Jak těžit coiny ethereum (ETH) pro začátečníky

Takže jste slyšeli bzučení o Ethereu, pohonné hmotě decentralizované kryptoměny, a chcete se naučit, jak ji těžit. Tato příručka vysvětlí vše, co potřebujete vědět o tom, jak těžit Ethereum, od hardwaru po software. Přečtěte si podrobného průvodce, abyste věděli, jak se správně nastavit a těžit.

jak těžit ethereum

Proč těžit Ethereum?

Zatímco bitcoin je klasická kryptoměna, na kterou lidé myslí, když přemýšlejí o těžbě za účelem zisku, díky konkurenci technologie ASIC je pro většinu lidí nepraktická. Ethereum zůstává konkurenční možností pro nové horníky.

Prozatím Ethereum závisí na protokolu „proof-of-work“. To znamená, že jednotlivé počítače přispívají výkonem ke konsensuální práci pro technologii distribuované účetní knihy. Horníci řeší matematické problémy k ověření bloků transakcí. Za svou tvrdou práci jsou odměněni ETH tokeny.

V budoucnu bude Ethereum implementovat Casperovu aktualizaci, která bude kombinovat konsensuální protokoly „proof-of-work“ a „proof-of-stake“. „Důkaz práce“ znamená, že spíše než v závislosti na individuálním výpočetním výkonu budou horníci „vsazovat“ své žetony a dávat je jako zajištění pro těžbu, kterou dělají. Čím více vsazených ETH tokenů, tím větší odměny.

To vše je součástí generální opravy 2.0 Etherea, která vyřeší vysoké poplatky a nízkou škálovatelnost protokolu. Do té doby je Ethereum důkazem práce. Tato příručka vysvětluje, jak můžete vytěžit Ethereum na svém počítači s proof-of-work.

Než se vydáte na dobrodružství těžby ETH, je třeba vzít v úvahu hardware a náklady.

RYCHLÝ PRŮVODCE: Jak těžit Ethereum

1. Připravte GPU na těžbu. Nainstalujte si nejnovější stabilní ovladače z oficiálních stránek.

2. Stáhněte si software pro těžbu na adrese https://claymoredualminer.com a rozbalte obsah souboru do složky, ke které máte snadný přístup.

3. Vyberte oblast těžby, kde chcete těžit.

4. Vytvořte peněženku, do které chcete získat naši odměnu. Doporučují se nevázané peněženky, například MyEtherwallet, Metamask a Trustwallet.

5. Vytvořte soubor BAT nebo upravte jeden z dodaných souborů BAT pro konkrétní fond těžby, který chcete použít. Těžařský software je dodáván s mnoha předkonfigurovanými těžebními fondy, ze kterých si můžete vybrat.

6. Zahajte těžbu poklepáním na soubor Bat, který jste nakonfigurovali.

Přejít na Claymore Miner

Ethereum ASIC a GPU Miners

Srovnávací tabulka ASIC a GPU

ASIC MinersGPU Miner
Ethereum ASIC Miners Ethereum GPU Miner
Specializované použití nelze změnit na jiné funkce CPU lze snadno přepracovat na další funkce, jako je hraní her, grafika a úpravy videa
Energeticky efektivní ve srovnání s těmi, kteří těží z GPU Méně energeticky efektivní ve srovnání s ASIC horníky

Nižší hodnota dalšího prodeje kvůli omezenému použití

Vyšší hodnota dalšího prodeje kvůli vícenásobnému použití GPU
Obvykle má vlastní těžební fondy Obvykle používá těžařské fondy třetích stran
Snadnější nastavení a optimalizace Poskytuje určité nastavení stupně pro optimalizaci

Těžařské ethereum

První věc, na kterou je třeba myslet, je konsensuální algoritmus, který používá Ethereum. Tento algoritmus se nazývá Ethash.

Jak bylo uvedeno výše, těžba bitcoinů často používá ASIC. ASIC jsou počítače vyrobené k těžbě kryptoměny nákladově a energeticky účinným způsobem. Ethash, na rozdíl od těžebního algoritmu bitcoinů, je odolný vůči ASIC.

