Analýza cen bitcoinů: 20denní SMA brání BTC drastickým poklesům

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu nedokázala splnit medvědí kříž v časovém rámci 4 hodin.
  • IOMAP vykazuje dvě silné bariéry odporu na 38 000 a 40 000 USD.

Poté, co 10. ledna klesla z bariéry odporu 40 000 USD, cena bitcoinu klesla během následujících čtyř dnů na 34 000 USD, než našla podporu u 20denního SMA. Cena poté vzrostla, aby znovu otestovala bariéru 40 000 USD, než okamžitě klesla zpět na 20denní SMA.

20denní SMA drží BTC nahoru

Za poslední čtyři dny se 20denní SMA podařilo udržet cenu bitcoinu nahoře. Zatímco MACD vykazuje trvalou negativní dynamiku, 20denní SMA (35 600 $) odmítla pod tímto medvědím tlakem ustoupit.

denní graf BTC / USD 011921

Obrázek: denní graf BTC / USD

Bližší pohled na IOMAP IntoTheBlock nám ukazuje, proč byla tato bariéra podpory tak silná. Dříve na této úrovni zakoupilo 746 000 adres 382 500 BTC tokenů. Tato linka je dostatečně robustní, aby absorbovala obrovské množství prodejního tlaku.

graf objemu BTC / USD 011921

Obrázek: IntoTheBlock

Čtyřhodinový graf představuje pro držitele optimistické hledisko. Za prvé, MACD vykazuje vzestupnou tržní dynamiku, což by mělo naznačovat nadcházející cenový skok bitcoinů. Zadruhé, 50-bar SMA byl na pokraji přechodu přes 20-bar SMA, aby vytvořil medvědí křížový vzor. Zdá se však, že se tyto dva technické prvky rozcházely.

BTC / USD 4hodinový graf 011921

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

Celkový sentiment cen bitcoinů vypadá medvědí

Nakonec následující graf převzatý z IntoTheBlock nám pomáhá vizualizovat počet adres vstupujících do protokolu denně. Jak vidíte, počet adres se výrazně snížil z 685 400 7. ledna na 470 450 17. ledna.

bitcoinové adresy graf 011921

Obrázek: IntoTheBlock

To nám ukazuje, že celková síť značně oslabuje s menšími adresami ochotnými se připojit k protokolu.

Bývalý kanadský premiér chválí bitcoiny

Bývalý kanadský premiér Stephen Harper nedávno uvedl, že existuje šance, že bitcoiny a digitální měny centrální banky (CBDC) mohou sloužit jako rezervní měny, které nahradí dolar. V rozhovoru s Jay Martinem z Cambridge House Harper zvažoval možnost nahrazení USD velkými měnami, jako je euro nebo čínský jüan..

Harper vyjádřil své pochybnosti o tom, že by některá z měn byla životaschopnou alternativní měnou kvůli dlouhodobé nejistotě ohledně hodnoty eura a "svévolná opatření" čínská vláda by přijala ohledně hodnoty jüanu.

Je těžké pochopit, jaká je alternativa k americkému dolaru jako hlavní světové rezervní měně. Kromě zlata, bitcoinů, celého koše věcí […] Myslím, že uvidíte, jak se bude rozšiřovat počet věcí, které lidé používají jako rezervy, ale převážná část z toho bude stále tvořit americký dolar.

Expremiér dále uvedl, že si myslí, že CBDC jsou do určité míry „nevyhnutelné“, ale pravděpodobně budou podléhat měnové politice po celém světě. Harper dále uvedl, že má obavy z toho, že se stanou centrální banky "jakýsi obecný bankéř" spíše než jen finanční monitor. To by mohlo ovlivnit zavedení jakéhokoli CBDC. Přidal:

Nakonec, pokud máte digitální měnu a účelem centrální banky je kontrolovat inflaci a vytvářet stabilní měnu a cenovou dostupnost, pak je digitální měna jakousi evolucí trhu..

Na druhou stranu, pokud jsou CBDC jen „divokými experimenty“, které rozhodují o roli centrálního bankovnictví, pak Harper řekl, že by měl strach.

Bývalý americký ministr financí: BTC je „tady k pobytu“

V nedávném rozhovoru na „Wall Street Week“ agentury Bloomberg TV se o své bitcoinové názory podělil Dr. Lawrence H Summers, bývalý ministr financí USA. Summers uvedl, že věří, že bitcoin je odolným aktivem, a „je tu, aby zůstal“.

Myslím, že některým institucím se to líbí [Bitcoin], je tu, aby zůstaly. Nemyslím si, že se celá věc zhroutí. Myslím si, že když se rozběhneme a pak zase dolů a pak se vrátíme zpět, vypadá to mnohem odolněji, a proto si myslím, že se lidé budou pohybovat směrem k ní, a jak se k ní lidé posouvají, vzhledem k omezenosti její nabídky, bude činitelem zvyšujícím ceny

V roce 2016 Summers uvedl, že nesouhlasí s komentářem generálního ředitele JPMorgan Chase Jamieho Dimona (vyrobeným v roce 2015), že „žádná vláda nikdy nepodporuje virtuální měnu, která jde za hranice a nemá stejné kontroly.“ Summers řekl:

Jamie je chytrý chlap … Ale Bill Gates je také chytrý chlap a řekl, že internet nikam nefunguje.

Dr. Summers je jedním z nejlepších amerických ekonomů. Působil jako ředitel Národní ekonomické rady Bílého domu v Obamově administrativě a jako prezident Harvardské univerzity a pracoval jako hlavní ekonom Světové banky.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne úrovně?

Pokud cena bitcoinu bude i nadále testovat 20denní SMA a nakonec se porouchá, může klesnout na 50denní SMA (27 350 $). Na druhou stranu cenové býky BTC čelí silnému odporu na hranici 38 000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me