Bitcoinová technická analýza: BTC se pohybuje směrem k 40 000 $, protože tržní kryptoměna překračuje 1 bilion $

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • Bitcoin je nyní jedním z 10 nejcennějších globálních aktiv.
  • BTC překonal prodejní signál sekvenčního indikátoru TD.

Bitcoin za poslední tři dny vyskočil z 32 000 USD na 37 250 USD, čímž snadno překonal psychologickou úroveň 35 000 USD. Od této chvíle to vypadá, že přední kryptoměna je na rychlé cestě k zóně 40 000 $. Celková tržní kapitalizace kryptoměny překročila hranici 1 bilionu dolarů. Vypadá to, že BTC jede na této masivní vlně pozitivní hybnosti, když si razí cestu k novým maximům.

Bitcoin překonává prodejní signál

Čtyřhodinový graf bitcoinu rozzářil prodejní signál zeleným devíti svíčkami. Po mírném ponoření z 35 000 na 34 600 USD se však cena dokázala vzpamatovat nad 37 000 USD.

BTC / USD 4hodinový graf 010721

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Nevýhoda je chráněna třemi zdravými úrovněmi podpory, jak je vidět v IntoTheBlock „In / Out of the Money Around Price“ (IOMAP). Tyto tři úrovně jsou na 20 barech SMA (33 300 $). 32 200 $ a 50 bar SMA (31 350 $). Tyto tři podpůrné stěny se zdají být dostatečně silné, aby absorbovaly velké množství prodejního tlaku.

graf objemu BTC / USD 010721

Obrázek: IntoTheBlock

Denní cenový graf dává další důvěryhodnost našemu celkově vzestupnému výhledu. Nejprve konvergence / divergence klouzavého průměru (MACD) ukazuje rostoucí býčí hybnost. Zadruhé, parabolická SAR se změnila z medvědí na býčí, což opět ukazuje, že býci mají plnou kontrolu nad trhem.

denní graf bct / usd 010721

Obrázek: BTC / USD denně

Existuje příchozí výpis?

Kryptoměnový analytik „Panama Crypto“ učinil zajímavé pozorování. Zdá se, že počet bitcoinů na burzách značně vzrostl.

bitcoinový sentimentový graf 010721

Obrázek: Santiment

To by mohlo znamenat, že kupující přesouvají své BTC do peněženek na burze, aby prodali své mince a získali zisk.

Bitcoin dosáhne příští měsíc 45 000 $

CCO společnosti BitPay, Sonny Singh, uvedl, že věří, že by bitcoin mohl v příštím měsíci dosáhnout 45 000 $. V nedávném rozhovoru pro Bloomberg Singh poznamenal, že obří firmy mohou prodat svá digitální aktiva dříve, než by lidé mohli očekávat ve snaze dosáhnout zisku.

Mnoho institucionálních kupujících nakoupilo zhruba 20 000 dolarů, takže to by byla moje hranice pro to, kam až by bitcoiny mohly jít dolů … Všichni kupující, kteří nakoupili, řekli: „Oh, teď jsou v bitcoinu časový horizont tří až pěti let, „což je skvělé, ale myslím si, že pokud bitcoiny příští měsíc dosáhnou 45 000 USD, řeknou:„ wow, právě jsme vytvořili 2x, víš, už ten tříletý horizont nepotřebujeme, pojďme začít prodávat nějaký.

Singh navíc přidal další předpověď, která naznačuje, že když bitcoin začne narážet na významnou cenu, vlády a státní příslušníci začnou aktivum kupovat. Pokračoval ve vysvětlování, že před dvěma lety se koncept velkých společností, které přidávají bitcoiny do svých rozvah, zdál přitažlivý, ale nyní hlavní instituce drží bitcoin.

