Bitcoinová technická analýza: BTC klesne pod psychologickou úroveň 35 000 USD

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Bitcoinové medvědi klesly čtvrtý den po sobě.
  • MACD v denním grafu se změnil z býčího na medvědí.

Bitcoinové medvědi zůstali pod kontrolou již čtvrtý den po sobě. Během tohoto úseku cena bitcoinu poklesla o 40 000 $ na 34 250 $, přičemž při hodnocení ztratila téměř 5 750 $. Pojďme se podívat na to, co se děje v zákulisí.

Bitcoin padá čtvrtý rovný den

Během této havárie cena klesla pod psychologickou úroveň 40 000 a 35 000 $. Díky tomuto propadu se hybnost trhu obrátila z býčího na medvědí, jak dokazuje klouzavý průměr konvergence / divergence (MACD)..

BTC / USD denní graf 011221

Obrázek: denní graf BTC / USD

Podle IOMAP IntoTheBlock mohla cena bitcoinu klesnout na 31 000 $, než se setká s významnou podporou. Dříve na této úrovni 350 000 adres zakoupilo 262 000 BTC tokenů.

graf objemu BTC / USD 011221

Obrázek: IntoTheBlock

Chystají se býci obnovit ceny?

Při pohledu na 4hodinový graf je vidět, že 4hodinový graf dokázal zvrátit parabolickou SAR z medvědí na býčí. Relativní index síly (RSI) se pohybuje kolem 42.45. To ukazuje, že kupující jsou připraveni střílet cenu nahoru, pokud znovu naberou na obrátkách.

BTC / USD 4hodinový graf 011221

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

Čtyřhodinový graf zobrazil nákupní signál s červeno-devíti svíčkami v sekvenčním indikátoru TD ve stejném časovém rámci. Po bliknutí tohoto znamení cena vyskočila z 31 450 USD na 35 500 USD, než narazila na odpor u 50barové SMA.

BTC / USD 4hodinový graf 011221

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

Bitcoiny a další mince likvidované za jeden den v hodnotě 2,4 miliardy $

Aktiva kryptoměny (bitcoiny, ether, XRP a další tokeny) v hodnotě přes 2,4 miliardy dolarů byla podle Bybt zlikvidována na burzách derivátů za jeden den. K tomu dochází poté, co se cena bitcoinu nedávno na burze Bitstamp zhroutila na své týdenní minimum 33 447 USD.

graf bitstamp BTC / USD 011221

Obrázek: Tradingview.com

Bitcoin klesl o 20,5% ze svého historického maxima 42 000 USD (8. ledna). Altcoiny zažily ještě výraznější ránu, kdy Ether (ETH) klesl na 1010 $ poté, co nedosáhl svého dlouhodobého historického maxima 1448 $.

Z výplat 2,4 miliardy USD tvoří dlouhé pozice 88,42% (2,16 miliardy USD). Během 24 hodin bylo zlikvidováno pouze šortky v hodnotě 282,63 milionů dolarů. Binance byl svědkem nejvyššího objemu likvidace (903,31 mil. USD), následovaný Huobi (523,53 mil. USD) a Bybit (494,55 mil. USD).

Podle zprávy agentury Bloomberg Luno’s Vijay Ayyar uvedl, že by to mohl být začátek mnohem strmější korekce.

Je třeba určit, zda se jedná o začátek větší korekce, ale nyní jsme viděli tuto zlomeninu paraboly, takže by to mohlo být.

Gab propaguje bitcoiny, protože platformu zaplavili příznivci Trumpa

S připojením 5 000 uživatelů za den a 18 miliony návštěv stránek prochází Gab – platforma sociálních sítí – přirozeným DDoS útokem. CEO Gabu Andrew Torba nedávno řekl, že:

Provoz neustále roste, ještě více serverů je dnes na cestě.

Platforma provozuje své vlastní servery a podle zprávy Trustnodes se jí podařilo získat nepřijatelnou mobilní aplikaci prostřednictvím Mastodonu. Vzhledem k tomu, že Parler nedávno dostal zákaz od společností Google, Apple a Amazon, uživatelé platformy (většinou složení z konzervativců) nemají jinou možnost než zkusit Gab.

Protože v roce 2018 byl Gab zakázán na mnoha platformách (včetně platebních procesorů), nemá běžné služby, jako je cloud Amazon. Platforma přijala bitcoiny a ve snaze ukázat se jako alternativa Twitteru si Gab v současné době vyžaduje čas, aby informoval své uživatele o tom, kde se BTC nacházejí. “Bitcoin jsou peníze za svobodu projevu,” uvedl. Společnost přidala:

Podniky a jednotlivci jsou stále více odříznuti od tradičního zpracování plateb, bank a dalších online. Patří sem Gab.com a náš zakladatel Andrew Torba, kteří byli jak na černou listinu VISA, tak i zpracovateli plateb, jako je Paypal. Bitcoin tento problém řeší.

Pokud jde o bitcoiny, asi 70 milionů Trumpových voličů, kteří se stěhují do Gabu, by mohlo zvýšit povědomí o bitcoinech. Platforma vysvětluje, jak ji mohou uživatelé použít k podpoře platforem, které jim nyní poskytují cestu k zapojení do veřejné debaty.

HSBC zakazuje bitcoinery

Jedna z největších bank ve Velké Británii, HSBC, nedovolí bitcoinerům vydělat své zisky po rekordním vzestupu aktiva, jak uvádí The Times. Jiné velké banky mezitím odmítají přijímat kreditní karty pro nákupy kryptoměn.

Mnoho bankovních podniků v Británii je již mnoho let proti kryptoměnám. Podle dřívější zprávy U.Today zablokovali HSBC a Barclays účty britského cyklistického obchodníka poté, co provedl transakci na směnárně kryptoměn.

Za důvod jejich neochoty jednat s virtuálními aktivy se většinou zmiňují obavy z praní peněz. Avšak Danny Scott, generální ředitel burzy kryptoměn CoinCorner, říká, že tradičně nepřátelské britské banky se nyní zahřívají na bitcoiny.

Už nějakou dobu jsme neměli žádné banky, které by odmítly nebo ztížily našim zákazníkům likvidaci jejich bitcoinů. Myslím, že bankám bitcoiny začínají být pohodlnější – pokud je zdroj těchto fondů jasný, neexistují žádné problémy.

Úrovně cen BTC ke sledování

Nejdůležitější úrovní pro sledování bitcoinů je 50barová SMA (36 000 $) ve 4hodinovém časovém rámci. Pokud se kupujícím podaří překonat tuto úroveň, krátkodobě obrátí negativní hybnost. Nevýhodou je, že pokud medvědi negují tuto krátkodobou býčí korekci, budou schopni snížit cenu až na bariéru podpory 31 000 USD. Kupující musí tuto úroveň za každou cenu hájit, aby zabránili zlomení pod 30 000 USD za bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me