Predikce ceny bitcoinu: BTC se obnoví po dotyku 40 000 $

Denní technická analýza bitcoinů BTC

  • Bitcoin má zdravou podporu na hranici 35 000 USD
  • Počet nových denních adres dosáhl nejvyššího bodu od prosince 2017.

Tento čtvrtek se bitcoinu vůbec poprvé podařilo překročit psychologickou úroveň 40 000 $. Ale od té doby se cena vrátila. Vrátí se BTC v dohledné době na tyto úrovně? Pojďme to zkontrolovat.

Medvědi zakročit pro opravu

Před tímto pátek cena vyskočila z 32 000 na 40 000 USD. Medvědi nyní ustoupili zpět na trh a opravili jej na 38 300 $. Několik ukazatelů však naznačuje, že se jedná pouze o dočasnou opravu.

denní graf BTC / USD 010821

Obrázek: denní graf BTC / USD

Klouzavý průměr konvergence / divergence (MACD) vykazuje trvalou býčí dynamiku, což naznačuje, že celkový sentiment trhu je pozitivní. Při pohledu na IOMAP IntoTheBlock můžeme vidět zdravou úroveň podpory na 35 000 $. Dříve na této úrovni 484 250 adres zakoupilo 308 000 BTC.

graf objemu BTC / USD 010821

Obrázek: IntoTheBlock

Ve 4hodinovém grafu se tato zóna podpory shoduje s 20barovým SMA. Dnešní korekce pomohla indexu relativní síly (RSI) ponořit se zpět do neutrální zóny z překoupené zóny, což naznačuje, že tato korekce je dočasná. Parabolická hodnota SAR stále naznačuje, že celkový sentiment na trhu je býčí.

BTC / USD 4hodinový graf 010821

Obrázek: 4hodinový graf BTC / USD

K našemu vzestupnému výhledu přidává další důvěryhodnost počet nových adres vstupujících do sítě. Mezi 1. lednem a 7. lednem vzrostl počet zadávaných adres ze 445 500 na 685 390.

bitcoinové adresy graf 010821

Obrázek: IntoTheBlock

Toto je nejvyšší počet nových adres, které vstoupily do protokolu od prosince 2017.

Jim Cramer z CNBC zachází s bitcoiny jako s akciemi

Jim Cramer, hostitel pořadu „Mad Money“ na CNBC, nedávno řekl, že při manipulaci s nedávným cenovým během zachází s bitcoiny jako s akciemi. V rozhovoru s Katherine Rossovou přednesl Cramer své předpovědi o aktivech v roce 2021, včetně budoucího výkonu BTC.

Cramer zmínil, že původně koupil bitcoin „spíše jako aktivum“ než obchod, a uvedl, že má v úmyslu držet část z nich ve svém portfoliu. Koupil BTC poté, co se objevil na zářijovém podcastu s Anthony Pomplianem, když se vlajková loď kryptoměny obchodovala kolem 10 000 $.

Cramer uvedl, že jeho počáteční investice se po poslední cenové rally bitcoinů zdvojnásobila, což způsobilo, že následoval své pravidlo odprodeje nákladové základny.

Nedělám nic, co bych nedělal s akciemi … řeknu vydrž.

Hostitel varoval investory, že BTC pravděpodobně vstoupil na spekulativní území, spíše než fungovat jako měna. Dodal, že by zvážil nákup dalších BTC, pokud by cena klesla zpět do rozmezí 14 000 až 18 000 USD.

Bitcoinové objemy PayPalu přesahují 100 milionů dolarů

Od listopadu objem nákupů a prodejů bitcoinů na PayPalu prudce vzrostl 5krát a zvýšil se z přibližně 20 milionů dolarů na současnou úroveň 100 milionů dolarů. Podle itBit jsou objemy nyní až 10x vyšší než před spuštěním PayPal.

Platební gigant také brzy zavede platby BTC svým 26 milionům obchodníků. Díky tomu budou platby BTC a ETH snadné a efektivní. Zdá se, že to také podpořilo cenovou rally bitcoinů, protože to naznačuje, že cenu řídí nejen institucionální investoři, ale i obecná populace. PayPal usnadnil lidem s účtem PayPal vstup na trh bitcoinů, protože si nemusejí otevírat nový účet na Coinbase.

Dan Morehead z Pantera Capital řekl:

“Když byl PayPal spuštěn, objem [at itBit] začal explodovat.” Zvýšení objemu itBit znamená, že do dvou měsíců od uvedení do provozu PayPal již nakupuje více než 100% nové nabídky bitcoinů. “

Při současném tempu se PayPal blíží 1 miliardě dolarů v týdenních objemech. Nedávno se zdvojnásobil ze 40 milionů dolarů na 80 milionů dolarů.

~ 80% dodávek bitcoinů je v současné době nelikvidní

78% nabídky bitcoinů v současné době drží nelikvidní subjekty, které aktivum ukládají, a to bez plánů prodeje, podle Glassnode. Analytická společnost uvedla, že metriky použité k výpočtu potenciální likvidity bitcoinů zohledňují množství bitcoinů, které je ještě třeba vytěžit, a kolik bitcoinů bylo za poslední desetiletí potenciálně ztraceno.

Pokud je pro rostoucí publikum k dispozici méně BTC tokenů, prodejní tlak klesá, protože více investorů bude chtít zůstat v držení. To by mohlo mít býčí výsledek, protože se zvyšuje poptávka po aktivu.

Vzhledem k tomu, že nabídka bitcoinů je omezená a odměny za těžbu se nyní snižují na polovinu, je obtížné vygenerovat více bitcoinů k uspokojení rostoucí poptávky. Výňatek ze zprávy zní:

„Kvantifikace likvidity bitcoinů je nezbytná pro pochopení jejího trhu. Pokud je mnoho bitcoinů nelikvidních, objeví se krize na straně nabídky – což má oslabující účinek na prodejní tlak BTC na trhu. Nebo jinak: Trvalý nárůst nelikvidních bitcoinů je známkou silného sentimentu investora a potenciálního býčího signálu. “

Institucionální zájem byl jedním z největších faktorů přispívajících k probíhajícímu býčímu běhu bitcoinů. Tento zájem implikuje spíše dlouhodobou strategii držení, než volatilitu na trhu.

Klíčové cenové úrovně pro sledování BTC

Linka podpory ve výši 35 000 USD je dostatečně robustní, aby absorbovala nesmírné množství prodejního tlaku a zabránila dalšímu klesajícímu trendu. Na druhou stranu bude zajímavé sledovat, jak se kupující chovají, když BTC opět dosáhne psychologické úrovně 40 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me