Rizika reiškia tikimybę, kad jūsų veikloje gali įvykti neigiamas įvykis; įvykis, kuris prieštarauja jūsų numatomam rezultatui. Rizika yra neatskiriama prekybos kriptovaliuta dalis. Tai yra nepageidaujamų prekybos rezultatų tikimybė, kuri reiškia nuostolius. Pvz., 50% rizika esant trumpai pozicijai reiškia, kad yra 50% tikimybė, kad Bitcoin kaina kils, dėl ko jūs patirsite nuostolių.
Šiandien mes jums pateiksime paprastas taisykles, kurių reikia laikytis valdant riziką prekyboje kriptografija.
Rizikos rūšys
Kripto prekybos pasauliui gresia keturi pagrindiniai finansinės rizikos tipai:
-
Kredito rizika
Ši rizika daro įtaką šifravimo projektams. Tai yra tikimybė, kad kripto projekto šalys neįvykdys savo įsipareigojimų. Kredito rizika dažniausiai siejama su vagystėmis ir sukčiavimu kriptografijos rinkoje. Geras pavyzdys yra „Binance“ įsilaužimas 2018 m., Dėl kurio buvo prarasta daugiau kaip 40 mln. USD.
-
Teisinė rizika
Teisinė rizika reiškia neigiamo įvykio tikimybę, atsižvelgiant į reguliavimo taisykles. Pavyzdžiui, draudimas prekiauti kriptovaliutomis konkrečioje šalyje. Praktinis teisinės rizikos pavyzdys yra tada, kai Teksaso ir Šiaurės Karolinos valstijos išleido a nutraukti ir atsisakyti „Bitconnect“ kriptovaliutos keitimas dėl įtarimo sukčiavimu.
-
Likvidumo rizika
Likvidumo rizika, susijusi su kriptografine prekyba, reiškia tikimybę, kad prekybininkas negalės arba negalės konvertuoti visos savo pozicijos į fiat valiutas (USD, JEN, GBP), kurią gali naudoti savo kasdieninėms išlaidoms..
-
Rinkos rizika
Rinkos rizika reiškia galimybę monetų kainoms kilti aukštyn arba žemyn, priešingai nei norite jūsų atviroje pozicijoje.
-
Operacinė rizika
Operacinė rizika yra tikimybė, kad prekybininkas negali prekiauti, įnešti ar net atsiimti pinigų savo kriptografinėse piniginėse.
Pagrindinės rizikos valdymo strategijos
Prekybos kriptografija taisyklė yra tokia: „Nerizikuokite daugiau, nei galite sau leisti prarasti“. Atsižvelgiant į riziką prekiaujant kriptografija, mes paprastai patariame prekybininkams naudoti ne daugiau kaip 10% savo biudžeto ar mėnesinių pajamų. Taip pat nepatariama prekiauti skolintais pinigais, nes tai kelia jų kredito rizikos padėtį.
Rizikos valdymo strategijas galima skirstyti į tris grupes: rizikos / atlygio santykis, pozicijos dydžio nustatymas ir „stop loss“ & imti pelną.
1. Padėties dydis
Pozicijos dydis nurodo, kiek monetų ar kriptovaliutos žetonų prekybininkas nori pirkti. Tikimybė realizuoti didelį pelną vykdant kriptografinę prekybą vilioja prekybininkus investuoti 30%, 50% ar net 100% savo prekybos kapitalo. Tačiau tai yra trikdantis žingsnis, dėl kurio kyla rimta finansinė rizika. Auksinė taisyklė: niekada nedėkite visų kiaušinių į vieną krepšį. Čia yra trys būdai, kaip pasiekti pozicijos dydį.
Įveskite sumą vs rizikos sumą
Taikant šį metodą atsižvelgiama į dvi skirtingas sumas. Pirmasis apima pinigus, kuriuos esate pasirengę investuoti į kiekvieną sandorį. Patariame prekybininkams pažvelgti į šią sumą kaip į kiekvieno naujo užsakymo dydį, neatsižvelgiant į jo tipą. Antrasis susijęs su rizikuojamais pinigais, t. Y. Pinigais, kuriuos galite prarasti, jei nesėkminga prekyba.
Taip apibrėžiate įvestą sumą:
A = ((Krūvos dydis * Rizika vienai prekybai) / (Pradinė kaina – Stop Loss)) * Pradinė kaina
Tarkime, norime įsigyti BTC su USDT, kurio tikslas yra 13 000 USD. Mūsų parametrai būtų:
- Krūvos dydis: 5000 USD
- Prekybos rizika: 2%
- Pradinė kaina: 11 500 USD
- „Stop Loss“: 10 500 USD
Mūsų įvesta suma būtų:
A = ((5 000 * 0,02) / (11 500–10 500)) * 11 500 = 1150
Ideali suma investuoti į šį sandorį yra 1150 USD arba 23%. Tačiau dėl mūsų „Stop Loss“ rizikuojame tik 2%, nes tai sustabdys prekybą pasiekus nustatytą lygį.
