Ledger Nano S vs Trezor: Která krypto peněženka je lepší v roce 2021?

Digitální peněženky (hardwarové i softwarové) jsou zařízení naprogramovaná nebo vyrobená jako úložné zařízení pro uchovávání digitálních měn, aby byla zajištěna jejich bezpečnost, plus snadné převody a příjmy. V tomto článku budeme nyní zkoumat dvě z nejznámějších krypto peněženek na trhu; Ledger Nano S vs Trezor.

Hardwarové peněženky jsou zařízení fyzické peněženky, kde jsou kryptoměny uloženy offline, ale jsou přístupné online pomocí kabelu USB. Mezi nejoblíbenější a nejvýznamnější hardwarové peněženky, které mnoho uživatelů a uživatelů kryptoměn používá k ukládání, přenosu a přijímání kryptoměn a tokenů, patří peněženka Ledger Nano S a peněženka Trezor One.

Co je Ledger Nano S?

The Ledger Nano S je hardwarová peněženka, která se používá k ukládání kryptoměn, příklady jsou; Bitcoin, Ethereum, ZCash, Bitcoin Cash, Litecoin atd. A také je převádět do jiných peněženek a uživatelů.

ledger nano s

Díky hardwarové peněžence je fyzická a dotyková. Jedná se o malé a kompaktní zařízení s obrazovkou a pouzdrem z nerezové oceli, které mu dodává styl a ochranu před poškozením. Není to studená peněženka, ukládá mince offline, ale lze k nim přistupovat pouze připojením peněženky k online počítačovému systému pomocí kabelu USB.

Při hodnocení hlavní knihy nano lze říci, že jde o populární a široce používanou hardwarovou peněženku pro kryptoměnu (i když není otevřená), která je na trhu kryptoměn od roku 2016 a podporuje širokou škálu mincí, má funkci Bluetooth je to uživatel smartphonů Android a iOS, nabízí vysoké zabezpečení a má snadno použitelné rozhraní.

Poplatky společnosti Ledger nano jsou vázány na přijatelnou sazbu odhadovanou na 60 dolarů, bez nákladů na dopravu. Jedná se o poplatky za převod za zasílání mincí, které jsou cenově dostupné a přijatelné pro krypto komunitu.

Pokud je vaše otázka, zda je Ledger nano s bezpečný, pak moje odpověď na to je velmi hlasité a velké ANO! Vlastníte úplnou kontrolu nad svou peněženkou, PIN si vytvoříte sami, soukromé klíče se neukládají na jejich serverech a nikdy neopouštějí zařízení. Také můžete několikrát vymazat a generovat nové peněženky. Před provedením každé „odeslání transakce“ je odesílatel povinen stisknout fyzické tlačítko na peněžence, což by každý hacker, který se mohl připojit k zařízení online, nikdy nedokázal. Dodává se také s těsněním proti neoprávněné manipulaci, ale důrazně se doporučuje koupit u autorizovaného a důvěryhodného prodejce.

Co je Trezor?

co je trezor

Při hodnocení bezpečnosti; Trezor je populární hardwarová peněženka s otevřeným zdrojovým kódem, která se používá k ukládání kryptoměn. Byla uvedena na trh v srpnu 2014 a je první bitcoinovou hardwarovou peněženkou, která nabízí bezpečné úložiště typu „cold storage“ a možnost utrácet s pohodlím horké peněženky.

Jedná se o rozsáhlé zařízení vhodné do kapsy, které se připojuje k počítači pomocí kabelu USB. Ukládá vaše soukromé klíče bitcoinů a dalších kryptoměn offline a podepisuje transakce, což umožňuje bezpečné použití i na počítači infikovaném malwarem.

Poplatky za převod společnosti Trezor jsou také za normální sazbu, v závislosti na rychlosti bloku, potřebném pohodlí a uživateli. Jeho kupní cena se odhaduje na 80 dolarů (včetně přepravních poplatků není v ceně).

