Obchodování s obratem: Příběh systému, který obstál ve zkoušce času

The Ichimoku obchodní systém byl vyvinut v Japonsku ve 30. letech. Moje postava Ichi sleduje příběh pomocí Cloud Ichimoku indikátor. (Poznámka: Ačkoli to souvisí s obchodováním, tato sada příspěvků je primárně pro zábavu a bude vycházet z úpravy ceny bitcoinu). U splátek budeme používat různé aspekty obchodního indikátoru poskytující odlišný způsob učení.

Jako každý příběh, i příběh bude časem propracovanější, podrobnější a mystickější. Vše záleží na tom, jaké cesty se Ichi rozhodne vydat na cestu, aby našel cestu domů. (Také si povšimněte: Při použití skutečného názvu indikátoru zvýrazním slova, abyste je mohli použít Google a dozvědět se o tom více sami. Nezapomeňte, že k dispozici je 5 indikátorů Ichimoku systém obchodování.) Část I je úvodem. V následujících splátkách můžete očekávat vývoj zápletky, stejně jako ve světě obchodování s kryptoměnami.

Část I: Příběh Ichimoku Sanjin – „Co vidí muž na hoře“

Ichi se narodil v Tokiu. Jeho otec, Satoshi, syn rybáře, byl těžař zlata, který začal život od skromných začátků. V průběhu let a po mnoha obětech se prosadil v životě a získal vlastní těžební provoz. Jeho matka Sumiko byla zdravotní sestrou v místní nemocnici a ve své komunitě byla velmi milovaná.

Ichi ji nikdy neměl šanci potkat. Jeho matka zemřela krátce poté, co se narodil.

Pamatuje si, jak uprostřed noci slyšel plakat svého otce. Jeho otec cítil vinu za to, že za ta léta neměl čas na výchovu svého syna. Byl také naplněn zármutkem pro svou ženu. Než se narodil Ichi, Satoshi a Sumiko snili o tom, že budou žít život v horách daleko od centralizovaného města. Snili o životě na čerstvém vzduchu, pití horské vody a pěstování vlastního jídla. Oba toužili po soukromí a jednoduchém způsobu života. Nyní, po mnoha desetiletích a obětování, aby jeho syn Ichi vedl finančně dobrý život, se Satoshi blížil ke konci. Tu noc, kdy se Satoshi rozloučil se svým synem, se ujistil, že splní jednu poslední žádost. Jeho otec požádal Ichiho, aby zamířil ke třem Svatým horám a rozložil popel tam, kde on a jeho žena zůstali navždy. Než Satoshi naposledy vydechl, Ichi slíbil svému otci, že splní jeho žádost.

Cesta do tří svatých hor by nebyla snadná. Nebyly tam žádné silnice, vlaky ani žádný druh dopravy. Mnoho řeklo Ichimu, že při této cestě zemře. Nebyl vycvičen, aby přežil ve volné přírodě a vyšplhal na 20 000 stop. Každý o jeho cestě pochyboval; až do bodu, kdy zapíše svůj nekrolog do místních novin, aby ho přesvědčil, aby zůstal. Kvůli úspěchu jeho otce a Ichi byl jediným synem a posledním zbývajícím dědicem se mnozí ve společnosti ptali, kdo by převzal kontrolu v případě jeho smrti.

Pamatoval si, jak vyrůstají příběhy, jak jeho otec a dědeček loví na břehu řeky Tenkansen Řeka. Ryby byly bohaté a zdravé. Voda tak čistá, že bylo vidět až ke dnu. Řeka byla napájena z tání sněhu ze tří svatých hor. Samotná řeka Tenkansen však byla nebezpečná a chlubila se těkavými úseky. Ačkoli to byla nejrychlejší cesta do hor, Ichi věděl, že tam budou úseky, když nebude moci být na svém voru bezpečně. Občas bude muset vystoupit a projít se podél Kijunsen stezka.

