Výhody a nevýhody investování do litecoinu, bude to milionář?

Výhody a nevýhody investování do litecoinu, je dobré investovat do LTC?

Zjistěte více o výhodách a nevýhodách investování do litecoinu, které vás tlačí vpřed, abyste věděli, zda je dobrý nápad investovat do litecoinu.

Litecoin může být chybějící částí vašeho portfolia. Zde je důvod, proč byste mohli zvážit investování do LTC, klady a zápory a co přesně hledat.

Pokud chcete koupit Litecoin LTC rychle a snadno, s 0% provize, podívejte se Výměna eToro!

Jaké jsou výhody a nevýhody investování do litecoinu (LTC)? Mohou výhody investování do litecoinu převážit jeho potenciální nevýhody? Stane se z LTC milionář? Pokračujte ve čtení a zjistěte, zda je litecoin hodnou investicí.

Co je to litecoin?

Než prozkoumáme výhody a nevýhody investování do litecoinu, zkusme pochopit podstatu litecoinu. Co je to litecoin?

Litecoin je jedním z nejpopulárnějších altcoinů z hlediska tržní kapitalizace a jeden z nejvýznamnějších bitcoinů, často označovaný jako stříbro ke zlatu bitcoinu.

Pro ty, kteří jsou v sektoru kryptoměn noví a využívají technologii blockchain, bychom měli zmínit, že hard forky odkazují na jakékoli zásadní změny síťového protokolu.

Litecoin je také jednou z nejstarších kryptoměn, kterou zahájil pouhé dva roky po bitcoinu bývalý zaměstnanec společnosti Google Charlie Lee. Být přesnější, Litecoin byl vytvořen v roce 2011, aby sloužil jako lehčí verze bitcoinu.

Ve skutečnosti „Litecoin je internetová měna typu peer-to-peer, která umožňuje okamžité platby téměř nulovým nákladům komukoli na světě. Litecoin je globální platební síť s otevřeným zdrojovým kódem, která je plně decentralizovaná bez jakýchkoli ústředních orgánů. Matematika zajišťuje síť a umožňuje jednotlivcům kontrolovat své vlastní finance. Litecoin se vyznačuje rychlejšími časy potvrzení transakcí a vylepšenou efektivitou úložiště než přední měna založená na matematice. S výraznou průmyslovou podporou, objemem obchodu a likviditou je Litecoin osvědčeným obchodním prostředkem doplňujícím bitcoiny. “

Studna, se čtyřikrát vyšší spotřebou a čtyřikrát rychlejšími časy zpracování, Litecoin je bezpochyby lákavou alternativou k bitcoinu a skvělou příležitostí pro investory.

Upozorňujeme, že LTC je symbol tickeru litecoinu.

cenový graf litecoinů

Zatímco bitcoin je stále nejvýznamnější kryptoměnou z hlediska přijetí a tržní kapitalizace, litecoin je preferovanou volbou pro mnoho důvtipných investorů. Ve skutečnosti, s tržní kapitalizací ve výši 5 788 862 331 USD si společnost LTC upevnila své místo na krypto trhu.

Věřte tomu nebo ne, podle údajů existuje více než 283 litecoinových adres s více než 1 milionem LTC v každé z nich, což ukazuje, že mnoho velkých investorů se obrací k LTC investování.

Pokračujte v čtení a dozvíte se více o výhodách investování do litecoinu!

Zvažovali byste investování do Litecoin?

Výhody investování do litecoinu

klady zvlnění

Jaké jsou výhody investování do litecoinu?

Díky nízkým dobám generování bloků, vylepšenému grafickému uživatelskému rozhraní (GUI) a působivému obchodnímu potenciálu je Litecoin z nějakého důvodu jedním z 10 nejlepších kryptů (v současné době je na 5. místě z hlediska tržního stropu).

To je správně! Existuje mnoho důvodů, proč investovat do litecoinu, takže pojďme prozkoumat faktory, které dávají LTC konkurenční výhodu v sektoru kryptoměn. Zde je tedy rychlý pohled na výhody investování do litecoinu.

