Token základní pozornosti: Proč se každý obchodník zbláznil nad BAT?

Token základní pozornosti, nebo jak je často známý jako BAT (je to symbol tickeru), je ve světě obchodování s kryptoměnou oblíbeným mezi mnoha.

BAT je kryptoměna, na kterou jistě nezapomenete, a to nejen kvůli jejímu vtipně znějícímu názvu.

Je to tam venku revoluci ve fungování digitální reklamy, zavedení nového systému, který je podle nich spravedlivější.

V tomto článku se podíváme na to, co dělá BAT tak výjimečným a zda je to dobrá volba pro obchodníky s kryptoměnou nebo ne.

Chcete se naučit obchodovat s kryptoměnami jako profesionál? Vezměte si naše kurz kryptoměny!

Co se BAT snaží dosáhnout?

Stejně jako mnoho jiných dobrých projektů v oblasti kryptoměny není jejich zaměřením pouze nahrazení tradiční měny, ale také se snaží vyřešit další důležitý problém.

BAT je cílení na reklamní výklenek, něco, co v kryptoměně nebylo příliš prozkoumáno a dává BAT konkurenční výhodu a potenciálně dokonce monopol.

Stručně řečeno, BAT se pokouší efektivněji měřit pozornost uživatelů na digitální reklamy jeho monetizací ve prospěch obou uživatel (publikum) a vydavatel (tvůrci obsahu).

Dělají to dvěma způsoby:

  • Za prvé, uživatelé dostávají zaplaceno v BAT tokenech za pozornost věnovanou reklamám.
  • Zadruhé, inzerenti platí vydavatelům tokeny BAT za získání pozornosti uživatelů.

Nejlepší vysvětlení toho, co BAT dělá, je Web BAT:

„Token základní pozornosti je nový token pro odvětví digitální reklamy. Platí vydavatelům za jejich obsah a uživatelům za jejich pozornost a zároveň poskytuje inzerentům více za jejich reklamy. “

Účinně, BAT chce decentralizovat web a vytvořit web 0.3; decentralizovanější web, kde kontrolu mají v rukou tvůrci obsahu, a nikoli ve velmocích, jako jsou Facebook a Google.

Myslí si, že je nespravedlivé, že internetoví giganti zbohatnou, zatímco vydavatelé přestanou obchodovat.

Údajně, Google a Facebook přijmout až 73% veškerých výnosů z reklamy a 99% veškerého růstu.

Kromě toho podle BAT „digitální reklamu překračují prostředníci, sledovatelé a podvody“, což z digitální reklamy dělá neefektivní odvětví, které je pro podnikání špatné.

Tato neefektivnost má přímý dopad na uživatele, protože BAT také tvrdí, že příliš mnoho našich zdrojů je používáno kvůli reklamám a že to není pro uživatele fér.

Tvrdí to až 21% výdrže baterie našeho telefonu zabírají reklamy a až 50% mobilních dat tvoří reklamy. Ale to je špička ledovce.

Vytvořením mechanismu odměn mohou inzerenti jasněji vidět, kteří vydavatelé jsou efektivnější. Pomůže jim to také lépe zacílit na publikum.

BAT se také pokouší čelit podvodům a malwaru a také chránit soukromí svých uživatelů.

BAT vede Brendan Eich, který je také tvůrcem JavaScriptu a spolutvůrcem Mozilla Firefox.

Jak funguje BAT?

Token základní pozornosti

BAT je token ERC-20, což znamená, že nemá svůj vlastní blockchain a místo toho je postaven na blockchainu Ethereum. A stejně jako u všech ostatních tokenů ERC-20, BAT je decentralizovaný a open-source.

To s sebou přináší řadu výhod a nevýhod. Nejjasnější výhodou je, že BAT využívá zdroje Etherea a může urychlit proces vývoje.

Například se nemusí starat o vytvoření a údržbu zcela nového blockchainu. Místo toho se mohou soustředit na formování BAT do toho, co chtějí.

Používání blockchainu Ethereum také znamená, že BAT je snadno přijímán mnoha dalšími peněženkami kryptoměn, což může urychlit jeho používání a popularitu.

Využití Etherea však může být problematické, pokud tým za BAT chce rozvíjet kryptoměnu jiným způsobem.

Nejviditelnějším problémem je to Ethereum stále používá algoritmus důkazu práce, který mnozí považují za neefektivní, zejména ve srovnání s dokladem o sázce.

Uživatelé, vydavatelé a inzerenti

Systém BAT má tři hlavní součásti, uživatel (který si prohlíží obsah), inzerent (který chce inzerovat produkty) a vydavatel (kdo vytváří obsah).

Token BAT lze vyměňovat mezi uživateli, vydavateli a inzerenty v ekosystému navrhovaném BAT.

Uživatelé mohou darovat tokeny na své oblíbené webové stránky (vydavatelé). Tokeny BAT lze také použít pro prémiové služby a obsah na platformě BAT.

BAT také bere soukromí velmi vážně a chrání data uživatelů před odhalením vydavatelům nebo inzerentům.

Pozornost uživatelů se měří, když si uživatelé prohlížejí reklamy na aktivních kartách a počítají se na základě doby trvání a počtu pixelů v zobrazení v poměru k příslušnému obsahu.

