Bitcoinová technická analýza: BTC klesá po odmítnutí na 38 000 USD

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Cena bitcoinů za poslední čtyři dny převrátila 20denní SMA z odporu na podporu.
  • MACD ve 4hodinovém grafu ukazuje, že hybnost trhu se změnila z býčího na medvědí.

Před tímto čtvrtek cena bitcoinu vyskočila z 33 150 USD na 37 650 USD, čímž získala téměř 4500 USD v celkovém ocenění. Tento čtvrtek však BTC čelilo korekci na psychologické úrovni 38 000 $. V současné době se BTC obchoduje za 37 150 $.

BTC / USD denní graf 020521

Obrázek: BTC / USD denně

Cena bitcoinu opravena tento čtvrtek

Po převrácení 20denního SMA z odporu na podporu získala cena bitcoinu silnou úroveň podpory. Podle Into The Block si 908 000 adres dříve zakoupilo 530 000 BTC tokenů za 34 200 $, což se shoduje s 20denním SMA.

graf objemu BTC / USD 020521

Obrázek: IntoTheBlock

MACD ve 4hodinovém grafu cen bitcoinů nám ukazuje, že hybnost trhu se obrátila od býčího k medvědímu, což dále zvyšuje naši krátkodobou medvědí hypotézu.

BTC / USD 4hodinový graf 020521

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Sociální zájem bitcoinů klesá

Graf sentimentu BTC / USD 020521

Obrázek: Santiment

Podle Santimentu, analytické platformy na řetězci, klesl celkový společenský zájem o bitcoiny na 2měsíční minimum, přičemž veškerá pozornost byla věnována altcoinům. To nemusí být nutně negativní znaménko, protože nám to ukazuje, že cena bitcoinu je bez zbytečného FOMO.

PayPal nabízí bitcoinové platby na Venmo

Dan Schulman, generální ředitel společnosti PayPal, nedávno uvedl, že společnost je připravena zdvojnásobit kryptoměny. To přichází po zahájení obchodování s kryptoměnou PayPal s omezeným nákupem / prodejem / držením, které "překonal očekávání.”

Schulman uvedl, že kryptoměna bude přijata „jako zdroj financování, když [uživatelé] nakupují u kteréhokoli z našich 29 milionů obchodníků“ na konci prvního čtvrtletí. Dodal, že rok 2021 bude obsahovat rozsáhlý plán kolem kryptoměn, blockchainu a digitálních měn. Generální ředitel dodal, že platební společnost aktivně spolupracuje s regulačními orgány a centrálními bankami „na utváření budoucnosti“ postfyzického světa hotovosti.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 analytici očekávali nárůst celkových účtů o 3,87% (375 milionů) a celkový počet zpracovaných plateb o 266,8 miliard USD, což je nárůst o 8% ve srovnání s třetím čtvrtletím. PayPal však obě očekávání překonal zpracováním 277 miliard dolarů a celkovými účty 377 milionů. Společnost také vykázala tržby ve výši 21,45 miliardy USD.

PayPal také uvedl, že jeho iniciativa „Nakupujte, držte a prodávejte kryptoměny“ se letos rozšíří na „Venmo a vybrané mezinárodní trhy“. Platební gigant také poznamenal, že uživatelé jejich krypto služeb se stávají aktivnějšími uživateli PayPalu obecně po zakoupení kryptoměny, přihlašují se dvakrát častěji.

Pro-bitcoinový senátor jmenován do bankovního výboru

Senátorka Cynthia Lummis, jedna z nejvíce hlasově pro-krypto senátorek v USA, se brzy připojí k výboru odpovědnému za finanční regulaci země. Podle zprávy společnosti Cointelegraph obdržela Lummis úkoly výboru pro 117. kongres.

Lummis, nováčka republikánky, zaujme její místo ve třech výborech: bankovnictví, životní prostředí a obchod. Bankovní výbor je přední linií Senátu pro finanční legislativu a také uspořádal slyšení s Facebookem ohledně stabilcoinů Libra a vyhlídek na digitální dolar. Je první senátorkou v historii, která vlastní bitcoiny, a stala se silnou obhájkyní digitální měny.

V tiskovém oznámení Lummis hovořila o svém záměru využít jmenování do bankovního výboru k prosazování legislativy v oblasti digitálních aktiv.

Wyoming v posledních několika letech udává směr v oblasti finančních inovací. Prostřednictvím své role ve výboru pro bankovnictví doufám, že osvětlím mnoho z těchto průkopnických snah a spolupracuji s federálními regulačními orgány, abychom zajistili, že regulace digitálních aktiv bude strukturována tak, aby podporovala inovace, místo aby ji potlačovala..

V nedávném vystoupení v podcastu Anthonyho Pompliana vyjádřila Lummis svůj plán zahájit správní výbor pro finanční inovace. Zatímco Výbor pro finanční služby měl mnoho zvědavých členů kryptoměny, Lummis je prvním senátorem, který se tak veřejně angažuje v tomto sektoru.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Pokud naše krátkodobá medvědí práce bude platit, cena bitcoinu pravděpodobně poklesne až na 20denní SMA (34 200 $), která je dostatečně silná, aby zabránila dalšímu downflow.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me