Predikce ceny bitcoinů: BTC se nadále konsoliduje nad 32 000 USD

Denní technická analýza bitcoinů BTC

  • Cena bitcoinu v současné době sedí na vrcholu zdravé podpůrné zdi.
  • Čtyřhodinový graf se chystal vytvořit vzestupný křížový vzor, ​​ale SMA s 20 a 50 bary se rozcházely.

Cena bitcoinu klesla z 36 000 na 31 000 USD poté, co selhala na 20denní SMA. Od té doby se cena odrazila od bariéry podpory 31 000 USD a pohybuje se horizontálně nad úrovní 32 000 USD.

Cena bitcoinů pokračuje v horizontálním trendu

Za poslední čtyři dny se cena bitcoinů do značné míry pohybovala horizontálně nad 32 000 $. Relativní index síly (RSI) také trenduje horizontálně kolem 48, což nám říká, že býci a medvědi stále bojují o kontrolu.

denní graf BTC / USD 012621

Obrázek: BTC / USD denně

IOMAP IntoTheBlock nám říká, že BTC aktuálně sedí na vrcholu jedné zdravé podpůrné zdi za 31 000 $. Dříve na této úrovni zakoupilo 469 000 adres o něco méně než 344 500 BTC tokenů.

graf objemu BTC / USD 012621

Obrázek: IntoTheBlock

Na druhé straně je mírná bariéra odporu kolem 33 000 $, která se shoduje s 20-barovým a 50-barovým SMA. Pokud se to býkům BTC podaří překonat, budou čelit další silné bariéře odporu na 35 000 $. Tato úroveň vypadá dostatečně silná, aby překonala velké množství nákupního tlaku.

BTC / USD 4hodinový graf 012621

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Při pohledu na 4hodinový graf vidíme, že 20barový SMA byl na pokraji překročení 200barového SMA a vytvořil vzestupný křížový vzor. Tyto dvě úrovně se však od té doby od sebe lišily. Během posledních tří relací BTC klesl z 34 500 USD na 32 200 USD, čímž převrátil SMA 20-bar, 50-bar a 200-bar z podpory na odpor.

Regulace kryptoměny bude fungovat ve prospěch bitcoinů – generální ředitel společnosti MicroStrategy

Micheal Saylor, generální ředitel MicroStrategy, nedávno řekl, že zvýšené regulace kryptoměn se pro bitcoiny ukáží jako býčí. V rozhovoru pro Salt Talks odpověděl Saylor na komentáře nominované ministryně financí prezidenta Joe Bidena Janet Yellen. Vyjádřila znepokojení nad nedovoleným používáním kryptoměn.

Saylor uvedl, že zvýšená kontrola prospěje a nová pravidla by urychlila investice do BTC.

Do té míry, že máme regulované subjekty, které obchodují s bitcoiny, si myslím, že to jen zrychlí paniku institucionálních peněz do bitcoinu.

Saylor poznamenal, že většina investorů již nakupovala bitcoiny prostřednictvím regulovaných burz, které jsou pověřeny dodržováním přísných zákonů proti praní peněz (AML) a Know Your Customer (KYC). Řekl, že tlak vlád by se ukázal být přínosem pro vlajkovou loď kryptoměny.

Nemyslím si, že je to otřesení země. Nemyslím si, že to bude pro průmysl negativní. Ve skutečnosti si myslím, že je to naopak […] Nemyslím si, že bitcoin musí být neregulovaný, aby byl úspěšný. Myslím si, že bitcoiny musí být jen lepší než zlato, aby byly úspěšné.

SEC a CFTC Viz Vybrané hlavy krypto gramotných

Americký prezident Joe Biden podepsal během několika dní po inauguraci více než 15 výkonných akcí souvisejících s různými oblastmi politiky. Některé z nově prosazovaných změn se týkají subjektů souvisejících s krypto průmyslem.

Heath Tarbert brzy odstoupí ze své role předsedy Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC). Chris Brummer je předním kandidátem na místo Tarberta. Brummer je známý svým výzkumem v oblasti digitálních technologií, mezinárodních financí a kryptoměn. Oficiální zprávy o jmenování se očekávají brzy.

Bidenova administrativa jmenovala komisařku Allison Lee jako úřadující předsedkyni americké Komise pro cenné papíry (SEC). Ripple očekával možnost, že se Gary Gensler stane předsedou SEC. Je profesorem blockchainu MIT.

Lee však nemá žádné konkrétní zkušenosti přímo související s digitálními aktivy. V návaznosti na zprávu o svém umístění jako úřadující předsedkyně SEC uvedla:

Během svého působení ve funkci komisaře jsem se zaměřil na klima a udržitelnost a tyto otázky budou pro mě nadále prioritou.

Jmenování CFTC bude představovat pozitivní krok pro bitcoiny a další kryptoměny. Jmenování SEC v tomto bodě však nevykazuje žádný pozitivní ani negativní dopad.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Vzhledem k tomu, že cena bitcoinu se zasekla mezi silnými úrovněmi, můžeme očekávat, že bude pokračovat v konsolidaci nad zónou 32 000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me