Bitcoin je nyní 9. nejcennějším globálním aktivem

Podle Asset Dash je vlajková loď kryptoměny devátým nejcennějším aktivem na světě. Jen před několika týdny bitcoiny v seznamu předběhly VISA. Brzy zvýšila svůj tržní strop o 70 miliard dolarů, aby předstihla společnost Berkshire Hathaway, společnost provozovanou bitcoinovým kritikem Warrenem Buffettem. V současné době je mezi pěti nejlepšími společnostmi na seznamu Apple (2,23 bilionu), následovaný Microsoftem (1,65 bilionu dolarů), Amazonem (1,62 bilionu dolarů), mateřskou společností Google Alphabet (1,18 bilionu dolarů) a Facebookem (773 miliard dolarů).

Graf cenných aktiv AssetDash 010721

Obrázek: AssetDash

Jasněji řečeno, bitcoin může předjet společnosti na bodech šest až osm, pokud se mu podaří udržet si vzestupnou dynamiku. Akcie v Tencentu mají hodnotu 698 miliard dolarů, Tesla Elona Muska má tržní strop 697 miliard dolarů a Alibaba 650 miliard dolarů, o 12 miliard více než tržní limit BTC.

Obchodníci s bitcoinovými futures jsou opatrní

Statistika společnosti CryptoQuant naznačila, že obchodníci s futures riskují každý den méně peněz, protože bitcoiny vstupují do zóny zjišťování cen. Podle údajů metrik stránky průměrný pákový efekt v bitcoinových futures obchodech neustále klesá na několika předních burzách.

Ve snaze vysvětlit tuto rovnici vyvinul CryptoQuant indikátor nazvaný Odhadovaný pákový poměr. Ten se získá, když se otevřený úrok burzy vydělí rezervou uloženou na burze. CryptoQuant poznamenal, že pákový efekt klesá u Binance, BitMEX, Bybit, Huobi a OKEx. Tyto burzy ovládají většinu obchodů v celém ekosystému kryptoměny.

Toto snížení průměrného pákového efektu by mohlo naznačovat opatrnost uprostřed fáze zjišťování cen. Obchodníci jsou ochotni při otevírání pozic riskovat stále méně kvůli nedostatku historických odkazů, které by udržovaly jakoukoli předpověď.

Mnoho obchodníků se také obávalo tolik obávané korekce. Aktiva, která mají příliš vysoký nárůst, mají tendenci v určitém okamžiku ustoupit a BTC není pro tuto realitu cizí. Obchodníci, kteří otevřeli pozice, budou nakonec chtít vydělat peníze a sklízet své realizované zisky. Načasování by mohlo být špatné pro ty, kteří mají značné sázkové pozice využívající pákový efekt na pokračování býčího trhu.

CryptoQuant věří, že odhadovaný pákový poměr je dobrý způsob, jak měřit riziko, které jsou obchodníci ochotni podstoupit. Z tohoto důvodu by statistika měla odrážet obecný sentiment na trhu:

ELR pro derivátovou burzu nám říká, kolik pákového efektu používají uživatelé v průměru. Tyto informace měří sentiment obchodníků bez ohledu na to, zda riskují vysoké nebo nízké riziko. Pokud je hodnota ELR ve srovnání s posledními několika dny vysoká, znamená to, že si obchodníci jsou jisti svou pozicí. Údaje o financování, jako jsou sazby financování, mohou obchodníkům pomoci vybudovat na základě těchto informací robustní obchodní strategii.

Čísla poskytovaná společností CryptoQuant se snaží nabídnout objektivní dohled nad trhy s ohledem na jednoduchý předpoklad týkající se rizik – když je vysoká páka, obchodníci se domnívají, že trend je silný. Když je nízká, obchodníci si nejsou jisti, co se může stát.

Klíčové cenové úrovně pro sledování BTC

U BTC jde o úroveň 40 000 $. Jak budou kupující reagovat, když dosáhnou této úrovně? Přesouvaly se mince na burzy pro držitele, aby se rozprodaly v okamžiku, kdy BTC dosáhne 40 000 $? Budeme muset počkat a uvidíme, jak to vyjde.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me