Bitcoin‌ ‌Technická ‌Analýza: ‌ ‌Bulls‌ ‌pozornější‌ ‌‌‌‌‌‌‌

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Cena se snaží prolomit nad hranici odporu 24 000 $.
  • Řádky podpory ve výši 23 000 USD a 22 500 USD drží cenu.

Tuto neděli měl BTC svůj první medvědí den po osmi po sobě následujících býčích seancích. Od této chvíle se kupující snaží překonat úroveň 24 000 USD. Vypadá to, že prodejci označili za prodejní místo 24 000 $. Kupující se však stále jeví jako odolný.

Hranice odporu $ 24 000 se zastaví směrem nahoru

Spolu se zastavením ceny na hranici 24 000 USD se kolem překoupené zóny pohybuje také index relativní síly (RSI). To vše naznačuje, že můžeme být na pokraji mírné korekce, než BTC pokračuje v pohybu nahoru.

denní graf BTC / USD 122120

Obrázek: BTC / USD denně

Pokud se cena opraví, jaké jsou nevýhodné cíle, na které byste si měli být vědomi? Pojďme se podívat na IOMAP IntoTheBlock. Vypadá to, že cena sedí na vrcholu dvou silných úrovní podpory na 23 000 $ a 22 500 $. Tyto dvě úrovně se zdají být dostatečně zdravé, aby absorbovaly značné množství prodejního tlaku.

graf objemu BTC / USD 122120

Obrázek: IntoTheBlock

Přerušení pod těmito dvěma zdmi podpory přenese přední kryptoměnu na 20denní SMA na (20 200 $). Při pohledu na 4hodinový graf vidíme, že MACD je trendy hluboko v červené zóně. To naznačuje, že hybnost trhu je stále více medvědí. To upevňuje náš krátkodobý medvědí výhled.

BTC / USD 4hodinový graf 122120

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Vypadá to, že generální ředitel společnosti Coinbase je také opatrný ohledně cenové akce bitcoinu.

Coinbase CEO vydává varování

Po zahájení týdne na 19 000 USD bitcoiny vzrostly o přibližně 30% a pohybovaly se kolem hranice 24 000 USD. Uprostřed působivého výkonu mince varoval lidi před Coinbase CEO Brian Armstrong "riziko" investování do kryptoměn, jako je bitcoin.

V nedávném příspěvku na blogu Armstrong napsal:

I když je skvělé vidět tržní rally a vidět, že zpravodajské organizace obracejí pozornost k této nově vznikající třídě aktiv novým způsobem, nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak důležité je pochopit, že investice do kryptoměny nejsou bez rizika.

Generální ředitel zveřejnil blog těsně předtím, než společnost Coinbase oznámila, že podala žádost o dlouho očekávanou počáteční veřejnou nabídku (IPO) u americké Komise pro cenné papíry (SEC). Armstrong dodal:

Kryptoměna může být těkavá třída aktiv. Často více než typy tradičních finančních nástrojů, na které je většina investorů zvyklá. Například to znamená, že trh se může pohybovat oběma směry mnohem rychleji než akciové trhy.

Cena bitcoinu se v poslední době pohybuje nahoru, protože několik významných investorů označilo BTC za potenciální zajištění proti inflaci. Armstrong komentoval nestabilní cenový pohyb mince v roce 2017, kdy se vyšplhala z méně než 1 000 na začátku roku na zhruba 20 000 USD, aby se v roce 2018 vrátila zpět na 3 000 USD.

Příležitostně uvidíme silné tržní shromáždění, kde ceny porostou rychle a agresivně. I když jsme vždy rádi, že vidíme zvýšený zájem o kryptoměny, je také důležité zdůraznit, že se nejedná pouze o dobu vysokých objemů, ale také o cenovou volatilitu.

I přes tato varování komunita kryptoměn slaví pohyb cen vlajkové lodi. Podle zprávy Forbes Ian Balina, výkonný ředitel Token Metrics, uvedl, že bitcoin v příštích několika letech dosáhne „50 000 $."

Investiční banka podporuje bitcoiny

Jefferies, investiční banka, která má ve správě aktiv (AUM) 50 miliard dolarů, nyní drží bitcoiny ve svém dlouhodobém portfoliu penzijních fondů. Podle zprávy Trustnodes řekl Christopher Wood, globální ředitel kapitálové strategie ve společnosti Jefferies:

To je rok, kdy se bitcoin stal investovatelným pro instituce, které mají k dispozici depozitní opatření, a pro prominentní investory a skutečně institucionální investory, kteří prohlašují, že si je koupili.

Bitcoin se nyní stal součástí systému s příležitostmi i pro drobné investory nakupovat do něj prostřednictvím kotovaných vozidel.

Jefferies byl údajně ohromen masivní bitcoinovou investicí MicroStrategy. Banka vystupovala jako jediný správce nabídky konvertibilních nabídek 650 milionů USD od společnosti MicroStrategy. Wood řekl, že ho přesvědčil Michael Saylor, generální ředitel MicroStrategy, argumentující tím, že BTC „ničí nabídku hodnoty zlata“, protože mince „dematerializovala zlato“. Wood připustil, že tento příběh má nějakou výhodu.

Jefferiesovo velmi konzervativní portfolio mělo dříve 70% alokovaných na zlato nebo akcie zlata a 30% na asijské akcie (kromě Japonska). Nyní je to 45% u fyzického zlata, 20% u zlatých akcií, 30% akcií a 5% bitcoinů.

Klíčové cenové hladiny ke sledování

Vzhledem k tomu, že bitcoiny procházejí krátkodobou korekcí, jsou klíčové úrovně, které je třeba sledovat, linie podpory 23 000 $ a 22 500 $. Pokud se cena zlomí dále níže, musí zůstat silná 20denní SMA na (20 200 $).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me