Iracionální nevázanost: Tato neocenitelná klasika je stejně důležitá jako kdykoli předtím

Iracionální nevázanost nositele Nobelovy ceny za ekonoma Roberta Shillera je nyní ve třetím vydání a je stejně relevantní jako kdykoli předtím. Studie psychologie trhu a jejího vlivu na cenové pohyby poskytuje podrobný pohled na některé síly, které způsobují neudržitelné zvyšování cen, nebo finanční bubliny, a zkoumá některé faktory, které by mohly investorům pomoci předpovědět chování akciových trhů.

Tento Obchodní vzdělávání tento článek vám poskytne krátký pohled na tuto neocenitelnou finanční knihu.

Shiller, profesor ekonomie na Yale a pravidelný přispěvatel do ekonomického pohledu, začíná podrobným shrnutím historických příkladů vysokých spekulací a náhlých poklesů, včetně nechvalně známého velkého krachu z roku 1929 a velké recese po finanční krizi v roce 2008, stejně jako vrcholy a koryta zaznamenané v letech 1901, 1966 a 2000. Došel k závěru, že nestabilitu akciového trhu nelze vysvětlit základními hnacími silami, když se ptá, proč se zdánlivě nesourodé trhy, od New Yorku po Frankfurt, pohybují společně.

Najděte ji na Amazonu >> iracionální bujarost

Kniha si klade za cíl objevit nějakou vědu v okolnostech kolem finančních bublin, zdůraznit, jak aspekty „mentality stád“ investorů a šíření úspěšných příběhů mohou vytvořit jakousi smyčku zpětné vazby, která vytlačí cenovou inflaci mimo kontrolu. Důkladná diskuse o politických, sociologických a strukturálních faktorech obklopujících fenomén finančních bublin dává čtenářům nahlédnout skutečné dopady, které ovlivňují chování trhu.

Shiller podrobně popisuje poměr cyklicky upravených cen k výnosům (CAPE), jehož cílem je vytvořit stabilní ocenění společnosti při zohlednění inflace a dalších makroekonomických sil. Je pozoruhodné, že v minulém století CAPE dosáhl vrcholu právě v době, kdy trh vrcholí, což z něj činí potenciálně spolehlivý signál o tom, kdy se finanční bublina chystá „prasknout“, což je neocenitelná informace pro všechny druhy investorů.

Mohlo by se vám také líbit: Přestaňte praktikovat špatné obchodní návyky!

Když Alan Greenspan poprvé vytvořil frázi "iracionální nevázanost" v roce 1996, aby popsal boom z roku 1996 a mentalitu, která ho řídila, zpochybňoval desetiletí argumentů, které podporovaly zdánlivě inherentní racionalitu tržního chování. Shiller přijal tuto myšlenku, že jich může být mnohem více lidské faktory, které určují ceny a vést k druhu nadměrně vysokých cen, které vidíme během každé ekonomické bubliny. Ve skutečnosti v mnoha ohledech zcela vyloučil myšlenku racionality trhu, místo toho demonstroval, jak byly bubliny výsledkem „kombinovaného účinku lhostejného myšlení milionů lidí… motivovaného podstatně vlastními emocemi, náhodnými pozorováními a vnímáním konvenční moudrost. “

naučit se online obchodování

Iracionální nevázanost byla bestsellerem New York Times od svého prvního vydání a toto aktuální vydání přidává k průkopnickým odhalením se zcela novým materiálem a aktuálními poznatky včetně zcela nové kapitoly na trhu dluhopisů.

Shiller poté, co dříve upozornil na dot com a bubliny na trhu s bydlením, nyní varuje, že mezi investory lze i nadále pozorovat náznaky iracionální nevázanosti, a to i přes dopady subprime boomu, který vyvolal finanční krizi v roce 2008. Vzhledem k tomu, že ceny akcií v USA rostou a ceny nemovitostí rostou v mnoha částech světa, mohl by se tento současný boom ukázat jako další příklad, kdy byla věnována pozornost myšlence racionality trhu a přidána váha Shillerově teorii, že volatilita trhu je psychologicky motivovaný jev vlastní trhům aktiv.

Viz také: Enigma J. Paul Getty, nejbohatší muž na světě

Business Insider zařadil toto třetí vydání Irrational Exuberance mezi své nejlepší knihy, které si musíte přečíst na trzích, říkat tomu jeden z „nejdůležitější finanční knihy“, s uvedením "Stejně jako my všichni, obyčejní Američané i profesionální investoři, lezeme z trosek naší nepozorné bublinové ekonomiky, chytrých postřehů a střízlivých varování a tvrdých faktů, které Shillerovi maršálové v této knize mají neocenitelnou hodnotu než kdy jindy."

Díky jasnému vysvětlení iracionální nevázanosti je kniha ideální nejen pro nadšence na akciových trzích, ale vhodná i pro běžného čtenáře. Obchodní vzdělávání doporučuje všem, kteří hledají informace o skutečných řidičích za finančními bublinami, aby si přečetli aktualizované a rozšířené vydání této klasické knihy. Chcete-li získat další informace o obchodování nebo burze, obraťte se na některého z našich dnešních odborníků, rádi vás od nás kontaktujeme!

Nenechte si ujít: 8 otázek, na které musíte odpovědět, než investujete

Pokud se vám líbilo čtení tohoto článkule z Trading Education, dejte mu lajk a sdílejte ho s kýmkoli jiným, o kterém si myslíte, že by to mohlo také zajímat.

Zdroje:

[1] https://stocktraderblog.com/2017/02/15/irrational-exuberance/

[2] https://www.kirkusreviews.com/book-reviews/robert-j-schiller/irrational-exuberance/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me