Analýza cen bitcoinů: BTC umožňuje stabilní stoupání k 39 000 $

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Čtyřhodinový cenový graf bitcoinů vytvořil vzestupný křížový vzor s 20 a 50-barovými SMA.
  • MACD vykazuje trvalou vzestupnou hybnost v MACD.

Za posledních osm dní cena bitcoinu vyskočila z 30 400 USD na 38 250 USD. Během tohoto vzestupu se BTC podařilo převrátit 20denní SMA z odporu na podporu, zatímco parabolická SAR se také změnila z medvědího na býčího. S tolika pozitivními znaky se podívejme, co se děje s bitcoiny v zákulisí.

Cena bitcoinu je zaměřena na 40 000 $

Býci měli cenu bitcoinu pod kontrolou čtyři dny po sobě, během nichž se jim podařilo otočit 20denní SMA z odporu na podporu. Relativní index síly (RSI) je trendy kolem 63, což znamená, že BTC může překročit 40 000 USD, než dojde k nadhodnocení aktiva.

denní graf BTC / USD 020421

Obrázek: BTC / USD denně

Cena bitcoinů nemá předem silné bariéry odporu. Podle IOMAP IntoTheBlock existuje středně těžká až slabá překážka na 39 000 $, kde 124 000 adres dříve zakoupilo 156 000 BTC.

graf objemu BTC / USD 020421

Obrázek: IntoTheBlock

4hodinový graf cen bitcoinů vyslal několik pozitivních signálů, což býkům předpovídá dobře. Podívejme se na ně blíže.

BTC / USD 4hodinový graf 020421

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

  • BTC je trend ve formování vzestupného kanálu.
  • 20barový SMA překročil 50barový SMA a vytvořil býčí kříž.
  • MACD vykazuje trvale vzestupnou tržní dynamiku.

Nové peníze plynoucí do bitcoinů

graf BTC / USD GlassNode 020421

Obrázek: Glassnode

Při pohledu na obrázek výše, který zveřejnil Glassnode, vidíme, že počet bitcoinů, které jsou vybírány z výměn typu fiat-to-crypto (Coinbase), je exponenciálně vyšší než počet bitcoinů, které vybírají z kryptoměnových burz (Binance). To svědčí o skutečnosti, že do bitcoinů proudí nové peníze, přičemž stále více lidí se snaží nashromáždit co nejvíce BTC.

Vízum umožňující institucím a bankám nakupovat bitcoiny

Společnost Visa nedávno uzavřela partnerství s First Boulevard, digitálním neobankem, na pilotování krypto API, které umožní institucionálním klientům nakupovat, spravovat a obchodovat s kryptoměnami v držení Anchorage. First Boulevard se zaměřuje na budování generačního bohatství pro Černou komunitu. Anchorage je federálně objednaná banka digitálních aktiv.

Předpokládá se, že pilotní program API bude spuštěn později v tomto roce. V této souvislosti mluvil šéf produktového oddělení společnosti Visa Jack Forestell:

Rozhodli jsme se udělat z Visy most mezi digitálními měnami a naší globální sítí 70 milionů obchodníků a dnes jsme přední sítí pro krypto peněženky s 35 krypto platformami, které se rozhodly vydat Visa. […] S tímto pilotním programem chceme rozšířit hodnotu Visa pro naše klienty neobank a finančních institucí poskytnutím snadného mostu ke kryptoaktivům a blockchainovým sítím.

Upřednostňováním partnerů, jako je First Boulevard, se Visa snaží vyrovnat podmínky, pokud jde o přístup k novým a vznikajícím technologiím. Prezident Anchorage, Diogo Monica, uvedl, že pilotní program API Visa je důležitým krokem jak pro šíření kryptoměn jako třídy aktiv, tak pro přístup k platebním finančním službám. Přidal:

Jsme nadšeni, že spolupracujeme s Visa a First Boulevard na vybudování infrastruktury pro bezpečnější a spravedlivější finanční budoucnost.

Může Čína vypnout bitcoiny za 7 miliard USD ročně?

Během nedávné debaty s obhájcem kryptoměn Anthony Pomplianem hovořil Micheal Green – hlavní stratég společnosti Logica Capital, o dominanci čínské těžby bitcoinů. Green zdůraznil dominantní podíl BTC hash rate nacházející se na čínských hranicích, popisující síť jako „neuvěřitelně zranitelnou“ z pohledu USA. Vysvětlil, proč bitcoiny nejsou tak decentralizované, jak je vnímáno.

Drtivá většina těžební činnosti se odehrává v regionech, jako je Čína, Rusko a Írán, a pokud zohledníme účast těžebních sdružení, ovládají více než 90% hash rate. Toto není decentralizovaný systém.

Green dodal, že pokud by například Čína vypnula bitcoinovou síť (zahájením těžby prázdných bloků), stálo by to zemi jen 7 miliard dolarů ročně.

Současný odhad, kolik by stálo odstavení bitcoinové sítě […], kdyby se například Čína rozhodla jednoduše zahájit těžbu prázdných bloků […], se pohybuje kolem 7 miliard dolarů ročně. Pro národní stát to není nic

Pompliano však s Greenem nesouhlasil a prohlásil, že bitcoin je „nejsilnější výpočetní sítí na světě […] ve všech ohledech.“ Poukázal na nedávnou „diverzifikaci“ čínské centralizace hash rate a zdůraznil pozoruhodný pokrok v hash moc pod velením entit se sídlem v USA.

Pompliano dále zpochybnil Greenův domněnku, že geografické rozdělení hashovací rychlosti bitcoinu představuje schopnost národa vykonávat kontrolu nad sítí. Řekl:

Jen proto, že existuje jakýkoli druh kapitálového toku jinde, neznamená, že tyto vlády jej kontrolují.

Green také vykreslil bitcoin jako kanál pro kriminalitu a nástroj, který používají nepřátelé USA k obcházení dolaru. Předpověděl, že americká vláda brzy zakáže BTC. Pomp k tomu uvedl, že pokud Greenův názor zvítězí, USA udělají tu chybu, že se vyloučí z globální finanční revoluce, kterou budou inspirovat blockchain a kryptoměny.

Argo Blockchain koupil v lednu 172,5 BTC

Argo Blockchain (ARB), veřejně obchodovaná společnost zabývající se těžbou bitcoinů, nedávno odhalila, že v lednu zakoupila 172,5 BTC jako součást své strategie správy aktiv. V nedávné tiskové zprávě společnost uvedla, že koupila BTC tokeny ve druhé polovině ledna. Odhaduje se, že během této doby se kryptoměna vlajkové lodi obchodovala mezi 30 000 a 36 000 USD.

S BTC obchodováním kolem 36 500 $ mají nové podíly aktuální hodnotu více než 6 milionů $. Argo také uvedlo, že těžilo 93 BTC "nebo ekvivalent bitcoinu" v lednu, o něco méně než 96 BTC (nebo ekvivalent) v prosinci 2020.

Podle tiskové zprávy měla těžební společnost do konce ledna zhruba 500 BTC. Generální ředitel Peter Wall uvedl, že leden byl "nejlepší měsíc v historii společnosti jak v oblasti těžby, tak v zisku." Akcie Argo v uplynulém roce zejména vzrostly o více než 1350%.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Očekává se, že cena bitcoinu překoná bariéru odporu 39 000 USD a dosáhne psychologické úrovně 40 000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me