Výhody a nevýhody investování do bitcoinové hotovosti, bude to milionář?

Zjistěte více o výhodách a nevýhodách investování do bitcoinových hotovostí, které vás posouvají vpřed, abyste věděli, zda je dobrý nápad investovat do bitcoinových hotovostí BCH.

Máte zájem o investování do bitcoinů v hotovosti? Zajímají vás výhody a nevýhody investování do Bitcoin Cash a jeho potenciál stát se milionářem? Zde je vše, co potřebujete vědět o investování BCH.

My ve společnosti Trading Education jsme zde, abychom představili výhody a nevýhody investování do bitcoinové hotovosti které vám pomohou učinit informované rozhodnutí a sami se rozhodnout, zda Bitcoinová hotovost se vyplatí investovat.

Vzhledem k tomu, že bitcoinová hotovost je populární mince, která si na trhu vede dobře – aktuálně na sedmém místě podle tržní kapitalizace – je jasné, že Bitcoin Cash má mnoho kladů a může být milionářem. Zároveň je třeba vzít v úvahu i nevýhody bitcoinové hotovosti, aby pomohli investorům dělat přesné kryptoměnové předpovědi.

Pojďme se tedy ponořit do složitosti bitcoinové hotovosti – jedné z nejkontroverznějších mincí v sektoru kryptoměn.

Pokud chcete rychle a snadno nakupovat nebo investovat do bitcoinové hotovosti BCH s provizí 0%, podívejte se Výměna eToro!

Co je Bitcoin Hotovost?

Co je to vlastně bitcoinová hotovost? Bitcoin Cash je kryptoměna spuštěná v roce 2017 jako vidlice bitcoinu za účelem vyřešení problémů se škálováním způsobených vlastní popularitou bitcoinů (nebo když backend nedokáže zvládnout rostoucí množství práce a uživatelů).

Zde bychom měli poznamenat, že hard fork odkazuje na významnou změnu protokolu sítě, která vede k vývoji dvou blockchainů. Zajímavé je, že posledním blokem, který Bitcoin a Bitcoin Cash sdílely, byl blok 478558.

Bitcoin Cash byl navržen, jak je uvedeno výše, aby pomohl bitcoinu vyřešit problémy se škálováním a zlepšit jeho rychlost a efektivitu. Bloky Bitcoin Cash byly navrženy osmkrát (8 MB) větší než Bitcoin a dále vzrostly na 32 MB.

Větší bloky mohou prodloužit dobu ověřování transakcí a umožnit síti zpracovat více transakcí za sekundu.

Naproti tomu bitcoiny mají bloky o velikosti 1 MB, jejichž cílem je zlepšit bezpečnost místo rychlosti. Problém je v tom Bitcoin zpracovává pouze asi sedm transakcí za sekundu, přičemž každých 10 minut jsou přidávány bloky 1 MB. Díky tomu jsou bitcoiny neefektivní pro globální ekonomiku, zvláště ve srovnání s Visa a jinými platebními metodami.

Ačkoli má bitcoin různé pozoruhodné forky, včetně Bitcoin XT, Bitcoin Classic a Bitcoin Gold, Bitcoin Cash je stále největší bitcoinovou vidličkou podle tržní kapitalizace.

Rodná měna bitcoin cash v hotovosti je mnohem levnější než bitcoin (BTC). Jeden BCH se obchoduje za 247,63 USD, ve srovnání s BTC obchodováním za více než 17 000 USD – což je skutečnost, díky níž je Bitcoin Cash atraktivní investicí mezi krypto nadšenci.

Zvažovali jste investování do Bitcoinová hotovost?

Výhody investování do bitcoinové hotovosti

výhody investování do bitcoinové hotovosti

Jaké jsou výhody investování do Bitcoin Cash BCH?

Díky svému inovativnímu plánu je jasné, že bitcoinová hotovost rozvířila komunitu kryptoměn. A i když se Bitcoin Cash nemůže srovnávat s jeho předchůdcem Bitcoinem, pokud jde o tržní kapitalizaci, pravdou je, že existují různé výhody investování do Bitcoin Cash.

Zde je tedy krátký pohled na výhody investování do bitcoinové hotovosti.

✅ Bitcoinová hotovost je decentralizovaná:

Stejně jako bitcoiny a další kryptoměny spočívá hodnota bitcoin cash v tom, že síť je decentralizovaná, což eliminuje potřebu centrálních bank a bere peněžní zásobu z rukou úřadů. Vzhledem k celosvětovému šíření uzlů je bitcoinová hotovost také imunní vůči politickým útokům, což je hlavní výhoda investování BCH.