Pro horníka to znamená, že počítač s grafickým procesorem GPU bude fungovat téměř stejně dobře jako speciální hardware ASIC. Tato technologie je vytvořena tak, aby jednotliví uživatelé mohli těžit Ethereum.

Obě verze používají k řešení matematických úloh složité výpočty. Výsledkem řešení problému je bloková odměna, což jsou tokeny etherea, které jsou vloženy do peněženky ethereum minerů. To pak může být obchodováno nebo měněno na burzách nebo odesláno mezi jiné peněženky Ethereum.

Budoucí verze algoritmu mohou být ještě odolnější vůči ASIC. Existuje možnost změny ProgPOW, která by GPU poskytla ještě větší výhodu.

Ať tak či onak, k těžbě budete potřebovat počítač s dobrým GPU nebo strojem ASIC. Většina domácích těžařů bude mít GPU. Čím lepší hardware, tím více výpočtů může stroj udělat. Čím více výpočtů může stroj provést, tím je pravděpodobnější vyřešit problém s blokovou odměnou.

Hardware pro těžbu etherea

Míra hash určuje účinnost těžby. Čím vyšší je hashovací rychlost, tím výnosnější jsou stroje. Vysoká hashovací rychlost znamená, že počítač může rychleji řešit výpočty.

Je také důležité vzít v úvahu elektřinu. Těžba spotřebovává hodně elektřiny, takže spotřeba energie je v bilanční knize horníka závazkem. K chlazení procesoru GPU je také potřeba energie. Proto je důležitá účinnost.

Těžba Ethereum na PC

GPU pro těžbu etherea

Při narušení dodavatelského řetězce z důvodu COVID-19 nemusí být některá zařízení k dispozici. Stále je k dispozici mnoho GPU pro těžbu Etherea.

Zde jsou některé z nejpopulárnějších GPU používaných pro těžbu Ethereum na PC:

  • XFX – AMD Radeon VII 16 GB ~ 600 USD

    +Spousta Ram + běží v pohodě – Využívá spoustu energie

  • Nvidia GeForce GTX 1070 ~ 550 $

    +Dobrá účinnost – dlouhodobě drahé

  • AMD Radeon RX580 ~ 240 $

    +Efektivní + Dobré chlazení – často vyprodáno

ASIC Machines for Mining Ethereum

fotografie asického stroje

ASIC Antiminer D3 – Amazon.com

Na trhu jsou také možnosti pro stroje ASIC. Jedná se spíše o plné stroje, které jsou určeny pouze pro těžbu kryptoměn.

  • Antminer D3

  • To stojí kolem 400 USD a je složitější jej použít než přidání karty GPU ke stávajícímu počítači.
  • Bitmain S17 Pro

    • Tento ASIC miner je efektivní a levný, ale také často není na skladě.
    • Vzhledem k nákladům

      Výnosy z nejlepších strojů mohou být až 10 $ denně. Když však uvažujeme o akvizici, údržbě, nákladech na energii a režijních nákladech, čistý výnos je mezi $ 3 a $ 6 denně.

      Některé weby, jako jsou Cryptocompare, Whatomine.com a F2Pool, mohou zobrazovat nejnovější informace o ziskovosti těžby Ethereum. Mají kalkulačky těžby etherea, které mohou pomoci určit zisk.

      Náklady na těžbu etherea

      Teoreticky platí, že čím vyšší hashovací rychlost, tím lepší těžební stroj. Je však třeba vzít v úvahu náklady na pořízení strojů. Zařízení se také mohou časem znehodnocovat, nemluvě o energetické účinnosti. Úplná návratnost investic může nějakou dobu trvat. To platí pro všechny typy těžebních strojů na výrobu etherea.

      Pro Ethereum se stroje ASIC obvykle nevyplatí. Jak již bylo zmíněno výše, komunita Ethereum plánuje změnit konsensuální protokol a může učinit těžbu Ethereum ještě odolnější vůči ASIC.

