Různé fáze vývoje Ripple XRP

Dnes se ohlédneme zpět, abychom zjistili, jaké byly první kroky společnosti Ripple a kdo stojí za současným úspěchem této společnosti. Uvidíme také, jak digitální aktiva Ripple a XRP způsobí převrat v mezinárodních převodech peněz.

Ripple je společnost financovaná ze soukromých zdrojů. Uzavřela pět kol financování, která zahrnovala dvě kola financování andělů, jedno kolo financování semen, dvě kola kola A a jedno kolo série B.

datum

Financování

typ

Investor

Množství

(milion $)

duben 2013

Anděl

Andreessen Horowitz, FF Angel LLC, Lightspeed Venture PartnersPantera Capital, Vast Ventures, Bitcoin Opportunity Fund

2.5

Květen 2013

Anděl

Google VenturesIDG Capital Partners

3.0

listopad 2013

Semínko

Core Innovation Capital, Venture51, Camp One Ventures, IDG Capital Partners

      3.5

Květen 2015

Řada A

IDG Capital PartnersTechnologie SeagateAME Cloud Ventures, ChinaRock Capital Management, China Growth Capital, Wicklow Capital, Bitcoin Opportunity Corp, Core Innovation Capital, Route 66 Ventures, RRE Ventures, Obrovské podniky, podniky 51

28

Říjen 2015

Řada A

Santander InnoVentures

         4

Září 2016

Řada B

Standard CharteredAccentureSCB Digital VenturesSBI HoldingsSantander InnoVenturesSkupina CMETechnologie Seagate

        55

Jak vidíte, investovalo do něj spousta investorů. Některá z nich jsou důležitá jména. Zdroje příjmů společnosti Ripple zahrnovaly profesionální služby poskytované provozovatelům finančních sítí integrované s Ripple, software vytvořený pro integraci starších finančních systémů s Ripple a nativní měnou (XRP). Společnost Ripple je rovněž podporována několika zavedenými investory, kteří poskytují další vrstvu finanční stability.

Ryan Fugger vytvořil Ripple v roce 2004. Záměrem bylo vytvořit decentralizovaný měnový systém, který by mohl účinně zmocnit jednotlivce a komunity k vytváření vlastních peněz. V květnu 2011 začal Jed McCaleb vyvíjet digitální měnový systém, ve kterém byly transakce ověřovány konsensem mezi členy sítě namísto procesu těžby používaného bitcoiny.

V srpnu 2012 najal Jed McCaleb Chrise Larsena a společně představili Ryana Fuggera se svým nápadem. Následně Ryan Fugger opustil tým Ripple.

V září 2012 Chris Larsen a Jed McCaleb spoluzaložili společnost OpenCoin. OpenCoin začal vyvíjet Ripple Protocol (RTXP) a platební a směnárnu Ripple. Dne 26. září 2013 OpenCoin oficiálně změnil svůj název na Ripple Labs.

Dne 6. října 2015 byla společnost přejmenována z Ripple Labs na Ripple. Dne 13. června 2016 společnost Ripple získala licenci na virtuální měnu od newyorského ministerstva financí, čímž se stala čtvrtou společností s BitLicense.

PŘEČTĚTE SI soudní spor, kdy se XRP rozpadá jako další burza, OKCoin pozastavuje obchodování XRP

23. září 2016 společnost Ripple oznámila, že uzavřela dohodu, první svého druhu, s několika hlavními bankovními zájmy o vytvoření GPSG nebo globální řídící skupiny pro platby. Bankovní zájmy spojené se založením tohoto nového podniku byly virtuální, kdo je-kdo. To zahrnovalo Bank of America / Merrill Lynch, Santander, UniCredit, Standard Chartered, Westpac Banking Corporation a Royal Bank of Canada.

V průběhu roku 2017 společnost Ripple oznámila, že její přeshraniční platební technologii testuje více než 100 finančních institucí. Také v roce 2017 společnost Ripple oznámila vytvoření tří nástrojů. Byly vytvořeny speciálně pro splnění plánu Zvlnění. Jsou to tři nástroje: XCurrent, XRapid, XVia.

