Tipy a chyby v investování do kryptoměny, kterým je třeba se vyhnout

Uvažujete o zahájení své investiční cesty kryptoměnou a chcete znát nejlepší investiční tipy? Nebo možná jste obchodník a věříte, že děláte příliš mnoho chyb. Níže vám představíme tipy na investování do kryptoměny a chyby, kterým byste se měli vyhnout.

Tipy pro investování do kryptoměny

Chybějící investice do kryptoměny

Kryptoměny se významně rozšiřují a staly se vynikající investiční příležitostí. Na jejich počátku byla kolem nich skepse, ale nyní, jak mnoho bank a finančních institucí investuje do bitcoinů velké částky peněz a spouští své kryptoměnové služby, skepse postupně slábne.

Díky těmto zprávám se pozornost již obrátila na kryptoměny a bitcoin má ve skutečnosti největší počet aktivních adres od roku 2017 když dosáhl 20 000 $.

Pokud tedy uvažujete o zahájení své investice, připravili jsme zde pro Trading Education nejlepší tipy pro investování do kryptoměny a nejčastější chyby, kterým se musíte vyhnout.

Tipy pro investování do kryptoměny

Tipy pro investování do kryptoměny jsou vždy užitečné, protože pomáhají investorům a zejména nováčkům v kryptoměně zkrátit jejich cestu k úspěchu.

Vzdělávejte se o kryptoměně

Musíte brát kryptoměny vážně a eliminovat dojem, že jsou způsob, jak rychle zbohatnout. Při tradičním způsobu ukládání peněz je větší pravděpodobnost, že budeme šetřit peníze prostřednictvím bank a finančních institucí. Pokud potřebujeme pomoc nebo uděláme chybu zasláním peněz na špatnou adresu, můžeme zavolat zákaznický servis a oni transakci vrátí.

Musíte mít na paměti, že u kryptoměn se to nemůže stát. Nikdo je nevlastní; nemají výkonného ředitele. Jsou zcela decentralizované, a pokud jste obětí podvodu, není cesty zpět. Berte proto technologii kryptoměny a blockchainu vážně a tímto způsobem budete schopni rozlišit věci, které jsou na internetu legitimní, a ty, které jsou podvodem.

1. Vyberte strategii, která vám vyhovuje více

Existuje několik strategií, pomocí kterých můžete s kryptoměnami těžit. S přihlédnutím k vašim zkušenostem byste však měli zvolit strategii, která vám vyhovuje nejvíce. Například denní obchodování vyžaduje více dovedností a znalostí při čtení grafů a předpovídání pohybů na trhu. Naproti tomu HODLing nevyžaduje žádné konkrétní znalosti, protože si můžete koupit pouze minci a počkat, až se její hodnota zvýší. Všechno tedy záleží na vašich zkušenostech a touze učit se.

2. Pochopte volatilitu

Kryptoměny jsou od přírody volatilní, což znamená, že jejich cena často roste a klesá. Ve skutečnosti je to považováno za dobrou příležitost profitovat z investorů a pokud se vám podaří pochopit volatilitu v zásadě, budete schopni navrhnout lepší investiční strategii. Kromě toho se musíte psychicky připravit na cenové výkyvy a nenechat se emotivně ani příliš překvapit. Pokud jde o kryptoměny, očekávejte vše!

3. Dejte si pozor na podvody – vlastníte výzkum

Internet je známý příležitostmi, které nabízí k vydělávání peněz, ale také mnoha podvodům a hackerům, ke kterým v průběhu historie došlo. Dokonce i kryptoměny na počátku byly mnohými lidmi, dokonce i vlivnými celebritami, popsány jako podvody. Dnes jsou podvody ve světě kryptoměn nabízeny v podobě "příležitost" investovat.

Někdy, když se ráno probudíte, můžete mít svůj e-mail naplněný nabídkami, které vypadají legitimně, ale jsou to podvodníci, kteří se snaží využít potenciálních obětí. Možná jste nabídli investovat do "skutečné kryptoměny", ale ve skutečnosti jsou to podvod.

OneCoin je jedním z nejslavnějších podvodů s kryptoměnou. Bulharská dáma, Ruja Ignatova, propagovala minci jako zcela legitimní a přilákala investory shromážděním celkem 4 miliard dolarů. Úřady jej identifikovaly jako Ponziho schéma. Proto si dejte pozor, ve svých obchodních dobrodružstvích nespěchejte, neprozkoumejte a nepokračujte vpřed.