      Uživatelé ASIC si také stěžují na problémy s podporou firmwaru a hardwaru. Obecně je použití ASIC složité.

      Naproti tomu GPU jsou jedna počítačová součást, kterou lze odebrat a přesto stroji trochu využít. Mají tendenci také udržovat svou hodnotu a mohou být znovu prodány. Kromě těžby lze GPU použít i pro hraní her.

      Těžba etherea bohužel může GPU opotřebovat. To je jeden z důvodů, proč je správný chladicí systém tak důležitý. GPU, které při vysokém používání ztrácejí sílu, jsou běžné a prodávají se za méně peněz. Přesto mají tendenci udržovat svou hodnotu lépe než ASIC.

      Hashrate směny

      Protokol a síť pro Ethereum se mění a tyto změny je třeba vzít v úvahu. Míra hash pro ETH, i když roste, je stále nižší než v listopadu 2018. To znamená, že těžba Ethereum je nyní výhodnější než v té době, alespoň v relativním smyslu.

      Odměny za těžbu byly sníženy v únoru 2019. Ethereum zažilo tvrdou vidličku Konstantinopole. Tento snížený blok odměn z 3ETH na 2ETH. V budoucnu se to může snížit. Na druhou stranu cena každého tokenu Ethereum v posledních měsících výrazně vzrostla. Takže ziskovost je stále možná.

      Změny v protokolu by neměly horníky odradit od snahy naučit se těžit Ethereum. Ačkoli Ethereum 2.0 zavede proof-of-stake, nebude to úplně převzít jako hlavní těžební mechanismus najednou.

      A co víc, čím více těžby se nyní provádí, tím více tokenů ETH bude muset těžař později vsadit. Vytyčování stále vyžaduje hardware, takže mít hardware nebude zbytečné, i když je důkaz o práci zcela vyřazen.

      Těžba v domácím systému může teoreticky přinést Ethereum do peněženky uživatele. Ale je mnohem pravděpodobnější, že najdete úspěch jako součást těžařského fondu Ethereum.

      Ethereum těžební bazény

      Ačkoli domácí horník může těžit, aby získal blokovou odměnu, hashovací síla potřebná k objevení bloku je poměrně vysoká. Proto se mnoho těžařů Ethereum rozhodlo připojit k těžařskému bazénu Ethereum. Tímto způsobem nebudete muset čekat roky na výplatu.

      Těžařské bazény fungují, když horníci kombinují svou hashovou sílu a poté sdílejí zisky ostatních horníků. Horník musí často platit poplatky za připojení k bazénu. Díky tomu budou zisky o něco menší. Rozdílem může být ztráta menší než 2%, ale z dlouhodobého hlediska je výhodná.

      Mezi největší bazény, ke kterým se můžete připojit, patří Ethermine, Sparkpool, F2pool a Nanopool.

      Různé bazény mají různé makeupy. Používají různé modely poplatků a výplaty se liší. K dispozici je také minimální částka k výplatě nebo k zaplacení. Náklady mají tendenci být téměř 1% a k výplatě bude zapotřebí alespoň jedna desetina ETH tokenu. Konzistentní výdělek, spíše než čekání na blokovou odměnu, pro většinu lidí stojí za to.

      Software lze snadno najít na internetu, který umožňuje těžbu v bazénu. Mezi oblíbené patří CGMiner, Geth, Phoenix Miner a Ethminer. Vždy se ujistěte, že stahujete soubory z důvěryhodného webu. Nikdo se nechce nechat vyděsit.

      Bazény také vyžadují software. Software se může měnit v závislosti na tom, se kterým fondem těžíte. Poskytnou pokyny, jak to provést.

      Cloudové těžební ethereum

      Další metodou těžby je cloudová těžba. Toho lze dosáhnout jakýmkoli způsobem, jakým přistupujete k internetu, takže se nějakým způsobem těží na PC, Androidu, Macu nebo jakémkoli operačním systému, který máte.