✅ Litecoin je síť s otevřeným zdrojovým kódem:

Jednou z hlavních výhod investování do litecoinu je skutečnost, že Litecoin je systém s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že změny jeho protokolu lze snadno implementovat. Všimněte si, že změny jsou obvykle implementovány s cílem reagovat na kryptotrh a jeho potřeby. Být otevřeným zdrojovým systémem také umožňuje Litecoinu flexibilitu při implementaci technologických inovací, jako je SegWit a protokol Lightning Network, aby transakce byly rychlejší a pohodlnější.

✅ Litecoin je decentralizovaný:

Stejně jako ostatní kryptoměny je Litecoin síť typu peer-to-peer a decentralizovaná alternativa k nekrytým penězům, což znamená, že uživatelé se nemusí spoléhat na třetí strany, centrální banky nebo úřady. Uzly jsou rozmístěny po celém světě a síť je otevřená lidem ze všech oblastí života. Jako výsledek, iOdstraní se zprostředkující poplatky a sníží se riziko manipulace s cenami.

✅ Litecoin je rychlý:

Snad jednou z nejdůležitějších výhod investování do Litecoinu je jeho rychlost. Ve srovnání s bitcoiny je litecoin čtyřikrát rychlejší. Litecoin zpracovává transakce do 2,5 minuty, zatímco s bitcoiny trvá zpracování plateb až 10 minut. Někteří tvrdí, že rychlejší doba zpracování také znamená, že riziko potenciálních útoků je nižší – jednoduše proto, že hackeři by měli méně času na pokusy o útoky s dvojitým výdajem.

✅ Litecoin je škálovatelný:

Další hlavní výhodou litecoinu je jeho škálovatelnost. Litecoin dokáže zpracovat 56 transakcí za sekundu. Ve srovnání s tím bitcoiny zvládnou 7 transakcí za sekundu, zatímco v současné době může Ethereum zpracovat 15 transakcí za sekundu.

✅ Nízké transakční poplatky:

Litecoin má relativně nízké transakční poplatky, zejména ve srovnání s jinými kryptoměnami nebo tradičními platebními systémy. To je hlavní faktor, díky kterému může být přijetí LTC širší a plynulejší.

✅ Litecoin se od svého uvedení na trh pravidelně zlepšuje:

Jak je uvedeno výše, Litecoin je flexibilní síť, která zahrnuje řadu vylepšení, jako je SegWit a protokol Lightning Network, aby transakce byly rychlejší a jednodušší. Zajímavé je, že tvůrce Litecoinu Lee kdysi řekl: „Představte si, že jsou to dvě dálnice: dnes jsou bitcoiny plné aut a Litecoin je prázdný. I když jsou bitcoiny zabaleny, auta dnes nepřijdou k použití dálnice Litecoin, protože není připojena a je nepohodlné (centralizované burzy a pomalé on-chain převody) přejít. Lightning Network bude stavět mosty přes dálnice. Ale vedlejší výhodou je, že tyto nevěsty spojí obě dálnice dohromady. Možná jsou mosty na bitcoinu dost na to, aby automobily zůstaly na bitcoinové dálnici. Moje sázka je, že pohodlí a levnější mýtné na dálnici Litecoin přesvědčí auta, aby přejely a používaly Litecoin. Ale nebudeme vědět, dokud nebudou postaveny oba. “

✅ Litecoin má horní hranici celkového počtu mincí:

Litecoin má horní hranici 84 milionů mincí, což je čtyřikrát větší než bitcoin. To znamená, že je vyloučeno riziko inflace, zatímco investoři budou mít do čeho investovat.

✅ Přímý proces těžby:

Stejně jako bitcoin používá i litecoin algoritmus proof-of-work; Algoritmus litecoinu je známý jako scrypt. Ve srovnání s bitcoiny však, Díky algoritmu těžby Litecoinu je těžba energeticky efektivnější a přístupný těžařům, což je také významným profesionálem z hlediska životního prostředí.

