Rozdělení bitcoinů na polovinu 2020: Proč má krypto událost obrovský význam?

Co se dělí na polovinu?

Polovina pochází ze staroanglického slova, které znamená „napůl“.

Ale než se pustíme do vysvětlování toho, co je snížení kryptoměny na polovinu, zkusme pochopit koncept těžby.

V bitcoinech a dalších kryptoměnách je těžba proces ověřování transakcí jiných lidí pomocí počítače k ​​řešení složitého matematického problému.

Každá transakce je přidána do dlouhého veřejného seznamu všech transakcí, známého jako blockchain. Výměnou za to jsou lidé odměněni kryptoměnou.

Bitcoinová odměna je dána počítači, který nejprve vyřešil matematický problém a přidal nový blok do řetězce bloků.

Zatím je vše dobré.

Co znamená polovina je snížení odměny za těžbu bitcoinů vydáno na polovinu.

Pro mnohé z vás to může znít jako velmi jednoduchý koncept, ale pro komunitu kryptoměn je to událost obrovský význam, který nevyhnutelně ovlivní hodnotu mince.

Vysvětlení bitcoinů na polovinu

bitcoin na polovinu

Rozdělení na polovinu bude mít dopad na množství bitcoinů, které těžaři získají jako odměnu za těžbu bloku bitcoinů. Historicky měla událost dlouhodobě pozitivní dopad na cenu bitcoinů.

Vytěženo bude pouze 21 milionů bitcoinů. Na rozdíl od bank, které mohou tisknout hotovost, existuje omezený počet bitcoinů, které mohou existovat. Proto, abychom zabránili inflaci, každých několik let dojde k události zvané rozpuštění bitcoinů na polovinu.

Představte si těžbu bitcoinů jako závod. První osoba, která se dostane do cíle (v našem případě dokončí blok), je odměněna bitcoinem. Výhrou bývalo 50 bitcoinů, ale tehdy měl bitcoin hodnotu pár haléřů. Jelikož se však polovina již dříve stala dvakrát, cena klesla na 12,5 bitcoinů za blok. V roce 2020 se toto číslo stane 6,25 bitcoinů (to je v době psaní tohoto článku přibližně 70 000 USD).

Rozdělení bitcoinů na polovinu bude mít dopad na horníky. V určitém okamžiku množství peněz, které horníci musí zaplatit za elektřinu a výpočetní výkon, nebude pokryto odměnou, kterou nakonec dostanou. To je jeden z důvodů, proč si mnoho horníků myslí, že těžba bitcoinů pomalu umírá.

Těžba je drahá. Vyžaduje spoustu výkonného hardwaru, který rozhodně není levný. Kromě toho jsou měsíční účty za elektřinu stále vyšší a vyšší. Sčítání toho všeho se někdy ani nemůže rovnat odměnám, které těžař nakonec dostane.

Jak se nabídka blíží konečnému počtu bitcoinů, poptávka stoupá. Proto se mnoho drží svých bitcoinů. Každá polovina slouží jako připomínka, že dochází zásoba bitcoinů. Očekává se však, že poslední bitcoiny budou těženy někdy v roce 2140.

Pokaždé, když dojde ke snížení na polovinu, omezuje to množství nových vytvořených bitcoinů. To na druhé straně činí stávající bitcoiny velmi cennými, protože množství nových bitcoinů nalitých do celkového fondu bitcoinů bude stále méně a méně.

Čím více roste cena bitcoinu, tím více horníků bude soutěžit o odměnu. Čím více těžařů soutěží, tím lepší je zabezpečení sítě, což zase zvyšuje hodnotu bitcoinu jako peněžního nástroje, který zvýší poptávku. Všechno je vzájemně propojeno a nevyhnutelně to bude mít obrovský dopad jak na komunitu kryptoměn, tak na světovou ekonomiku.

Abych to shrnul, polovina byla korelována se zvýšením dlouhodobé ceny bitcoinů.

Bitcoin na polovinu v roce 2020 a možné důsledky

bitcoiny na polovinu 2020

K snížení o polovinu dojde 21. května 2020 Bitcoinblockhalf.

V roce 2012, což byl první rok o polovinu, dosáhly bitcoiny do konce roku 2013 nového maxima 1 000 $. Po polovičním roce 2016 hodnota bitcoinů do roku 2017 opět vzrostla na nové historické maximum 20 000 $. Významný propad poté, co cena následovala, se cena řady transakcí pomalu, ale stabilně začala zotavovat.

Po nadcházejícím snížení o polovinu má zvýšení ceny díky nabídce a poptávce dokonalý smysl. Jelikož nabídka bitcoinů pomalu dosahuje své konečné hranice 21 milionů, stává se stále cennější. To, kromě zvýšené popularity a aplikace kryptoměny na celosvětové úrovni, znamená, že poptávka se bude nadále pouze zvyšovat a zvyšovat cenu.

S každým rozpůlením byly na výsledek ovlivněny různé proměnné. Při prvním půlení nikdo netušil, co může čekat. S druhým snížením na polovinu v roce 2012 byla nová sada faktorů, včetně vzestupu Etherea a ICO, novým faktorem, který také ovlivnil výsledek. Nyní, o 7-8 let později, existuje mnohem více faktorů, které by mohly také ovlivnit výsledky poloviny roku 2020.

