Průvodce pro začátečníky k bitcoinové hotovosti a tipy, jak do nich investovat

Bitcoin Cash (BCH) je síť kryptoměn i online platebních transakcí. Byla založena v prosinci 2017 jako výsledek tvrdé bitcoinové vidlice se záměrem zvýšit objem transakcí v menším časovém okně.

Není pochyb o tom, že decentralizované elektronické cenné papíry typu peer-to-peer jsou užitečným nástrojem směrem k ekonomické nezávislosti a není pochyb o tom, že vám Bitcoin Cash (BCH) pomůže se tam dostat. Vždy je však důležité zůstat informovaný a dobře informovaný o všem, co je třeba o BCH vědět.

Co je bitcoinová hotovost?

Bitcoin Cash (BCH) drží rámec platební sítě, ale je také kryptoměnou. Vyšlo to z tvrdé vidlice s bitcoiny v roce 2017, aby se zvýšila kapacita a rychlost transakcí. Je plně decentralizovaný, bez centrální banky a nevyžaduje žádný zásah třetích stran.

Vzhledem k tomu, že bitcoinová hotovost byla vydána kvůli rozvětvení bitcoinu, je běžnou otázkou, jaký je rozdíl mezi bitcoinovou hotovostí a bitcoinem? Pojďme se na to podívat.

Bitcoinová hotovost vs bitcoin:

Velikost bloku

Bitcoin, známý jako první mince, má své nevýhody. Doba jejího transakčního procesu je poměrně pomalá a cílem Bitcoin Cash bylo toto eliminovat. Jedním z hlavních důvodů jeho rychlosti je velikost bloku. Každý bitcoinový blok má limit – 1 MB, zatímco při vytváření bitcoinové hotovosti měl limit 8 MB. Dnes se zvýšil na 32 MB, což z něj činí jednu z nejrychlejších zpracovatelských mincí a umožňuje rychlejší dokončení transakcí.

Algoritmy

Bitcoin a bitcoinová hotovost se liší ve svých algoritmech. To naznačuje, že replikace mezi dvěma blockchainy již není možná. Pokud dojde v budoucnu k rozbití bitcoinové hotovosti, je zaveden bezpečnostní mechanismus opakování a likvidace. S tím se předpokládá, že všechny řetězce budou koexistovat s minimálními nepříjemnostmi pro zúčastněné, pokud dojde k rozvětvení.

Nouzové přizpůsobení obtížnosti (EDA)

Bitcoinová hotovost využívá moderní algoritmus, jehož cílem je zajistit pravidelný provoz sítě, pokud by se počet těžařů dramaticky změnil. To nadále dává kryptoměně větší stabilitu.

Odkud začala bitcoinová hotovost?

BCH založili bitcoinoví těžaři a vývojáři, kteří se podobně zajímali o potenciál kryptoměny a její schopnost úspěšně růst. V srpnu 2017 zahájili to, co se nazývá hard fork, což ve zkratce vytváří novou měnu. Tak vznikl pro BCH nový a jedinečný blockchain s vlastními specifikacemi.

Jak již bylo zmíněno výše, nejatraktivnější vlastností Bitcoin Cash byla velikost bloku ve srovnání s bitcoinem, což přitahovalo pozornost investorů z celého světa. Srovnávací hodnocení odhaluje, že zatímco bitcoinové bloky zpracovávaly 1 000 až 1 500 transakcí na blok, až 25 000 transakcí na blok dokázalo zpracovat bitcoinová hotovost.

Kryptoměna zažila v listopadu 2018 další fork, který tak vytvořil Bitcoin Cash ABC a Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision).

Od svého zavedení je jednou z nejpopulárnějších odnoží bitcoinů bitcoinová hotovost. Roger Ver, známý investor a osvojitel bitcoinů, je nadšencem bitcoinů a popisuje jej jako „pravý bitcoin“. Ver byl prominentním zastáncem bitcoinů již v roce 2011 jako způsob podpory ekonomické nezávislosti, obecně nazývaný „bitcoin“. Ježíš.’

Skeptici ohledně bitcoinové hotovosti

Pokud se chystáte investovat do jakékoli kryptoměny, volatilita je vždy na seznamu obav. Pokud vezmeme v úvahu nestabilitu kryptoměn, včetně bitcoinové hotovosti, na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Investice do kryptoměn by mohla peníze okamžitě vymazat a zdvojnásobit za pár minut.

