Analýza cen bitcoinů: BTC na pokraji blikajícího prodejního signálu

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu klesla pod psychologickou úroveň 56 000 $.
  • Parabolická hodnota SAR ve 4hodinovém grafu cen bitcoinů se změnila z býčího na medvědí.

Mezi 14. únorem a 21. únorem vzrostla cena bitcoinu z 47 150 $ na 57 300 $. Od té doby medvědi opravili cenu a snížili BTC na 55 750 $. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Cena bitcoinu se brzy sníží?

Toto pondělí cena bitcoinu poklesla o více než 1 000 $ a v současné době je cena 55 975 $. Před tímto poklesem se v překoupené zóně pohyboval index relativní síly (RSI). RSI nyní začala klesat k neutrální zóně. Při pohledu na sekvenční detektor TD je na pokraji blikání prodejního signálu ve formě svíčky zelené devítky.

BTC / USD denní graf 022221

Obrázek: BTC / USD denně

Existuje zdravá podpora ve výši 54 000 USD, která se zdá být dostatečně robustní, aby absorbovala velký prodejní tlak. Dříve na této úrovni 318 300 adres zakoupilo 308 500 BTC tokenů.

graf objemu BTC / USD 022221

Obrázek: IntoTheBlock

4hodinový graf cen bitcoinů má dva negativní signály:

  • MACD ukazuje rostoucí medvědí hybnost.
  • Parabolická SAR se změnila z býčího na medvědí.

BTC / USD 4hodinový graf 022221

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Strategici JPMorgan: Reálná hodnota ceny bitcoinu je 25 000 USD

V nedávné zprávě analytici společnosti JP Morgan tvrdili, že bitcoiny se obchodují za dvojnásobné spravedlivé ocenění. Zpráva také nabízí pohled na několik aspektů fintech, blockchainu a digitálních aktiv.

Stratégové společnosti JPMorgan věří, že bitcoin je ekonomická vedlejší show a že skutečný příběh spočívá ve vzestupu digitálních financí. Největší kryptoměna již nějakou dobu pokračuje v boji o své místo vedle zlata jako alternativní měny. Aby se BTC vyrovnalo tržní hodnotě zlata, muselo by se obchodovat za 146 000 USD, dodala zpráva. K dosažení této ceny by museli trh převzít institucionální investoři.

Přitažlivost bitcoinu a konkurence se zlatem jako „alternativní“ měnou bude pravděpodobně pokračovat, protože milénia se stanou důležitější součástí vesmíru investorů a ukázali, že upřednostňují „digitální zlato“ před tradičním.

Analytici také tvrdili, že bitcoin je vysoce předražený. Poznamenali, že reálná hodnota aktiva je na 25 000 USD – méně než polovina jeho současné ceny. Náklady na těžbu mince, které činí 11 000 $, jsou spodní hranicí jejího rozsahu reálné hodnoty.

Ve skutečnosti lze argumentovat, že cena 25 000 USD, která vyrovnává bitcoiny se zlatem z hlediska rizikového kapitálu, by mohla být považována za horní hranici rozsahu reálné hodnoty, protože tato cena již dlouhodobě předzásobuje (při současné úrovni volatility) vzhůru pro bitcoiny vyplývající z institucionálního přijetí skutečných peněz.

Zpráva také kritizovala příběh, že nedávná investice společnosti Tesla do bitcoinů přiláká více institucionálních investic. Banka poznamenala, že Tesla je odlehlá společnost a že většina korporací stále považuje bitcoiny za příliš volatilní na to, aby do nich investovala.

Zpráva také načrtla, jak USDT je ​​největším rizikem bitcoinu v ocasu. JPMorgan věří, že objem obchodování bitcoinů je příliš závislý na USDT. S odvoláním na údaje od správce aktiv NYDIG banka tvrdila, že 50% – 60% bitcoinů se obchoduje za USDT.

Náhlá ztráta důvěry v USDT by pravděpodobně vyvolala vážný likviditní šok, který by ohrozil přístup k největším zásobám poptávky a likvidity.

Tether tvrdí, že USDT má podporu 1: 1 rezervami USD a dalšími aktivy. Jak však zpráva uvedla, musí to ještě prokázat nezávislým auditem.

Square spolupracuje se skupinou Crypto Group na vytváření dalších černých bitcoinových miliardářů

Ve snaze zvýšit povědomí o bitcoinech mezi černými investory nedávno Jack Dorset’s Square uzavřelo partnerství s největší kryptoměnovou skupinou Clubhouse – Black Bitcoin Billionaires. Podle oficiální aktualizace stojí v čele partnerství organizátor skupiny Lamar Wilson, aby vytvořil „více černých milionářů“ prostřednictvím měsíční kampaně, která začala na začátku února.

Black Bitcoin Billionaires zaměřuje své úsilí na zvýšení přijetí bitcoinů mezi černošskými rodinami a investory. Skupina bude používat CashApp ke zvýšení povědomí. Podle zprávy dešifrování hostitel Black Bitcoin Billionaires Isaiah Jackson řekl:

Cash App je nástroj, který používá mnoho černých Američanů. Chtěli jsme snadné použití a partnerství se společností, která dává peníze tam, kde mají ústa.

Jackson dodal, že jako první oslovil Dorsey a spolutvůrce CashApp Briana Gassadonii ohledně možného partnerství. Organizátor skupiny Wilson uvedl, že doufá, že kampaň pomůže zmenšit mezeru v generačním bohatství a nastaví správný tón pro další firemní sponzory.

Elon Musk a Peter Schiff Butt míří na bitcoin

Tesla vedená Elonem Muskem nedávno získala bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a zdá se, že se Musk stále více zasazuje o vlajkovou loď kryptoměny. Nedávno nesouhlasil s populárním bitcoinovým kritikem Peterem Schiffem na Twitteru.

V příspěvku na Twitteru Schiff citoval Muska a souhlasil s jeho názory na peníze, když řekl, že jak fiat, tak digitální měny jsou nesmysl.

“Podle @elonmusk.” "Bitcoin je téměř stejně BS jako fiat peníze." Musk tedy považuje #Bitcoin i fiat za BS. Souhlasím, jen si myslím, že bitcoin, což je digitální fiat, je ještě více BS než papírový fiat vydávaný centrálními bankami. #Gold není BS. Jsou to skutečné peníze a lepší než obojí! “

Schiff nadále říkal, že Musk by měl být schopen identifikovat klíčové rozdíly mezi hmatatelnými rysy a „řetězcem čísel“. Naznačil, že zlato má více funkční využití jako měna než kryptoměny. Přidal:

Peníze nejsou data. Data mohou představovat peníze, ale nemohou je nahradit. Peníze vylepšily směnný obchod, zlato vylepšily peníze a data vylepšila # zlato. Bitcoin je návrat k barteru. Všichni prodejci přijmou peníze. S #Bitcoinem musíte najít prodejce, který má to, co chcete, a chce to, co máte.

Na to Musk odpověděl obranou kryptoměny.

“E-mail, který říká, že máte zlato, není to samé jako mít zlato.” Můžete také mít krypto. Peníze jsou jen data, která nám umožňují vyhnout se nepříjemnostem při směně. Tato data, stejně jako všechna data, podléhají latenci & chyba. Systém se bude vyvíjet k tomu, co minimalizuje obojí. “

Musk však přidal další tweet, který říká:

“To znamená, BTC.” & ETH se zdá být vysoká lol “

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Očekáváme, že cena bitcoinu klesne na úroveň podpory 54 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me