Jak dlouho trvá těžba bitcoinů?

V případě, že jste v krypto prostoru noví, můžete se cítit trochu ohromeni množstvím technických informací. Naštěstí jste narazili na náš web, kde vysvětlujeme předměty související s krypto, kterým průměrný Joe a Jane snadno rozumí. Než se ponoříme do hlavního tématu vysvětlování, jak dlouho trvá těžba bitcoinů, měli bychom pochopit proces těžby kryptoměny.

Těžba kryptoměny je proces, při kterém jsou transakce mezi uživateli ověřovány a přidávány do veřejné účetní knihy blockchainu. Těžbou můžete vydělat kryptoměnu, aniž byste za ni museli přímo ukládat peníze.

Těžba kryptoměn je také mechanismus, kterým se zavádějí nové coiny do bitcoinové blockchainové sítě. Jedná se o decentralizovaný proces, kdy kdokoli s dostatečným výpočetním výkonem může vyřešit kryptografický problém a umožnit mu tak napsat další blok a získat odměnu za nově vytěžené bitcoiny.

Bitcoin je nejznámější a zakořeněný případ těžitelných kryptografických peněz. Ne všechny digitální měny však musí být těžitelné. Těžba bitcoinů závisí na volaném konsensuálním protokolu Důkaz práce.

Tento článek je o tom, jak dlouho trvá těžba bitcoinů. Kryptografické formy peněz jsou budoucnost; nyní je ideální příležitost vidět, jak fungují, a o to kritičtěji, jak vám mohou pomoci dosáhnout finanční svobody.

Jak dlouho trvá těžba bitcoinů

Co je to bitcoin?

Bitcoin (BTC) jsou primárně virtuální peníze, které využívají zcela decentralizovanou síť a organizaci. Jedná se o jedinečnou hodnotovou nabídku bitcoinu. Před bitcoinem byly všechny peníze kontrolovány centrálními bankami nebo suverénními státy.

Je progresivní, protože dává svým klientům kontrolu. Bitcoin by ve skutečnosti nebyl bez svých klientů. Jedná se o decentralizované peníze, což znamená, že nejsou kontrolovány ani vedeny jedinou entitou. Je transparentní, protože umožňuje všem v síti sdílet informace s každým dalším účastníkem.

Ve všech ohledech mnoho jednotlivců nelegálně stahuje duplikáty informací, jako jsou zvukové soubory a filmy z webu, takže nám to umožňuje zajímat se, co jednotlivcům brání v zasílání stejných bitcoinů dvakrát nebo jak volá svět kryptoměn zdvojnásobit?

Není to jako běžné záznamy nebo soubory, které lze stáhnout z webu jako MP3 nebo JPEG; bitcoin nelze replikovat ani kopírovat. Pokaždé, když je provedena transakce (Bob pošle Garymu bitcoin), je trvale zaznamenána na veřejné informační infrastruktuře blockchainu.

Každý jednotlivec, který vlastní bitcoin, může vidět informace na blockchainu. To zahrnuje data, jako je částka transakce a adresa peněženky. Každá bitcoinová transakce je uložena v blockchainu, ale nezobrazuje jméno odesílatele, příjemce ani žádná rozpoznatelná data, díky nimž je bitcoin bezpečný a zabezpečený způsob platby.

Všichni účastníci blockchainové sítě mají svůj vlastní duplikát blockchainu. Každý může sledovat a ověřovat každou transakci, která se v síti stane. Tím je zajištěna transparentnost a protože transakce nelze zrušit, jsou neměnné.

Kryptografie je technika, při které je transakce schválena pro blockchain. Tento rámec používá části a úryvky dat nazývaných klíče. Jedná se o numerickou záruku, že transakce je skutečná. Bitcoin používá algoritmy SHA-256, což jsou kryptografické hashovací funkce.

Kryptografická hashovací práce je osvětlena kontrolou a kontrolou čísel, dokud není nalezeno správné řešení. Celkově trvá řešení přibližně 10 minut. Z tohoto důvodu je „doba blokování“ bitcoinu 10 minut.

Je ziskové těžit bitcoiny?

Těžba bitcoinů může být pro určité lidi velmi lukrativní snahou. K výraznému zvýšení efektivity těžby je zapotřebí správné těžební zařízení. Nejúčinnější těžební zařízení na dnešním trhu, ASIC, které však mohou stát kdekoli od několika stovek dolarů až do výše přibližně 10 000 dolarů.

