Jak nakupovat mince Monero v roce 2021 [Průvodce kupujícími XMR krok za krokem]

Víme, že jste sem přišli, abyste věděli, jak koupit Monero, a nechceme vás přimět ke ztrátě času, ale předtím byste měli vědět, proč přesně lidé jdou a kupují Monero.

Anonymita je jednou z atraktivních funkcí kryptoměny, přesto tuto funkci plní jen velmi málo kryptoměn. Monero je však mince zaměřená na soukromí. Poskytuje svým uživatelům úplnou anonymitu a díky tomu se dostává do popředí kryptoměnového průmyslu.

Mince je open-source soukromá mince, kterou nelze veřejně dohledat. Na rozdíl od jiných blockchainů navrhlo Monero svou blockchainovou síť tak, aby byla skrytá, čímž skryla podrobnosti transakce odesílatele.

Pokud tedy pošlete X částku XMR příteli, vaše identita a zaslaná částka budou skryty. Cíl každé transakce je však viditelný v jeho jedinečném kryptografickém haši.

Mnoho lidí kvůli své soukromé povaze tvrdilo, že Monero funguje přesně tak, jak by bitcoiny měly. Mnoho lidí však neví, kde nebo jak koupit Monero coin, a proto tento článek.

Jak koupit Monero

RYCHLÝ PRŮVODCE: Jak koupit Monero

 1. Vytvořte si účet na webu Kraken
 2. Ověřte svůj účet odesláním příslušných dokumentů
 3. Po schválení účtu vyberte fiat platby. Vyberte platební metodu
 4. Pošlete Fiat nebo Kraken a kupte si XMR
 5. Nebo vyberte vklad Bitcoin
 6. Vygenerujte adresu pro vklad a odešlete prostředky ze své stávající bitcoinové peněženky na tuto adresu
 7. Převeďte bitcoiny na XMR

Jděte do Krakenu

Kde koupit XMR – 5 hlavních burz

Většina špičkových burz nepodporuje XMR. Například si nemůžete koupit Monero na Coinbase. Následující burzy vám však umožní koupit MXR.

NameDeposit MethodBuy
Kraken

 • Elektronický bankovní převod
 • Bankovní převod (SEPA)
 • Bankovní převod
 • Ethana Custody
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Binance

výměna binance

 • Bankovní převod (ACH)
 • bankovní převod
 • Kryptoměna
 • Debetní karta
 • Bankovní převod
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Bitfinex

 • Kreditní karta
 • Kryptoměna
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

ShapeShift

 • Kryptoměna
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

LocalMonero

 • Kryptoměna
 • Hotovost
 • Paypal
 • Kreditní karta
Hodnocení: 5

Přejít na Koupit

Podrobný průvodce nákupem XMR 

Stejně jako ostatní kryptoměny existují různé způsoby nákupu XRM. Vzhledem ke své soukromé povaze však společnost Monero nezaznamenala mnoho přijetí, pokud jde o kótování na burzách.

Přesto se podíváme na tržiště a způsoby, jak získat Monero.

Krok 1: Vytvořte peněženku XMR

Než získáte XRM, možná budete muset mít peněženku, ve které budete moci držet své mince. Nejlepším řešením bude použití tvrdé peněženky; například Leger vám může poskytnout další vrstvu zabezpečení.

Tvrdé peněženky však mohou být docela drahé. Možná budete chtít zvolit jiné alternativy, například použít soubor oficiální Monero desktop peněženku, nebo můžete také použít peněženku My Monero nebo peněženku Exodus.

Můžete také snadno vyměnit BTC nebo jiné měny za XMR v peněžence Exodus.

Krok 2: Nakupujte v hotovosti.

Pokud jde o nákup kryptoměny za hotovost, jen velmi málo burz vám umožňuje vyměňovat si ruku v ruce.

Přesto můžete snadno koupit Monero za USD v bankomatech Crypto. Možná budete muset navštívit coinatmrader.com a najít nejbližší bankomat Monero. Svůj XMR můžete také prodat za hotovost, v závislosti na specifikacích bankomatu.

Krok 3: Nakupujte přes PayPal

Monero si můžete koupit přes PayPal (zde také bitcoiny) pomocí Local Monero. Chcete-li to provést, budete si muset otevřít účet u LocalMonero, který také přichází s bezplatnou peněženkou. Vyberte si způsob platby na domovské stránce.

LocalMonero je platforma typu peer-to-peer a můžete si vybrat libovolného obchodníka s dobrou pověstí a velkým počtem obchodů, ze kterého můžete nakupovat. Než kliknete na tlačítko Koupit, přečtěte si inzerát prodávajícího a souhlaste s obchodními podmínkami.

Jakmile kliknete na nákup, je k dispozici platební okno, ve kterém musíte zaplatit. Po provedení platby klikněte na tlačítko „Zaplatil jsem“ a vaše XMR bude uvolněno z úschovy.

