Co je AAVE ($ LEND)?

Aave protokol s jejich rodným tokenem je $ LEND přední společností v oblasti decentralizovaného financování (DeFi). Společnost umožňuje svým uživatelům přístup ke svému open-source a non-custodial protokolu k vytváření peněžních trhů a připojuje se k rostoucímu seznamu projektů, jako je Compound, aby přinesly decentralizované možnosti masám. Podíváme se na to, kdo je Aave ($ LEND), jeho použití a jak se liší od jiných projektů, jako je například Compound Finance.

Co je Aave?

Pojmenována podle finského slova pro „ducha“, londýnská společnost Aave byla založena v září 2018 po úspěšné počáteční nabídce mincí (ICO) v předchozím roce pro svůj token ETHLend, který získal 16,2 milionu USD. Výkonný tým v rámci ETHLend se stěhoval do Aave při svém založení, kdy se ETHLend stala dceřinou společností Aave. V lednu 2020 společnost ETHLend oznámila, že je již není v provozu a její web by zůstal aktivní pouze pro současné uživatele, aby ukončili své stávající půjčky.

Cílem společnosti Aave je vyplnit mezery, které zanechaly centralizované giganty fintechového průmyslu, jako jsou PayPal, Skrill a Coinbase. Jejich hlavním produktem je Aave Protocol, otevřený a nevazební protokol pro vytváření peněžních trhů na blockchainu Ethereum.

Kdo je tým za Aaveem?

Aave má ve svém týmu spoustu talentů a zkušeností. Stani Kulechov (generální ředitel) a Jordan Lazaro Gustave (COO) si udrželi a migrovali své role z ETHLend a přinesli Aave své bohaté znalosti. Jejich různorodý 18členný tým spojuje bohaté zkušenosti se spouštěcí scénou.

Co je Aave Protocol?

Největším a nejintegrálnějším aspektem společnosti Aave je protokol Aave, který byl zahájen v lednu 2020. Jeho posun od ETHLend znamenal pro společnost významný posun ve strategii. Od decentralizovaného půjčování P2P po strategii založenou na fondu je Aave Protocol otevřeným zdrojem nevazební protokol, který umožňuje uživatelům vytvářet své vlastní decentralizované peněžní trhy na blockchainu Ethereum.

Aave protokolAave protokol

Vkladatelé poskytují likviditu ukládáním kryptoměn do fondů půjček, které jim poté umožní získávat úroky. Dlužníci mezitím mohou získat půjčky klepnutím na tyto úvěrové fondy buď overcollateralized nebo undercollateralized způsobem. Půjčky nemusí být individuálně spárovány, tj. Jeden věřitel jednomu dlužníkovi. Místo toho se vklady do skupiny a vypůjčené částky / kolaterál používají k okamžitým půjčkám na základě stavu skupiny. V současné době existují 2 peněžní trhy, na které mohou uživatelé vstoupit, jsou to Aave a Uniswap.

Aave trhyAave trhy

Flash půjčky

Aave má jednu vlastnost, která ji odlišuje od ostatních. Flash půjčky umožňují zákazníkům nebo si půjčit bez jakéhokoli zajištění. Tyto flash půjčky umožňují přizpůsobenou inteligentní smlouvu půjčit si aktiva z rezervních fondů Aave v rámci jedné transakce. Úvěr je poskytován za podmínky, že se likvidita vrátí do fondu před ukončením transakce. Pokud však do té doby nebude splaceno, transakce bude obrácena – což účinně zruší všechny akce provedené do tohoto bodu a zaručí bezpečnost fondů v rezervním fondu.

Funkce Fast Loan je určena vývojářům k vytváření nástrojů, které vyžadují kapitál pro účely arbitráže, refinancování nebo likvidace. Aave vysvětleno Flash Loans říká, že je „určen pro vývojáře / lidi s určitými technickými znalostmi“, s výhodou bezrizikových půjček. Aave účtuje poplatek 0,09% za bleskové půjčky.