  1. XCurrent je podnikové softwarové řešení společnosti Ripple, které bankám umožňuje okamžité vypořádání přeshraničních plateb pomocí end-to-end sledování. Pomocí služby xCurrent si banky navzájem zasílají zprávy v reálném čase, aby potvrdily platební údaje před zahájením transakce a potvrdily doručení, jakmile se transakce vyrovná. Zahrnuje Rulebook vyvinutý ve spolupráci s Poradní výbor RippleNet který zajišťuje provozní konzistenci a právní jasnost pro každou transakci.
  2. XRapid je pro poskytovatele plateb a další finanční instituce, kteří chtějí minimalizovat náklady na likviditu a zároveň zlepšit své zkušenosti se zákazníky. Protože platby na rozvíjejících se trzích často vyžadují předfinancované účty v místní měně po celém světě, náklady na likviditu jsou vysoké. xRapid dramaticky snižuje kapitálové požadavky na likviditu.

xrapid xrp

3. XVia je pro podniky, poskytovatele plateb a banky, které chtějí posílat platby do různých sítí pomocí standardního rozhraní. Jednoduché API xVia nevyžaduje žádnou instalaci softwaru a umožňuje uživatelům plynule odesílat platby globálně s průhledností do stavu plateb as bohatými informacemi, jako jsou faktury, připojené.

xvia zvlnění

Stručně řečeno, jaký je plán Zvlnění? V první fázi budou finanční instituce používat XCurrent. Druhá fáze zahrnuje použití XRapid a XRP mince. Nyní jsme na začátku druhé fáze tohoto plánu. V této druhé fázi se finanční instituce využívající XCurrent mohou rozhodnout použít XRapid. Konkrétně několik testů nástroje XRapid provedly společnosti Money Gram a Western Union. navíc, Cuallix je první finanční institucí, která používá živé XRapid a měnu XRP. Používají se pro přeshraniční převody mezi Mexikem a USA.

Hlavními výhodami nástroje XRapid jsou nízké náklady a vysoké přenosové rychlosti. To znamená nižší náklady o 60% než současný systém přenosu SWIFT. Také čas přenosu se u aktuálního systému přenosu sníží ze 3–4 dní, pouze na 4 sekundy. Co znamená revoluce v přeshraničních převodech peněz?.

PŘEČTĚTE SI SWIFT Už ne Okamžitá platba, Průmysl potřebuje XRP, Říká zvlnění

rychlost zvlnění xrp

Letos je hlavním zájmem společnosti Ripple zvyšování likvidity XRP. To se provede vypsáním XRP na tolik burz. Nástroj XRapid potřebuje v budoucnu nejlepší likviditu, kdy bude objem přeshraničních převodů značný.

Časopis MIT Technology Review za vytvoření a rozvoj RIPP a platební / směnné sítě Ripple uznal Ripple Labs jako jednu z 50 nejchytřejších společností roku 2014 ve svém vydání z února 2014.

12. ledna 2016 byla společnost Ripple uvedena na seznamu britské společnosti Richtopia, která se umístila na 8. místě v seznamu 100 organizací s nejvlivnějšími bloky.

Jen velmi málo lidí ví, že Ripple získal spoustu cen:

– únor 2015 – Fast Company. Zvlnění je zahrnuto v 10 nejlepších světových nejinovativnějších společnostech roku 2015, pokud jde o peníze.

– únor 2015 – americký bankéř ze seznamu 20 fintech společností ke sledování.

– Srpen 2015 – Ripple Labs oceněno Světovým ekonomickým fórem jako technologický průkopník.

– prosinec 2015 – Forbes. Fintech 50.

– prosinec 2015 – H2 Ventures, KPMG. Fintech 100.

– březen 2016 – PYMNTS Innovation Project 2016. Best B2B Innovation Award.

– Červen 2016 – Fortune zahrnoval Ripple v 5 nejžhavějších společnostech ve Fintech.

V současné době je XRP jednou z nejsilnějších společností na krypto trhu. Ve skutečnosti si nemyslím, že bych přeháněl, když říkám, že je to nejspolehlivější společnost na Crypto Marketu. Vzhledem k medvědímu trhu v poslední době neodpovídá současná cena 0,50 USD na velmi dobré základy. Nezapomeňte, že XRP měl maximálně 3,4 USD. To znamená, že nyní cena klesla o více než 80%.

Cena XRP je v tuto chvíli podceňována. Velcí investoři hledají společnosti s velmi dobrými základy a velmi levnou cenou. Pro nákup a držení investorů, nákup XRP za současné ceny bude neodolatelnou atrakcí. Na druhou stranu, letos očekáváme, že MoneyGram, Western Union nebo SBI oznámí živé používání nástroje Xrapid a digitálního XRP aktiva v přeshraničních přechodech.

Toto je informativní článek, nikoli investiční doporučení. Než investujete do jakékoli kryptoměny, proveďte prosím vlastní průzkum.

zdroj obrázku: digitaltrends.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me