 583 778 $.
 • Technická analýza Prime XBT uvádí cenu bitcoinu na konci roku 2025 na více než 400 000 USD, což znamená, že BTC dosáhne „zlaté ekvivalence“.
 • Podle předpovědí společnosti DigitalCoinPrice cena bitcoinu dosáhne vrcholu v roce 2023. V průběhu příštích dvou let bude jeho cena nadále stoupat, než v období do roku 2026 opět poklesne.
 • Faktory, které mohou ovlivnit cenu bitcoinů, zahrnují mediální pokrytí, tržní konkurenci a pravidelné snižování bitcoinů na polovinu.
 • Vytváření predikcí cen bitcoinů může být neuvěřitelně obtížné kvůli nepředvídatelnosti trhu
 • Bitcoin může být velmi volatilní
 • Podle Trading Beasts, V říjnu 2021 byla maximální bitcoinová cena 55 121 582 $ a minimálně 22 282 676 $. To dává průměrně 12 097 266 USD
 • Televizní moderátor Max Keizer mimo jiné tvrdil, že bitcoiny brzy dosáhnou 48 000 dolarů, což během příštích pěti let vzroste na zlatou ekvivalenci 400 000 dolarů
 • Cena bitcoinů byla za poslední desetiletí neuvěřitelně turbulentní a v roce 2017 dosáhla maxima 20 000 $
 • Mezi největší faktory ovlivňující cenu bitcoinu patří nabídka a poptávka, konkurence na trhu a regulace

Pokud jste hledali spolehlivou predikci ceny bitcoinů pro roky 2021, 2022 a další, doufáme, že vám tento článek bude užitečný. Ačkoli není možné s naprostou přesností předpovědět, analýza minulého výkonu kryptoměny je klíčovým způsobem, jak mohou zkušení investoři vytvářet budoucí projekce.

Ať už uvažujete o přidání bitcoinu do svého portfolia, nebo jste stávajícím investorem, nedávný býčí běh způsobil, že mnoho lidí si říkalo „bude bitcoin nadále růst?“. Podle většiny těchto předpovědí je výhled zdrcující pozitivně. Žádná z předpovědí, které jsme do tohoto článku zahrnovali, neočekává v blízké budoucnosti období rychlého poklesu, pouze DigitalCoinPrice předpovídá, že cena bitcoinů po roce 2023 poklesne.

Pokud se vám náš článek líbil Prognóza predikce ceny bitcoinů: Kolik bude bitcoin platit v roce 2021 a dále, dejte to lajk a sdílejte je se svými kolegy obchodníky.

Pokud se cítíte inspirováni k zvážení obchodování s bitcoiny, nebo tento článek poskytuje další informace o vašich stávajících obchodních znalostech, možná vás potěší, že etoro poskytuje možnost obchodovat s aktivy Crypto, včetně BTC a CFD až 90+ kryptoměny. Obchodníci s kryptoměnami si mohou vybudovat diverzifikované portfolio s nejoblíbenějšími coiny.

eToro – nakupujte bitcoiny s provizí 0%

obchodování s bitcoiny

Přihlásit se pro eToro a začít obchodovat s bitcoiny nebo kopírovat nejlepší investory BTC bez dalších poplatků. Nejsou zahrnuty žádné poplatky za správu ani jiné skryté náklady.

makléř etoro

Další čtení:

Top 15 nejlepších kryptoměn ke koupi tento měsíc

Je bitcoin dobrá investice & Mám investovat do bitcoinů?

Předpovědi zvlnění ceny: Kolik se zvlnění vyplatí v roce 2021 a dále?

15 důvodů, proč investovat do kryptoměn

Nejoblíbenější kryptoměny ve Velké Británii

Nejlepší kryptoměny k investování v Austrálii v roce 2021

Jak obchodovat s kryptoměnou za 100 $

Nejdůležitější kryptoměny jiné než bitcoin

Nejoblíbenější kryptoměny v USA

Predikce ceny bitcoinů – časté dotazy

Je bitcoin dobrá investice?

Podle téměř všech předpovědí se bitcoin jeví jako dobrá investice (krátkodobá i dlouhodobá). Zdá se, že jeho býčí běh pravděpodobně v brzké době nezpomalí.

Ačkoli je investice do kryptoměny vždy riskantní, bitcoin je obecně považován za dobrou investici v tomto odvětví. Jeho vysoká volatilita znamená, že jej můžete použít k vyzkoušení krátkodobých výkyvů cen, zatímco celkový pohyb sektoru nahoru také znamená, že by to mohla být také skvělá dlouhodobá investice.

Jaká bude hodnota bitcoinu v roce 2030?

Předpovědi se liší, pokud jde o otázku „jaká bude hodnota bitcoinu v roce 2030?“. Podle vzestupných trendů se však mnozí odborníci domnívají, že bitcoin by mohl od roku 2017 zaznamenat návrat ke svému ATH ve výši 20 000 USD. Někteří dokonce věří, že tuto hodnotu zasáhne blíže k roku 2025 a do roku 2030 stoupne k téměř ekvivalentu zlata.

Mohu investovat 100 $ do bitcoinů?

Ano! Dobrou zprávou je, že nemusíte kupovat celé bitcoinové tokeny, které v době psaní tohoto článku stály téměř 13 000 $. Je naprosto možné koupit malé procento z jednoho tokenu, což znamená, že můžete investovat tolik nebo tak málo peněz, jak se vám líbí.

Zemře bitcoin někdy?

Konečný bitcoinový token bude vydán kolem roku 2140. Nikdo si není jistý, co se stane, než se to stane. Je to tak daleko v budoucnosti, že bitcoiny mohly teoreticky upadnout v laskavost, než dosáhneme tohoto milníku. Alternativně by změny v bitcoinové síti mohly způsobit převrat v nabídce bitcoinů a zcela změnit jeho výhled.

Kolik bitcoinových žetonů zbývá?

Počet bitcoinových tokenů, které již byly vytěženy, je více než 18,5 milionu (přesný počet se mění každých 10 minut). Jelikož celková zásoba činí 21 milionů, znamená to, že k těžbě zbývají méně než 3 miliony žetonů.

Bude bitcoin zasáhnout $ 40k?

40 000 $ může být dvojnásobek předchozího ATH aktiva, ale je jasně na dosah. Bitcoin poprvé v prosinci dosáhl 40 000 $, a přestože to bylo krátkodobé, mnoho předpovědí věří, že se do těchto výšek vrátí během roku 2021.

Bude bitcoin zasáhnout 100 000 $?

Při současném tempu růstu by bitcoiny mohly být na dobré cestě, aby v příštích několika letech dosáhly 100 000 $. Nejoptimističtější předpovědi se domnívají, že by se to mohlo stát v roce 2021, zatímco jiní očekávají, že BTC prolomí hranici 100 000 $ mezi lety 2022 a 2025.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen a minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prognóza a analýza odrážejí názory různých externích a interních analytiků v daném okamžiku a mohou se kdykoli změnit. Navíc nemohou představovat závazek ani záruku ze strany Trading Education.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me