Predikce ceny bitcoinu: BTC poklesne pod 52 000 $, i když do něj instituce stále proudí

Denní technická analýza bitcoinů BTC

  • Cena bitcoinu má tři úrovně zdravé podpory na 49 500 $, 48 000 $ a 46 000 $.
  • Motley Fool a Blackrock hledají investice do BTC.

Od 1. února do 17. února cena bitcoinu vzrostla z 33 000 USD na 52 000 USD a v celkovém zhodnocení získala téměř 20 000 USD. Cena BTC se však za poslední dva dny trochu ponořila. Podívejme se blíže na technickou analýzu.

Cena bitcoinu čelí mírné korekci

Tento nedávný růst ceny bitcoinů byl dostatečně robustní, aby tlačil RSI do překoupené zóny. Medvědí korekce za poslední dva dny však posunula BTC zpět do neutrální zóny. Vypadá to spíš jako dočasná škytavka než nový trend.

denní graf BTC / USD 021921

Obrázek: BTC / USD denně

Cena bitcoinu má tři úrovně zdravé podpory na 49 500 $, 48 000 $ a 46 000 $. Nejsilnější podpora je 46 000 $, kde dříve 600 000 adres zakoupilo 360 600 BTC tokenů. Tyto úrovně jsou dostatečně silné, aby absorbovaly obrovské množství prodejního tlaku. Proto neočekáváme, že BTC klesne pod 46 000 USD.

graf objemu BTC / USD 021921

Obrázek: IntoTheBlock

MACD ve 4hodinovém grafu cen bitcoinů se stal medvědí, takže by mohla být připravena další korekce. Od této chvíle našel BTC podporu u 20barové SMA.

BTC / USD 4hodinový graf 021921

Obrázek: BTC / USD 4 hodiny

Motley Fool kupuje 5 milionů $ bitcoinů za jeho „10x potenciál“

Populární finanční a investiční poradenská společnost The Motley Fool nedávno oznámila, že investuje 5 milionů dolarů do bitcoinů.

“Máme VELKÉ ZPRÁVY! Kupujeme 5 milionů $ v bitcoinech podle naší vlastní rozvahy. To je správně. 5 milionů dolarů. “

Minuty po oznámení dosáhla cena bitcoinu 52 400 USD – nové historické maximum. Společnost uvedla tři důvody své investice. Nejprve uvedl, že bitcoin je v dlouhodobém srovnání se zlatem lepší hodnotou.

Za druhé, bitcoin by se mohl stát prostředkem pro „transakce, protože by se ceny v příštím desetiletí stabilizovaly“. Nakonec společnost uvedla, že věří, že BTC může fungovat jako produktivní zajištění proti inflaci.

Motley Fool dále uvedl, že věří, že „bitcoiny mohou hrát roli v diverzifikovaném portfoliu vybudovaném se zaměřením na dlouhodobé horizonty“ a že plánuje držet tuto bitcoinovou investici „mnoho let“.

V nedávném článku, který společnost zveřejnila, společnost uvedla, že se rozhodla doporučit bitcoiny jako součást svého „portfolia 10x reálných peněz“, které je zaměřeno na hledání investičních příležitostí s potenciálem 10násobného zvýšení hodnoty během příštích pěti až deseti let . Dále dodal, že bude samostatně nakupovat bitcoiny pro své rozvahy

Nejen že počkáme, až všichni naši členové v 10X budou moci nakupovat, než si zakoupíme naši 10X alokaci, ale také dáme šanci všem členům Motley Fool, aby si přečetli tyto pokyny, než samostatně vložíme 5 milionů $ do The Motley Fool vlastní kapitál.

BlackRock do hloubky do BTC

Rick Rieder, hlavní investiční manažer společnosti BlackRock – největšího správce aktiv na světě – uvedl, že firma se pouští do investic do bitcoinů. Podle Riedera je krypto trh připraven na vstup nových hráčů.

Začali jsme v tom trochu fušovat. Mám pocit, že se technologie vyvinula a regulace se vyvinuly do bodu, kdy řada lidí cítí, že by měla být součástí portfolia.

Je pozoruhodné, že mnoho zemí stále více reguluje daně z kryptoměn a zaměřuje se na zmírňování trestné činnosti. To pravděpodobně podpořilo nové krypto investice. Rieder také poznamenal, že investice do digitálních aktiv je v současné době velmi praktická, protože mnoho tradičních aktiv již není pro investory tak atraktivní.

Při podání u Komise pro cenné papíry počátkem tohoto roku společnost BlackRock naznačila, že bitcoinové deriváty budou přidány do dvou jejích fondů. Patří mezi ně BlackRock Global Allcoation Fund, Inc. a BlackRock Funds V.

V minulosti mnoho prominentních členů vedení BlackRock také pozitivně hovořilo o BTC. Rieder také pochválil kryptoměnu, což naznačuje, že může předjet zlato.

V listopadu 2020 uvedl:

Myslím, že je to odolný mechanismus, o kterém si myslím, že by mohl do značné míry nahradit zlato? Ano, chápu, protože je to mnohem funkčnější, než když kolem míjím zlatou cihlu.

19% lístků PrivateFly se kupuje v bitcoinech

PrivateFly, charterový dopravce se sídlem ve Velké Británii, nedávno uvedl, že 19% jejích ročních výnosů bylo generováno prodejem letenek prostřednictvím bitcoinu. Společnost uvedla, že aktivita BTC v uplynulém měsíci vzrostla, protože ceny mince se výrazně zvýšily.

Společnost PrivateFly začala aktivum nabízet jako možnost platby již v roce 2014 letem z Belgie do Francie. Společnost uvedla, že 12% všech letenek rezervovaných v prosinci 2020 bylo zaplaceno za použití bitcoinů. V lednu 2021 došlo k mírnému nárůstu prodeje, kdy 13% všech lístků bylo prodáno prostřednictvím BTC. Pro informaci, aktivum představovalo pouze 2% dříve zakoupených letenek.

Společnost zavedla nový členský program, který umožňuje cestujícím umístit své bitcoiny na účet a účtovat jim fiat hodnotu v době rezervace. Tím se vyhnete převodu dalších BTC, jejichž hodnota se může v následujících dnech zvýšit nebo snížit.

Společnost PrivateFly také tvrdila, že zaznamenaný nárůst výnosů byl ještě výraznější, protože cestující platící prostřednictvím bitcoinů utratili více peněz za dražší lety. To naznačuje „bohatou“ demografickou skupinu pro průměrného držitele BTC.

Očekává se, že cena bitcoinu dosáhne těchto úrovní

Očekávali jsme, že cena bitcoinu brzy dokončí medvědí korekci a pokles o něco málo pod 50 000 dolarů. Tento příliv institucionálních investorů však pravděpodobně podpoří BTC, aby poskočilo do nových výšin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me