Přepínání rychlosti

Přepínání kurzů je dalším jedinečným prodejním místem pro společnost Aave, která dorazila během května vylepšit jejich výpůjčních / úrokových sazeb. Přepínání sazeb umožňuje dlužníkům přepínat mezi pevnými a pohyblivými úrokovými sazbami, což je něco užitečného na volatilním decentralizovaném trhu. U vysoce úrokových sazeb se uživatelé obvykle rozhodnou pro pevnou úrokovou sazbu, ale pokud je volatilnější a očekává se, že bude nižší, je možné použít plovoucí možnost ke snížení výpůjčních nákladů. Pevná sazba se může změnit, ale pouze tehdy, když se sazba výplaty vkladu zvýší nad pevnou sazbu výpůjčky, protože systém by mohl být nestabilní vyplácením více, než je výplata. Pokud ano, fixní sazba se znovu vyváží na novou stabilní sazbu. Na druhou stranu, pokud je variabilní sazba nižší než fixní sazba o 20%, půjčka se automaticky sníží, aby zohlednila rozdíl.

Které kryptoměny jsou propojeny?

Na Aave je k dispozici 19 žetonů. Mezi ně patří DAI, USD Coin (USDC), TrueUSD (TUSD), USDT Coin (USDT), sUSD, Binance USD (BUSD), Ethereum (ETH), Token základní pozornosti (BAT), Kyber Network (KNC), ChainLink (LINK ), Decentraland (MANA), Maker (MKR), Augur (REP), SNK, Enjin Coin (ENJ), REN, WBTC Coin (WBTC), Yearn.finance (YFI) a Ox Coin (ZRX).

Poznámka: Každé aktivum má jiný požadavek na kolaterál. Důvodem jsou rozdíly v cenové volatilitě. Stablecoiny přirozeně dávají poměry půjčky k hodnotě kvůli jejich cenové stabilitě. Úplný rozpis Aaveova procesu hodnocení najdete v jejich Rámec rizik.

Vedle těchto tokenů existuje také nativní token, který Aave používá a který se nazývá Lend. Vysvětlení a analýza tokenu naleznete níže.

LEND ($ LEND) žeton

Token kryptoměny LEND, který se často označuje také jako ETHLend, se po ukončení operací ETHLend v lednu tohoto roku převrátil a stal se nativním tokenem Aave. Ačkoli si název ponechal, nová verze Aave Lend se do značné míry liší od předchozí verze.

Metriky tokenů LENDMetriky tokenů LEND

Klíčové metriky Binance v půjčce

Tokeny $ LEND, postavené na standardu ERC-20, lze použít ke snížení poplatků. Žetony jsou spáleny z poplatků vybraných z protokolu Aave, přičemž je použito přibližně 80% poplatků za platformu. Zdá se, že to naznačuje, že tokeny půjček budou mít v průběhu času větší hodnotu. Majitelé půjček mohou také požadovat poplatky za protokol výměnou za to, že budou vystupovat jako první linie obrany v případě událostí likvidity škodlivými dlužníky.

Tokeny $ LEND lze navíc použít pro hlasování o návrzích na zlepšení Aave (AIP). Držitelé LEND navíc mohou hlasovat se svým LEND uloženým na platformě Aave, i když se aktuálně používá jako zajištění. V současné době je tato funkce předem spuštěna v testovací síti Ropsten před spuštěním v hlavní síti Ethereum. To je proto, aby komunita Aave mohla hlasovat o návrzích, aniž by vznikly obrovské náklady na plyn, vyzkoušet modul a poskytnout zpětnou vazbu týmu Aave před jeho oficiálním spuštěním. Za zmínku stojí také to, že výsledky všech hlasů v testnetu nejsou považovány za dlouhodobě platné.

Hlasování o AaveHlasování o Aave

Jak půjčit Aave

Vkládání a vydělávání úroků na Aave je jednoduchý proces. Než začnete, musíte navštívit https://app.aave.com/ a připojte se pomocí peněženky web 3.0, jako je Metamask, Coinbase Wallet nebo Fortmatic.