Je Trezor v bezpečí?

Ano, Trezor je super bezpečný jako hardwarová peněženka pro ukládání kryptoměn. Stejně jako u účetní knihy nano vyžaduje také fyzické tlačítko, které se má stisknout, než se aktivuje jakákoli „transakce odeslání“, a také se dodává s ochranou proti neoprávněné manipulaci. Máte plnou kontrolu nad peněženkou, jejím kódem PIN a soukromými klíči.

Ačkoli v roce 2017 byla hlášena chyba zabezpečení v hardwaru Trezor, Trezor stále zůstává jednou z nejbezpečnějších hardwarových peněženek, protože uvedená chyba byla již dlouho opravována týmem Trezor.

Ledger Nano S vs Trezor recenze

Při porovnávání a porovnávání hlavní knihy nano s Trezorem (tj. Hlavní knihy nano s Trezor) vidíme některé klíčové funkce zabudované do hardwarových peněženek, například:

  1. Design: Ledger má tělo z nerezové oceli, které mu dodává stylový vzhled a je více chráněno před poškozením, ale také těžší než Trezor, který je vyroben z plastu, a má větší obrazovku, která pomáhá uživateli získat další ochranu a ověření při provádění transakcí.
  2. Cena: Dalším bodem v knize Trezor účetní knihy je cena. Trezor jde za částku zaokrouhlenou nahoru na 80 dolarů, zatímco hlavní kniha nano s jde za 60 dolarů, takže je dostupnější než Trezor.
  3. Reputace společnosti: Trezor má od krypto komunity širší přijetí než ledger nano s. Má vyšší reputaci společnosti a získala větší a lepší doporučení než hlavní kniha nano.
  4. Použitelnost: Ledger podle mnoha populárních recenzí od krypto komunity je snadněji použitelný než Trezor, má robustnější živé peněženkové rozhraní, díky kterému je uživatelsky přívětivější než Trevor.
  5. Open-source: Trezor je kódované zařízení s otevřeným zdrojovým kódem, zatímco Ledger nano s není. Trezor má také vlastnosti skladování za studena i za tepla, zatímco Ledger nano s je jen horká peněženka.
  6. Funkce Bluetooth: Ledger nano s má k dispozici funkci Bluetooth, která umožňuje její používání a přístup prostřednictvím smartphonů Android a iOS jednoduchým připojením smartphonů k zařízení hardwarové peněženky přes Bluetooth. Ačkoli existuje mnoho kritik proti této funkci a ve prospěch Trezoru udržujícího připojení pouze k počítačovým systémům, vyniká jako bod při provádění recenze Ledger Nano S vs Trezor jako funkce, kterou má hlavní kniha, kterou nelze získat Trezor.
  7. Podpěra, podpora: Ledger nano sa Trezor podporuje každý přes tisíc mincí a žetonů. Ale v této kategorii v Ledger Nano S vs Trezor je třeba poznamenat, že Ledger Nano S podporuje více mincí než Trezor. Trezor podporuje až 1071 mincí, což je o něco méně, než kolik podporuje nano s účetní knihou. Kritika ve prospěch Trezora, pokud jde o funkci podpory mincí, je však ta, že podporuje všechny tyto mince, aniž by bylo nutné instalovat jakékoli další aplikace od vývojářů mincí, zatímco hlavní kniha vyžaduje instalaci aplikací mincí určitých mincí, než budou plně podporovány a aktivován.

Celkem

Ledger nano s a Trezor jsou všechna bezpečná a vysoce doporučená kryptoměnová hardwarová peněženka s kapacitou pro uložení tisíců mincí a žetonů a se snadno použitelnými funkcemi.

Důvodem recenze „ledger nano s vs trezor“ je upozornit na některé funkce charakterizované peněženkami, takže při získávání hardwarové peněženky budete moci činit informovaná rozhodnutí podle toho, co chcete.

Přečtěte si více: Nejlepší peněženky IOTA

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me