Tentokrát největší změnou v ekosystému kryptoměny musí být enormní povědomí veřejnosti o bitcoinech v kombinaci s vysokou mírou zájmu institucionálních investorů. Pokud finanční instituce převezmou bitcoiny tím, že zaujmou velké pozice, bude hodnota bitcoinu jistě ovlivněna způsoby, které investoři nikdy předtím neviděli.

Bez ohledu na to je hlavní bod dnešní lekce o polovinu následující: Existuje poloviční korelace mezi polovinou bitcoinové odměny a volatilitou cen.

Na straně nabídky dochází ke změnám každé 4 roky. Mějte to na paměti, protože vám jako investor nebo horník pomůže získat lepší představu o tom, co ovlivňuje nebo může ovlivnit cenu bitcoinu v různých dobách.

Co říkají odborníci?

Mnoho odborníků souhlasí s tím, že půlení bude následovat předchozí trendy a bitcoin dosáhne nového maxima až rok po události. Bitcoin by s největší pravděpodobností mohl dosáhnout hodnoty 10krát vyšší, než je jeho cena, a mnozí si myslí, že 100 000 $ vypadá po rozpuštění docela dobře.

Například Anthony „Pomp“ Pompliano, který je spoluzakladatelem společnosti Morgan Creek Digital Assets, také věří, že bitcoin by mohl do roku 2021 dosáhnout 100 000 $.

“Ekonomika nabídky a poptávky zůstává v platnosti,” řekl Pomp. “Jsou skvělým způsobem, jak určit tržní cenu.” Takže pokud se zvýší poptávka po aktivu s pevnou nabídkou, budeme i nadále vidět cenové zhodnocení. Jedním z největších faktorů této poptávky nebo zvýšení nedostatku je polovina v květnu 2020 což si myslím, že bude velký okamžik, “říká.

Generální ředitel společnosti Kraken, Jesse Powell je také optimistický ohledně toho, že bitcoin po rozpuštění dosáhne 100 000 $. Věří, že v určitém okamžiku by mince mohla dosáhnout i cenovky 1 milion $.

Budeme si muset počkat a uvidíme, co se stane a jak bude kryptoměnový trh reagovat po rozpuštění.

Odborníci se rovněž shodují na tom, že zvýšené povědomí veřejnosti by mohlo vést k vlně nákupu FOMO (strach z toho, že o něj přijdete), což dále zvýší cenu BTC. Blockchainy Web 3.0 také způsobí zvýšený zájem o kryptoměny.

Z těchto důvodů s největší pravděpodobností uvidíme masivní nárůst hodnoty bitcoinů asi rok po polovině roku 2020. Pravděpodobně brzy budou následovat i další kryptoměny, které překonají předchozí historická maxima.

Těžba těžby a těžba bazénů?

obtížnost těžby bitcoinů

Kromě poloviny bitcoinů stojí za zmínku ještě další faktor, který ovlivňuje nedostatek bitcoinů. Nyní je mnohem těžší řešit bloky a generovat bitcoiny, než tomu bylo v minulosti. Jak se k síti připojuje více horníků, obtížnost těžby se stále více zvyšuje. Zvýšená obtížnost znamená, že by horníci měli získat výkonnější hardware pro řešení složitých kryptografických algoritmů.

Zvýšená obtížnost také vedla k tomu, že horníci využívali takzvané „těžební bazény“, které jim umožňují hromadně řešit bloky a sdílet blokovou odměnu. Těžařská skupina je síť těžařů, kteří sdílejí svůj výpočetní výkon a rovnoměrně rozdělují odměnu za blok, podle množství energie, kterou každý horník přispěl k vyřešení bloku.

Závěrečná slova

Abychom to shrnuli, pojďme nastínit některá důležitá fakta o tom, jak bitcoin na polovinu 2020:

  • Očekává se to v květnu 2020.
  • Očekává se, že přibližně 85% bitcoinů bude vytěženo před akcí na polovinu.
  • Po rozpuštění zbude pouze necelých tři miliony bitcoinů bez těžby.
  • Ceny bitcoinů historicky vzrostly jeden rok po každém předchozím snížení na polovinu.
  • V roce 2021 (rok po roce 2020 o polovinu) se očekává, že hodnota bitcoinu dosáhne nových maxim.
  • Mnoho odborníků si myslí, že nedostatek bitcoinů by mohl v příštích letech zvýšit jeho hodnotu až na 100 000 USD.

Jen čas nám řekne, jaké to bude mít důsledky. Jak již bylo zmíněno, existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit novou hodnotu bitcoinu po rozpuštění; faktory, které v minulosti neexistovaly, včetně popularity, tvrdé konkurence, obtížnosti těžby atd.

Přidejte si náš příběh do záložek a v roce 2021 zkontrolujte, zda bitcoin skutečně dosáhl této hranice 100 000 USD!

Chcete se dozvědět více o trhu s kryptoměnou a o tom, jak s ním obchodovat?

Zaregistrujte se do našeho kurzu obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste si rádi přečetli tento článek z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by mohl být také zajímavý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me