Ethereum Technická analýza: ETH dosáhne nové nejvyšší úrovně všech dob

Denní analýza cen ethereum ETH

  • Cena etherea je v současné době trendem vzestupného formování kanálu.
  • 4hodinový graf je na pokraji blikání prodejního signálu v sekvenčním indikátoru TD.

Cena etherea vyskočila v dnešních ranních hodinách na 1 475 USD a dosáhla tak svého historického maxima. Vzhledem k tomu, že býci mají plnou kontrolu nad celkovým trhem, můžeme očekávat, že ETH brzy poruší psychologickou úroveň 1 500 $. Několik indikátorů ve 4hodinovém grafu však ukazuje, že medvědí korekce by mohla být za rohem.

Cena etherea je trendem ve vzestupné formaci kanálu

Cena etherea byla trendem vzestupného formování kanálu. V pátek 22. ledna se ETH podařilo převrátit 20denní SMA z odporu na podporu, protože býci se nakonec podařilo spojit čtyři po sobě jdoucí býčí sezení. Během těchto posledních čtyř dnů se cena etherea vyšplhala z 1100 $ na 1425 $.

denní graf eth / usd 012521

Obrázek: ETH / USD denně

IOMAP nám ukazuje, že předem nejsou známy žádné úrovně odporu, což dává ETH svobodu mapovat nové úrovně. Nevýhodou je, že nejzdravější podpora je u 20denního SMA (1 235 $). Dříve na této úrovni 935 000 adres zakoupilo 9,5 milionu ETH tokenů.

ether / usd objemový graf 012521

Obrázek: IntoTheBlock

Čtyřhodinový cenový graf Ethereum nám také ukazuje, že vůdce chytrých kontraktů má trend ve vzestupném formování kanálu. Navíc je 20-bar SMA na pokraji přechodu přes 20-bar SMA a vytváří býčí křížový vzor.

eth / usd 4hodinový graf 012521

Obrázek: ETH / USD 4 hodiny

Denní graf však také ukazuje dva negativní znaky, které by mohly naznačovat krátkodobou medvědí korekci. Za prvé, relativní index síly (RSI) je na pokraji vkrádání se do překoupené zóny. To by mohlo znamenat, že Ethereum je na pokraji nadhodnocování.

Zadruhé, cena ETH je na pokraji blikání prodejního signálu v podobě zeleného devíti svícen v sekvenčním indikátoru TD. Oba tyto ukazatele by mohly brzy spustit medvědí korekci.

DeFi je hlavním faktorem růstu cen etherea – analytici

Poté, co za posledních několik měsíců získal hodnotu přes 300%, se Ether (ETH) obchoduje na svém nejvyšším bodě za zhruba tři roky. Mnoho odborníků se domnívá, že obrovský růst sektoru decentralizovaného financování (Defi) tlačí cenu etherea dopředu.

Brian Norton – provozní ředitel My Ether Wallet – vysvětlil v nedávném rozhovoru:

V roce 2020 došlo k explozi ekosystému Defi na platformě Ethereum – první zásah v úhrnné hodnotě 1 miliardy USD byl uzamčen v únoru, nyní 20,5 miliardy USD za pouhých 11 měsíců. Tento růst přilákal mnoho nových uživatelů, kteří hledají výnosy, které nejsou k dispozici v bitcoinech u centralizovaných zprostředkovatelů.

Dodal, že mnoho lidí od zahájení ETH 2.0 přidělovalo síti Ethereum čas, peníze a zdroje. Po dokončení je upgrade nastaven tak, aby byl blockchain škálovatelnější a efektivnější z hlediska plateb, transakcí a vytváření aplikací. To způsobilo, že prostor DeFi narostl tak, jak má. Přidal:

Sleduji aktivitu vývojářů na Ethereu, protože slouží jako indikátor, že přicházejí nové a lepší případy použití, které zvýší poptávku po nativním aktivu. Ethereum má více než pětinásobný počet aktivních vývojářů jako bitcoin a každý den přidává vývojáře rychlejším klipem.

Paolo Ardoino, CTO společnosti Bitfinex, uvedl, že prostor DeFi způsobil komunitě ETH několik problémů. Je však pravděpodobné, že z dlouhodobého hlediska přinese síti ETH zcela novou úroveň síly.

Zatímco exploze projektů v Defi způsobila pro Ethereum rostoucí bolesti, ve vrstvách se pracuje na řešeních vrstvení, která pomáhají síti škálovat.

Upgrade na ETH 2.0 probíhá hladce – vedoucí vývojář společnosti Ethereum

Vedoucí vývojář Ethereum Danny Ryan nedávno vydal aktualizaci s podrobnostmi o vývoji ETH 2.0. V příspěvku na blogu nazvaném „The State of Eth2“ ​​Ryan poznamenal, že v řetězci majáků je nyní vsazeno 2,5 milionu ETH.

Několik členů krypto komunity věřilo, že přechod společnosti Ethereum z konsensu proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) způsobí, že ETH1 bude zastaralý. V komentáři k tomu Ryan objasnil, že jak ETH 1, tak ETH 2.0 budou i nadále fungovat, protože tento termín se vztahuje pouze na samostatné vrstvy sítě Ethereum.

Výrazy „eth1“ a „eth2“ jsou nesprávná. Kdybych měl svoji cestu, vyhodil bych je navždy. Tato označení – eth1 / eth2 – znamenají falešnou posloupnost. Naznačují, že eth1 bude zastaralý ve prospěch eth2, že jeden zůstane za druhým. Místo toho termíny ve skutečnosti představují různé vrstvy zásobníku.

Vývojář dále dodal, že ETH 1 zahrnuje provoz a upgrade uživatelské vrstvy sítě (stav, transakce a účty), protože se týká koncových uživatelů Ethereum. Na druhou stranu, ETH 2.0 je řada upgradů určených k přepracování základního konsensu Ethereum od současného PoW k „udržitelnějšímu a škálovatelnému důkazu o podílu“. ETH 2.0 nakonec vylepší uživatelskou vrstvu ETH 1.

Ryan poznamenal, že ačkoliv majákový řetězec ETH 2 běží hladce, tým bude pokračovat v testování, hodnocení a vylepšování po celý rok 2021 před sloučením ETH1 a ETH2. Dodal, že vysoké poplatky za plyn v síti Ethereum budou opraveny ještě před nebo po sloučení, protože implementace EIP 1559 je zcela nezávislá na vývoji ETH2.

EIP 1559, vysoce očekávaný upgrade trhu poplatků Ethereum, je také dostatečně nezávislý na eth2 a může se technicky stát buď před nebo po sloučení eth2. To znamená, R&D u této položky za posledních 12 měsíců nabral páru a my optimisticky uvidíme v roce 2021 na mainnetu 1559 mechanik poplatků.

Očekává se, že cena etherea těchto úrovní dosáhne

Cena etherea by měla mít v soupravě dostatek na to, aby porušila psychologickou úroveň 1 500 $. I když ETH prochází dočasnou korekcí, měla by tyto úrovně stále porušovat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me