      Až na to, že těžbu nedělá váš hardware. Pro cloudovou těžbu nemusíte kupovat žádný speciální hardware. Můžete to udělat tak, že si na webu pronajmete hashovací sílu.

      Ethereum hash power lze koupit na webech jako NiceHash nebo Minergate. Existuje mnoho dalších služeb. Toto je způsob, jak generovat pasivní příjem bez jakýchkoli poplatků předem za režii.

      Všechny úvahy o nákladech na opravy a náklady na elektřinu jsou hotové za vás. Svou investici můžete přidávat a odebírat, jak se vám líbí. Pro lidi, kteří si nechtějí koupit vybavení, může být cloudová těžba Ethereum dobrou volbou.

      Existují nevýhody cloudové těžby Ethereum. Většina z těchto služeb žádá o platbu dříve, než se zobrazí odměny, nikoli až poté. Stejně jako u všech částí kryptoprostoru přináší i cloudová těžba rizika.

      Některé služby mohou uživateli vydělat peníze nebo ukončit podnikání bez placení přispěvatelům. NiceHash nebyl schopen splatit oběti útoku loni. Nenesli odpovědnost.

      Tato metoda těžby má menší riziko kvůli nedostatku režijních nákladů. Na druhou stranu, těžaři, kteří cloudují těžit Ethereum, v podstatě platí za pronájem hardwaru a vstup do bazénu, přičemž platí za těžbu dvěma různými způsoby. Výsledkem je, že cloudová těžba etherea z dlouhodobého hlediska obvykle není zisková.

      Většina uživatelů by byla lepší, kdyby těžila Ethereum na PC. Tento způsob těžby ethereum je nejziskovější způsob, jak přidat hodnotu do vaší peněženky Ethereum.

      Výukový program krok za krokem Jak těžit ethereum

      Krok 1

      Pokud jste tak neučinili, pořiďte si vybavení, se kterým chcete těžit. Nejlepší těžební zařízení jsou bezpochyby stroje ASIC, ale jsou drahé a jsou jednoúčelovým zařízením. Lepší je těžit pomocí GPU. Mohou být použity pro jiné aplikace a lze je později snadno prodat, aby se vrátily náklady.

      Při výběru GPU ke koupi je třeba vzít v úvahu několik věcí. Pravidlem je, že čím vyšší výpočetní výkon má GPU, tím vyšší je vaše šance na získání blokových odměn. Při těžbě etherea je také důležitá paměť GPU; čím vyšší je video paměť, tím vyšší je jeho hash rate.

      Doporučuje se také aktualizovat na nejnovější verzi ovladače GPU, který budete používat. Nejnovější verze ovladačů má často nejnovější optimalizační kód i opravy nedávno objevených chyb.

      Krok 2

      Po výběru těžebního hardwaru je dalším krokem výběr těžebního softwaru. Existuje celá řada možností, ze kterých si můžeme vybrat, od softwaru, který běží na vašem stávajícím počítači, nebo od úplného operačního systému speciálně navrženého pro těžbu kryptoměn. Pro tento výukový program jsme se rozhodli použít duální horník Claymore.

      Claymore vyžaduje, abyste používali GPU s alespoň 4 GB grafické paměti. Abyste zajistili efektivnější těžební činnost, dodržujte toto pravidlo. Softwarový horník si můžete stáhnout na https://claymoredualminer.com. Vyberte verzi kompatibilní s vaším operačním systémem.

      Soubor je komprimovaný soubor zip. Dekomprimujte obsah souboru zip do složky. Jakmile extrahujete obsah souboru ZIP, objevíte několik předkonfigurovaných dávkových souborů, které můžete použít k zahájení své těžební činnosti..

      Krok 3

      Jakmile vyberete zařízení, které chcete použít pro těžbu i pro těžařský software, nyní vybereme, ke kterému těžařskému fondu se chcete připojit. Právě teď je v těžbě Ethereum tolik konkurence, že je téměř nemožné těžit sami. Můžete si vybrat z mnoha těžebních fondů, o kterých jsme hovořili dříve.