Některá zařízení například umožňují klientům upravit nastavení tak, aby snížily náklady na energii a snížily tak většinu provozních nákladů. Noví těžaři by měli před pořízením drahých těžebních zařízení prozkoumat faktory nákladů a výhod. Měli by si dávat pozor na spotřebu energie i na aktuální směnný kurz bitcoinu.

Očekávají se faktory, které provedou tento odhad:

Náklady na energii: jaký je váš výkon? Pamatujte, že sazby se mění v závislosti na ročním období, hodině dne a různých složkách. Tato data můžete zjistit na svém účtu za elektřinu odhadovaném v kWh.

Odbornost: kolik energie vaše souprava spotřebuje, odhaduje se ve wattech?

Čas: jaké je předpokládané období, které strávíte těžbou?

Odhadovaná cena bitcoinu: jaký je odhad bitcoinu v amerických dolarech nebo jiné nekryté měně?

Je tu pár Kalkulačky ziskovosti bitcoinů online, například CryptoCompare, které by potenciální těžaři mohli použít k rozebrání poměru nákladů a výhod těžby bitcoinů. Tyto kalkulačky se liší okrajově a některé jsou ohromující než jiné.

Proveďte inspekci několikrát s využitím různých hodnot pro hash rate a odhad ceny bitcoinu. Kromě toho změňte stupeň potíží, abyste vnímali, jak to ovlivní vyšetřování. Rozhodněte se, na jaké hodnotové úrovni je těžba bitcoinů pro vás výhodná – to jsou vaše zlomové náklady.

Od listopadu 2020 se náklady na bitcoiny pohybují kolem 17 000 USD. Při současné kompenzaci 6,25 BTC za každý blok jsou horníci odměňováni kolem 100 000 USD + USD za efektivní dokončení hash. Je zřejmé, že vzhledem k vysoce volatilní povaze ceny bitcoinu je cena bitcoinu důležitým faktorem, toto číslo ceny se pravděpodobně brzy změní.

Aby se postavili proti gigantům v oblasti těžby kryptoměn, mohou se lidé připojit k těžebnímu fondu, setkání horníků, kteří spolupracují a sdílejí ceny. To může zrychlit a zmírnit potíže s těžbou a umístit blokové odměny na dosah. Jak náklady rostly, stále větší počet jednotlivých těžařů si vybral zájem o připojení k fondům.

Zatímco blokové odměny jsou menší, kombinovaný výpočetní výkon znamená, že těžební fondy mají mnohem vyšší šance na vyřešení kryptografického problému a získání blokové odměny po.

Jak dlouho trvá těžba bitcoinů

Jak dlouho trvá těžba 1 bitcoinu na PC?

Bitcoin (BTC) používá konsensuální algoritmus Proof of Work (PoW) založený na jeho zabezpečení. To znamená, že stejně jako mnoho jiných kryptoměn se používá síť těžařů kryptoměn k objevování bloků a přidávání nevyřízených transakcí k jejich nevratnosti.

Ačkoli objevení každého bloku trvá 10 minut, a každý blok přináší odměnu 6,25 BTC pro těžaře, který jej úspěšně objevil, je důležité si uvědomit, že v tomto procesu zjišťování bloků v podstatě soutěží celá síť pro těžbu bitcoinů.

To znamená, že pouze jeden těžař v celé těžební síti skutečně úspěšně objeví blok – a protože v provozu jsou potenciálně desítky tisíc těžařů bitcoinů, šance na objevení bloku jednou rukou je poměrně nízká.

Z tohoto důvodu drtivá většina těžařů bitcoinů pracuje společně jako součást těžařského fondu a kombinuje svou hashovací rychlost, aby měla větší šanci objevit blok. Poté, bez ohledu na to, který horník v bazénu blok skutečně objeví, jsou odměny rovnoměrně rozděleny po celém bazénu.

V důsledku toho miner, který přispívá 1% hashovací sazbou bazénu, obdrží také 1% blokových odměn, které naroste.

Podíl bitcoinové hashovací sazby

F2Bool je v současné době nejdominantnějším bitcoinovým těžebním fondem s 16,6% hash rate share.

F2Pool je v současné době největším podílem podle podílu hash rate a přispívá přibližně 20,52 EH / s k celkové bitcoinové hash rychlosti 123,39 EH / s. Tento 16,6% podíl hash rate v podstatě znamená, že přibližně 16,6% všech nově vyražených BTC je těženo tímto fondem – což odpovídá 149,4 BTC za den.

Jednotlivý horník, který přispívá 1% hashovací rychlosti fondu (~ 205 PH / s), by vydělal přibližně 1,494 BTC za den. To znamená, že horník by potřeboval téměř 132 PH / s hašovací rychlosti, aby těžil v průměru 1 BTC za den při aktuální úrovni obtížnosti.