Můžete také koupit bitcoiny pomocí svého PayPalu a převést je na Monero.

Krok 4: Nakupujte kreditní kartou. 

Pokud uvažujete o použití své kreditní karty k nákupu Monera, směny jako Kraken a Bitfinex vám to umožní. Je však vhodné nakupovat bitcoiny kreditní kartou a poté je převést na bitcoiny.

Výměny jako Binance vám nedovolí koupit Monero za USD. Můžete si koupit BUSD nebo BTC na Binance a převést je na XMR. Můžete si také koupit bitcoiny na CEX.io a poslat je do své peněženky Binance a převést je na Monero.

Nejlepší peněženky na držení Monero 

Výběr správné peněženky pro uchování mincí závisí na různých faktorech. Hardwarová peněženka jako Ledger se může zdát jako správná volba, ale pouze pokud je cenově dostupná a máte významné podíly Monera.

K uložení vašich mincí může být vhodná také peněženka pro stolní počítače, jako je My Monero, nebo mobilní peněženka, jako je Exodus, zejména pro snadný přístup. 

NameTypeBuy
My Monero

Desktopový klient Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Peněženka Monero GUI

Jak koupit Monero

Desktopový klient Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Ledger Nano S

Hardware Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Peněženka Exodus

 • mobilní, pohybliví
 • Desktopový klient
Hodnocení: 5

Získejte peněženku

Více informací o XMR [FAQS]

Co je XMR?

XMR je ticker pro Monero, mince na ochranu soukromí. Společnost Monero je známá tím, že je soukromá, nevystopovatelná, zastupitelná a transakce odolné vůči cenzuře. V současné době je na žebříčku 100 nejlepších mincí číslo 15 a lze s nimi obchodovat za jiné kryptoměny.

Je XMR dobrá investice?

Monero nemusí být tak populární jako ostatní špičkové mince, ale v kryptoverse se mu podařilo udržet si vlastní. Je docela populární mezi těmi, kdo věří v soukromí.

XMR není uveden na mnoha burzách, ale stále můžete obchodovat, nakupovat a držet coiny na některých burzách, o nichž jsme hovořili dříve. V současné době patří mezi 100 nejlepších mincí a jeho komunita je poměrně silná a její tvůrci ji nekontrolují. 

Viz také: Monero predikce cen

Je Monero bezpečné nakupovat?

Protože Monero je mince na ochranu soukromí, většina krypto analytiků tvrdí, že se používá na temném webu. Některé burzy také neveřejily minci kvůli jejím funkcím ochrany osobních údajů.

I když se na rozdíl od všeobecného mínění společnost Monero snaží vytvořit bezpečnou komunitu pro své uživatele. Monero bylo navrženo pomocí algoritmu CryptoNight pro těžbu.

Algoritmus se také používá pro distribuci peněz a pořadí transakcí, jakož i pro hlasování. Soukromí uživatele je chráněno pomocí Ring Signature, technologie, která zakrývá identitu transakcí a umožňuje ji znát pouze odesílateli a příjemci.

Monero lze také snadno těžit na operačních systémech jako Windows, macOS, Linux a Android. Vývojáři se také snaží vytvořit zúčastněnou síť a její uživatelé určují růst mince, protože pro sebe nezasadili žádný majetek.

Jaká je nejlepší peněženka pro ukládání Monero

Existuje několik peněženek, které můžete použít při ukládání Monera, ale k ukládání vašich mincí by se neměla používat burza, protože jsou otevřené hackům.

Můžete si vybrat stolního klienta nebo mobilní krypto peněženku. Ale nejlepší peněženka pro uložení vašeho XMR poté, co se naučíte nakupovat Monero, je hardwarová peněženka.

Své mince můžete ukládat offline a když potřebujete provést transakci, můžete je integrovat online. Pomocí hardwarových peněženek, jako je Ledger Nano S, můžete své mince mít v bezpečí. 

Závěr 

Kromě Monera existují další soukromé mince, Dash a Z-Cash. Monero je však vysoce hodnoceno, pokud jde o vlastnosti ochrany soukromí a anonymity. Technologie použitá při navrhování Monera má náskok před ostatními.

S využitím RingCT, podpisů Ring a tajných adres se Monero podařilo dodržet své slovo bytí mince na ochranu soukromí. Z bezpečnostních důvodů byste své mince neměli ukládat na burze.

K ukládání mincí můžete použít hardwarovou peněženku jako Ledger nebo MyMonero.com. Mějte také na paměti, že je těžké získat burzy, které vám umožní koupit Monero, možná budete chtít přísně dodržovat požadavky potřebné k okamžitému nákupu Monera.

V současné době je Monero na 15. místě ze 100 nejlepších coinů na coinmarketcap.com a je na tom lépe než jiné tokeny soukromí. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me