Tým stojící za BAT stále vyvíjí více metod pro měření pozornosti uživatelů k reklamám.

Je BAT obchodovatelným aktivem?

BAT tvrdí, že není digitální měnou, cenným papírem nebo komoditou, ale to samozřejmě lidem nezabrání v tom, aby je takto prohlíželi a používali. Pokud jej lze vyměnit, lze s ním obchodovat.

Tady je celková nabídka 1 500 000 000 žetonů BAT, v době psaní tohoto článku již existují 1 457 527 137 v oběhu.

Je možné, že BAT může zvýšit svůj přísun, aby se udržel v pohybu, nebo může v blízké budoucnosti čelit problémům.

Je však třeba zmínit, že vytváření nových tokenů by mohlo mít nepříznivý vliv na jeho cenu.

Za zmínku stojí také to, že projekt je stále ve vývoji, pravděpodobně mnoho dalších kryptoměn, takže to, jak se definuje dnes, se může velmi lišit od toho, jak se definuje zítra.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak funguje BAT, můžete si přečíst dokument white paper tady.

Statečný prohlížeč

BAT je silně svázána s Statečný prohlížeč, který tvrdí, že je rychlejší, bezpečnější a více orientovaný na soukromí než jiné prohlížeče.

Brave je zatím jediný prohlížeč, se kterým BAT pracuje, a proto může úspěch nebo neúspěch BAT záviset na tom, jak úspěšný je Brave prohlížeč.

Pokud se Brave stane populárnějším, bude to mít pravděpodobně pozitivní vliv na BAT, ale pokud se nedokáže uchytit, účinek může být zničující.

Je také důležité zvážit možnost přijetí BAT jiným větším a známějším prohlížečem, jako je Google Chrome, Safari nebo Mozilla Firefox.

Taková událost by mohla skutečně urychlit postup BAT, ale v tuto chvíli jsme pravděpodobně daleko od tohoto bodu.

Je třeba také zmínit, že aby uživatelé mohli vydělat BAT od Brave, musí se přihlásit ke svým reklamám „respektujícím soukromí“. Prohlížeč Brave funguje pro Windows, Mac OS a Linux.

Jak dobře fungovala BAT?

Výkon BAT

V době psaní tohoto článku je BAT 32. největší kryptoměnou uvedenou na CoinMarketCap, s tržní kapitalizace 302 449 916 USD.

V současné době vás jeden token BAT bude stát přibližně 0,20 $, ale v lednu 2018 dosáhl maxima kolem 0,98 $.

Klíčovým bodem je toto BAT je ve srovnání s jinými kryptoměnami relativně stabilní. To platí zejména pro novější měsíce. Pro některé obchodníky je to velmi atraktivní a je to příjemná změna.

Kvůli nedostatečné volatilitě však BAT může být lepší dlouhodobá investice než krátkodobý obchod s aktivem.

Další klíčovou věcí, na kterou je třeba poukázat, je, že přibližně od března 2019, BAT se v roce 2007 ohromně zvýšila objem obchodování.

To je skvělé, protože to znamená, že s ním obchoduje více lidí, což znamená, že s ním bude snazší obchodovat.

Je méně pravděpodobné, že obchody propadnou, protože váš makléř vás nedokáže spojit s kupujícím nebo prodávajícím.

Kromě toho to může znamenat, že by to mohlo být tajně rostoucí popularita.

Obvykle bychom nedoporučovali obchodovat s kryptoměnou tak malou, ale BAT v posledních letech ukázal velký příslib a rozhodně je třeba sledovat.

Pokud BAT dosáhne top 10 z hlediska tržní kapitalizace, měla by být na radarech všech obchodníků.

Zásadní věcí je však poukázat na to, že BAT je vázána na cenu Etheru. Pokud tedy cena éteru stoupá nebo klesá, bude se zvyšovat i BAT. Což znamená, že obchodníci se zájmem o BAT by také měli sledovat Ethereum.

Klíčové body

Pokud si z tohoto článku něco pamatujete, udělejte z toho tyto klíčové body.

  • BAT platí vydavatelům za jejich obsah, uživatelům za jejich pozornost a poskytuje inzerentům více za jejich reklamy. Pro ně je to mnohem spravedlivější rozdělení prostředků v digitální reklamě.
  • Projekt vede Brendan Eich, tvůrce JavaScriptu a Mozilla Firefox. Se skvělým technickým náskokem ukazuje BAT velký příslib.
  • BAT je silně svázána s prohlížečem Brave. Jeho úspěch může velmi dobře souviset s úspěchem Braveho.
  • Doposud se BAT ukázala jako relativně stabilní volba. V době přípravy tohoto článku měla BAT tržní kapitalizaci ve výši 302 449 916 USD.

Naučte se obchodovat s kryptoměnami pomocí našeho kurzu obchodování s kryptoměnami

Chcete se dozvědět více o dalších kryptoměnách a jak s nimi obchodovat? Poté se přihlaste na náš kurz obchodování s kryptoměnami!

Pokud jste rádi četli tento článek z Obchodní vzdělávání, prosím dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me