Musíte se ujistit, že přijímáte všechna preventivní opatření kvůli rizikům spojeným s investováním BCH. Nevydělávejte více peněz, než si můžete dovolit, abyste vždy ztráceli a sledovali spolehlivé profesionály a krypto nadšence. S ohledem na základní potenciál může být bitcoinová hotovost dlouhodobou investiční příležitostí; BCH však nezůstává tak relevantní, pokud původní bitcoin nadále řeší všechny své problémy spojené se zpožděním a transakčními náklady.

Přečtěte si více: Stojí za to investovat do BCH v roce 2021?

Proč investovat do bitcoinové hotovosti?

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli investovat do bitcoinové hotovosti.

1. Udržitelnost a bezpečnost

BCH je přiměřeně bezpečný a má extrémně chráněné blockchainové technologie na rozdíl od jiných vysoce nepředvídatelných kryptoměn, které zabraňují jakémukoli narušení dat nebo ztrátě finančních prostředků.

2. Decentralizace

Bitcoin Cash je postaven na decentralizované síti peer-to-peer, podobně jako bitcoin a ethereum, což zajišťuje, že žádná dominantní osoba nemá nadměrné množství moci a vlivu na digitální měnu.

3. Nákladově efektivní

BCH poskytuje transakční poplatky, které jsou v zásadě nulové. Znamená to, že bez přemýšlení o přemrštěných nákladech na služby mohou lidé odesílat a přijímat jakoukoli částku peněz.

4. Vyhrazené kampaně

Vzhledem k tomu, že BCH z výpočtu vylučuje bankovní poplatky, pomocí tohoto alternativního platebního mechanismu mohou prodejci poskytovat lepší ceny, slevy a propagační akce.

5. Rychlost

Bitcoin Cash používá větší bloky – 32 MB, kde těžaři mohou spolehlivě a bezpečně zpracovat více transakcí rychleji.

Co tedy můžeme od Bitcoin Cash očekávat v budoucnu? Celkový model přijetí s Bitcoin Cash jako forma online platby doposud odráží přijetí kryptoměn v platebním průmyslu jako celku, což znamená, že je omezeno.

Bitcoin Cash je jednou ze čtyř kryptoměn, které si můžete koupit na Paypalu. Podporují je také krypto-platební služby jako BitPay, Coinify a GoCoin. Roger Ver oznámil otevření ekosystémového fondu v hodnotě 200 milionů dolarů v listopadu 2019 pro začínající podniky, jejichž cílem je vytvářet software a technologie nad rámec bitcoin hotovosti.

Také podnikatel Kim Dotcom na Twitteru uvedla, že by se lidé měli zapojit do bitcoinové hotovosti.

Když se podíváme na graf, vidíme, že v posledních několika měsících cena BCH značně vzrostla. Nyní se snaží vyšplhat se za hranici 500 $. Zůstává nad klouzavými průměry, které jsou zdánlivě užší a širší. Stále je těsně pod maximem 497 USD v loňském roce, i když míra akumulace a dodávky se nadále zvyšuje. V krátkodobém horizontu by však cena BCH mohla začít stoupat, protože býci míří na silných 500 $ pro další odpor.

Bitcoinová hotovost (BCH) Technický graf. Zdroj: Prime Investing Cube

Přečtěte si více: Analýza ceny hotovosti v bitcoinech pro rok 2021 (hloubková kontrola)

Jak investovat do bitcoinové hotovosti?

Nejjednodušší způsob, jak investovat do bitcoinové hotovosti, je například výměna digitálních aktiv eToro. Můžete si za to koupit další kryptoměny, jako je bitcoin, litecoin nebo ethereum, nebo můžete použít místní fiat měnu k nákupu bitcoinových peněz.

Pokud hledáte investovat do bitcoinové hotovosti, je důležité si uvědomit, že bitcoinová hotovost je digitální měna. Není to, jako byste kupovali akcie BCH a dostávali dividendy; Vyměňujete svoji fiat měnu za kryptoměnu Bitcoin Cash. Cílem je zvýšit hodnotu bitcoinové hotovosti, v takovém případě vyměníte mince zpět za dolary (od někoho, kdo hledá výměnu).

Kde tedy začneme? Pomocí kryptoměn můžete investovat do bitcoinové hotovosti. eToro je nejlepší místo, kde si můžete koupit bitcoinové peníze. eToro nabízí levnou a přátelskou platformu pro vylepšení kryptoměny.

Připraveni investovat Bitcoinová hotovost BCH?

Tipy před investováním do bitcoinové hotovosti

1. Udržujte svůj BCH zabezpečený pomocí digitální peněženky

Digitální peněženky jsou v podstatě malá hardwarová zařízení, kde si jednotlivci ukládají své kryptoměny. Pro ty, kteří mají v úmyslu nést větší částky, je chytrý nápad sehnat peněženku do úschovy. Každá peněženka bude mít soukromé klíče, ke kterým budete mít přístup pouze vy, což tuto ochranu zaručuje. eToro spustilo svoji autentickou peněženku eToroX kde můžete své mince bezpečně uschovat.