4. Vezměte svůj zisk

Pokud investujete HODLING již delší dobu a vidíte, že máte dostatek zisku, který chcete vzít, nedržte příliš mnoho a vezměte svůj zisk. Jeden by si mohl myslet, že možná spěcháte, ale pokud máte například 600% zisk, nemáte na co čekat. Pokud budete pokračovat v HODL po 600% zisku, pak to může být nadměrné, protože když mluvíme o kryptoměnách, nikdy nevíte, že mohou selhat a nezískáte vůbec žádný zisk. Ve skutečnosti riskujete ztrátu dokonce i peněz, které jste investovali.

5. Pokuste se investovat ve správný čas

Mohli bychom to nazvat jinak jako "nakupujte nízko a prodávejte vysoko" pravidlo. Investice ve správný čas je nejdůležitější složkou, pokud jde o kryptoměny, zejména pro HODLery. Pokud se například vrátíme do roku 2017, kdy kryptoměny zažily drastické zvýšení cen, ti, kteří investovali v době, kdy byla cena bitcoinu velmi nízká, vydělali, když cena stoupla, obrovské zisky. I když to má co do činění s trochou štěstí, ale ti, kteří zůstanou v obraze, budou vždy vědět, kdy investovat své peníze do kryptoměn.

Druhým příkladem je nyní, v době koronaviru se bitcoiny začátkem roku 2020 téměř dotýkaly 3000 $ a poté se cena postupně zvyšovala. V současné době je na hodnotě něco málo přes 15 800 $. HODLer, někdo, kdo investoval v březnu 2020, nyní požívá zisků, pokud je chce získat, nebo může ještě počkat, v naději, že hodnota bitcoinu poroste.

6. Vyberte bezpečnou směnárnu kryptoměn

Z mnoha kryptoměn, které tam fungují, zkuste vybrat tu nejlepší. Je důležité vybrat burzu, která má nízké poplatky a je bezpečná. Zejména věnujte pozornost bezpečnosti výměníku, který vyberete. Burzy často vědí, že jsou oběťmi hackerů.

Nejznámější výměnný hack je Mt. Výměna Gox, která byla hacknuta v roce 2014, čímž v té době ztratila 850 000 bitcoinů v hodnotě 450 milionů $. Ve skutečnosti případ Mt. Gox je jedním z největších skandálů v historii kryptoměn. Proto je velmi důležité zvolit burzu, která má vysokou bezpečnost. eToro například je zprostředkování, které je oceňováno pro vysokou bezpečnost, prostřednictvím které můžete bez váhání investovat do kryptoměn.

7. Pochopte teplé a studené peněženky

Jak již bylo zmíněno výše, kryptoměny nelze v bance ukládat jako tradiční měny. Kryptoměny jsou uloženy v takzvaných peněženkách. Je nezbytné pochopit rozdíl mezi horkou a studenou peněženkou. Hot peněženky jsou připojeny k internetu. Jsou to tedy online weby, kde můžete ukládat své kryptoměny. eToro peněženka, je například snadno použitelná platforma, která podporuje více než 120 kryptoměn.

Mezitím jsou studené peněženky hardwarové, obvykle ve formě USB, kde můžete ukládat své kryptoměny. Vynikají větší bezpečností, protože nejsou připojeni k internetu. Proto se nemohou hacknout.

8. Berte soukromí vážně

Samozřejmě existují lidé, kterým důvěřujete. Koneckonců, pokud jde o kryptoměny, buďte opatrní a nedůvěřujte všem. Nejlepší je nesdílit s nikým hesla ani soukromé klíče, které máte. Zejména soukromé klíče. Nikdo by k nim neměl mít přístup kromě vás, protože soukromé klíče jsou ty, které chrání vaše prostředky před krádeží.

9. Zvažte použití kryptoobchodního robota

Trh s kryptoměnami funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Příležitostí těžit z investic do kryptoměny je tedy mnoho. Vítanou možností by proto bylo použití automatizovaného obchodního softwaru nebo jinak známé jako obchodní roboty.

Podle kryptonoma výzkumy ukázaly, že 86% obchodování probíhá pomocí robotů. Obchodní roboti fungují sami a vy můžete pomocí nich automatizovat svou investiční strategii. Jsou ceněny proto, že šetří čas investorů, protože fungují i ​​o víkendech, kdy budete trávit čas s rodinou nebo na horách.