✅ Bitcoinová hotovost je škálovatelná:

Jednou z hlavních výhod Bitcoin Cash ve srovnání s bitcoinem je jeho škálovatelnost. Tým za Bitcoin Cash rychle implementuje změny a zvyšuje jejich škálovatelnost, což znamená, že více lidí může provádět transakce a platby současně. Od listopadu 2020 má bitcoinová hotovost velikost bloku 32 MB (podle CoinMarketCap). Vysoká škálovatelnost znamená, že budoucí potenciál přijetí Bitcoin Cash je také vysoký.

✅ Je vysoce efektivní:

Jednou z hlavních výhod Bitcoin Cash je jeho vysoká účinnost. Díky mnohem větším blokům než bitcoin může bitcoinová hotovost zaznamenat více transakcí v každém bloku a provádět platby rychleji a za nižší náklady ve srovnání s bitcoiny. Tým, který stojí za Bitcoin Cash, stanovil jasný plán a uvažuje o opětovném zvýšení velikosti bloků, aby vyřešil možné problémy se škálovatelností. Při aktuálním zatížení sítě je fronta nepotvrzených transakcí relativně nízká a obvykle nepřesahuje 200–250 transakcí..

✅ Bitcoin Cash má nízké transakční náklady:

S nárůstem celkové škálovatelnosti bitcoinové hotovosti se zkracují doby ověřování a poplatky za transakce. Provize za transakci 236 bajtů mohou odesílatele stát jen 0,001–0,008 $, jak uvádí Bitcoin.com.

✅ Bitcoinová hotovost je vysoce popularizovaná:

Přestože bitcoin – původ bitcoinové hotovosti – je stále jednou z nejpopulárnějších mincí z hlediska objemu obchodování a tržní kapitalizace, nemůžeme ignorovat jednu z největších výhod investování bitcoinové hotovosti: její popularitu. Bitcoin Cash byl propagován mnoha kryptoguru, včetně Roger Ver, známý jako Bitcoin Jesus. Ver se snaží přesvědčit svět, že bitcoinová hotovost je skutečný bitcoin, zvláště pokud bitcoin nadále bojuje s problémy se škálovatelností a ztrácí svoji dominanci nad ostatními mincemi.

✅ BCH lze snadno získat:

Rodnou měnu bitcoin cash BCH lze snadno získat. Je uveden na nejlepších burzách jako eToro, který podporuje masové přijetí a zvyšuje jeho investiční potenciál na trhu kryptoměn.

Nevýhody investování do bitcoinové hotovosti

nevýhody investování do bitcoinové hotovosti

Ačkoli bitcoinová hotovost má oproti bitcoinu a dalším kryptoměnám různé výhody. Stejně jako každá investice však není vložení peněz do Bitcoin Cash BCH bez rizika.

Zde je tedy to, co byste měli vědět o rizicích investování do bitcoinové hotovosti.

❌ Bitcoin Cash má nízkou adopci:

Navzdory popularitě a potenciálu Bitcoin Cash má Bitcoin Cash relativně nízkou adopci. Ve srovnání s bitcoiny nemá bitcoinová hotovost stále velkou důvěru investorů a vykazuje nižší penetraci na trh. I když se Roger Ver snaží aktivně propagovat bitcoinové hotovosti, masová adopce je stále nízká. A všichni víme, že míry adopce jsou zásadní pro podporu růstu jakékoli kryptoměny.

❌ Bitcoin Cash má problémy se značkou:

Jednou z hlavních nevýhod investování do bitcoinové hotovosti jsou její problémy se značkou, které mohou mít negativní dopad na víru investorů. Bitcoin Cash se snaží odlišit od bitcoinu a také má za sebou několik rozdělení, včetně Bitcoin SV. Zatímco barevný Roger Ver se intenzivně snaží podporovat Bitcoin Cash a rozpoznávání jeho značek, pravdou je, že Bitcoin Cash má před sebou dlouhou cestu.

❌ Bitcoinová hotovostní těžba je méně zisková:

Počítačová složitost sítě je velkou nevýhodou, protože ovlivňuje rychlost extrakce dat. Bitcoin Cash mining je ve skutečnosti podobný těžbě bitcoinů. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že těžaři Bitcoin Cash získávají menší zisk, což může ovlivnit jejich motivaci. A když nemusíte být IT specialistou nebo horníkem, abyste mohli investovat do Bitcoin Cash, není tajemstvím, že těžba ovlivňuje hodnotu jakékoli kryptoměny.

❌ BCH má nižší likviditu než BTC:

Pokud vezmeme v úvahu objem transakcí v řetězci a volatilitu denních výnosů mezi dalšími finančními faktory, je jasné, že transakcí bitcoinových hotovostí je méně než transakcí bitcoinů. To znamená, že BCH má nižší likviditu ve srovnání s BTC, přičemž páry BCH se obchodují méně než páry BTC – nevýhoda, která může ovlivnit budoucí ceny a masové přijetí.