Vyresniojo „Rykliai“ ir „Piranhos“
Ši pozicijos dydžio samprata yra susijusi su jūsų investicijų diversifikavimu. Dr. Aleksandras Elderis, kuriam priskiriama ši idėja, siūlo dvi taisykles:
- Kiekvienos pozicijos apribojimas iki 2% rizikos. Vyresnysis riziką lygina su ryklio įkandimu. Kartais norėtumėte rizikuoti milžiniška suma, tačiau rizika būtų didžiulė ir katastrofiška kaip ryklio įkandimas.
- Apriboti prekybos sesijas iki 6% per sesiją. Pralaimėjimų serijoje galite po truputį išleisti viską, kas priklauso. Vyresnysis šią riziką lygina su piranijos ataka, kurios metu auka ima mažus kąsnius, kol visa tai sunaudoja.
Laikantis Elderio ryklių ir piranijų požiūrio, gaunama ne daugiau kaip trys atviros pozicijos, tenkančios kiekvienam 2% arba šešios pozicijos 1%. Rezultatų ribojimas grįžtamuoju jungimu; nuostoliai tampa vis mažesni su kiekvienu sekančiu nuostoliu.
Kelly kriterijus
Kelly kriterijus yra John Larry Kelly 1956 m. Sukurta formulė. Tai pozicijos dydžio metodas, apibrėžiantis kapitalo procentą, kurį reikia statyti. Tai tinka ilgalaikiai prekybai.
A = (sėkmės% / nuostolių santykis praradus praradimą) – ((1 – sėkmės%) / pelno santykis paėmus pelną)
Naudojant ankstesnį pavyzdį, funkcijos būtų:
- Akcijų dydis: 5000 USD
- Investuota suma: 1150 USD
- Sėkmės%: 60%
- Pradinė kaina: 11 500 USD
- Stop Loss: 10 500 USD
- Nuostolių santykis: 1.10
- Paimkite pelną: 13 000 USD
Mūsų rezultatas būtų:
A = (0,6 / 1,10) – ((1 – 0,06) / 1,13) = 0,19
Tai reiškia, kad neturėtumėte rizikuoti daugiau nei 19% viso 5 000 USD kapitalo, kad pasiektumėte geriausią įmanomą rezultatą iš daugybės sandorių..
2. Rizikos / atlygio santykis
Rizikos / atlygio santykis palygina faktinį rizikos lygį su galimomis grąžomis. Prekyboje rizikingesnė pozicija, tuo pelningesnė. Rizikos / atlygio santykio supratimas leidžia sužinoti, kada pradėti prekybą, o kada ji yra nuostolinga. Rizikos / atlygio santykis apskaičiuojamas taip:
R = (tikslinė kaina – pradinė kaina) / (pradinė kaina – sustabdymo nuostolis)
Iš ankstesnės iliustracijos:
- Įėjimo kaina: 11 500 USD
- Stop Loss: 10 500 USD
- Tikslinė kaina: 13 000 USD
Mūsų santykis būtų:
R = (13 000–11 500) / (11 500–10 500) = 1,5 arba 1: 1,5
1: 1,5 santykis yra geras. Patariame prekybininkams neprekiauti mažesniu nei 1: 1 santykiu.
3. Stop Loss + Take Profit
„Stop Loss“ reiškia vykdomąjį pavedimą, kuris uždaro atvirą poziciją, kai kaina sumažėja iki konkretaus barjero. Kita vertus, „Take Profit“ yra vykdomasis pavedimas, kuris likviduoja atvirus pavedimus, kai kainos pakyla iki tam tikro lygio. Abu šie metodai yra tinkami rizikos valdymo būdai. „Stop Losses“ taupo jus nuo prekybos nerentabiliais sandoriais, o „Take Profits“ leidžia išeiti iš prekybos, kol rinka gali atsisukti prieš jus.
Galite pasinaudoti galiniais nuostoliais ir paimkite pelną, kurie automatiškai seka normos pokyčius. Tačiau tokios funkcijos nėra daugumoje šifravimo biržų. Laimei, su tokiais šifravimo terminalais kaip „Superorder“, Jūs galite nustatyti savo galinius nuostolius ir paimti pelną tiesiai iš terminalo.
Laimėjusios strategijos
Priimti nesėkmes
Rizika yra neatskiriama prekybos dalis. Be to, mes negalime jo pašalinti, o tik valdyti. Todėl turėtumėte sutikti su savo nuostoliais ir pasikliauti planais pagrįstais sprendimais, kad gautumėte pelną iš ateities sandorių.
Apsvarstykite mokesčius
Naujieji prekybininkai dažnai nežino mokesčių, kurie mokami kartu su prekyba. Tai apima pašalinimo mokesčius, sverto mokesčius ir kt. Turėtumėte į tai atsižvelgti valdydami riziką.
Sutelkite dėmesį į laimėjimo koeficientą
Rizika visada bus atgrasyti nuo prekybos. Tačiau susitelkimas į laimėjimų skaičių padeda išsiugdyti teigiamą požiūrį į prekybą.
Išmatuokite išmoką
Tai reiškia bendrą pradinių lėšų sumažėjimą po nuostolių serijos. Pvz., Jei praradote 1 000 USD nuo 5 000 USD, jūsų lėšų grąžinimas yra 10%. Kuo didesnė suma, tuo daugiau jums reikės investuoti į prekybą, kad ji atsigautų. Kaip patarė daktaras Elderis, laikykitės 6% rizikos ribos.