Měsíce po smrti svého otce se Ichi vydal na celoživotní dobrodružství poté, co absolvoval tréninkový režim, aby ho připravil. Opustil Tokio ve městě, které mělo být letním dobrodružstvím.

Osud pro něj však měl připravenou jinou cestu.

Začátek zbytku jeho života

Vešel do vchodu do Tenkansen jak bylo naplánováno. Jasná a krásná obloha. Řeka byla toho dne klidná a uklidňovala Ichi v důvěru, že tato krátká cesta na úpatí hory bude snadná. Ústa Japonska obklopují posvátné háje Tenkansen. Když Ichi nastoupil na svůj vor a začal unášet podél řeky, byl převezen do jiného světa, který se harkuje do jiného času. Vzduch mu voněl jinak. Voda tak čistá, že se zdála neviditelná.

Během několika málo hodin zapomněl na svůj život ve městě. Rychle si uvědomil, že to bude cesta nejen k přivedení rodičů domů, ale také k objevování sebe sama. Jak noci ubíhaly, poprvé spatřil hvězdy. Bylo pro něj divné poslouchat zvuky přírody celou noc. Bylo pro něj těžké spát; vůbec poprvé se cítil vzhůru. Uvědomil si, že když cestoval dále na sever od centralizovaného města, cítil se svobodnější než kdykoli předtím. Jak dny ubíhaly, konečně dorazil na úpatí Tří svatých hor.

V tomto okamžiku byl unavený a hladový. Poté, co žil z ryb a mnoho bezesných nocí se díval na hvězdy, věděl, že musí udělat poslední tlak na vrchol pro své rodiče. Výstup na vrchol nebyl dlouhý, ale měl být parabolický a strmý. To byl poslední tlak na to, co považoval za vrchol své snahy přivést matku a otce na místo posledního odpočinku.

Po dnech lezení mu bylo tak chladno, že mu rachotily kosti. Když natáhl v batohu popel své matky a otce, roztřásly se mu ruce. Nakonec dorazil na vrchol. Slib, který dal svému otci, mu dal sílu k moci navzdory všem hlasům v jeho hlavě, aby se vzdal. U všech lidí, kteří o něm pochybovali a napsali jeho nekrolog, se ukázalo, že se mýlili. Modlil se, pořídil si obrázek svých rodičů a nechal vítr unést jejich popel do dálky. V tu chvíli se poprvé v životě cítil klidný, když myslel na svého otce. Věděl, že jeho rodiče jsou spolu doma a v míru.

Cesta dolů

Nyní vám každý horolezec řekne, že stoupání nezačíná cestou nahoru, ale začíná cestou dolů. Řekl poslední modlitbu a rozhodl se podniknout cestu dolů z kopce, jak viděl, že počasí se chystá otočit k nejhoršímu. Když se vydal dolů z hory na Kijunsen stezka, kterou nakonec spojil zpět s Tenkansen řeka. Několik vteřin dokázal projet vorem po horských průsmycích. Občas byly větry těkavé a řeka plná peřejí. Ale byla také období klidu.

Když Ichi zamířil na východ podél řeky a sestupoval v nadmořské výšce, všiml si formování bouřkových mraků. Překvapilo ho to, protože šel tolik dní bez rozruchu na řece. Nyní se vítr zrychloval, déšť sestupoval tak silně, že sotva viděl několik palců před jeho obličejem. To, čeho si Ichi neuvědomil, je, že jeho život se brzy změní, co neplánoval. Uprostřed této bouře minul obrat, který mířil na jihozápad (červená x) zpět k domovu. Místo toho pokračuje v driftování na východ po řece, kde naráží na další volatilita a období klidu. Jednoho dne, když spal na svém voru, se probudil k další bouři a byl vypuštěn do řeky. Ichiho vor zničen na kousky a teď uvízl na stezce podél řeky a stezky Kijunsen. Neměl tušení, kde je. V dálce za sebou viděl Tři svaté hory a v tomto okamžiku, kdy na něj padal déšť, se rozhodl postavit tábor a vyhnat bouři.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me