Je bitcoinová hotovost dobrá investice?

Ano, bitcoinová hotovost se ukázala jako dobrá investice, která je v současné době na sedmém místě podle tržní kapitalizace – významný fakt, který zvyšuje její investiční potenciál.

Ačkoli někteří kritici nepovažují Bitcoin Cash z dlouhodobého hlediska za dobrou investici, ale z krátkodobého hlediska za spekulativní nástroj, čísla ukazují, že Bitcoin Cash roste. Všimněte si, že v době psaní tohoto článku, Bitcoin Cash má 24hodinový objem 1 925 093 750 $.

graf ceny hotovosti bitcoinů

Vzhledem k tomu, že bitcoinová hotovost je jednou z nejvýznamnějších fork bitcoinů, o tuto minci se zajímá stále více investorů. BCH je žádané aktivum, přičemž jeden BCH se k 19. listopadu 2020 obchoduje za 247,63 USD.

Bitcoin Cash je koneckonců ambiciózní projekt, jehož cílem je nahradit bitcoiny. Jako Ver nedávno tweetoval: „Představte si, že dnes investujete do bitcoinu, ale neuvědomujete si, že to vždy mělo být v hotovosti. Bitcoinová hotovost “

Jako takový, investice do bitcoinové hotovosti má slibnou budoucnost, zejména pro ty, kteří věří v budoucnost obchodování kryptoměn. Podle některých předpovědí, BCH by mohl do konce roku 2020 dosáhnout 320 $ – rok, který byl turbulentní nejen pro investory, ale pro ekonomiky po celém světě.

Zejména Roger Ver je přesvědčen, že bitcoinová hotovost se v roce 2021 může dokonce zdvojnásobit.

Ostatní kryptoměnoví investoři také naznačují, že BCH může být svědkem vzestupného trendu a dosáhnout nových maxim. DigitalCoinPrice je jednou z předních platforem, které ohlásily možnou býčí nadcházející rok pro BCH, stejně jako pozitivní výhledy na období 2021-2025.

Zjednodušeně řečeno, Bitcoin Cash BCH je nízkoriziková investice se spoustou potenciálních odměn. Je to něco, co byste si měli určitě udělat, než zvážíte přidání BCH do svého portfolia.

Je bitcoinová hotovost BCH bezpečnou investicí?

Ano, lze předpokládat, že investice do Bitcoin Cash je bezpečná investice. To je založeno na třech faktorech: přijetí, rozvoj a podpora.

Přesněji řečeno, jedním z faktorů, které mohou ovlivnit životnost Bitcoin Cash, je jeho praktické využití nebo schopnost uživatele platit za zboží a služby. Dobrou zprávou je, že Bitcoin Cash má skutečné aplikace a je přijímán více než 945 online a 670 kamennými prodejci, což zvyšuje jeho investiční potenciál.

Další dva faktory, které mohou mít vliv na Bitcoin Cash jako bezpečnou investici – aktivní vývojový tým a velká komunita příznivců – jsou také na dobré úrovni. Jak je uvedeno výše, Bitcoin Cash má působivou mediální přítomnost mezi investory bitcoinů, přičemž kontroverzní Roger Ver je aktivním obhájcem.

Jak již bylo řečeno, investování do kryptoměny je vysoce rizikový finanční podnik.

Investuje bitcoinová hotovost za to?

Ano, investice do Bitcoin Cash se může vyplatit. Jednoduše proto, že bitcoinová hotovost je nejrozšířenější vidličkou bitcoinů, která roste z hlediska tržního stropu a objemu obchodování!

Kromě toho mají jeho vývojáři a příznivci řadu ambiciózních plánů pro své budoucí a škálovatelné aplikace.

Ačkoli bitcoiny v současné době tvoří více než 50% celého kryptoměnového průmyslu, mnoho investorů dává přednost obchodování s altcoiny. Investor Brian Kelly například kdysi řekl, že bitcoinová hotovost je nezbytnou kryptoměnou.

To znamená, že i když je investice do bitcoinových hotovostí snadná a přináší řadu výhod, to neznamená, že byste měli investovat do bitcoinové hotovosti.

Než začnete investovat do kryptoměn, měli byste vypracovat investiční strategii a rozhodnout se, zda vás více zajímá krátkodobé obchodování nebo dlouhodobé investování. Všimněte si, že mnoho investorů považuje bitcoinové virtuální zlato a velké aktivum pro dlouhodobé investování a tvrdí, že bitcoinová hotovost je jednoduše vhodnější pro krátkodobé obchodování, stejně jako praktické využití kryptoměny bez zpoždění.

Kolik bych měl investovat do bitcoinové hotovosti?