✅ Litecoin má důvěryhodný vývojářský tým:

Protože Litecoin vytvořil bývalý zaměstnanec společnosti Google, přináší to pocit spolehlivosti. A jak je uvedeno výše, Charlie Lee a jeho tým pravidelně vyvíjejí LTC, včetně vylepšení peněženky, důvěrných transakcí a partnerství. Například Alba je jednou ze společností, které plánují využívat litecoin pro své chytré smlouvy. Jak společnost oznámila: „Šli jsme s litecoinem jako druhou třídou aktiv, po bitcoinu, pro naše řešení investování do inteligentních kontraktů ze 3 hlavních důvodů: 1. Závazek k kompatibilitě s bitcoiny: základní plán, podpora p2sh, podpora blesků atd .; 2. Krátce lepší škálovatelnost než bitcoin (velikost bloku a časy bloků); 3. Těžařské poplatky, které jsou primárně funkcí čísla 2, i když je to spíše krátkodobá výhoda, protože poplatky za těžbu by pravděpodobně raketově vzrostly, pokud budeme stejně úspěšní. “

✅ Litecoiny se snadno obchodují:

Měli bychom si uvědomit, že obchodování s LTC je snadné. Mnoho burz podporuje Litecoin, s eToro je jednou z nejspolehlivějších platforem, které umožňují investorům nakupovat LTC a obchodovat CFD s více než 90 krypto páry. Všechny hardwarové peněženky také podporují Litecoin a mezi LTC / BTC existují atomové swapy. Kromě toho je LTC díky své nižší ceně ve srovnání s jinými špičkovými mincemi – s téměř nulovými transakčními poplatky a nižší úrovní volatility – atraktivní volbou pro začátečníky, kteří chtějí investovat do sektoru kryptoměn.

Nenechte si ujít: Jakých 10 nejlepších kryptoměn exploduje v roce 2021?

Nevýhody investování do litecoinu

nevýhody zvlnění

Přes své klady má investice do litecoinu určité nevýhody. Investoři by měli znát nevýhody investování do litecoinu, aby mohli učinit informované rozhodnutí a sami se rozhodnout, zda je dobrý nápad investovat do LTC.

Zde je tedy to, co byste měli vědět o rizicích investování do litecoinu.

❌ Litecoin má některé problémy se značkou:

Mnoho lidí si myslí, že je vidličkou bitcoinů, že litecoin je stejný jako bitcoin, který je jednou z hlavních nevýhod investování do LTC. Navíc, i když Litecoin způsobil revoluci v krypto sektoru vylepšením bitcoinů, jeho jedinečnost trochu klesá. Uvedeme příklad, Bitcoin také přijal protokol SegWit, čímž se zbavil pokroku a prestiže Litecoinu.

❌ Litecoin postupem času ztratil svou důvěryhodnost:

Přestože má Litecoin důvěryhodný vývojářský tým, LTC ztratila část své důvěryhodnosti. Být přesnější, Charlie Lee prodal své podíly poblíž historického maxima litecoinu v roce 2017, což lidi přimělo zpochybnit jeho víru v minci. Kromě toho stažení zaniklé služby Litepay také způsobilo kontroverzní reakce mezi krypto nadšenci. Zde bychom měli poznamenat, že ačkoli počáteční oznámení služby Litepay způsobilo prudký nárůst ceny LTC, Tým LTC oznámil: „Jsme velmi zklamaní, že tato sága skončila tímto způsobem, a omlouváme se, že jsme neprovedli dostatek náležité péče, která mohla některé z těchto problémů odhalit dříve. V současné době tvrdě pracujeme na zpřísnění postupů náležité péče a zajištění toho, aby se to už neopakovalo. “

❌ Litecoin je jednou z nejoblíbenějších mincí na Dark Web:

A studie zveřejněný v roce 2018 oznámil, že Litecoin je druhý nejpoužívanější na Dark Web, 30% prodejců v podzemí přijímá litecoin. To může být hlavní nevýhodou pro velké investory a běžné uživatele, zejména proto, že Silk Road zamlžila obraz kryptoměny.

