Predikce ceny bitcoinu: BTC Bulls získávají podporu 48 000 $ v odolném boji – 50 000 $ dále?

Denní technická analýza bitcoinů BTC

  • Cena bitcoinu v současné době sedí na vrcholu zdravé podpory.
  • BTC převrátil 20 bar SMA z odporu na podporu.

Po korekci ceny bitcoinu, díky níž se přední kryptoměna dostala pod úroveň 48 000 USD na 47 050 USD, se kupující vrátili a bojovali, aby BTC vrátili zpět nad 48 500 USD. Podle slavného novináře Josepha Younga jde o kritické vítězství, protože kupující mohou pomocí této úrovně usilovat o 50 000 $.

“Tady je to, co na trhu očekávám.” 48 000 $ je klíčová úroveň pro bitcoiny. Pokud zůstane nad ním jako podpora, myslím, že to půjde na $ 56k ~ $ 60k. Pokračovat v odmítání 48 000 $ pravděpodobně povede ke krátkodobé konsolidaci / zpětnému získání k dosažení nižší likvidity. Modleme se za $ 48k +. “

Bitcoin získává zpět 48 000 $

Od 28. ledna se cena bitcoinů zvýšila z 30 300 na 48 500 USD, což v celkovém zhodnocení vyneslo přibližně 18 200 USD. Za současného stavu je aktivum stále předražené, jak je patrné z indexu relativní síly (RSI).

denní graf BTC / USD 021621

Obrázek: BTC / USD denně

Jak nám však říká IOMAP, cena bitcoinu se pohybuje nad silnými úrovněmi podpory. Tyto úrovně jsou dostatečně robustní, aby absorbovaly obrovské množství prodejního tlaku. Nejbližší silná zeď podpory je na úrovni 48 000 $, kde 590 000 adres dříve zakoupilo 222 000 BTC tokenů.

graf objemu BTC / USD 021621

Obrázek: IntoTheBlock

Při pohledu na 4hodinový bitcoinový graf existují dva býčí signály:

  • MACD ukazuje klesající medvědí tržní dynamiku.
  • 20barová SMA se změnila z odporu na podporu.

BTC / USD 4hodinový graf 021621

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Vývojová aktivita bitcoinů na vzestupu

Graf sentimentu BTC / USD 021621

Obrázek: Santiment

Společnost Santiment, společnost zabývající se analýzou řetězců, sdílela výše uvedený obrázek spolu s následujícím tweetem:

„#Bitcoin se posledních pět dní nadále pohybuje mezi 45 000 až 49 000 USD. A zatímco se #altcoin trhy zahřívají, vývojová aktivita $ BTC se tiše zvýšila na 2měsíční vysoké úrovně. Snižuje se také objem v řetězci, protože obchodníci pronásledují volatilitu v #altech. “

Rostoucí množství vývojových aktivit je obvykle dobrým znamením pro cenu bitcoinů z dlouhodobého hlediska.

Bitcoinoví horníci zvyšují výkonnost shromáždění pomocí ojetého zařízení

Nedávné odhalení společnosti Tesla o investici do bitcoinů ve výši 1,5 miliardy USD posunulo toto aktivum na nová historická maxima. Tato zpráva také vytvořila bezprecedentní vlnu aktivity mezi novými těžaři bitcoinů, což způsobilo nárůst poptávky po těžebním hardwaru.

Poptávka po těžebních strojích na bitcoiny se neustále zvyšuje a nové modely jsou již vyprodány. Trh s použitým hardwarem se také jeví jako rušnější než kdy dříve. Podle zprávy společnosti Forkast uvedl Nangeng Zhang, generální ředitel společnosti Canaan, jednoho z největších výrobců zařízení na těžbu kryptoměn:

[Elon] Muskovy názory do značné míry představují pozitivní přístup technologické elity k bitcoinům. [Zprávy Tesla] přilákaly velké množství institucí, veřejně kótovaných společností a fondů, aby zvýšily své podíly v bitcoinech a dokonce vstoupily do samotného odvětví těžby kryptoměn.

Bitcoinový běh do roku 2020 vytvořil další tlak na výrobce hardwaru BTC pro těžbu, kteří již čelili výrobním výzvám z pandemie. Společnosti jako Canaan a Bitmain se snaží uspokojit rostoucí poptávku po hardwaru.

Bitmain je do srpna letošního roku zcela vyprodán ze zařízení, a to i po téměř zdvojnásobení ceny některých systémů. Loni v listopadu se údajně Bitmain Antminer S19 Pro prodával za 1 897 $ a nyní stojí stejný stroj 3 769 $ – což je 98% nárůst.

Horečka těžby bitcoinů se odráží také v dalších službách těžby bitcoinů, jako jsou cloudové těžební služby. Tyto služby umožňují těžařům vzdáleně se účastnit pronajímáním cloudového výpočetního výkonu namísto přímého nákupu nebo pronájmu těžebních strojů.

Jiang Zhuoer, generální ředitel BTC.TOP, jednoho z hlavních čínských těžebních fondů, uvedl:

V posledních třech měsících byl prodej našich „společných těžebních“ služeb velmi populární a každá šarže těžebních strojů byla vyprodána.

Zanechal Satoshi Nakamoto stopy, aby získal přístup k bitcoinovému majetku?

Na povrch se vynořila nová kryptografická teorie, která tvrdí, že Satoshi Nakomoto, tajemný zakladatel bitcoinů, zanechal několik vodítek k uvolnění svého BTC jmění (odhaduje se na miliardy). Podle některých příspěvků zveřejněných na Bitcointalku začali obchodníci hledat stopy, které by mohly vést k objevení Nakamotových soukromých klíčů. To by podle teorie odemklo stovky tisíc BTC vytěžených v počátečních dnech kryptoměny.

Tato teorie je založena na výzkumu Sergia Demiana Lernera publikovaném v roce 2013, který ukázal statistickou nerovnováhu v blocích těžených Nakomotem. Lerner spekuloval, že nerovnoměrné rozdělení mohlo být provedeno záměrně zakladatelem, aby zanechal zprávu. Výňatek z výzkumné zprávy zní:

Satoshi zanechal zprávu otisknutou v nonces. Zpráva, kterou máme vidět ve vzdálené budoucnosti.

Obchodníci společnosti Bitcointalk nyní posunuli teorii dále a tvrdili, že časné blokové odměny Nakomota nepředstavovaly náhodnou těžbu. Místo toho mohou podle jejich názoru představovat plán pro soukromé klíče k jeho bitcoinovému majetku.

Pokud by se ukázalo, že jsou pravdivé, indikace by vedly k odemknutí peněženek obsahujících odhadem 750 000 těžených BTC tvůrce (v hodnotě přes 34 miliard $).

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Po získání podpory na úrovni 48 000 $ je cena bitcoinu na pokraji dosažení psychologické zóny 50 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me