10. Nesledujte dav

Někdy se v kryptoměnách vytváří dojem, že každý by měl investovat v určitém období, vy také. To je špatný přístup. Většinu času se musíte držet svého plánu. Je jich mnoho "Odborníci" snaží se vás přesvědčit, do které mince investovat. Někdy mohou mít pravdu, ale často se mohou také mýlit.

Pokud se vrátíme zpět, v roce 2017, během kryptoměny, vznikl dojem, že každý musí investovat. Takže ti, kteří nevěděli, jak se věci mají, koupili, zatímco cena byla vysoká. Netrvalo dlouho; ceny klesly na zem a kupující skončili zoufalí. Posuďte tedy sami, jak se trh vyvíjí, a rozhodujte.

11. Pochopte korelaci kryptoměny

Krypto korelace znamená, že kryptoměny jsou navzájem propojeny takovým způsobem, že jejich cena jde podobným směrem. Například bitcoin koreluje s ethereem. Většina altcoinů souvisí s bitcoiny. Pokud tedy cena bitcoinu stoupne, zvýší se i cena altcoinů.

Existují však případy, kdy cena altcoinů převyšuje rostoucí cenu bitcoinů o větší procento. Pokud tedy rozumíte korelaci mezi kryptoměnami, vaše investiční strategie vám přinese větší zisk.

12. Zůstaňte v obraze

Koneckonců, je dobré zůstat v obraze. Sledujte novinky a co nejvíce si přečtěte krypto obsah. Cenu kryptoměn ovlivňují často různé události na světě, takže zůstaňte informovaní, abyste mohli předpovědět cenové pohyby co nejpřesněji a přesně.

Chybějící investice do kryptoměny

chyby v investování kryptoměny

Investoři dělají mnoho chyb, ať už z nedostatku znalostí nebo z emocí. Kvůli těmto chybám nechávají na stole spoustu peněz. Níže uvádíme některé chyby, které byste jako kryptoměnový investor neměli dělat.

1. Investice pouze do jedné mince

Jednou z nejčastějších chyb, které investoři dělají, je investice do jedné mince. I když kryptoměny spolu souvisejí, některé z nich fungují lépe než jiné. Bitcoin je bezpochyby oblíbenou kryptoměnou pro většinu lidí. Ale v mnoha případech jsou to právě některé nové, neznámé kryptoměny, které mohou během dne dosáhnout 300–400% růstu, což je velmi výnosné. Takže si udělejte čas, analyzujte trh a investujte do více než jedné kryptoměny. Ve skutečnosti budou šance na zisk větší.

2. Investujte všechny peníze, které máte

Neříkají neúmyslně "Investujte pouze to, co si můžete dovolit ztratit". Měli byste vědět, že kryptoměny vás mohou také zklamat, protože jejich cena může selhat v závislosti na několika faktorech. Je třeba mít na paměti, že kryptoměny jsou poháněny softwarem vytvořeným lidskou myslí prostřednictvím kódování. Od přírody se vyznačují volatilitou, což znamená, že ceny často kolísají. Proto nikdy neinvestujte všechny peníze, které máte. Investujte pouze to, o čem si myslíte, že si můžete dovolit přijít v případě, že dojde ke zhroucení jejich ceny.

3. Sledování humbuku

Investoři jsou často nadšeni tím, že sledují novinky a zprávy ze sociálních médií. Proto jsou touto zprávou ovlivněni a humbuk vytvořen a investovat ve špatnou dobu nebo prodat své mince ve špatnou dobu. I když je dobré zůstat v obraze, neznamená to, že jsou všechny zprávy a předpovědi přesné. Musíte tedy mít plán, kterým se řídíte, a nenechat se ovlivnit humbukem vytvořeným kolem vás.

4. Obchodování s emocemi

Emoce obchodníkům vůbec nepomáhají. Naopak, poškozují pouze obchodníky, protože mohou přijímat nesprávná rozhodnutí, pokud spadnou pod vliv emocí. Emoce jsou ve skutečnosti jednou z hlavních příčin značných ztrát, které obchodníci mohli zaznamenat. Kvůli nim může obchodník nakupovat nebo prodávat ve špatnou dobu. Naučte se proto nenechat se ovlivnit emocemi a držte se svého plánu.

