Bitcoinová technická analýza: Nesou kontrolu nad tím, jak BTC poklesne pod 18 000 USD

Denní analýza cen bitcoinů BTC

  • MACD ukazuje, že současná hybnost trhu je silně medvědí.
  • Týdenní graf vytvořil medvědí pohlcující vzorec.

Po odmítnutí na 20denní SMA došlo k výraznému poklesu BTC. Za poslední dva dny klesla přední kryptoměna z 18 650 $ pod 18 000 $. Budou držitelé nadále prodávat své žetony, nebo budeme mít spoustu nových adres, které tento okamžik využijí jako krok? Podívejme se.

Co je dno, protože BTC stále sklouzává?

Vzhledem k tomu, že MACD (konvergence / divergence klouzavého průměru) ukazuje, že hybnost trhu je v současné době převážně medvědí, lze očekávat další zpomalení.

BTC / USD týdenní graf 121120

Obrázek: týdenní graf BTC / USD

Jak vidíte, BTC / USD blikal prodejní signál v týdenním grafu zeleným devíti svíčkami v sekvenčním indikátoru TD. Spolu s tím je trend relativního indexu síly (RSI) nad 70, což znamená, že aktivum je aktuálně předražené. Oba tyto ukazatele ukazují, že cena bude klesat.

Abychom přidali další důvěryhodnost naší negativní hypotéze, vytvořily dva nejnovější svícny vzor „medvědího pohlcování“. Podle Investopedie medvědí pohlcující vzor naznačuje nižší ceny, které mají přijít, a skládá se ze svíčky nahoru a následně ještě větší svíčky dolů.

Jak daleko tedy cena klesne? Podívejme se proto na denní graf.

denní graf BTC / USD 121120

Obrázek: denní graf BTC / USD

Negativní cíl ceny spočívá v podpoře 17 000 $ a 50denní SMA (16 500 $). Jakýkoli další zlom pod ním, který sníží cenu na 20-bar SMA v týdenním grafu, který je na 13 300 $.

Navzdory medvědí cenové akci bitcoiny stále zkoumají různé případy použití a nacházejí institucionální podporu. To vše má dlouhodobý pozitivní vliv na přední kryptoměnu. Pojďme si tyto příběhy projít jeden po druhém.

Venezuela využívá BTC k obcházení amerických sankcí

Ve snaze obejít americké sankce Venezuela plánuje maximalizovat platby bitcoinem za dovoz, jak uvádí zpráva RunRun.es. Představitelé venezuelské centrální banky údajně tvrdili, že „platby společnostem ze spojeneckých zemí, jako je Írán a Turecko, byly prováděny pomocí bitcoinů.“

Venezuelská vláda již několik let propaguje svou kryptoměnu „Petro“ jako směnný prostředek (mezinárodní i domácí). Špatné přijetí Petro však přimělo občany, aby se obrátili na další aktiva, jako jsou bitcoiny a ethereum.

V září začal prezident země Nicolás Maduro veřejně ohrožovat používání kryptoměn jako prostředku k obcházení sankcí. Uvedl, že jeho administrativa brzy „použije pro vnitřní a vnější obchod všechny kryptoměny na světě, veřejné, státní či soukromé.“

V listopadu vláda založila své „Digital Assets Production Center“ – bitcoinový těžařský sklad – protože země zvýšila svoji závislost na digitálních aktivech. Před několika dny vláda zahájila směnárnu kryptoměn, aby umožnila občanům směnit Bolívary za bitcoiny. Výměna je podporována National Cryptoactive Superintendency.

JPMorgan věří, že bitcoiny z dlouhodobého hlediska pohltí zlato

Bankovní gigant JPMorgan Chase věří, že pokud bitcoin bude pokračovat ve svém vzestupném pohybu, pak mnoho investorů pravděpodobně prodá své zlato a místo toho koupí BTC. To by znamenalo zvýšený tok kapitálu ze zlata do bitcoinu. Je pozoruhodné, že jde o situaci, která by mohla trvat roky, a ne krátkou dobu.

Podle zprávy BNN Bloomberg stratégové JPMorgan uvedli:

Pokud se ukáže, že tato střednědobá až dlouhodobější teze má pravdu, cena zlata by v příštích letech trpěla protivětrem strukturálního toku.

Stratégové také zvažovali možnost, že by bitcoin mohl dosáhnout místního vrcholu a mohl by být čas na jeho vysledování nebo opravu. Mezitím se zlato mohlo v příštích několika dnech setkat s oživením.

Věrnost nabídnout hotovostní půjčky kryté bitcoinem

Fidelity Digital Assets nedávno uzavřela partnerství se společností BlockFi, aby svým institucionálním zákazníkům přislíbila bitcoiny jako kolaterál proti hotovostním půjčkám. Ačkoli Fidelity nabízí různé služby kryptoměny, je to poprvé, co její zákazníci budou moci použít BTC jako kolaterál.

Vzhledem k cenové volatilitě bitcoinů budou půjčky zajištěny sazbou úvěru k hodnotě 60%. Pro přístup k této službě musí mít zákazníci účet BlockFi. Tom Jessop, prezident společnosti Fidelity, uvedl, že používání bitcoinu jako záruky za půjčky je „základní schopností“. Dodal, že tato praxe se s růstem trhů pravděpodobně stane „poměrně důležitou součástí ekosystému“.

Jessop dále poznamenal, že nová služba je zaměřena na bitcoinové investory, kteří chtějí převést své BTC podíly na hotovost bez prodeje. Na základě poměru půjčky k hodnotě 60% (LTV) jsou potenciálními zákazníky této půjčky zajišťovací fondy, těžaři kryptoměn a přepážky pro obchodování na přepážkách.

Klíčové cenové hladiny pro BTC

S poklesem bitcoinů pod 18 000 $ je zóna 16 000–17 000 $ zásadní. 50denní SMA v denním grafu musí zůstat silný, aby se zabránilo katastrofickému pádu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me