Vkládání je snadné, jednoduše si vyberte požadované aktivum, do kterého chcete investovat, a poté povolte Aave přístup k aktivu. Jakmile je transakce zpracována a je potvrzena úroková sazba, můžete zkontrolovat změny sazby v aplikaci Aave. Tokeny s výdělkem úroků se nazývají aTokens, které jsou podobné tokenům C společnosti Compound.

Žetony generující úroky

Mezi tokeny sloučeniny a aToken existují určité rozdíly. Hlavní je to, že si aToken ponechají cenu svých podkladových aktiv a zvýší množství vlastněných tokenů, když cena stoupne, spíše než zvyšovat cenu tokenů.

Aave vs Compound ($ COMP)

Compound Finance i Aave se zdají být dvěma nejlepšími platformami pro půjčování DeFi. Oba však mají jedinečné vlastnosti, které je odlišují. Sloučenina má USDT jako použitelné aktivum, ale Aave má v nabídce širší škálu žetonů. Pro Aave jim jejich nové úrokové sazby a regulace, jako je přepínání sazeb, poskytují mírný náskok. Pro první uživatele nabízí Aave skvělé motivační sazby. Sazby za půjčky a poplatky za půjčení jsou však u Aave v průměru vyšší. Ať tak či onak, Aave se ukázal jako dobrý přírůstek do komunity Defi a měl by být populární. Více informací o Compound ($ COMP) si můžete přečíst zde.

Klíčové vlastnosti Aave 2.0

Aave 2.0 byl oznámil 14. srpna 2020. Aave Market nyní nabízí 19 aktiv, plus Uniswap Market nabízí různé páry Uniswap jako kolaterál. Platforma se také rozrostla na více než 15 000 uživatelů. Zde jsou některé z klíčových nových funkcí, které lze očekávat ve Fázi 2 Aave.

Plaťte kolaterálem

V současné době, pokud uživatelé chtějí splácet svůj úvěr částí svého kolaterálu, je třeba provést 4 samostatné transakce na několika protokolech: vybrat kolaterál, koupit kryptoměnu, která je vypůjčena, splatit dluh a odemknout všechny vložené kolaterály. S touto novou funkcí mohou uživatelé Aave snižovat nebo uzavírat své pozice přímými platbami kolaterálem v 1 transakci.

Tokenizace dluhu a delegování nativního úvěru

Pozice dluhů uživatelů budou tokeny, tj. Uživatelé obdrží tokeny, které představují jejich dluh. To umožňuje nativní delegování úvěrů v rámci protokolu Aave, kromě dalších funkcí, jako je například správa nativní pozice ze studených peněženek a strategie zemědělských výnosů specifické pro uživatele.

Vklad s pevnou sazbou

Vklady v Aave mohou generovat předvídatelné úrokové sazby, které nejsou vázány výkyvy trhu.

Vylepšená stabilní sazba výpůjčky

To dále zajistí předvídatelnost úrokových sazeb uzamčením jejich úrokové sazby na určité časové období.

Soukromé trhy

Aave umožní správě otevřít soukromé trhy a otevřít soukromé trhy na podporu všech typů tokenizovaných aktiv. Tým Aave také pracuje na spolupráci s RealT, která přinese hypotéky na Ethereum.

Vylepšené aTokeny

aTokens jsou Aaveovy úrokové žetony, které jsou raženy při provádění vkladu a následně spáleny při uplatnění. AToken je vázán 1: 1 na hodnotu podkladového aktiva uloženého u Aave. V Aave 2.0 bude nyní k dispozici verze 2 aToken, která integruje EIP 2612, což umožňuje schválení bez plynu.

Optimalizace plynu

Tato funkce je v současné době připravována a povede k významnému poklesu transakčních nákladů u většiny interakcí v Aave. U některých interakcí mohou být náklady na plyn dokonce sníženy o 50%. Aave verze 2 bude také implementovat nativní podporu GasToken.

Bezpečnostní

Ve verzi 2 byl zjednodušen vnitřní design, vylepšena je také architektura, takže je více formální k ověření. Aave také spolupracuje s předními auditory, jako jsou Consensys Diligence a Certora – přední společnost v technologiích automatického ověřování.

