Co je to Ripple a XRP

Zvlnění – Ripple Tvýkupné Protocol je vypořádací systém v reálném čase navržený pro použití bankami pro směnárnu, převody a hrubé vypořádání. Cílem je nahradit staré systémy jako RYCHLÝ – který byl vyvinut v roce 1972 a dnes je používán většinou bank. Protokol Ripple nabízí významné výhody jak v rychlosti přenosu, tak ve sledování přenosu. Ripple používá technologii distribuované účetní knihy, podobnou bitcoinu. Ve srovnání s bitcoiny je rychlejší a levnější posílat na zvlněnou síť. Existuje však jeden významný kompromis, kterým je nedostatečná decentralizace. Síť Ripple je uzavřena a nemůže se k ní připojit žádný uživatel – což znamená, že existuje značné množství centralizace.

xCurrent Vypořádání mezi bankami

XRP – Kryptoměna XRP je běžně zaměňována s Ripple Protocol (také nazývaným Ripple) vydaným Ripple Labs. The XRP je vydaný token využívající síť Ripple – lze jej odeslat velmi rychle as nízkými poplatky. Je však třeba poznamenat, že XRP je není požadováno aby síť fungovala, ani není nutné, aby ji banky používaly, pokud se rozhodnou přijmout Ripple. Ve skutečnosti komunikace xCurrent mezi bankami nepoužívá XRP.

Zvlnění Logo

Ripple Currency (XRP) vs Ripple Protocol

Začněte tedy s jedním matoucím. Takže musím rozlišovat mezi Ripple transakčním protokolem (který se používá mezi bankami a jinými podniky) a měnou vydanou Ripple, XRP. Když uvidíte, že Ripple dělá zisky, je to vlastně XRP, měna, kterou vydává Ripple. A to se ve skutečnosti zcela liší od síťového protokolu nebo protokolu Ripple. Oba mají stejný název a jsem si jist, že to rozhodně zmátlo mnoho investorů.

Ripple Protocol

Pojďme tedy začít s transakční sítí známou jako Ripple. Protokol Ripple je tedy založen na technologii, která je podobná blockchainu, ale není úplně stejná. Nevyžaduje žádnou těžbu a je založena na konsensuální síti místo toho, aby čelila spotřebitelům, což je bitcoin. V zásadě je to pro obyčejného člověka.

Zvlnění používají výhradně velké instituce, jako jsou banky. Celá myšlenka společnosti Ripple je umožnit bankám převádět jakýkoli druh aktiv, ať už jde o měnu, USD, Euro, zlato nebo jakékoli jiné aktivum, jako jsou letecké míle. Můžete je převést mezi jinými institucemi téměř okamžitě. To konkuruje systémům, jako je swift. Takže pokud jste někdy koupili bitcoin bankovním převodem, budete vědět, jak bolestivé to je. Musíte kontaktovat svou banku a odeslat transakci na rychlý bankovní kódový účet, což může trvat až dva až tři dny a je zde spousta transakčních poplatků pro odesílatele i příjemce. Společnost Ripple má v tomto směru způsobit revoluci poskytováním téměř okamžitých transakcí za sekundu pro instituce, jako jsou banky. To již přijalo několik velkých bank a

XRP – měna zvlněné sítě (xRapid)

Takže teď, když jsem vysvětlil, co je transakční protokol Ripple, pojďme k Ripple XRP. XRP je ve skutečnosti vydáván společností Ripple Labs a je formou kryptoměny, se kterou lze obchodovat a není „těžena“. Existuje tedy konečný počet zvlnění a tato částka je ve skutečnosti vydána společností za Ripple zvanou Ripple Labs. 

XRP sám o sobě nemá žádná související související aktiva nebo hodnoty, např. Není vázán na USD nebo zlato. Lze jej použít spíše jako zprostředkující měnu v institucích. Má jednu obrovskou výhodu v tom, že transakční náklady jsou velmi, velmi nízké (na rozdíl od bitcoinu, který nyní dosahuje transakčních poplatků 1,5 usd).

xCurrent nepoužívá XRP

Ripple Labs vyvinuly dvě různé technologie zaměřené na řešení převodu hodnoty mezi národy. je podniková technologie zaměřená na banky, které umožňují okamžitý převod hodnoty. Tato technologie nepoužívá měnu XRP, je spíše účetní knihou pro převod hodnoty v měně, kterou si banka vybere. 

Je XRP centralizovaný

Transakce XRP lze potvrdit velmi rychle kvůli malému počtu validátor uzly v síti. Síť XRP není otevřená shoda, takže pouze a malý počet ověřovatelů (~ 30 ověřovatelů) je třeba transakci sdělit, než bude považována za „potvrzenou“. Zastánci XRP jej chválí za potvrzovací časy pod 1 sekundu, zatímco odpůrci poukazují na centralizovanou architekturu a nedostatek odporu vůči cenzuře. Transakce XRP mohou být obráceny a účty mohou být zmrazeny – podobně, jako mohou být zmrazeny tradiční bankovní účty.

Obavy z zvlnění

Takže dál, XRP je v současné době vydáván pouze na méně než 40% jeho celkového počtu. Zbývající částku (minus 20% zadrženou tvůrci Ripple) drží Ripple Labs k distribuci kdykoli a jakkoli si to přejí. To je vlastně trochu zajímavé, protože na rozdíl od mnoha decentralizovaných měn hraje Ripple Labs obrovskou roli v distribuci XRP. Ripple Labs je ve skutečnosti společnost, která se velmi liší od bitcoinů, kde jsou bitcoiny plně decentralizované a nemají centrální kontrolní orgán. Společnost Ripple Labs je registrována v mnoha zemích a mohla by být žalována a držena v policejní vazbě. To se opět velmi liší od ostatních technologií.

To je tedy málo informací o protokolu Ripple a XRP. Jsem si jistý, že to může být pro některé lidi trochu matoucí, a protože technologie a měna sdílejí stejný název, mohlo by to být nepochopeno. Doufám, že vám to trochu objasní, co je protokol Ripple a co je XRP.

Můžete si koupit Ripple (XRP) na Binance – https://www.binance.com/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me