Je litecoin dobrá investice?

investice do litecoinů

Než investujete do LTC, nezapomeňte, že vše závisí na faktoru rizika a odměny. Vzhledem k výhodám a nevýhodám investování do Litecoinu je tedy na čase odpovědět na další otázku „Převažují potenciální odměny nad riziky?“

Litecoin má určitě určité rizikové faktory; Charlie Lee prodal své podíly v roce 2017, mnoho lidí si stále spojuje LTC s BTC a Litecoin se stává technologicky zastaralejším ve srovnání s Ethereem a dalšími blockchainovými projekty.

Ve stejnou dobu, Litecoin je jednou z nejstarších kryptoměn, která opakovaně prokázala, že je jedním z nejžádanějších aktiv mezi kryptoměnami – aktivum, které se umisťuje na 5. místě, pokud jde o tržní kapitalizaci.

Plus, the aktuální cena LTC působí jako nízká bariéra vstupu pro nováčky v kryptoměně a také jako skvělý způsob diverzifikace portfolia, což může usnadnit jeho přijetí po celém světě.

Takže pokud jste ochotni investovat čas a energii a udělat si vlastní průzkum, investování do litecoinu by mohlo opravdu fungovat i pro vás.

Nezapomeňte na důležité obchodní pravidlo: nikdy byste neměli investovat více, než si mohou dovolit prohrát. Vždy investujte do řízení rizik a naslouchejte velkým rybám, které doporučují vyhnout se riziku více než 1% svého účtu při jediném obchodu.

Zjednodušeně řečeno, Litecoin je investice s nízkým rizikem a spoustou potenciálních odměn. Než začnete uvažovat o přidání LTC do svého portfolia, měli byste si určitě udělat průzkum.

Bude litecoin milionářem?

Ano, Litecoin může být milionářem. V jistém smyslu je Litecoin již milionářem – LTC má od 2. prosince 2020 tržní kapitalizaci ve výši 5 788 862 331 USD.

Hodnota LTC – obchodování na 87,71 USD – se pravděpodobně dále zvýší, jak je obvyklé, nedostatek kryptoměn má tendenci podporovat růst cen. Nezapomeňme, že Litecoin má omezenou zásobu 84 mincí.

Vzhledem k jeho výhodám oproti jiným kryptoměnám se odborníci domnívají, že litecoin tu zůstane. Podle DigitalCoinPrice by si cena litecoinu mohla i nadále užít vzestupný trend po celé roky 2021 a 2022, přičemž ceny by se neměly pohybovat nad 80 USD.

Samozřejmě, cenové předpovědi zůstávají spekulativní, v závislosti na různých faktorech, jako jsou principy poptávky a nabídky, technologický pokrok v krypto prostoru a nálada na trhu. Pamatujte, že Litecoin LTC a jakékoli jiné kryptoměny zahrnují určitá rizika!

eToro – Nakupujte LTC s provizí 0%

eToro se v kryptoprůmyslu po mnoho let osvědčilo – doporučujeme vám je vyzkoušet.

Klíčové body

  • Litecoin je jedním z nejpopulárnějších bitcoinů, který byl vytvořen v roce 2011 – pouhé dva roky po spuštění BTC.
  • Litecoin má mnoho výhod oproti bitcoinům a dalším kryptoměnám, včetně lepší škálovatelnosti, rychlých časů zpracování, nového algoritmu těžby a nízkých transakčních poplatků.
  • Investice do LTC však přichází s několika nevýhodami, jako jsou problémy s brandingem a vysoké využití na Dark Web.
  • Mnoho odborníků se domnívá, že litecoin – „stříbro ke zlatu bitcoinu“ – bude mít světlou budoucnost a v příštích několika letech může dosáhnout ohromující ceny 10 000 $..

Pokud se rozhodnete investovat do LTC, nezapomeňte, že investování do kryptoměny může být riskantní, proto si nejprve prozkoumejte profil litecoinu a rizika a proveďte průzkum.

Pokud vás bavilo číst náš článek Výhody a nevýhody investování do litecoinů (LTC), bude to milionář prosím, sdílejte je s kýmkoli, kdo má zájem o investování do kryptoměny.

Přečtěte si více:

Kolik stojí litecoin v roce 2021 a dále?

Jak obchodovat s litecoiny – průvodce po LTC obchodování

Zřeknutí se odpovědnosti: Kryptoměny jsou vysoce volatilní.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me