Nativní funkce obchodování

Aave v2 představí uživatelům možnost nativně obchodovat se svou dluhovou pozicí z jednoho aktiva na druhé, tj. Můžete si půjčit DAI, a pokud se USDC zlevní na půjčku, můžete změnit svou dluhovou pozici na USDC v jedné transakci.

Uživatelé mohou také obchodovat se svými uloženými aktivy napříč různými kryptoměnami podporovanými společností Aave, i když se používá jako kolaterál.

Marginové obchodování je také představeno ve verzi 2, takže uživatelé mohou přímo zaujímat dlouhé a krátké pozice s pákovým efektem bez použití služeb třetích stran. Naopak s poskytováním marží mohou poskytovatelé likvidity zvýšit váhu svých vkladů, aby využili příležitosti.

Správa věcí veřejných

Aave verze 2 také zavádí několik nových funkcí správy. Nyní mohou držitelé tokenů AAVE delegovat svou hlasovací váhu na jakoukoli jinou adresu. Aave věří, že to může vést ke vzniku protokolárních politiků, kteří budou zastupovat zájmy svých vrstevníků a delegovat na ně své hlasy. Ale na rozdíl od většiny zastupitelských demokracií, které dnes vidíme po celém světě, je delegování hlasů likvidní demokracie, což znamená, že uživatel může delegaci okamžitě odebrat v rámci jedné transakce, pokud si to přeje.

Tým Aave také uznává bolestivé body nutnosti přesouvat tokeny na jiné místo, aby se mohli účastnit řízení. Aave tedy nyní umožňuje uživatelům podepisovat zprávy ze své studené peněženky a účastnit se Aave Governance. To zase sníží bezpečnostní riziko.

Reference:

AsiaCryptoToday: https://www.asiacryptotoday.com/aave/

Série Decentralizované finance (DeFi): výukové programy, průvodci a další

S obsahem pro začátečníky i pokročilejší uživatele si prohlédněte naši sérii YouTube DeFi obsahující návody na ZÁKLADNÍ NÁSTROJE, které potřebujete pro obchodování v prostoru DeFi, např. MetaMask a Uniswap. Stejně jako hluboký ponor do populárních témat DeFi, jako jsou Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Série DeFi na tomto webu také pokrývá témata, která na YouTube nebyla prozkoumána. Úvod o tom, co je DeFi, najdete v přehledu Decentralized Finance (DeFi): Průvodce trendem HOTTEST v kryptoměně

Výukové programy a návody pro ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Průvodce MetaMask: Jak založit účet? PLUS tipy a hacky pro pokročilé uživatele
 • Uniswap recenze a tutoriál: Průvodce pro začátečníky a pokročilé tipy a triky
 • Průvodce a recenze séra DEX
 • Vysvětlení SushiSwap ($ SUSHI)
 • Výměna 1 palce, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný přehled a průvodce

Podrobnější informace o dalších konkrétních projektech DeFi najdete v našich průvodcích tokeny DeFi. Tady je několik našich nejoblíbenějších průvodců:

 • AAVE (PŮJČKA $)
 • Recenze Ampleforth ($ AMPL): Základní průvodce tímto protokolem DeFi
 • Průvodce ChainLink ($ LINK): Klíčový článek v prostoru DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to je?
 • Průvodce Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revoluční poskytovatel likvidity v řetězci
 • Lineární finance ($ LINA): Budoucnost platforem syntetických burz?
 • Polkadot ($ DOT): Vše, co potřebujete vědět o miláčkovi DeFi v Číně
 • RAMP DeFi: Jak odemkne hodnotu vsazených aktiv?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) vysvětlil
 • Graf ($ GRT) – další úroveň decentralizovaných aplikací
 • Trustswap ($ SWAP) vysvětleno – nová generace transakcí DeFi
 • Touha po sloučení ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úvěrová platforma pro půjčky DeFi

Další videa a články brzy přijdou jako součást naší série DeFi, nezapomeňte se tedy PŘIHLÁSIT k naší Youtube kanál a (prozatím) ZDARMA týdenní zpravodaj takže můžete být upozorněni, jakmile vyjdou!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me