2. Nesměřujte příliš daleko na hřiště

Je vždy dobré mít na paměti, že byste neměli utrácet více, než kolik si můžete dovolit ztratit, zvláště když hledáte investice do bitcoinových hotovostí. Zatímco ceny mohou růst a vaše hodnota BCH může růst, během několika minut může tato hodnota náhle poklesnout a může vás finančně nechat v nežádoucí pozici. Všechna krypta jsou známá svými náhlými výkyvy, takže udržujte své nouzové prostředky tam, kde by měly být, a když je správný čas, investujte rozumně.

3. Přemýšlejte dlouhodobě

Pokud neplánujete někoho, kdo by se chystal začít s denním obchodováním, je rozumné dlouhodobě se podívat na to, jak svůj BCH uschovat. Představuje menší riziko a umožňuje čekat na vysoké zvýšení hodnoty. S kladnými předpovědi kladenými na Bitcoin Cash by mohlo být užitečné získat trochu trpělivosti pro některé vyšší odměny.

4. Zůstaňte v obraze

Jednou z klíčových praktik investování do kryptoměny je sledování trendů a známek. Díky značkám budete vědět, že možná je vhodná doba, abyste se připravili na investování. Trendy na trhu pomohou určit, jak může být výkon BCH v průběhu času a v blízké budoucnosti. Je však dobré pamatovat také na vnější faktory.

Ceny BCH ovlivňují také určité ukazatele. Jako dobrý příklad lze použít Covid-19. Zatímco kryptoměnový trh byl v březnu 2020 omezen, svět zaznamenal vzestup slávy, protože se mnozí obávali rizika inflace..

5. Vezměte v úvahu právní aspekty

Nyní existují právní rámce týkající se investování do kryptoměn v USA. Spadají pod kapitálové zisky a v případě, že profitujete z výměny BCH, platí daňové zákony. Kapitálové zisky také závisí na tom, jak dlouho jste aktiva drželi, takže si nezapomeňte vést záznamy o BCH, abyste v budoucnu vyloučili jakékoli problémy.

Jednou z nejnovějších možností kryptoměny otevřených uživatelům je Bitcoin Cash. I když je to čerstvé, stále je zcela založeno na bitcoinech, stalo se slavným, protože v průběhu času je najednou snadno dosažitelné – takže při investování na to pamatujte. Pokud uvažujete o investování do bitcoinové hotovosti, uvědomte si, že existuje slušná úroveň rizika. Když cena stoupne, jediným způsobem, jak ji využít, je její prodej.

Začněte investovat do bitcoinové hotovosti pomocí eToro

Pokud chcete začít investovat do bitcoinové hotovosti, eToro je tím nejlepším místem k tomu. eToro je uživatelsky přívětivá a levná platforma poskytující kryptoměnovým investorům vynikající zážitky.

eToro – Nejlepší broker pro nákup bitcoinů v hotovosti BCH

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Virtuální měny jsou vysoce volatilní. Váš kapitál je ohrožen.

Klíčové body

  • Bitcoin Cash byl založen v prosinci 2017 jako výsledek tvrdé bitcoinové vidlice.
  • Největším rozdílem mezi bitcoiny a bitcoiny v hotovosti je velikost bloku.
  • Bitcoinové bloky zvládnou 1 000 až 1 500 transakcí na blok, ve srovnání s 25 000 transakcemi na blok u bitcoinových hotovostí.
  • Bitcoin Cash je postaven na decentralizované síti peer-to-peer, podobně jako Bitcoin a Ethereum.
  • Cena BCH mohla začít stoupat, když se býci zaměřili na silných 500 $ za další odpor.
  • Roger Ver oznámil otevření fondu ekosystémů v hodnotě 200 milionů dolarů v listopadu 2019 pro začínající podniky, jejichž cílem je vytvářet software a technologie nad rámec bitcoinové hotovosti.
  • Digitální peněženky jsou zásadní pro úschovu vašeho BCH.
  • Při investování do bitcoinové hotovosti si vytvořte plán a zvažte daňové povinnosti.

Pokud uvažujete o investování do bitcoinové hotovosti, pamatujte, že existuje neuvěřitelně vysoký stupeň rizika.

Plánujete nákup nebo prodej bitcoinové hotovosti?

Jak nakupovat bitcoinové peníze – Průvodce pro začátečníky

Co povede k ceně bitcoinů v hotovosti v roce 2021?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me