5. Nadměrné obchodování

Koneckonců, jsme lidé a unavíme se. Když jsme unavení, děláme více chyb. Takže si občas přerušte obchodování. Nepokoušejte se během dne provádět velké množství obchodů, protože obchodování je časově náročné a je obtížné zachytit během dne mnoho dobrých obchodů. Musíte vědět, že čím více obchodů provedete, tím více poplatků zaplatíte a vzniknou daňové povinnosti.

6. Ignorování daní

Mnoho nových investorů do kryptoměn na daňové povinnosti ani nepomyslí. Jakákoli vláda země, která dala kryptoměnám právní status, samozřejmě také zdaňuje ty, kteří se zabývají jakoukoli kryptoměnou. Proto nezačínejte investovat do kryptoměn v domnění, že nebudete muset platit daně. Prozkoumejte a přečtěte si zákony státu, ve kterém žijete, týkající se toho, jak regulují daně týkající se kryptoměn. Na konci roku vás tedy nepřekvapí!

Připraveni se ponořit do krypto trhu?

Naučte se investovat do kryptoměn s obchodním vzděláváním

Způsob, jakým se naučíte investovat do kryptoměn, je zásadní. Proto zde v Trading Education bereme výuku obchodování velmi vážně a snažíme se školit naše studenty a vybavit je nejsofistikovanějšími nástroji pro obchodování.

Trading Education je obchodní akademie, kde zkušení obchodní profesionálové sdílejí své obchodní zkušenosti se studenty. Sekce článků pro obchodování je jako knihovna, ve které se naučíte všechny věci, kterými se zabýváte.

Kurzy obchodování, které jsme připravili, patří mezi nejlepší a jsou vytvořeny tak, aby bylo učení obchodování co nejjednodušší a nejrychlejší

Začněte investovat do kryptoměny pomocí eToro

eToro je nejuznávanější makléřská společnost na světě. eToro se vyznačuje vysokou bezpečností a je uživatelsky přívětivou platformou.

eToro je úplné legitimní zprostředkování regulované a licencované příslušnými orgány. Platforma má mnoho funkcí a je jednou z nejlepších ve virtuálním obchodování, kde si díky této funkci můžete vyzkoušet obchodování se stovkami tisíc.

EToro je také známé svým "Kopírování obchodování" funkce a platforma podporuje více než 90 kryptoměn.

eToro – Nejlepší kryptoměna pro investory i obchodníky

makléř etoro

eToro se v tomto odvětví osvědčily po mnoho let jako důvěryhodné – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Klíčové body

  • Kryptoměny se rozšiřují, protože finanční instituce nakupují bitcoiny a nabízejí krypto služby.
  • Bitcoin má největší počet aktivních adres od roku 2017.
  • Vzdělávejte se a dejte si pozor na podvody při obchodování s kryptoměnami.
  • Mnoho investorů se stalo obětí OneCoinu, který byl Ponziho schématem režírovaným bulharskou dámou Rujou Ignatovou.
  • Pokud získáte zisk, je lepší ho vzít a nečekat mnohem déle.
  • Mt. Gox v roce 2014 kvůli hackeru ztratil 850 000 bitcoinů v hodnotě 450 milionů $.
  • Je důležité, abyste s nikým nesdíleli svá hesla ani soukromé klíče.
  • Neodpovědné mince se mnohokrát ukáží jako výnosnější než ty renomované.
  • Investujte pouze to, co si můžete dovolit ztratit.
  • Zbavte se emocí a uvědomte si, že kryptoměny jsou zdaněny.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou na vaší obchodní cestě. Pokud se vám tento článek líbil, dejte nám lajk a sdílejte ho, pro případ, že by z něj chtěl mít prospěch někdo jiný.

Měli byste mít na paměti, že tipy v tomto článku nejsou pravidla, která musíte dodržovat. Toto jsou jen tipy, které jsme shromáždili z našich zkušeností zde v Trading Education, a rozhodli jsme se je s vámi sdílet!

Přečtěte si více:

Do kterých 10 nejlepších kryptoměn investovat v roce 2021?

Nejlepší altcoiny k obchodování v roce 2021

Top 15 důvodů, proč investovat do kryptoměn

5 nejoblíbenějších kryptoměn v USA

Nejoblíbenější kryptoměny ve Velké Británii

Nejlepší kryptoměny k investování tento měsíc

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me