Analýza ceny bitcoinu: BTC najde podporu na 20denní SMA, protože Square koupí pokles

Denní předpověď ceny bitcoinu BTC

  • Cena bitcoinu překročila úroveň 50 000 $.
  • MACD je na pokraji převrácení medvědího býčího.

Bitcoin 22. února a 23. února klesl z 57 300 $ na 48 800 $. Aktuálně BTC sedí na vrcholu 20denní SMA a vyšplhala se zpět na 50 500 $. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Cena bitcoinu zpět nad 50 000 $

Za poslední dva dny cena bitcoinu vzrostla o 2 000 $ a v době tisku dosáhla 50 300 $. Pokles z 22. února však zajistil, že BTC obrátil parabolickou SAR z býčí na medvědí. To ukazuje, že současná nálada na trhu je negativní.

BTC / USD denní graf 022521

Obrázek: BTC / USD denně

Cena bitcoinu nahoře čelí středně silné až silné zdi odporu na 51 500 $, kde 465 000 adres zakoupilo 201 000 BTC tokenů. Pokud kupující tuto zónu překonají, BTC dosáhne odporu 54 000 $.

graf objemu BTC / USD 022521

Obrázek: IntoTheBlock

Při pohledu na 4hodinový graf cen bitcoinů vidíme, že MACD se chystá obrátit z medvědího na býčí, což ukazuje, že BTC se bude zotavovat ještě více.

BTC / USD 4hodinový graf 022421

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Kongres USA se obával kryptoměnového financování domácího terorismu

Podvýbor Kongresu USA v současné době zkoumá, zda domácí extremisté využívají krypto jako zdroj finančních prostředků pro svou činnost. Podvýbor pro národní bezpečnost, mezinárodní rozvoj a měnovou politiku dnes pořádá slyšení s názvem „Dolary proti demokracii: financování domácího terorismu po povstání“.

Memorandum výboru uvedlo, že „jak se kontrola tradičních bank a platebních platforem zvyšuje, extremisté se obracejí k prosazování kryptoměn.“ V memorandu jsou citovány dva hlavní incidenty, které naznačují, že krypto mohlo pomoci financovat povstání Capitol.

Nejprve 8. prosince poslal francouzský extremista, který spáchal sebevraždu, 28,15 BTC (v té době v hodnotě 522 000 $) na 22 adres. Některé z těchto 22 adres patří známým krajně pravicovým aktivistům a osobnostem internetu. Více než 250 000 $ z BTC, které převedl, šlo aktivistovi Nicku Fuentesovi, který byl během povstání identifikován jako člen Kapitolu. Vstup do budovy však výslovně odmítl.

Zadruhé, memorandum odkazovalo na živé video z protestu Capitol, ve kterém streamer obdržel přibližně 222 $ v tipech na kryptoměnu. Podle dokumentu platforma pro streamování videa Dlive platila „stovky tisíc dolarů extremistům od jejího založení“. Platformu koupil BitTorrent – vlastněný Tron Foundation.

Výbor se domnívá, že jelikož jsou tradiční finance stále více regulovány, budoucí povstalci se pravděpodobně obrátí k netradičním způsobům financování svých činností. Dodala, že „některá ze zatčení souvisejících s útokem z 6. ledna“ byla úspěšná kvůli metodám hlášení, které používají banky a další regulované finanční instituty.

Investor do kryptoměny, který se jmenuje „The Crypto Monk“, uvedl, že i karty Pokémonů by byly lepší pro platby než bitcoiny kvůli schopnosti mince vystopovat finanční prostředky.

CryptoMonkTweet

MicroStrategy CEO: Bitcoinová tržní kapitalizace překoná $ 100 T

Micheal Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, nedávno uvedl, že tržní hodnota bitcoinů v budoucnu přesáhne 100 bilionů dolarů. Dodal, že vlajková loď kryptoměny se stane „stabilizujícím vlivem“ globálního finančního systému.

Ve svém projevu na „Squawk Box“ CNBC řekl Saylor, že bitcoiny překonají tržní kapitalizaci zlata.

Poté bude zahrnut negativní výnos státního dluhu a dalších peněžních indexů, dokud nezvýší na 100 bilionů dolarů. Jakmile se dostane na 10 bilionů dolarů, jeho volatilita bude dramaticky menší.

Dodal, že jak BTC vzroste na 100 bilionů dolarů, tempo růstu a volatilita poklesnou, protože mince se stane „stabilizujícím vlivem v celém finančním systému 21. století“. Komentáře Saylor přicházejí uprostřed korekce na trhu kryptoměny, která zaznamenala pokles cen BTC o 20% z nového maxima 58 000 $.

Saylor odhalil, že kromě pozoruhodných BTC holdingů společnosti MicroStrategy také sám investoval do největší kryptoměny. Podle generálního ředitele vzroste poptávka po bitcoinech v příštích několika letech, a to nejen ze strany institucí, ale i drobných investorů.

Dodal, že můžeme očekávat, že „miliarda lidí si do pěti let uloží svou hodnotu, v podstatě spořící účet, na mobilní zařízení a bude chtít použít něco jako bitcoin.“

Square koupí Dip. Investuje dalších 170 milionů USD

Společnost Square Financial Services nedávno oznámila, že získala další bitcoiny. Ve veřejném prohlášení společnost uvedla, že „nakoupila přibližně 3 318 bitcoinů za celkovou nákupní cenu 170 milionů USD.“

Přidal:

V kombinaci s předchozím nákupem Square v hodnotě 50 milionů $ v bitcoinech to představuje přibližně pět procent z celkové hotovosti, peněžních ekvivalentů a obchodovatelných cenných papírů společnosti Square k 31. prosinci 2020.

V posledních několika dnech bitcoin výrazně poklesl ze své nové nejvyšší ceny všech dob. Na základě 170 milionů dolarů, které Square zaplatil za přibližně 3 318 BTC, se zdá, že zaplatili v průměru 51 235 $ za minci.

Square dodal, že věří, že kryptoměna je „nástrojem“ ekonomického posílení, protože poskytuje lidem způsob, jak se zapojit do globálního měnového systému a zajistit jejich finanční budoucnost. Rovněž poznamenal, že nedávná investice je součástí pokračujícího závazku společnosti k bitcoinu. Square koupil v roce 2020 bitcoin v hodnotě 50 milionů dolarů, který oznámil loni na podzim.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Cena bitcoinu dosáhne rezistence 51 500 USD a poté se dotkne 54 000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me