Ethereum Technická analýza: ETH se opakovaně nedaří rozbít nad 1 400 $

Denní analýza cen ethereum ETH

  • Cena etherea se zvyšuje z 20denní SMA.
  • Ve 4hodinovém grafu ETH se MACD obrátil z medvědího na býčího.

Během posledních dvou týdnů byla cena etherea vložena mezi psychologickou úroveň 1400 $ a 20denní SMA. ETh se opakovaně pokoušel prolomit 1400 $, ale neučinil tak. Co se tedy děje v zákulisí?

Ethereum uvízlo mezi klíčovými úrovněmi

Pojďme se tedy podívat, co se tady děje. Od 23. prosince se cena etherea neustále zvyšuje, pohybovala se od 580 do 1385 $ a získala více než dvojnásobek svého celkového ocenění. Relativní index síly stále nevstoupil do překoupené zóny, což poskytne větší prostor pro růst.

denní graf eth / usd 020221

Obrázek: ETH / USD denně

Nevýhodou je, že ETH má zdravou podporu na 1335 USD, přičemž 303 000 adres si zakoupilo 7,86 milionů ETH tokenů. Další přestávka sníží cenu etherea na 20denní SMA (1300 $) a linku podpory 1150 $.

ether / usd objemový graf 020221

Obrázek: IntoTheBlock

Čtyřhodinový graf má pro nás však některá pozitivní znamení. Za prvé, 20-bar a 50-bar SMA v tomto časovém rámci se změnily z odporu na podporu. Za druhé, MACD ukazuje, že hybnost trhu se změnila z medvědího na býčí.

eth / usd 4hodinový graf 020221

Obrázek: ETH / USD 4 hodiny

Návrh Virgila Griffitha byl zamítnut soudem

Virgil Griffith, bývalý vývojář nadace Ethereum, byl obviněn z porušení zákona o mezinárodních nouzových ekonomických silách v Severní Koreji. Prokurátoři se domnívají, že jeho činy mohly umožnit Severní Koreji obejít sankce a prát peníze.

Podle státních zástupců Griffith pomohl Severní Koreji projevem v Pchjongjangu o kryptoměnách, aby obešel americké ekonomické sankce. Americký federální soudce nyní odmítl Griffithův návrh, kde tvrdil, že svoboda projevu prvního dodatku chránila jeho projev.

Griffith tvrdí, že poskytl velmi základní informace o blockchainu omezenému počtu Severokorejců a že poskytnuté informace byly k dispozici na internetu. Soud však odhalil usvědčující zprávu zaslanou Griffithem jednomu z jeho kolegů v roce 2018. Zpráva odhalila jeho záměr zřídit uzel Ethereum a pomoci Severní Koreji obejít převládající sankce.

Americký okresní soudce Kevin Castel popřel Griffithův pohyb a zjistil, že proti němu byla vznesena adekvátní obvinění.

Při přezkumu obžaloby s ohledem na argumenty účastníků řízení soud dospěl k závěru, že poskytuje dostatečné oznámení o obviněních proti Griffithovi, které je dostatečné k tomu, aby se mohl připravit na soudní řízení, a bude-li to nezbytné, uplatnit dvojí ohrožení obrany. Dále po přezkoumání zákona upravujícího trestný čin uvádí obžaloba federální zločin a neporušuje žádný ústavní zákaz.

Griffith byl jedním z osmi lidí, kteří se zúčastnili konference Pchjongjang o blockchainu a kryptoměně v Severní Koreji. Dev byl zatčen po návratu do USA koncem roku 2019, ale 30. prosince mu byla udělena kauce. Získal podporu od krypto komunity a jeho zatčení odsoudili lidé jako John McAfee.

Legitimita Ethereum zpochybněna Zvlněním během odpovědi SEC

Společnost Ripple nedávno odpověděla na žalobu americké Komise pro cenné papíry (SEC) dotazem na Ethereum. SEC údajně zvlnila prodej neregistrovaných cenných papírů ve formě tokenů XRP.

Odpověď od Ripple zní:

Funkčnost a likvidita XRP jsou zcela neslučitelné s regulací cenných papírů. Požadovat registraci XRP jako zabezpečení znamená narušit její hlavní užitečnost.

Podání vyvrátilo všechna tvrzení SEC v podrobné zprávě a dospělo k závěru, že XRP nepředstavuje bezpečnostní ani investiční smlouvu. Ripple tvrdil, že SEC nedokázala správně uznat užitečnost XRP, ignorovala open-source protokol tokenu a cenovou korelaci s dalšími špičkovými krypto aktivy.

Kromě podání předložila společnost Ripple také zákon o svobodě informací (FOIA), který požaduje informace týkající se povahy Etheru a toho, zda představuje bezpečnost podle zákona SEC. Podle zprávy společnosti Cointelegraph zástupce společnosti Ripple uvedl:

SEC jasně vybral dva vítěze a ignoroval rostoucí a robustní odvětví, které je mnohem větší než bitcoin a ether. Kromě zjištění, které budeme hledat přímo v soudním řízení, jsme podali žádost o zákon o svobodě informací (FOIA) o další informace o tom, jak SEC určila status Etheru jako nezabezpečení.

Očekává se, že cena etherea těchto úrovní dosáhne

Za současného stavu musí býci udělat jen to, aby cenu etherea posunuli nad psychologickou úroveň 1400 $. Pokud k tomu dojde, mohl by se ETH znovu dotknout své nejvyšší úrovně všech dob.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me