Obecným pravidlem v sektoru investování do kryptoměn je investovat pouze peníze, které si můžete dovolit prohrát a nikdy neriskovat více než 1% svého účtu v jediném obchodu.

Měli byste také zvážit profil rizika a výnosů Bitcoin Cash a vyvinout úspěšnou strategii řízení rizik s cílem snížit rizika a potenciálně zvýšit zisky.

Kvůli volatilitě trhu někteří finanční experti naznačují, že do kryptoměny by se mělo investovat pouze 5% jejich kapitálu.

Nakonec je volatilita trhu s kryptoměnami notoricky známá. Vezměme si například bitcoin. Nákup televize za 500 $ mohl před deseti lety (například v prosinci 2011) stát asi 250 bitcoinů a nyní jen malý zlomek bitcoinů.

Bude bitcoinová hotovost milionářem?

S tržním stropem ve výši 4 578 427 768 USD můžeme říci, že Bitcoin Cash je již milionářským výrobcem.

Pokud jste byli jedním z investorů, kteří měli bitcoiny před tím, než se v roce 2017 rozdělily na bitcoinové peníze, pak byste jistě zvýšili svůj zisk tím, že získáte bitcoinové peníze. Je fakt, že když dojde k tvrdé vidličce, držitelé původní mince, kteří mají soukromé klíče, budou mít přístup k aktivům v obou řetězcích.

Pokud nyní uvažujete o investování do bitcoinové hotovosti, pamatujte, že existuje vysoká míra rizika. Pokud jste si například 15. prosince 2018 koupili Bitcoin Cash za 75,03 $, jejich dnešní prodej by přinesl zisk kolem 200 $. Cílem je čekat na růst cen a směnit se za dolary.

Ačkoli cenové předpovědi jsou hlavně spekulativní kvůli vysoké volatilitě na kryptotrhu, hodnota BCH se může v příštích letech dále zvyšovat protože nedostatek podporuje růst. A všichni víme, že stejně jako Bitcoin, má Bitcoin Cash omezenou zásobu 21 milionů mincí, přičemž oběžná zásoba zásob je 18 576 031 mincí.

Nyní znáte výhody a nevýhody investování do bitcoinové hotovosti. Pokud se cítíte dostatečně inspirováni, abyste investovali do BCH, možná vás to potěší eToro poskytuje možnost investovat do kryptoaktiv, zvyšovat bitcoinovou hotovost a obchodování CFD až na více než 90 kryptoměnách.

eToro – nakupujte bitcoinové hotovosti BCH s provizí 0%

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Klíčové body

  • Bitcoin Cash je vidlice bitcoinu uvedená na trh v roce 2017. Ve skutečnosti je bitcoinová hotovost jednou z nejpopulárnějších forků bitcoinu.
  • Bitcoin Cash byl navržen s většími bloky než Bitcoin, aby vyřešil problémy se škálovatelností bitcoinů a učinil transakce rychlejší a efektivnější.
  • Bitcoin Cash má mnoho kladů, díky nimž investoři věří, že Bitcoin Cash půjde úplně jiným směrem než bitcoin. Mezi výhody investování do Bitcoin Cash patří nízké transakční poplatky, rychlejší časy a vysoká úroveň škálovatelnosti.
  • Ačkoli mnozí věří v nové funkce a cestovní plány Bitcoin Cash, tvrdí, že mohou nahradit bitcoin, existují určité nevýhody, které by investoři měli zvážit. Některé nevýhody BCH zahrnují problémy se značkou, nízkou adopci a vysokou volatilitu.
  • Zatímco Bitcoin Cash může být milionářem, měli byste zvážit profil rizika a výnosů Bitcoin Cash a sami se rozhodnout, zda je investice do Bitcoin Cash vhodná pro jejich finanční cíle a odborné znalosti.

Zvažovali byste investování do bitcoinové hotovosti nebo jiných kryptoměn?

Pokud jste si rádi přečetli náš článek Výhody a nevýhody investování do bitcoinové hotovosti, bude to milionář, sdílejte prosím s kýmkoli, kdo by mohl mít zájem o bitcoinové peníze a investování do kryptoměny.

Mám si koupit bitcoinové peníze nebo bitcoiny?

Je to jen na vašich investičních cílech a přesvědčeních. Všimněte si, že jednou z hlavních výhod bitcoinové hotovosti oproti bitcoinu je jeho větší škálovatelnost, levnější poplatky za transakce a rychlejší doby zpracování. Na druhou stranu je bitcoin na prvním místě, pokud jde o tržní kapitalizaci, a šíří se v něm rozpoznávání jmen. Ať už se rozhodnete koupit BCH nebo BTC, nezapomeňte, že investování do kryptoměny je vysoce riziková investice.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me