Vše, co potřebujete vědět o Ripple XRapid

Poznámka: Nejsem rodený anglický spisovatel &# 128577; Snažím se však, aby byl tento článek jasný a snadno čitelný pro všechny &# 128578;

Jak lze definovat XRapid? Nástroj XRapid používá digitální XRP aktivum, poskytování hotovosti na vyžádání pro mezinárodní převody peněz. Zákazníci RippleNet mohou používat XRP pro likviditu na vyžádání a zároveň zajistit odesílání a přijímání plateb v místní měně na obou stranách transakce. V květnu společnost Ripple oznámila, že finanční instituce XRapid v průměru ušetřily 40-70% ve srovnání s tradičními devizovými makléři, kteří usnadňují přeshraniční platby. Platby byly také vypořádány za méně než dva dny. Díky tomu je rychlejší než tradiční metody.

V dnešní době jsem četl na internetu nejrůznější názory o tom, jak XRapid funguje. Zdá se, že jen velmi málo lidí rozumí tomu, jak provést přeshraniční transakci prostřednictvím XRapid. Každý si představuje, že když bude spuštěn XRapid, bude oceněn na desítky milionů USD, což zvýší cenu XRP na 10 USD.

To je jeden z důvodů, proč jsem napsal tento článek. Podle Generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse, do konce roku 2018 budeme mít první finanční instituce, které budou používat XRapid pro přeshraniční převody peněz. Aby však byl XRapid úspěšný, měl by po celém světě existovat zdravý ekosystém partnerů pro výměnu digitálních aktiv.

Ripple na začátku letošního roku uvedl, že přidáním XRP k tolika burzám bude jejich letošní prioritou. XRP se v poslední době skutečně přidává na mnoho burz. Tímto způsobem budou vytvořeny potenciální nové koridory FIAT – XRP – FIAT. Aby XRapid fungoval dobře, musí být dostatečné množství likvidity. Tyto likvidity zajišťují tvůrci trhu, zejména burzy.

16. srpna 2018 společnost Ripple oznámila: „Dnes s potěšením oznamujeme, že společnost Bittrex bude fungovat jako preferovaná výměna digitálních aktiv pro transakce xRapid, které se pohybují v amerických dolarech. Bitso a Coins.ph budou navíc preferovány pro mexické peso a filipínské peso, v uvedeném pořadí “.

V raných fázích vývoje Xrapidu bude likvidita XRP poměrně nízká. To je přirozené. Co znamená likvidita? Likvidita je množství digitálního XRP aktiva, s nímž se obchoduje prostřednictvím burz. Čím vyšší likvidita, tím nižší cena. Aby likvidita rostla, musí být XRP kótován na co největším počtu burz. Tyto burzy musí nabízet fiat parity: XRP / USD, XRP / JPY, XRP / MXN, XRP / AUD. Výměny, které nabízejí pouze parity XRP / BTC, nejsou užitečné XRapid operace. Na druhé straně musí být tyto výměny co nejplynulejší. Například Bittrex nyní představuje pouze 1% z celkových transakcí XRP.

READ Ripple spolupracuje se společným podnikem Čínské univerzity na zahájení Blockchain Research Scholarship Program

Představte si, kolik likvidity XRapid v budoucnu poroste, když přeshraniční burzy, jako je Bitbank, provádějí přeshraniční převody. Bitbank, XRP / JPY, nyní tvoří 15% všech transakcí XRP. Zajištění větší likvidity pro XRapid a vytvoření nových fiat koridorů je zdlouhavý proces.

xrp likvidita

Tady bude vypadat tok plateb XRapid z USA do Mexika:

1. Finanční instituce, která má účet u Bittrexu, zahájí platbu v amerických dolarech prostřednictvím služby xRapid, která je na Bittrexu okamžitě převedena na XRP.

2. Částka platby v XRP je vypořádána prostřednictvím knihy XRP.

3. Bitso – prostřednictvím svého fondu likvidity mexického pesa – okamžitě převede XRP na fiat, který je poté zúčtován na cílový bankovní účet.

V posledních několika dnech jsem četl utopické vysvětlení, jak se cena XRP zvýší, pokud dojde k masivnímu převodu peněz prostřednictvím XRapid. Ten chlap byl dobrý teoretik, ale podle komoditní knihy na burze pravděpodobně nikdy nesledoval vývoj ceny. Příklad byl následující:

Vypočítal celkovou částku XRP uvedenou do prodeje na konkrétní burze mezi 0,25 a 1 USD. Předpokládejme, že výpočty vyžadovaly 10 milionů USD, aby cena vzrostla z 0,25 USD na 1 USD. Byl přesvědčen, že pokud XRapid provede na této burze převod 10 milionů USD, cena XRP by okamžitě vzrostla na 1 USD. To se nestane. Než budete pokračovat v článku, měli bychom vědět, co je skluz. Když se pokusíte koupit velké množství XRP, dojde k cenovému sklouznutí, když budete jíst knihu objednávek.

RippleNet (XRapid) neumožní přeshraniční převod, pokud není dostatečná výše likvidity a skluz nepřesáhne určitou částku. Tímto způsobem budou poplatky udržovány na co nejnižší úrovni a převod bude úspěšný. Je přirozené být tak. Nedostatek likvidity povede k velkému sklouznutí a implicitně k vysokým převodním nákladům. Jedním z cílů XRapid je mít nejnižší náklady na převod. Větší likvidita zajistí menší skluz.

PŘEČTĚTE si dva hlavní důvody, proč ceny XRP vzrostly za poslední hodinu o 18%

A při psaní tohoto článku jsem si něco uvědomil. V nadcházejících letech se likvidita XRP na burze přirozeně zvýší. Co chci říct? Před třemi lety Crypto Market a XRP implicitně přitahují mnohem méně peněz. Tržní kapitalizace je nyní mnohem vyšší než před třemi lety. Crypto Market je mladý trh, který je na vzestupu. XRP je jednou z hvězd na Crypto Marketu a v budoucnu přiláká další a další peníze. Tímto způsobem bude XRP těžit z mnohem většího množství likvidity.

Pokud jste navštívili Zvlnění oficiální webové stránky před několika týdny jste si možná všimli, že zde byly představeny tři různé nástroje: XCurrent, XRapid a XVia. V tomto okamžiku stránka neurčuje zřetelnou existenci těchto tří nástrojů. Existuje jeden nástroj: RippleNet.

Jaký je v tom rozdíl? Zdá se, že došlo ke sjednocení. Je to marketingová strategie. Klient, který si vybere RippleNet budou těžit ze všech tří nástrojů. Doposud se zákazníci mohli rozhodnout pro jeden nebo více nástrojů. Většina zákazníků společnosti Ripple si však vybrala XCurrent, jen někteří z nich se později zajímali o XRapid. Spojení těchto tří nástrojů je velmi inteligentní marketingová strategie.

Klient bude moci kdykoli použít nástroj XRapid, který je nyní k dispozici v softwarovém balíčku RippleNet. Jedinou podmínkou, aby zákazníci mohli používat XRapid, je dostatečná likvidita na chodbách XRP / FIAT. S rozvojem a přijetím XRapidu co největším počtem finančních institucí se XRP zvýší. Cena XRP poroste kvůli poklesu nabídky a skutečnosti, že institucionální investoři budou chtít získat nejlepší digitální aktivum na krypto trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me