      Případně si můžete vybrat ze seznamu těžebních fondů, které jsou součástí souboru claymore ZIP. Jedná se o soubory BAT, které jsou předkonfigurovány pro těžbu v konkrétních těžebních fondech. Prozatím nezapomeňte, že máte tyto možnosti. O konfiguraci vašeho souboru BAT se vrátíme později v tomto tutoriálu.

      Krok 4

      Nyní, když znáte hardware, software a síťový fond, kde budete těžit, připravte si peněženku, kde získáte odměny za těžbu. Používání nevázaných peněženek funguje nejlépe, ale můžete také využít služby úschovy, pokud jsou bezpečné. Mezi nejznámější nevázané peněženky patří MyEtherwallet, Metamask a TrustWallet. Bude fungovat jakákoli zabezpečená peněženka, zejména ta, kde uživatelé drží své vlastní soukromé klíče.

      Krok 5

      A je to! Nyní máme všechny věci, které jsme potřebovali k těžbě kryptoměny. Začneme vytvořením souboru BAT, který bude sloužit jako spustitelný soubor. K vytvoření můžete použít poznámkový blok, jen vyberte typ souboru „Všechny soubory“. Jakmile vytvoříte soubor BAT, zadejte tyto příkazy do souboru BATCH:

      setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

      setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

      setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

      setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

      setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

      EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -eworker YOUR_RIG_NAME -ewal YOUR_WALLET ADDRESS -epsw x

      Vyměňte následující:

      YOUR_RIG_NAME Vyberte libovolný název pro svého horníka.

      VAŠE_WALLETOVÁ ADRESA Nahraďte ji svou adresou peněženky Ethereum.

      Krok 6

      Chcete-li zahájit těžbu, musíte pouze dvakrát kliknout na soubor BAT, který jsme vytvořili. Tím se zahájí proces těžby, spustí se příkazy setx a začne se hashovat. Pokud bude úspěšný, měli byste něco takového vidět.

      Krok 7

      V případě, že chcete zjistit, kolik jste již vytěžili, stačí přejít na web bazénu a zadat adresu veřejné peněženky, kterou jste zadali do souboru BAT. Mnoho fondů automaticky zasílá odměny za těžbu, když odměny za těžbu dosáhnou určité úrovně. U fondu ethermine jsou výdělky odeslány na adresu peněženky, když dosáhnou 0,01 ETH.

      Alternativa pro Android

      Jak těžit Ethereum na Androidu

      Až do roku 2018 mnoho uživatelů Androidu používalo Minergate aplikace těžit Ethereum na jejich telefonech Android. Následně však, Google zakázal aplikace na těžbu kryptoměn. Stále je možné těžit Ethereum na Androidu pomocí aplikací pro cloudovou těžbu.

      NiceHash nabízí pro svou službu cloudové těžby mobilní aplikaci. Aplikace Minergate Control v systému Android umožňuje uživatelům ovládat své účty fondu Minergate mimo telefon. Minergate běží na softwaru Windows.

      Těžba altcoinů

      Jiné altcoiny, kryptoměny podobné Ethereu, používají algoritmus Ethash. Zatímco Ethereum je obvykle nejziskovější mincí Ethash, kterou těží, jedná se o alternativní způsob, jak může těžař využít své investice. Někdy bude návratnost vyšší u altcoinu. To je další způsob, jak se naučit těžit ethereum.

      Jak těžit ethereum – závěr

      Těžařské ethereum je stále možné a stále nabízí výhody oproti těžbě bitcoinů. Se změnou protokolu na proof-of-stake a větší odolností ASIC může být nákup GPU nejlepším způsobem, jak vytěžit Ethereum.

      Doklad o sázce přesto změní krajinu, jak bude zavedena v příštích několika letech. Je také obtížné získat blokovou odměnu, aniž byste byli součástí těžebního nástroje. Naučit se těžit Ethereum by mohlo změnit obsah vašeho kryptoměnového portfolia a vašeho života.

      Mike Owergreen Administrator
      Sorry! The Author has not filled his profile.
      follow me