Jak dlouho trvá těžba bitcoinů

Abychom to uvedli na pravou míru, jedná se o ekvivalent 1 200 důlních souprav Antminer S19 Pro – v současnosti jeden z nejrychlejších těžařů ASIC na trhu. Celkové náklady na toto nastavení by se pravděpodobně pohybovaly někde kolem 2,4 milionu dolarů, za předpokladu jednotkové ceny 2 000 $ / ea.

Pro ty, kteří mají menší rozpočet, by generování 1 BTC v odměnách při práci s těžařským fondem trvalo jedinému Antminer S19 Pro celkem 1200 dní – to je ekvivalent generování 0,0000833 BTC / den v odměnách.

Chcete-li vypočítat, jak dlouho by trvalo další těžební plošině vygenerovat 1 BTC za odměny, můžete jednoduše zapojit jeho hashovací rychlost do následující rovnice: 1 / (hash rate (v PH / s)) * 0,0076. Tento výsledek povede k počtu dní, které bude potřeba k vygenerování 1 BTC v odměnách na aktuální úrovni obtížnosti.

Jak dlouho trvá těžba bitcoinů s GTX 1080?

Za předpokladu hašovací rychlosti 600 MH / s pro NVIDIA GTX 1080 tato kalkulačka říká s 95% pravděpodobností * nalezení bloku, budete potřebovat 871 450 680 dní nebo zhruba 2,4 milionu let. S 50% pravděpodobností je to asi 550 tisíc let. Těžba v bazénu vyžaduje 63,7 tisíc let, než dosáhnete 1 BTC.

Kolik stojí těžba 1 bitcoinu?

Výdaje na těžbu 1 bitcoinu se mohou přesunout podmíněně na několik prvků. Výdaje primárně závisí na tom, jaký druh těžebního zařízení se používá, a na provozních nákladech těžební operace. Níže jsou uvedeny úvahy o nákladech při těžbě kryptoměny.

  1. Náklady na sílu v oblasti těžby
  2. Pool náklady
  3. Hash rate těžebního zařízení
  4. Práce
  5. Nehody a neočekávané hackery

I když to tak nemusí vypadat, země, ve které se rozhodnete těžit, může převzít obrovskou roli v obecných nákladech těžby. Mnoho jihoamerických a asijských zemí má nižší míru využití energie. Staly se hotspotem pro bitcoinové horníky. Těžba 1 bitcoinu v USA vás bude ve Venezuele stát mnohonásobně vyššími výdaji.

Těžba bitcoinů připomíná nějaký jiný podnik. Pokud máte naději, že přemýšlíte o těžbě, musíte být připraveni na strategii toho, co vás to celkem může stát. Pokud potřebujete přeměnit těžbu na výhodu, musíte zvážit také odpisy. Zde musíte zjistit celkové náklady, které vám zaberou zřízení těžební kanceláře a poté životnost zařízení.

Pokud by vaše zařízení měla běžet ve dne v noci, budou vystavena typickému těžebnímu kilometru. Musíte zjistit, jak zlepšit svou těžební činnost tím, že věnujete zvláštní pozornost konkurenci a vkládáte zdroje do lepšího těžebního zařízení.

Do konce dne se musíte rovnat počáteční investici. Mnoho dodavatelů zařízení poskytuje záruky za své gadgety. V nejlepším zájmu horníků bude pečlivě sledovat záruku na jejich vybavení. Někdy je lepší dát prostředky do levnějšího zařízení, které je třeba vyměnit, když se porouchá.

Závěr

Těžba bitcoinů je podnik, který může mít skvělé výsledky, ale může jít stranou. Je nezbytné vzít v úvahu veškerou obtížnou práci a vytrvalost, která půjde při těžbě kryptoměny. Vzhledem k tomu, že se rozruch kolem těžby BTC a bitcoinů z dlouhodobého hlediska rozšířil, je naprosto nemožné, aby člověk mohl mít schopnost zabezpečit blokové odměny osamělým zařízením než ten v těžební skupině.

Vaše pravděpodobnost získání bitcoinu těžbou souvisí s hashovací rychlostí a dalšími těžebními nástroji, které využíváte. Těžba dnes vyžaduje techniku, aranžování a vytrvalost. Je to mírný, nicméně prospěšný cyklus. Bitcoin jsou další internetové peníze, které může každý začít těžit.

Jako poznámku k rozloučení pamatujte, že můžete těžit z různých důvodů: pro peněžní výhody, pro zabezpečení organizace nebo pro poučení, jak těžit.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me